آیکون تلگرام  جهت استفاده از تمامی آموزش ها در کانال تلگرام پرورش افکار عضو شوید

روز چهارم شکرگزاری

روز شکرگزاری,سلامتی و تندرستی,شکرگذاری ازخدا

شکرگزاری از نعمت های خداوند

دوستان گرانقدر سایت پرورش افکار، در مقاله های قبلی به اهمیت شکرگزاری و معجزات آن در زندگی، همچنین به تمرین های روز اول، دوم و سوم شکرگزاری پرداختیم. در این مقاله با روز چهارم شکرگزاری (قانون جذب) در خدمت شما هستیم. با ما همراه باشید.

سلامتی بزرگ ترین هدیه ی زندگی

یکی از ارزشمندترین نعمت هایی که انسان ها در زندگی دارند، سلامتی است. اغلب ما انسان ها، اهمیت سلامتی را زمانی متوجه می شویم، که آن را از دست می دهیم. آنگاه به این حقیقت بزرگ می رسیم که بدون داشتن سلامتی، هیچ چیزی نداریم.

«ثروتمند کسی است، که از سلامتی خود لذت ببرد؛ حتی اگر خودش به آن آگاه نباشد»

این در صورتی است، که ما کمتر پیش می آید که به سلامتی و تندرستی خود فکر کنیم و این جمله را به درستی درک کنیم، تا زمانی که دچار یک بیماری هرچند خفیف مانند سرماخوردگی شویم و مدتی را در بستر سپری کنیم. در آن موقعیت برایمان هیچ چیز ارزشمندتر و مهم تر از سلامتی نیست.

پس باید برای سلامتی، این نعمت و موهبت الهی که هرروز به ما داده خواهد شد، با تمام وجود سپاسگزار باشیم تا سلامتی بیشتری به دست آوریم. زیرا:

«هرکس به خاطر سلامتی که به او بخشیده شده شکرگزار باشد، هرروز به او بیشتر داده خواهد شد. و هرکس برای سلامتی خود شکرگزار نباشد، سلامتی اش از او گرفته خواهد شد»

روز شکرگزاری,سلامتی و تندرستی,شکرگذاری ازخدا

احتمالا با افرادی مواجه شده اید که در زندگی راه سلامتی را در پیش گرفته اند، اما با کمال تعجب می بینیم که میزان سلامتی آن ها کاهش یافته و هرروز از میزان توانایی، سیستم ایمنی، انرژی و سایر ساختارهای دیگر بدنشان کاسته می شود. سپاسگزاری بابت سلامتی که به شما ارزانی شده بسیار شورانگیز است. زیرا وقتی که برای سلامتی خود سپاسگزاری می کنید، نه تنها برای حفظ سلامتی فعلی خود تلاش می کنید، بلکه نیروی شکرگزاری را به کار می اندازید تا جریان سلامتی را به سمت شما هدایت و راهنمایی نماید.

درنتیجه احساس می کنید که وضعیت سلامتی شما دائم در حال بهتر شدن است. مثلا دردهای خفیف و کوچک، جوش ها و لک های پوستی، ریزش مو و … به شکل معجزه آسایی از بین می روند و متوجه می شوید که سرحالی، شادی و سرزندگی به صورت قابل توجهی در شما در حال افزایش است.

حتما این مطلب را دوست خواهید داشت
کوین ترودو کیست ؟

دانشمندان در تحقیقات علمی به این نتیجه رسیده اند که فشارها و تنش های جسمی و روانی زمینه ساز بروز بسیاری از بیماری ها است. همچنین دریافته اند کسانی که قدرشناس هستند روند بهبودی و شفا یافتن در آن ها سریع تر اتفاق می افتد و حدود ۷ سال بیشتر از افراد دیگر عمر می کنند.

شکرگذاری خداوند,شکرگزاری از خدا,شکرگزاری از خداوند

به عبارتی وضعیت سلامتی کنونی شما نمایان گر میزان سپاسگزاری شما بوده است. اگر احساس جوانی و سرزندگی ندارید، در زندگی باید رنج ها و مرارت های زیادی را تحمل کنید، آنگاه زندگی شما با سلامتی کم می گذرد. یکی از مهم ترین عوامل از دست دادن این احساس قدرت و سلامتی، به دلیل عدم شکرگزاری توسط خود شماست. بنابراین باید تمامی این ها تغییر کند و رسیدن به این خواسته تنها با استفاده از نیروی شکرگزاری میسر خواهد بود.

به خاطر داشته باشید زمانی که به دلیل شکرگزاری خود فکر می کنید، آن گاه قدرشناسی را بیشتر و عمیق تر احساس خواهید کرد و هرچه این احساس شدیدتر باشد، نتایج جالب آن را بهتر و سریع تر خواهید دید.

به دست ها و بازوهای خود نگاه کنید. فکر کنید که در طول شبانه روز چند چیز را برمی دارید و با دست های خود جابه می کنید. این دو دست یکی از مهم ترین وسیله ها در زندگی هستند که همین طور بی وقفه از آن ها استفاده می کنید. با دست ها می شود غذا خورد، نوشت، لباس پوشید، موسیقی نواخت، نقاشی کشید، حمام رفت، وسایل را جابه جا کرد و … مطمئنا بدون داشتن دست، برای هرکاری به دیگران وابسته خواهید شد، پس با تمام وجود از دست ها، انگشت ها و بازوهای سالم و توانمند خود سپاسگزار باشید.

به پاهای خود نگاه کنید! این دو، اصلی ترین ابزار جابه جایی در زندگی شما می باشند. به تمام فعالیت هایی که با استفاده از پاهای خود انجام می دهید بیندیشید. مانند ایستادن، حفظ تعادل بدن، نشستن و بلند شدن، شنا کردن، قدم زدن در پارک و … توانایی راه رفتن به ما آزادی می بخشد تا از زندگی خود لذت ببریم. پس بگویید به خاطر پاهایم سپاسگزارم و با تمام وجود بابت پاهای خود قدردان باشید.

حتما این مطلب را دوست خواهید داشت
15 طرز فکر مثبت که شما را به سوی موفقیت سوق می دهد

به حواس پنج گانه شگفت انگیز خود فکر کنید. حس لامسه خود را در نظر بگیرید. اگر از این موهبت برخوردار نبودید هرگز نمی توانستید، گرما را از سرما، نرمی را تیزی و سخت را از ظریف تشخیص دهید. شما هرگز نمی توانستید اشیاء را احساس کنید و به صورت فیزیکی به ابراز یا دریافت عشق بپردازید. حس لامسه برای شما این امکان را فراهم می کند تا کسانی را که دوست دارید، در آغوش محبت بفشارید و دست آن ها را به گرمی لمس کنید. پس برای این حس لامسه ارزشمند با اعماق وجود سپاسگزاری کنید.

شکرگزاری از نعمت های خداوند,شکرگزاری خدا,قانون جذب دو

حس بویایی خود را در نظر بگیرید. این حس شما را کمک می کند تا بتوانید عطر خوش زندگی را احساس کنید و از بوی دل انگیز گل ها، گیاهان خوشبو، عطرها و ادکلن ها، غذای در حال پخته شدن، هیزم در حال سوختن، خاک باران خورده و چمن کوتاه شده لذت ببرید. بنابراین به خاطر وجود حس بویایی خود سپاسگزاری نماید.

به چشم های خارق العاده خود دقت کنید، که به شما امکان دیدن تمام زیبایی ها را داده است. با استفاده از چشم می توانید چهره ی دیگران را ببینید، کتاب بخوانید، فیلم و برنامه های تلویزیونی موردعلاقه خود را ببینید، از دیدن مناظر طبیعی لذت ببرید و … پس برای چشم هایی که به شما توانایی دیدن داده، شکرگزار باشید.

یکی دیگر از حواس پنج گانه حس چشایی است که به شما امکان داده از طعم نوشیدنی ها و خوراکی هایی که هرروز می خورید، لذت ببرید. زمانی که سرما می خورید حس چشایی خود را از دست می دهید، در این صورت هیچ لذتی از خوردن غذاها و نوشیدنی ها نخواهید برد. پس بابت این حس چشایی فوق العاده قدردان باشید و سپاسگزارم را به زبان آورید.

به گوش های خود فکر کنید، که به شما توانایی می دهد تا صدای خودتان یا دیگران را بشنوید و با دیگران حرف بزنید. بدون حس شنوایی قادر نخواهید بود به صدای زیبای اطرافتان مانند صدای پرندگان، موسیقی، رادیو و تلویزیون و … گوش دهید. زندگی بدون شنیدن صداهای اطراف واقعا بی روح و خسته کننده است. پس برای گوش های خود سپاسگزار باشید.

حتما این مطلب را دوست خواهید داشت
چند جمله انگیزشی که زندگی شما را دگرگون می کنند

قلب، معجزه وارتر از هر حس یا سیستم در بدن عمل می کند. قلب زندگی هریک از ارگان های درون بدن را کنترل می کند و زندگی را در هر اندامی از بدن به جریان می اندازد. پس بگویید قلب قدرتمند و سالمم از تو سپاسگزارم.

اکنون قلم و کاغذی بردارید و روی آن با خط درشت بنویسید: هدیه ی سلامتی مرا زنده و سرحال حفظ کرده است. این نوشته را در جایی قرار دهید که کاملا در معرض دیدتان باشد و آن را دست کم در چهار موقعیت متفاوت ببینید، سپس آن را به آرامی بخوانید و تا جایی که توانایی دارید برای هدیه سلامتی خود شکرگزار باشید. اگر شکرگزاری به همراه مراقبت های پزشکی معمولی باشد، مسلما شاهد انقلاب بزرگی در سلامتی خواهید بود که مانند معجزه ای است که هرگز نظیر آن را ندیده اید.

نیروی شکرگزاری,هدیه سلامتی

تمرین روز چهارم

سلامتی، بزرگ ترین هدیه ی زندگی

  • گام های ۱ تا ۳ از تمرین روز اول را تکرار کنید، نعمت های خود را بشمارید. یک لیست از ۱۰ موهبتی که دارید بنویسید، پس از خواندن هریک از این نعمت ها علت قدردانی خود نسبت به آن ها را بنویسید. سپس لیست خود را بازخوانی کنید و برای هر نعمت ۳ بار کلمه سپاسگزارم را با احساس قدردانی عمیق، تکرار کنید.
  • روی یک کارت این جمله را با خط درشت بنویسید: هدیه ی سلامتی مرا زنده و سرحال نگه داشته است.
  • این کارت را در جایی قرار دهید، تا در طول روز چندین بار بتوانید آن را ببینید.
  • حداقل در چهار موقعیت متفاوت، متن روی کارت را به آرامی و با آرامش بخوانید و تا آنجا که می توانید برای هدیه ی ارزشمند سلامتی تان، با تمام وجود احساس سپاسگزاری کنید.
  • امشب قبل از خوابیدن، افکار خود را روی بهترین اتفاقی که در طول روز رخ داده، متمرکز کنید و کلمه سپاسگزارم را بابت آن تکرار کنید.

ادامه دارد …

4+
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *