چطور می توانیم دیگران را امیدوار کنیم

352

تجربه زیبا و دلنشین امیدواری دادن(قانون جذب)

طی سالها تجربه‌ ای که در زمینه‌ ی امیدواری دادن به صدها نفر کسب نمودم، موفق به کشف چندین شیوه‌ ی بسیار عالی برای امیدواری دادن به دیگران شدم. اگر واقعاً می‌ خواهیم روی دیگران تأثیرگذار باشیم، لازم است تمام این مراحل احساسی را در کوله‌ بار احساسات‌ مان داشته باشیم. تعجب آور نیست که افراد به شدت تمایل دارند، کسی تشویق و دلگرم شان کند. من هم شما را تشویق میکنم تا سعی کنید در همین هفته، تمام این مراحل احساس و هیجان را به کار ببرید.

با پذیرفتن دیگران به آنها امیدواری بدهیم.

پذیرفتن و تصدیق کردن موقعی جلوه پیدا خواهد کرد که ما با میل و رغبت و بدون قید و شرط، کسی را دوست بداریم. آیا می‌ توانیم اشتباهات کسی را ببینیم و همچنان برایمان مهم باشد و نگرانش باشیم؟ هیچ راهی بهتر از باور و تأیید یک فرد، بابت همان چیزی که هست و نه به خاطر کاری که انجام میدهد، وجود ندارد.

با عشق‌ ورزی می‌ توان به دیگران امیدواری بخشیم.

عشق‌ ورزی با ابراز محبت و توجه از طریق تماس فیزیکی و کلام محبت‌ آمیز جلوه خواهد کرد. به افراد مورد علاقه‌ مان بگوییم که دوستشان داریم، به همسرمان، فرزندان‌ مان و به همکاران‌ مان عشق و محبت‌ مان را ابراز کنیم. به آنهایی که در بیمارستان بستری هستند و به کسانی که در مراسم ازدواج یا سوگواری خواهیم دید، محبت‌ مان را اعلام کنیم. امروز با یک نفر از افراد مورد علاقه‌ مان تماس بگیریم و به او بگوییم: “من به تو زنگ زدم تا فقط بگویم، ممنونم که بخشی از زندگی من و یک دوست خوب برایم هستی. دوستت دارم و افتخار می‌کنم که تو را دوست خطاب کنم.”

سپاسگزاری

سپاسگزاری و قدردانی با ابراز تشکر و تحسین جلوه خواهد کرد، مخصوصاً با درک کارهایی که یک نفر انجام داده است. چند وقت پیش در یک گردهمایی، شاهد این بودم که یک معلم سالخورده، معلم جوانی را بابت برنامه‌ ی تابستانی‌ ای که اجرا کرده بود، تحسین و از او قدردانی کرد و چهره‌ ی آن معلم جوان، درخشان و شاد شد.

نشان دادن رضایت از فرد، باعث امیدواری او خواهد شد.

موافقت و رضایت وقتی نمود عینی خواهد کرد که کسی را تأیید کنیم و اهمیت و ارزش آن رابطه را بدانیم. کارفرمایی را می‌‌ شناسم که در جلسه‌ ای به کارمند جوانی گفت: “جاش (Josh)، تو انبار را به نحوی ساماندهی کردی که همه را خشنود کرد. حالا دیگر ما می‌ توانیم هر چیزی را که می‌ خواهیم به راحتی پیدا کنیم. تو کار همه‌ ی ما را بسیار ساده‌ تر کردی. از تو بسیار متشکریم.” این کارفرما یک کار بزرگ انجام داد.

ارتباط

وقتی وارد دنیای فرد دیگری خواهیم شد، ارتباط برقرار کردن معنادار میشود. هیچ‌ چیز جایگزین وقت گذاشتن برای کسی نمی شود، و نکته‌ ای که مهم است تنها گذراندن زمان نیست، بلکه باید با تمام وجودمان به او گوش کنیم. اگر واقعاً به حرف‌ های فرد مقابل‌ مان با صمیم قلب گوش دهیم و با رفتارمان به او امیدواری دهیم، چه شاد باشد و چه غمگین، او در نهایت آرام و خوشحال خواهد شد. کشیش دیوید آگسبرگر (David Augsburger) می‌ گوید: “برای یک فرد عادی، احساس شنیده شدن، بسیار شبیه و نزدیک به مورد عشق واقع شدن است و تقریباً نمی‌ توان تفاوت‌ شان را تشخیص داد.”

شاید این مطالب را دوست داشته باشید
۱ از ۱۲۱

تسلی دادن

ما می‌ توانیم با استفاده از کلمات و گفتار مناسب و تماس فیزیکی، تسلی و امیدواری بدهیم. اگر کسی غصه‌ دار است، به دو جمله واقعاً نیاز دارد: “کاملاً درکت میکنم” و “دوستت دارم.” دست‌ مان را روی شانه‌ ی کسی که درد و ناراحتی دارد قرار گذاشته و به او بگوییم که کنارش هستیم.

تشویق کردن دیگران باعث افزایش انگیزه و امیدواری آنها می‌ شود.

تشویق را می‌ توانیم با ترغیب فرد به مأیوس نشدن و پشتکار داشتن برای رسیدن به هدف، انجام دهیم. به او زنگ بزنیم، برایش پیام بگذاریم، او را ستایش نماییم و به سینما یا رستوران ببریم تا با این کار به فردی که می‌ خواهیم امیدواری بدهیم. انسان‌ ها عاشق این هستند که کسی به آنها بگوید: “من به کاری که داری انجام میدهی افتخار میکنم. تو این دنیا را جای بهتری برای زندگی میکنی.”

با نشان دادن احترام به دیگران امیدواری ببخشیم.

احترام، در ارزش قائل شدن برای دیگران و مهم دانستن‌ شان تجلی می یابد. آیا به عقیده و نظر همسرمان احترام می‌ گذاریم؟ به حرف‌‌ های فرزندان‌ مان گوش می‌ دهیم؟ برای زمان دیگران ارزش قائل هستیم؟ آیا به کسانی که فرهنگ و مذهب‌ متفاوت دارند احترام می‌ گذاریم؟

امنیت

ما می‌ توانیم با حفظ تناسب و هماهنگی در روابط با دیگران و نشان دادن اینکه هیچ خطر و آسیبی تهدیدشان نمی کند، حس امنیت را القا کنیم و موجب امیدواری شویم. آیا آنهایی که ما مسئولیت مالی شان را به عهده داریم، خیال‌ شان از بابت تأمین آن راحت است؟ آیا رابطه‌ مان با دیگران بدون تناقض است؟ آیا با کارکنان‌ مان به همان گونه‌ ای رفتار می‌ کنیم که دوست داریم با ما رفتار کنند؟ آیا اطرافیان‌ مان می‌ دانند که چه انتظاری باید از ما داشته باشند؟ آیا می‌ توانند منظورمان را متوجه شوند؟

پشتیبانی

وقتی همراه کسی هستیم و تمام توجه‌ مان به اوست، یعنی حمایتش می‌ کنیم. سعی نمایم زمان‌ هایی را که فرد مورد نظرمان ممکن است دچار استرس شود، پیش‌ بینی کنیم و به او امیدواری بدهیم. در صورت نیاز، آیا قادریم از نیروی درون و قدرت روحی خودمان برای کمک به او استفاده کنیم؟

هیچ‌ کدام از این موارد تضمین کننده مشکلات کمتر ما در روابط‌‌ مان نیستند. به این معنی نیست که ما گفتگوهای سختی پیش رو نداشته باشیم و یا لازم نباشد حد و مرزی تعیین نماییم یا آنهایی را که آزارمان می‌ دهند پیوسته ببخشیم. به هر حال به وجود آوردن امیدواری‌ های حقیقی، همیشه دقیقاً در بحبوحه‌‌‌ ی پریشانی‌ ها و آشفتگی‌ های زندگی روی می‌ دهند.

دوره آموزش قانون جذب " کارشناس جذب شوید "

یک نظر ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تخفیف شگفت انگیز پرمخاطب ترین دوره موفقیت در دنیا ( کارشناس جذب شوید ) به مدت محدود
اطلاعات بیشتر و ثبت نام