روش آسان برای بیدار شدن با انرژی از خواب

easy-wake-up-with-energy-1

روش آسان برای بیدار شدن با انرژی از خواب

سحرخیز بودن یک مسئله است و با انرژی از خواب بیدار شدن مسئله‌ ای دیگر! اگر می خواهید در عین مزایای سحرخیز بودن صبح‌ ها با انرژی و نشاط از خواب بیدار شوید این راهکار را بخوانید:

۱-فیبر بیشتری بخوریم

غذاهای پر از قند و چربی را با غلات غنی از فیبر، سبزیجات و میوه‌ ها عوض کنیم. با مصرف غذاهای غنی از فیبر نه تنها می‌ توانیم بهتر و سریعتر به خواب برویم بلکه خواب عمیق تر و بهتری خواهیم داشت. همین امر موجب می‌ شود به هنگام بیدار شدن از خواب، انرژی خوب و کافی داشته باشیم. مطالعات انجام شده در دانشگاه کلمبیا نشان می‌ دهد که حتی یک روز بهتر غذا خوردن منجر به بهبود کیفیت خواب می‌ شود. پس یک رژیم با فیبر را شروع کنیم.

۲-لامپ اتاق خود را تغییر دهیم

شاید این مطالب را دوست داشته باشید
۱ از ۱۲۶

لامپ‌ های کم مصرف می‌ تواند تأثیر خوبی بر روی محیط زیست داشته باشد اما تهدیدی برای خواب ماست. اینگونه لامپ‌ ها معمولاً صداهایی را ایجاد می‌ کنند که باعث اختلال در خواب می‌ شود. در عوض ما می‌ توانیم از لامپ‌ های معمولی با ولتاژ کم یا لامپ‌ های LED هوشمند در اتاق خود استفاده کنیم.

۳-به قانون ۸ ساعت خواب پایبند باشیم

نیازهای خواب هر فردی با فرد دیگر متفاوت است. معمولاً افراد در طول شب به خواب ۷ الی ۹ ساعته نیاز دارند. اما بهتر است به قانون ۸ ساعت خواب در طول شب پایبند باشیم. افرادی که چالش بسیار زیادی با خواب خود دارند بهتر است بیشتر از سایرین به این قانون پایبند باشند. تحقیقات انجام شده نشان می‌ دهد که هفت ساعت خواب در طول شب ممکن است بهترین مقدار برای دستیابی به سلامت ذهنی و فیزیکی باشد.

easy-wake-up-with-energy-2

۴-ساعت زنگ دار خود را کنار بگذاریم

صدایی که از این ساعت‌ ها تولید می‌ شود معمولاً می‌ تواند تأثیر بسیار بدی بر روی افزایش کیفیت خواب داشته باشد. برای جلوگیری از اینکار بهتر است از ساعت‌ هایی استفاده کنیم که برای بیدار کردن ما از صداهای طبیعی استفاده می‌ کنند. مطالعات متعدد انجام شده نشان می‌ دهد که قرار گرفتن در معرض صداهای طبیعی می‌ تواند عملکرد ذهنی و فیزیکی بدن را بهبود ببخشد. پس سعی کنیم از ساعت‌ های زنگ دار مخصوص یا برنامه‌ های مختلف اندرویدی برای بیدار شدن از خواب استفاده کنیم.

1 نظر
  1. niMA می گوید

    سلام به استاد خوبی ها استاد شریفی. واقعا ازتون تشکر میکنم که زندگی کردن را به ما یاد دادی.حدیث زیبا درباره توکل خواندم دوست داشتم شما هم آن را بخوانید.امام سجاد (ع) :
    هر کس در هیچ کارى به مردم امید نبندد و همه کارهاى خود را به خداى عزّوجلّ واگذارد، خداوند هر خواسته اى که او داشته باشد اجابت می کند

    کافی ج۲ ص۱۴۸

یک نظر ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوره پرمخاطب موفقیت ( کارشناس جذب شوید )
اطلاعات بیشتر و ثبت نام