چگونه با روش های مثبت خشم و عصبانیت خود را رها کنیم

219

چگونه با روش های مثبت خشم و عصبانیت خود را رها کنیم

از بین بردن خشم درون با کمک قانون جذب

هر شخصی در طول زندگی بارها و بارها با عصبانیت دست و پنجه نرم کرده است. خشم یک احساس حقیقی و درونی وجود آدمی است. زمانی که خشم و عصبانیت را در سطوح خارجی بروز ندهیم، تخلیه صورت نمی گیرد. در این صورت فرآیند رشد آن درون بدن به شکل بیماری های جسمی یا اختلالات روانی بروز پیدا می کند.

احساس خشم و عصبانیت خیلی زیاد در ما رخ می دهد. زمانی که عصبانی هستیم و فکر می کنیم حق بروز آن را نسبت به شخص یا اشخاص مورد نظر خود نداریم، این خشم را به درون خود می بریم و سبب به وجود آمدن انزجار، تندخویی یا افسردگی خواهیم شد. بنابراین بهترین راه این است که در زمان وقوع به نوعی با آن کنار بیاییم.

روش های رها کردن عصبانیت و خشم

روش های رها کردن عصبانیت و خشم

راههای از بین بردن خشم و برطرف کردن احساس خشم و عصبانیت به روش های مثبت وجود دارد.

۱ – یکی از بهترین راه ها صحبت کردن آزادانه و راحت با کسی است که ما را عصبانی کرده است. این گونه تا حدود زیادی می توان عصبانیت را خنثی کرد. مثلا می توانید به او بگویید «تو مرا عصبانی کرده ای چون …». اما نکته ای که باید به آن بسیار اهمیت دهید این است که در این مواقع فریاد زدن تنها باعث ثبات وجود خشم و عصبانیت در بدن شما می شود. اکثر به این دلیل عصبانی می شویم که فکر می کنیم نمی توانیم آزادانه با دیگران صحبت کنیم.

۲ – دومین راه برای بیرون کردن خشم و عصبانیت از وجود خود این است که مقابل آینه بایستید و در حالی که در فکر خود شخص خطاکار را مجسم کرده ایم، مطلب را به او توضیح دهیم. برای این کار مکان آرام و ساکتی را پیدا کنید که در آن کسی مزاحم شما نشود. اگر دیدید با این روش نمی توانید ادامه دهید، روی بینی یا دهان خود تمرکز کنید و خودتان را ببینید. یا تصور کنید که شما در آینه، همان کسی هستید که باعث عصبانیت تان شده است.

لحظه عصبانیت را به یاد آورید و اجازه دهید تا خشم از درون شما خارج شود و خود را بروز دهد. دقیقا آن موضوعی که باعث خشمگین شدن شما شده است را برایش توضیح دهید و تمام خشم و عصبانیت درونی خود را نشان دهید. مثلا می توانید به او بگویید:

  • از دستت عصبانی شدم چون …
  • مرا آزار دادی چون
  • از تو دلگیرم چون …

سپس بدین روش احساسات خود را بیرون بریزید. اگر فکر می کنید باید حرکتی فیزیکی انجام دهید تا خشم خود را خالی کنید، در آن صورت بالشی برداشته و آن را بزنید. از این موضوع نگران نباشید چون طبیعی است. با وجود این، زمان زیادی احساسات را در خود محبوس کرده اید. هیچ وقت در این مواقع احساس گناه یا خجالت نکنید. به خاطر داشته باشید که احساسات افکار عملی ما هستند. آن ها به دنبال هدفی مشخص هستند و زمانی که شما به آن ها اجازه ی خروج از ذهن و بدن و ورود به دنیای ماده را می دهید، در اصل فضای جدیدی در خود ایجاد کرده اید که نویدبخش تجربیات جدید می باشد.

کسانی که شما را عصبانی کرده اند را ببخشید

حال وقت آن است که سعی کنید کسانی که شما را عصبانی و ناراحت کرده اند را از صمیم قلب ببخشید. بخشش، عملی آزادی بخش برای شماست. زیرا شما هستید که از آن سود خواهید برد. اگر نتوانید در انتهای تمرین، شخص موردنظر را کاملا ببخشید، در این صورت تمام کارهایی که انجام داده اید، تلقین های منفی تلقی می شوند که بر اساس قانون جذب به هیچ وجه برای شما مفید و حیات بخش نخواهند بود. به همین خاطر همواره بین رها کردن خشم های کهنه و تغییر شکل دادن آن ها تفاوت عمده ای وجود دارد.

شاید این مطالب را دوست داشته باشید
۱ از ۱۲۱

مثلا می توانید به خودتان بگویید: «خب آن موضوع دیگر تمام شده و مال گذشته است. من کار تو را تایید نمی کنم، اما می دانم در آن زمان با اطلاعات و دانشی که داشتی بهترین کار ممکن همانی بود که انجام دادی. ای خشم، من می خواهم تو را آزاد بگذارم. من آزاد هستم، تو هم آزادی، پس می توانی از من دور شوی».

شاید لازم باشد این تمرینات چندین بار تکرار شوند، تا احساس کنید دیگر هیچ نوع خشم و عصبانیت و کدورتی در ذهن شما نسبت به شخص و یا اشخاص دیگر وجود ندارد. شما می توانید این تمرین را برای موضوعی خاص یا چندین موضوع متعدد که سبب عصبانیت شما بوده انجام دهید.

راه های گوناگون دیگری برای دور کردن و کاستن از خشم و عصبانیت وجود دارد. مثلا شما می توانید بر بالش خود فریاد بزنید. یا این که نامه انزجارآمیزی بنویسید و آن را بسوزانید. یا این که می توانید تنیس و گلف بازی کنید و توپ ها را بی محابا پشت سر هم شلیک کنید تا عصبانیت شما تخلیه شود.

برای رها کردن عصبانیت ورزش کنید

اما بهترین و عملی ترین راه این است که به ورزش کردن بپردازید. از جمله عالی ترین ورزش ها در این شرایط شنا و دو میدانی است. یکی دیگر از راه های مناسب رها کردن عصبانیت، بیان احساسات به وسیله نقاشی و طراحی کردن با آن دستی است که برای نوشتن از آن استفاده نمی کنید. در این شرایط خلاقیت و ابتکار شما موجب فوران شدن احساسات و تخلیه روحی شما شده است. در نتیجه از عصبانیت و خشم شما به شدت می کاهد. این تمرین را انجام دهید و مطمئن باشید که برای رهایی از عصبانیت و خشم بسیار مفید است.

عصبانیت خود را با قدرت برتر درون خویش از بین ببرید

به خاطر داشته باشید که همواره با قدرت برتر درون خود ارتباط برقرار کنید. به درون خودتان رجوع کرده و مطمئن باشید که برای کنترل خشم و عصبانیت شما راه حلی پیدا خواهید کرد. در این موقعیت ها عبادت و مراقبه بسیار مفید است و بر اساس قانون جذب شما را در کنترل خشم و از بین بردن احساسات منفی یاری خواهد کرد. در این بین سعی کنید هشم هود را در حالی که همراه با آن آزادانه ارتباط برقرار کرده اید، در دریای خیال خود شناور تصور کرده و اجازه دهید تا از بدنتان خارج شود.

همواره سعی کنید عشق و دوست داشتن خود را به دیگران نشان داده و آن را بروز دهید؛ آن گاه خواهید دید که بر اساس قانون جذب این احساسات مثبت عشق و دوست داشتن، چطور به سادگی ناملایمات و ناهماهنگی های درونی و بیرونی شما را حل خواهد کرد. همواره به برقراری هماهنگی در وجودتان امیدوار باشید.

چرا باور دارید برای رسیدن به هدفتان باید عصبانی شوید؟

چرا باور دارید برای رسیدن به هدفتان باید عصبانی شوید؟

ما نمی خواهیم بگوییم که شما هیچ گاه حق ندارید که عصبانی شوید و همواره دیگران بی گناه هستند. بلکه می گوییم عصبانیت مزمن برای بدن خوب نیست، چون در آن جا ثابت شده و تثبیت می گردد. ما بیشتر وقت ها در زمان رانندگی، یا هنگامی که سوار تاکسی هستیم، از دست راننده های ناشی و بی مبالات عصبانی می شویم. موضوعی که اهمیت دارد این است که مطمئن باشید این ناراحتی ها، حتی برای مدت زمان خیلی کوتاه، روی همه ی ما اثرات منفی می گذارند، و تکرار این خشم و عصبانیت بر اساس قانون جذب باعث تشدید شدن این قبیل اتفاقات می شود.

بنابراین بهترین راه این است که شیوه برخورد خود با رانندگان را تغییر دهید. مثلا زمانی که وارد تاکسی می شوید فضا را سرشار از عشق و محبت کنید، به طوری که به خودتان بقبولانید و باور کنید که در طول مسیر راننده های خوب، ماهر و مقید به قوانین را در اطراف خود می بینید. مطمئن باشید با وجود این افکار مثبت، بر اساس قانون جذب واقعا در طول مسیر با راننده های خاطی کمتری مواجه خواهید شد. و همین موضوع در آرام شدن شما تاثیر زیادی خواهد داشت.

همان طور که دیگران نمودی از افکار شما هستند، بنابراین اتومبیل هم نمودی از شما است. پس با او با محبت برخورد کنید و در زمان حرکت درون آن را مملو از عشق و دوستی کنید تا این احساس مثبت در طول رانندگی در خیابان ها به عابران و سایر اتومبیل ها منتقل شود.

دوره آموزش قانون جذب " کارشناس جذب شوید "

یک نظر ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تخفیف شگفت انگیز پرمخاطب ترین دوره موفقیت در دنیا ( کارشناس جذب شوید ) به مدت محدود
اطلاعات بیشتر و ثبت نام