آیکون تلگرام  جهت استفاده از تمامی آموزش ها در کانال تلگرام پرورش افکار عضو شوید

مشکلات ذهنی سد راه باورها

آموزش قانون جذب,باورها,قانون جذب دو

مشکلات ذهنی

امروز می‌خواهم در مورد اصلی‌ترین مشکل ذهنی که باعث به وجود آمدن باورهای تضعیف‌کننده درون ما می‌شوند صحبت کنم.


در ابتدا بهتراست این مطلب را بخوانید: باورهای انسان و قانون جذب 

بزرگ‌ترین مشکل ذهنی 

شاید مهم‌ترین مشکل ذهنی تعمیم دادن باشد. منظور از تعمیم دادن چیست؟ همه‌ی ما در زندگی ناگزیر از تعمیم دادن هستیم. توانایی ما برای بلند شدن از روی زمین و راه رفتن در اتاق، از این احساس اطمینان برمی‌خیزد که زمین زیر پا پایمان را نگاه خواهد داشت. اگر در این مورد شک داشتیم، نمی‌توانستیم این کار را بکنیم و از ترس در جای خود بی‌حرکت می‌ماندیم. اما واقعیت آن است که ما یاد گرفته‌ایم تعمیم دهیم که معمولاً زمین ما را نگاه می‌دارد و هیچ‌گاه از خود نمی‌پرسیم که آیا زمین مرا را نگاه خواهد داشت یا نه؟

یا وقتی به یک دستگیره در می‌رسیم! تا حالا از خود پرسیدید که خوب مکانیزم این دستگیره چگونه است؟ شاید مکانیزم جدیدی داشته باشد؟ یا مثل تمام دستگیره‌ها آن‌را به پایین کشیدید و در را باز کردید؟ از کجا می‌دانستید که این دستگیره را نباید به بالا یا داخل فشار دهید؟ (قانون جذب)


این مطلب را هم بخوانید: آیا قانون جذب کار می‌کند؟

تعمیم دادن: مشکل ذهنی یا موهبت؟

این خیلی خوب است که ما بدون تجزیه‌وتحلیل و صرف وقت می‌توانیم در را باز کنیم ولی موضوع به همین باز کردن در ختم نمی‌شود. گاها این تعمیم کمکی به ما نمی‌کند. به‌طور مثال اگر کسی بارها ما را اذیت کرده است به‌جای آن‌که ببینیم آن شخص چه کسی است این موضوع را به نژاد، شهر، مرد، زن یا رئیس بودن آن‌ نسبت می‌دهیم. همه‌ی شما جملات این‌چنینی را شنیده‌اید: زن‌ها …. . مردها … . شمالی‌ها … . تهرانی‌ها … .

اگر جاهای خالی موارد مثبت باشند مشکلی به وجود نمی‌آید ولی متأسفانه ما موارد منفی را راحت‌تر تعمیم می‌دهیم.

ما باید با قانون جذب به هرلحظه، به هر رابطه و به هر موقعیت با چارچوبی کاملاً جدید وارد شویم تا بتوانیم دست به کشف و اکتشاف بزنیم.

اگر کسی را در قالب و چارچوبی معین قرار دهیم، به دنبال راه‌هایی برای پشتیبانی از آن خواهیم گشت و بر ازآنجاکه مشخصاً جوینده یابنده است آن راه‌ها را خواهیم یافت.

یک داستان آموزنده

احتمالاً شما هم این داستان معروف را شنیده‌اید: فردی صبح بیدار شد و دید تبرش نیست و سریعاً به همسایه‌اش مشکوک شد و دید آن شخص یک دزد حرفه‌ای است. مثل دزدها راه می‌رود، مثل دزدها پچ‌پچ می‌کند حتی مثل دزدها لباس می‌پوشد. همین‌که می‌خواست نزد قاضی برود تبرش را که زنش آن را جابه‌جا کرده بود را پیدا کرد. بعد دوباره بیرون رفت. دید همسایه‌اش مثل یک آدم شریف راه می‌رود، مثل یک آدم شریف لباس می‌پوشد و مثل یک آدم شریف صحبت می‌کند.

ما هیچ‌گاه مسائل را همان‌گونه که هستند نمی‌بینیم. ما تمام مسائل را از فیلتر باورهایمان عبور می‌دهیم و می‌بینیم.

حتماً شده که شما با شخصی مدت‌ها بحث داشتید بر سر این موضوع که کدام بازیگر یا کدام فوتبالیست بهتر است. جالب اینجاست که در این‌گونه موارد از حرکات و چهره و صحبت‌های هر دو نفر مشخص است که به گفته خود اطمینان دارند. این دو نفر حتی وقتی فوتبال یا فیلم را نگاه می‌کنند متفاوت از هم می‌بینند.

مثال واضح‌تر: هیچ مادری در دنیا قبول نمی‌کند که فرزندش مشکل داشته باشد. اگر عده‌ای از راه به در شوند معمولاً تمام مادرها می‌گویند فرزند من پاک بود و دوستانش او را از راه به در کردند و گول دوستانش را خورد. فرزند من ساده است. هیچ مادری قبول نمی‌کند که شاید فرزند خود او هم یک نفر را از راه به در کرده است؛ نه اینکه بخواهد جلوی مردم این موضوع را این‌گونه نشان دهد، بلکه واقعاً آن مادر رفتارهای فرزندش را از فیلتر باورهای خود عبور می‌دهد.

 

حتما این مطلب را دوست خواهید داشت
تقویت باورها با 4 روش ساده

مثال خوب برای این مورد عینک است. شما اگر یک عینک سبز بزنید تمام اطراف را سبز خواهید دید ولی متأسفانه عینک باورها این‌قدر زیاد با ما بوده است که فکر می‌کنیم عینکی نداریم و ما درست می‌بینیم و بقیه اشتباه می‌بینند.

اگر از کسی –مخصوصاً کسی که خیلی او را قبول داریم- بشنویم که ما بی‌دست‌وپا هستیم، به دنبال شواهد این موضوع خواهیم گشت و هر چه به دنبالش بگردیم پیدا می‌کنیم. به همین دلیل بالای ۹۰% باورهای ما در بچگی شکل می‌گیرد؛ زمانی که پدر و مادر ما قهرمانان بی‌قیدوشرط زندگی‌مان هستند.

مشکل ذهنی برای عزیزانمان ایجاد نکنیم:

بزرگ‌ترین هدیه‌ای که ما می‌توانیم به فرزندانمان دهیم اعتمادبه‌نفس است. فقط اعتمادبه‌نفس.

آنتونی رابینز می‌گوید: “انسان ماشین اثبات باورهایش است.”

 
 آموزش قانون جذب,باورها,قانون جذب دو
 
 

چقدر این جمله زیباست. یک ماشین چرخ‌گوشت چه‌کار می‌کند؟ فقط گوشت چرخ می‌کند.

یک ماشین آب‌میوه‌گیری چه طور؟ فقط آب‌میوه می‌گیرد.

یک ماشین جاروبرقی؟

و انسان ماشین اثبات باورهایش است: فقط می‌تواند باورهایش را اثبات کند و به دنبال شواهد تائید آن‌ها بگردد.

بیایید برای همنوعان خود و مخصوصا فرزندان خود مشکل ذهنی ایجاد نکنیم.

 

حتماً شما دوستان عزیز هم تجربیات خوبی در این رابطه دارید.

تجربیات خود را در قسمت نظرات بنویسید تا دوستان دیگر هم استفاده کنند و باورشان تقویت شود.

1+
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

22 نظر در مورد مقاله “ مشکلات ذهنی سد راه باورها
 1. مهتاب جون :

  پیروی از جملات بزرگان خیلی خوبه، آره عینکی که فرمودید رو تجربه کردم

  حرفهای خاله زنکی و کوچه بازاری روی این دید تاثیر خوبی نداره و باعث میشه بهش عادت کنیم، خوبه حواسمون به افکار و عقایدمون باشه و هر چیزی رو بر زبان نیاریم حتی بر دل

  0

 2. فرشته :

  سلام از سایت خوبتون و کانال تو تگرام ممنون هستم من همیشه سعی میکنم حسمو خوب کنم البته من سه روزه با سایت شما آشنا شدم من قبل از آشنایی خودم کتاب راز رو خوندم وقتی که خوندم خواستم امتحان کنمش بخاطر همین خونه ای را که دوست داشتم روی برگه کشیدم و حتی جای مبل تلویزیون و همه چیز رو هم مشخص کردمو بعد ۲سال الان تو همون خونه هستم و صاحب خانه من با قانون جذب آشنا هستم ولی برای تمرین۵-۳تلاش دارم میکنم ولی بعد دو روز سعی میکنم حس خوبی داشته باشم دوست ندارم جمله منفی بکار ببرم ولی..حس خوب بعضی وقتها میره اما نسبت به چند روز پیش بهتر هستم یعنی شادتر هستم حالا به نظر شما من دارم درست پیش میرم یا نه؟؟من واقعا دوست دارم زندگیمو تغییر بدم چون من فقط یکبار شانس زندگی توی این دنیا رو دارم خیلی ممنون آقای شریفی سپاسسسس(لطف کنید تو سایت جوابمو بدید)

  0

 3. Yasna :

  نمیدونم چرا بعد ارسال کاراکترها جابجا میشه وکلمات خراب میشه

  0

 4. Yasna :

  عذر خواهم پیام غلط تایپی داره.بار مساعلقبلیم شده ورنجشهمساعلمورنجشهام درصد رسیده . سپاس بزرگوار

  0

 5. Yasna :

  باسلام اقای شریفی عزیز.من هر گاه سعی در اثبات حرفهای خود داشتم نتیجه معکوس میگرفتم .از زمانی که با قوانین جذب وقوانین توانگری اشنا شدم خودم رو همیشه بجای طرفم میزارم اگر کودکه همانقد تصوراتم کودکانه وتوقعاتم رو سطح پایینتر میگیرم ودنیا رو از زاویه نگاه اون میبینم واگر بزرگه میفهممش وحس میکنم که نگاه او بامن متفاوت است باعث شده بار مساعکمتر بشه ورنجشهام واینمساعلورنجشهامصد رسیده واز این بابت شاکرم .اول خودم حس قشنگی پیدا میکنم ودر ادامه اطرافیانم ارتباطی صمیمانه مطمئن تر با من برقرار مسایتت عالیه مطالب ساده جذاب وروان .سایتتونوروانوخواهان برکت برای شما
  خدایا تورا سپاس که هستم وزیباییها رو درک میکنم

  0

 6. Eli :

  باسلام
  آیا قبول دارید اگه به شخصی جذب و علاقمد میشیم ارتعاشات یکسانی داشته ایم؟ اگه توی زندگیمون هست یا در یک برهه ای بوده پس ارتعاشات یکسان باعث وجود و حضورش بوده و اتفاقی نبوده،پس میشه بازم جذبش کرد با احساس خوب از داشتنش

  0

  • admin :

   سلام

   من جواب مثبت ندادم که قبول دارم که شما بقیش رو گفتید. من اصلا هیچوقت وارد بحث با کسی نمیشم چون ارتعاش منفی است. نظر شما محترم

   به زودی مطلبی کامل مینویسم که چرا نمیشود یک چیز خاص را جذب کرد. حالا چه آن چیز یک فرد باشد چه یک شیء خاص و منحصر به فرد. البته نیاز زیادی به نوشتن مطلب هم نیست من میخواهم تجربیات خودم و استدلالهای خودم رو بیان کنم وگرنه این مورد رو خانم هیکس که بزرگترین مدرس قانون جذب هستند به وضوح گفتند که امکان نداره فقط چون توضیحات زیادی ندادند توضیحاتش رو مینویسم تا همه به طور منطقی قبول کنیم که نمیشود چیز منحصر به فردی را جذب کرد.

   این سوال خیلی از دوستان بوده مطمئنم بعد از این مطلب کاملا رفع ابهام خواهد شد. همراهان گرامی، میدانم که دوست دارید از من چیزی را بشنوید تا به شما امید دهد. من مشاور تحصیلی ام همیشه وقتی به دانش آموزی واقعیت را میگویم صمیمیتم را نصف میکنم. انسان دوست دارم چیزی را بشنود که دلش میخواهد ولی متاسفانه در این مورد واقعیت چیز دیگری است. اگر زمان آزاد داشته باشم این مطلب را همین فردا مینویسم.

   از نظر شما هم ممنونم

   موید باشید

   0

 7. 3aeed :

  سلام ممنون ک ب وبم اومدین .. سایتتون عالیه خععععععععلی خوبه ^_^

  0

 8. محمد :

  سلام مجدد
  ممنون از راهنماییتان
  حالا به نظر شما برای اینکه من دوباره با ان همکارم,در یک محل و سر یک کار باشیم باید چکار کنم؟
  چطور به سمت خودم جذبش کنم؟
  با تشکر فراوان از شما

  0

  • admin :

   سلام

   نمیدونم چرا به مفهوم حرف من توجهی نمیکنید؟ ما نمیتوانیم انسانها را جذب کنیم؟ هر انسانی ارتعاش مخصوص به خود را دارد.

   نمیدونم چرا سعی داریم از خدا بیشتر بدانیم. شما مشخصات شخص مورد نظر را بنویسید خداوند مهربان آن شخص را وارد زندگیتان میکند. ما همیشه میگیم من فقط اینو میخوام! چون فکر میکنیم این بهترین است ولی آیا واقعا این چنین است؟

   یک بار اعتماد کنید و اجازه بدید خداوند بگوید کدام بهتر است شما فقط مشخصات شخص مورد نظر خود را بنویسید

   0

 9. محمد :

  سلام
  ممنون از سایتتون
  ببخشید من یک سوال و یک پیشنهاد داشتم
  من یه همکار داشتم,اون همکارم قرار شد به یک ماموریت دو هفته ای بره,من در طول اون دو هفته شروع به استفاده از قانون جذب کردم به اینصورت که یه اتفاقایی میوفته که زودتر از ۲ هفته برمیگرده اما در کمال ناباوری اون فرد بعد از ۲ هفته هم دیگه به شر اون کار برنگشت و رفت سر یه کار دیگه(این اتفاق برای ۶ ماه پیشه) و من از اونموقع هرچی به این فک میکنم که دوباره همکار بشیم متاسفانه هیچ اتفاقی نیفتاده(خواهش میکنم علت این مشکل را برایم تشریح کنید)
  پیشنهادم هم اینه که به نظرم مطالبتون رو یه کمی ساده تر توضیح بدید
  ممنون از شما

  0

  • admin :

   سلام

   من برای بار هزارم تاکید میکنم شما به هیچ وجه نمیتونید چیزی را برای شخص دیگری جذب کنید. اگر به این صورت بود که اساتید قانون جذب دنیا را کنترل میکردند.

   در مورد سختی مطالب این مسئله دست من نیست! شما کافی است یکی از کتابهای استرهیکس یا والاس وتلز را بخوانید تا ببینید من مطالب سخت آنها را تا چه حد ساده بیان میکنم

   موید باشید

   0

 10. پرستو :

  با سلام ممنون از مطالب زیبای سایت و کانالتون
  سوالی ذهنمو مشغول کرده ،ممنون میشم اگر واقعا جواب سوالمو بدید
  زندگی گذشته من با هر نوع تربیت و شرایط خانوادگی و دیدگاهی که بوده ، الان تثبیت شده است خیلی تلاش کردم باخته شرایط نباشم طرز فکرها و دیدگاههای پخته و بدون اثر منفی گذشته جایگزین کنم اما گاهی واقعا در شرایطی باز اثرخودشون رو میذارن بدون اینکه من اگاه باشم و یا از وجود این مانع ذهنی خبر داشته باشم ووقتی رابطه ای و شرایطی رو از دست دادم اونموقع متوجه میشم و راه برای جبران خیلی کمه و شرایط هیچوقت برنمیگرده ، این که نمیشه ومن میشم باخته شرایطم ، چکار کنم؟

  0

 11. مهدی :

  امیر جان مطالبت خیلی ناب و خاص و جدیده‌.واقعا دارم لذت میبرم.آفرین

  0

  • admin :

   سلام

   شما لطف دارید دوست عزیز

   0

 12. سعید :

  مطالبتون خیلی جالب و مفیدن.ی نگرش جدید ،ی شکل جدید نگاه کردن
  خیلی ممنون

  0

 13. غزل :

  این مطلب خیلی عالی بود

  0

 14. نسیم :

  خیلی عالیهههههههههههههههههههههههه ممنون از مطالب مفیدتون

  0

 15. بنیامین :

  قانون جذب به روشنی زدن نبضمون کار میکنه.مطالب عالی بود موفق باشید

  0

 16. Zahra :

  سلام علیکم:مطالب شما خیلی عالی است♥

  0

  • admin :

   سلام

   ممنون که مثبت هستید و انرژی مثبتون را هم انتقال می‌دهید.

   موید باشید

   0

 17. Zahra :

  با سلام خدمت شما:مطالب شما خیلی عالی است. …..سپاس گذارم

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *