10 مرحله برای به کار بردن قدرت ناخودآگاه در جهت موفقیت

128

قدرت ناخودآگاه

استفاده از قدرت ناخودآگاه برای رسیدن به موفقیت

فاصله بین شما و موفقیت چقدر است؟ تفاوت بین افراد موفق و افراد ناموفق چیست؟ این موضوع بسیار ساده و آسان است: افراد موفق فکر می کنند و در مورد آنچه می خواهند ایجاد کنند، صحبت می کنند. اما افراد ناموفق بر چیزهایی که فاقد آن هستند، تمرکز می کنند و درباره آن ها صحبت می نمایند. قدرت ناخودآگاه برای رسیدن به موفقیت در زندگی بسیار مهم است و باید به آن توجه کنید.

پس چگونه می توانید شکاف میان موفقیت و عدم موفقیت خود را از بین ببرید؟ بیایید یک تمایز مهم ایجاد کنیم. شما باید بدانید که بین خواستن و داشتن یک تفاوت و فاصله وجود دارد.

خواستن: یعنی فقدان چیزی، نقص در برخی جوانب.

کانال تلگرام پرورش افکار

داشتن: به معنای به دست آوردن، نگه داشتن، دریافت و تجزیه است.

هنگامی که شما موردی را در ناخودآگاه خود مرور می کنید، اگر بر خواستن آن تمرکز کنید، یعنی شما فاقد آن مورد هستید. پس شما باید شبکه های عصبی قوی را برای داشتن آن مورد در ذهن خود ایجاد نمایید. با این حال، از طریق قدرت ناخودآگاه برای موفقیت برنامه ریزی کنید. اگر خواسته شما قبلا اتفاق افتاده شما می توانید بر روی «داشتن» تمرکز کنید. تحقیقات نشان داده است که مغز شما تفاوت بین آنچه که در ذهن شما در حال تجسم شدن است را در مقایسه با آن چیزی که در واقعیت اتفاق می افتد نمی داند.

این یک تمرین منظم برای ورزشکاران نخبه است. آن ها زمان زیادی را صرف ایجاد تصویر ذهنی از موفقیت خود می کنند، همان طور که آن ها واقعا از لحاظ جسمانی تمرین می نمایند. این کار به ایجاد مسیرهای عصبی در مغز و تقویت حافظه کمک می کند و مسیر موفقیت در زندگی را برای افراد هموارتر می نماید. آن ها قدرت ناخودآگاه برای رسیدن موفقیت را کشف کرده اند و به سود خود از آن بهره می برند.

در اینجا ۱۰ گام تقویت کننده قدرت ناخودآگاه برای موفقیت بیان شده است. شما با پیروی از این موارد می توانید زندگی شادتری داشته باشید. اگر این مراحل را به طور منظم انجام دهید، در انتها از نتایج به دست آمده شگفت زده خواهید شد.

تصمیم

۱ – دقیقا درباره همان کاری که می خواهید انجام دهید و یا ایجاد کنید، تصمیم بگیرید

این معمولا بزرگترین مشکل مردم است. آن ها نمی دانند که چه می خواهند و بعد از آن که متوجه آن شدند، بسیار شگفت زده خواهند شد.

۲ – هدف خود را کاملا شفاف و با جزئیات بنویسید

هدفی که نوشته نشده باشد، صرفا یک آرزوست. هنگامی که هدف خود را با جزئیات کامل بنویسید از قدرت ناخودآگاه برای موفقیت استفاده خواهید کرد و به ناخودآگاه خودتان این گونه القا می کنید، که شما واقعا می خواهید این هدف خاص را انجام دهید. همچنین وقتی جزئیات یک هدف را می نویسید به شفافیت در مورد آن دست خواهید یافت که بسیار ارزشمند است.

۳ – هدف خود را در زمان حال و با زبانی ساده بنویسید

شما باید هدفتان را متناسب با سن خود و با زبانی قابل فهم بنویسید، تا به راحتی بتوانید آن را در ذهن تحلیل نمایید. شما باید اهداف خود را هر روز قبل از این که از خواب بیدار شوید و هر شب قبل از این که به خواب بروید، با خودتان مرور کنید. مرور هدف های زندگی تان به شما انگیزه می دهد که آن ها را دنبال کنید و تصمیمات لازم را برای آن ها بگیرید.

شاید این مطالب را دوست داشته باشید
۱ از ۸۱

۴ – مراحلی را که در گذشته طی کرده اید، با خود مرور نمایید

هنگامی که هدف خود را به دست آوردید، تمام مراحلی را که برای تحقق آن هدف طی کرده اید، بررسی کنید. تهیه فهرستی از همه این مراحل انگیزه شما را تقویت می نماید و اعتماد به نفستان را برای تحقق اهداف بزرگتر افزایش می دهد.

۵ – شما باید هر روز حداقل یک گام به سوی دستیابی به اهداف خود بردارید

هر روز کاری در ارتباط با اهداف خود انجام دهید، حتی اگر بسیار کوچک و جزئی باشد. شما باید در مسیر موفقیت تداوم و پایداری داشته باشید. همیشه به یاد داشته باشید قدرت ناخودآگاه برای موفقیت در زندگی از طریق کارهای کوچک ظهور می کند. موفقیت یعنی در مسیر بودن. پس اگر در مسیر هستید و گام های کوچکی بر می دارید یعنی موفق هستید و به موفقیت در زندگی دست پیدا کرده اید.

۶ – اهدافتان را بارها برای خود تجسم کنید

شما باید بتوانید اهدافتان را همانند یک واقعیت در ذهن تان تجسم نمایید. هر چه تصویری که در ذهن خود می سازید واقعی تر، روان تر و واضح تر باشد، دستیابی به آن سریعتر می شود.

احساس موفقیت

۷ – همیشه احساس موفقیت کنید، حتی اگر هنوز اهدافتان محقق نشده است

این که هنگامی که به اهدافتان دست می یابید احساس شادی، رضایت و لذت کنید، امری کاملا طبیعی است. نکته این است که شما باید حتی زمانی که اهدافتان هنوز محقق نشده است، هم این احساسات را داشته باشید. احساسات خوب قدرت ناخودآگاه برای موفقیت را چند برابر می کنند. احساسات خوب نشانه این هستند که شما انسان موفقی هستید و در مسیر درستی قرار دارید.

۸ – با اعتماد به نفسی بالا کارهایتان را انجام دهید

با اطمینان رفتار کنید به طوری که ذهن ناخودآگاه شما احساس کند که در حال حاضر هدفتان به واقعیت تبدیل شده است. شما باید عزت نفس بالایی داشته باشید تا راحت تر و سریعتر بتوانید در مسیر موفقیت در زندگی حرکت نمایید.

۹ – ذهن خود را آرام کنید

هر روز زمانی را به دعا و انجام تمرینات مدیتیشن اختصاص دهید. سعی کنید استرس را از خود دور کنید. به این خاطر که آرامش ذهن به شما اجازه می دهد تا مسیرهای جدیدی را کشف نمایید.

۱۰ – ناخودآگاه خود را آزاد بگذارید

اگر شما اجازه دهید که ناخودآگاه تان آزادانه فعالیت کند، راحت تر هدفتان محقق می شود. شما فقط باید بدانید که در چه زمانی باید اقدام مناسب را انجام دهید.

از امروز سعی کنید از قدرت ناخودآگاه ذهن برای موفقیت استفاده کنید و آن را درک نمایید. فقط یک هدف یا ایده را برای خود در نظر بگیرید و آن را به طور مداوم تمرین کنید، تا بتوانید در دستیابی به این هدف موفق شوید. به چشم یک بازی به این فرآیند نگاه کنید و از آن لذت ببرید. شما باید افکار مثبت و امید را در خود تقویت نمایید و از زندگی تان لذت ببرید.

دوره آموزش قانون جذب " کارشناس جذب شوید "

2 نظر
 1. آوا می گوید

  سلام استادمن دوره رو تموم کردم و امروز پیش یه روانشناس بودم چون افسردگی گرفتم داشتن افسردگی بعد از گذروندن دوره طبیعی نیست شاید ، بعضی از اوقات تفکر خودکشی هم به سرم میزنه ، مشکلم اینه ، هیچ هدفی ندارم و از شروع کار امتنا میکنم هیچ میلی به شروع و اقدام ندارم و اهداف منو به حرکت در نمیارن من دانش آموز شمام و احساس درماندگی میکنم چکار کنم استاد ؟ این سوال منو جواب بدید و خودتونو جای من بزارید قدم به قدمی که باید بردارم چیه ؟ اینکه بهم روانشناسی بگه (خوب، تلاش کن !)جواب نشده ؟ باید از کدوم تمرین استفاده کنم چه چیزی در من اینقدر ضعیف شده خیلی لطف میکنید جوابمو بدید براتون آرزوی موفقیت دارم خدا حفظتون کنه و همه آرزوهای خوب . تو دوره هم ماه های اول حالم بییی نظیر بود اما یادم نمیاد یه اقدام جدی انجام داده باشم از بی عملی رنج میبرم 😢😰ررررررنج . ای کاش جوابتون بتونه منو به حرکت دراره و من اونو به یادگار بعد از رفع وضعی که درش هستم نگه دارم و با وویس براتون بفرستم دوس دارم یکی کمکم کنه

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر
   شما که عضو دوره هستین میتونین با پشتیبان ها در ارتباط باشید
   برای سوال پرسیدن و ارتباط با پشتیبان ها آدرس ربات رو داخل کانال کارشناس جذب شوید قرار دادیم
   شاد باشید.

یک نظر ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.