آیکون تلگرام  جهت استفاده از تمامی آموزش ها در کانال تلگرام پرورش افکار عضو شوید

ایجاد تغییرات بزرگ در زندگی با چند روش موثر

تغییر در زندگی,تغییر مسیر در زندگی,شروع تغییر در زندگی

چگونه ترس و اضطراب ناشی از تغییرات بزرگ در زندگی را از بین ببریم

در وهله اول باید بدانید که شما تنها کسانی نیستید که از ایجاد تغییرات بزرگ در زندگی خود هراس دارید. هر چند که نمی توان از این واقعیت چشم پوشی کرد که ایجاد تغییرات بزرگ در زندگی دلهره بسیار زیادی را با خود به همراه دارد. اما در بسیاری از موارد این تغییرات می توانند فرصت های بسیار خوب و بهتری را برای رسیدن به آن چیزی که در ذهن دارید برای شما مهیا نماید.

همان طور که می دانید غلبه بر این ترس به هیچ وجه کار آسانی به شمار نمی آید، از همین رو پرسش هایی را مطرح خواهیم کرد که پاسخ به آن ها می تواند نقش بسیار زیادی در رسیدن به موفقیت در زندگی داشته باشد.

۱ – بدترین حالتی که در صورت ایجاد تغییر ممکن است رخ دهد چیست؟

به این مسئله فکر کنید که ایجاد تغییرات بزرگ در زندگی چه اتفاقات بدی را می تواند با خود به همراه داشته باشد؟ مطمئنا منظور این نیست که تمام روز خود را به فکر کردن در رابطه با سناریوهای بد سپری کنید. اما بهترین راهی که پیش روی شما قرار دارد، در نظر گرفتن مشکلات و احتمالاتی است که با آن روبرو می شوید و باید برای آن ها راه حلی مناسب پیدا کنید تا با اتکا به این راه حل ها بتوانید به موفقیت در زندگی برسید.

۲ – بهترین اتفاقی که در صورت عدم ایجاد تغییر می تواند رخ دهد چیست؟

حتما این مطلب را دوست خواهید داشت
افزایش اعتماد به نفس در جوانان | چگونه در نوجوانان اعتماد به نفس را بالا بریم

مطمئنا در بسیاری از مواقع برای این که محرکی برای روبرو شدن با تغییرات در خود ایجاد کنیم، به سراغ مطرح کردن این پرسش می رویم. این مسئله خیلی ساده است: اگر از وضعیتی که در آن حضور دارید احساس نارضایتی دارید، احتمالا دست به هر کاری خواهید زد تا شرایطی برای تغییر ایجاد کنید و مطمئنا یک انتخاب بیشتر ندارید. این که آن چیزی را که در اختیار دارید، دوست داشته باشید و خود را با شرایط موجود وفق دهید. اگر تمایلی به تحمل کردن وضع موجود ندارید باید تغییراتی در آن ایجاد کنید، در غیر این صورت افسردگی به سراغ شما خواهد آمد.

تغییر در زندگی,تغییر مسیر در زندگی,شروع تغییر در زندگی

۳ – آیا کسی به همه چیز آگاهی دارد؟

مطمئنا اولین پاسخی که به این پرسش داده می شود خیر است. این به این معنی است که اگر آینده ای مبهم و ترسناک پیش روی شما قرار دارد، تمامی افراد نیز با چنین شرایطی روبرو خواهند بود. این که تغییرات مورد نظر خود را ایجاد کنید و یا آن را به همان روال رها کنید، هیچ تغییری در آگاهی شما از آینده ایجاد نخواهد کرد. از همین رو امتحان کردن چیزهای جدید جزو ضروری ترین کارهایی است که باید برای رسیدن به موفقیت و ایجاد تغییرات بزرگ در زندگی انجام دهید.

۴ – اگر تغییری در کارها ایجاد نشود، همه چیز طبق روال عادی پیش می رود؟

اصلی ترین نکته ای که در حین تصمیم گیری برای تغییرات بزرگ در زندگی باید به خاطر داشته باشید این است که شرایط به همان روال قبل باقی نخواهد ماند. انسان به واسطه طبیعتی که دارد بر این باور است که زندگی همان گونه که هست تا ابد باقی خواهد ماند، در صورتی که در واقعیت چنین اتفاقی نخواهد افتاد. حتی اگر هیچ تغییری در زندگی ایجاد نشود باز هم لزومی به باقی ماندن شرایط قبل نیست. پس اصلا روی این مسئله پافشاری نکنید.

حتما این مطلب را دوست خواهید داشت
راه های درمان افسردگی - چگونه افسردگی را به صورت قطعی درمان کنیم؟

۵ – آیا می توانم ناراحتی خود را برای چیزهایی که رها کردم ابراز کنم؟

مسلما پاسخ به این سوال بله است. وقتی چیزی را که سال ها برای به دست آوردنش تلاش کرده اید را کنار می گذارید احساس غم و اندوهی در قلب شما جای می گیرد که ابراز ناراحتی می تواند آن را تسکین دهد. اما با این وجود اگر از زندگی کنونی خود احساس رضایت دارید، اما ایجاد تغییرات بزرگ در زندگی جزء ضروری زندگی شما به حساب می آید، پس حتما آن را انجام تا احساس موفقیت داشته باشید.

مطمئنا قبل از شروع کامل زندگی جدید به اندکی زمان نیاز پیدا خواهید کرد، تا با شرایط موجود وفق پیدا کنید. اما نگران نباشید این مسئله امری طبیعی خواهد بود. ناراحتی شما به هیچ عنوان نباید شما را از تصمیمات مهم بازگرداند و یا از حرکت به سمت جلو بازدارد.

۶ – اگر همه چیز آن گونه که در نظر داشتم پیش نرفت، آیا امکان درست کردن اوضاع وجود دارد؟

در وهله اول باید بدانید که احساس ترس شما را از حرکت به سمت جلو و ایجاد تغییرات بزرگ در زندگی باز می دارد. مطمئنا می توان همه چیز را دوباره از نو ساخت. حتی ممکن است خلاقانه تر از قبل آن ها را بازسازی نمائید. از همین رو اجازه ندهید نگرانی ها شما را از ایجاد تغییر بازدارد. مطمئنا شما این توانایی را دارید که بیش تر از آن چیزی که فکرش را می کنید اوضاع را تحت کنترل خود درآورید.

تغییر در زندگی,تغییر مسیر در زندگی,شروع تغییر در زندگی

۷ – زمان ایجاد تغییر چه زمانی فرا می رسد؟

حتما این مطلب را دوست خواهید داشت
قوانین موفقیت دکتر فیل که هرکسی را به موفقیت نزدیک می کند

این واقعیت است که هیچ کدام از ما نمی دانیم تا چه مدت در این دنیا حضور داریم. خیلی از افراد بر این باورند که یک زندگی طولانی پیش روی آن ها قرار دارد؛ از همین رو هیچ گاه امروز را برای ایجاد تغییر و فراهم آوردن زندگی دلخواه انتخاب نمی کنند. اما نکته اینجاست که هر چقدر سنمان بالاتر می رود، بیشتر از هر چیزی به این مسئله فکر می کنیم که زندگی دلخواهمان چگونه باشد. شاید به این مسئله عادت نداشته باشید اما فکر کردن مداوم به آن باعث می شود که انگیزه و شهامت از دست رفته خود را به دست آورید.

امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید و اگر به دنبال ایجاد تغییرات بزرگ در زندگی تان هستید بتوانید با پاسخ دادن به این سوالات مهم و کلیدی به نتایج دلخواه خود دست پیدا کنید. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

موفق باشید

3+
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

یک نظر در مورد مقاله “ ایجاد تغییرات بزرگ در زندگی با چند روش موثر
  1. فاطمه سادات حسینی :

    تشکر از مقاله خوب و عالی تون

    0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *