آیکون تلگرام  جهت استفاده از تمامی آموزش ها در کانال تلگرام پرورش افکار عضو شوید

9 کلید قدرت فردی را بشناسید

افزایش قدرت فردی,کلیدهای قدرت فردی کدامند,موفقیت در زندگی

کلیدهای قدرت فردی کدامند

سه قدرت شخصیتی وجود دارد که رهبران برتر برای افزایش قدرت فردی و تاثیرشان برای رسیدن به موفقیت در زندگی از آن استفاده می کنند. دوستان عزیز سایت پرورش افکار برای آشنایی با این سه کلید قدرت فردی در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

۱ احساسات مسری است

اولین قدرتی که می توانید در خودتان پرورش دهید، قدرت اشتیاق است. هرچه اشتیاق بیشتری در انجام کاری داشته باشید، دیگران هم هیجان بیش تری برای آن خواهند داشت که در آن به شما کمک می کنند. واقعیت این است که احساسات، کاملا مسری هستند.

هرچه احساسات و میل بیشتری برای زندگی و فعالیت های خود داشته باشید، جذبه و کاریزمای بیشتری خواهید داشت و همکاری بیشتری از طرف بقیه افراد دریافت خواهید کرد. هر مرد و زن بزرگی به دلیلی بزرگ متعهد بوده است و در نتیجه، حمایت و تشویق هزاران و میلیون ها نفر را در خیلی موارد دریافت کرده است.

۲ کلید جذبه

دومین قدرت شخصیتی که می توانید پرورش دهید، تخصص و شایستگی است. هرچه بیش تر، شما را در زمینه ی خاص خودتان، مطلع و با دانش بشناسید. جذبه و کاریزمای بیشتری بین افرادی که خواهید داشت که برای آن دانش، احترام قائل هستند.

به این دلیل که این دانش قادر است روی زندگی آن ها تاثیر داشته باشد. مردان و زنانی که کار خود را خیلی خوب انجام می دهند و برای کیفیت کار خود شناخته شده هستند، کسانی اند که به طور طبیعی کمک و حمایت دیگران را جذب می کنند. آن ها کاریزما یا جذبه دارند تا به موفقیت در زندگی دست پیدا کنند.

حتما این مطلب را دوست خواهید داشت
به دست آوردن انگیزه و دلایل از دست دادن آن

افزایش قدرت فردی,کلیدهای قدرت فردی کدامند,موفقیت در زندگی

۳ – برای هر اتفاقی کاملا آماده باشید

سومین قدرت شخصیتی که در نظر بقیه به شما جذبه و کاریزما می دهد و موجب دستیابی به موفقیت در زندگی می شود، این است که قبل از قبول هر کار مهمی، آمادگی کامل و جامع داشته باشید. چه بخواهید با مشتری تماس بگیرید یا با رئیس خود جلسه داشته باشید، یا سخنرانی عمومی کنید یا هر نوع ارائه و معارفه ی دیگری داشته باشید، وقتی به خوبی آماده باشید، برای همه افراد، این قضیه مشخص خواهد بود.

۴ – روی موضوع خود تسلط پیدا کنید

حتی اگر این کار ساعت ها، یا روزها طول بکشد، اگر جلسه ای که پیش رو دارید، برای تان مهم است، جهت تسلط پیدا کردن روی موضوع، وقت بگذارید. به گونه ای آمادگی داشته باشید که هیچ چیز نتواند شما را پریشان کند. هر امکان و هر شاخه از موضوع را در نظر بگیرید. غالبا این تلاش برای آمادگی کامل می تواند بیشتر از هر کار دیگری که بتوانید بکنید، باعث ایجاد احترام در بقیه شود.

۵ یادداشت های خوب و مفید بردارید

به یاد داشته باشید قدرت با کسی است که بیش ترین آمادگی ر دارد و بهترین یادداشت ها را برداشته است. همه چیز در رسیدن شما به موفقیت در زندگی نقش دارد، بنابراین هیچ چیز را به شانس و اقبال واگذار نکنید. وقتی کاری را در مورد شغل یا حرفه تان انجام می دهید. برای انجام درست آن ها در همان بار نخست، وقت کافی بگذارید.

۶ مهارت مرکزی خود را رشد دهید

حتما این مطلب را دوست خواهید داشت
چگونه در اولین برخورد تاثیرگذار باشیم

مدیریت، مهارت مرکزی رسیدن به موفقیت در زندگی و کسب و کار است. توانایی شما در مدیریت زمان، تمرکز و هدایت انرژی تان روی ارزشمندترین وظایف تان، بیش از هر عامل دیگری تعیین کننده ی پاداش ها و سطح کمال در زندگی است.

افزایش قدرت فردی,کلیدهای قدرت فردی کدامند,موفقیت در زندگی

۷ – از متخصصان یاد بگیرید

اگر می خواهید در هر زمینه ای به موفقیت بزرگ دست پیدا کنید، کشف کنید بقیه افراد موفق در آن زمینه چه می کنند و شما هم همان کار را بکنید تا به همان نتیجه برسید. وقتی مصاحبه ها، زندگینامه ها و شرح زندگی افراد موفق را مطالعه کنید، متوجه خواهید شد همه ی آن ها یک خصوصیت مشترک دارند. تعریفی که از آن ها ارائه می شد این بود که همه «خیلی منظم» بودند. از وقت خود بسیار خوب استفاده می کردند. آن ها افرادی بسیار مولد هستند و نسبت به فرد معمولی، در یک مدت زمان مشخص، کارهای بیش تری انجام می دهند.

۸ هم کارآمد و هم موثر باشید

مردان و زنانی که عملکرد خیلی خوبی داشتند، کارآمد و موثر بودند. آن ها کار درست را انجام می دادند و آن را به روشی درست انجام می دادند. آن ها همیشه برای ارتقای کیفیت و کمیت خروجی شان دنبال راه هایی بودند. در نتیجه همکاری و کمک آن ها در سازمان خیلی بالا بود و بنابراین در مقایسه با یک فرد معمولی، حقوق خیلی بالاتری می گرفتند.

۹ – تمرین عملی

در این جا دو نکته وجود دارد که با انجام سریع آن ها می توانید این نظرات را عملی کنید. ابتدا همین امروز یک برنامه ریزی مطالعاتی طراحی کنید تا از متخصصان در زمینه کاری خود یاد بگیرید. این کار می تواند در سال ها تلاش سخت، صرفه جویی کند. سپس تصمیم بگیرید مهم ترین کاری که باید بکنید چیست و این که چگونه میتوانید آن ها را انجام دهید تا به موفقیت در زندگی و کسب و کارتان برسید.

حتما این مطلب را دوست خواهید داشت
10 گام طلایی برای ایجاد گرایش و رفتار برتر

اگر می خواهید بقیه افراد هم هیجان زده باشند، شما هم باید برای اهداف و کار خود هیجان داشته باشید. در هر موقعیتی باورها و تعهدات خود را برای بقیه بازگو نمایید. سپس خودتان را وقف فرآیند تمام عمر بهتر و بهتر شدن در کارتان کنید. برای هر اتفاقی آمادگی کامل داشته باشید. و برای رسیدن به موفقیت در زندگی باید سعی کنید که در هر کاری که می کنید، مثال زدنی باشید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *