آیکون تلگرام  جهت استفاده از تمامی آموزش ها در کانال تلگرام پرورش افکار عضو شوید

چگونه در زندگی شخصی و شغلی خود موفق باشیم

برای رسیدن به موفقیت در زندگی باید مسئولیت موفقیت خود را بر عهده بگیرید,چگونه در زندگی خود موفق باشیم,چگونه در شغل خود موفق باشیم

راه های موفقیت در زندگی و کسب و کار

همه ی ما در دوره ای زندگی می کنیم، که باید بتوانیم از پس انجام دادن کارهای زیادی بربیاییم و بین آن ها تعادل برقرار کنیم. باید از مدیریت قدرتمندی برخورد باشیم تا بتوانیم قسمت های مختلف زندگی خود را اداره کنیم. این قسمت ها می تواند شامل کار کردن و انجام دادن وظایف شغلی یا کنترل زندگی شخصی خود باشد. حتی برای این که بتوان گفت در زندگی از مدیریت خوبی برخوردار هستید، باید قادر باشید به یکی سری از وظایف خود نسبت به دوستان و اقوامتان مانند بازدید از آن ها به خوبی عمل کنید.

متاسفانه در بسیاری از مواقع به خوبی از پس این ها برنمی آییم و حتی قادر نیستیم مسئولیت های شغلی خود را به خوبی انجام دهیم. ولی دوستان عزیز سایت پرورش افکار، باید این نکته مهم را بدانید هیچ کاری وجود ندارد که انسان نتواند از پس انجام آن بربیاید.

بنابراین اگر می خواهید به انجام تمام کارهایی که وظیفه دارید، برسید تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که «با تمام وجود بدانید که می توانید». باید بدانید که با وجود این که در دوره ی پر سرعت و شلوغی زندگی می کنید، کنترل تمام قسمت های زندگی تان به هیچ وجه سخت نیست، به این شرط که همت کنید و از همین امروز در این فکر باشید که باید تمام بخش های زندگی خود را مدیریت کنید و هیچ کاری را از قلم نیندازید.

برای رسیدن به موفقیت در زندگی باید مسئولیت موفقیت خود را بر عهده بگیرید,چگونه در زندگی خود موفق باشیم,چگونه در شغل خود موفق باشیم

بزرگ ترین مسئله در دوران ما

مهم ترین موضوعی که در این دوران به چشم می آید این است که همه ی ما به نوعی دوست داریم تا به تمام کارهای روزمره خود برسیم. کمتر کسی را پیدا می کنید که دوست نداشته باشد، استراحت یا تفریح کند. کمتر کسی را می بینید که به تناسب اندام خود و ورزش اهمیتی ندهد و یا حداقل دوست نداشته باشد که برای آن وقت بگذارید. قطعا کمتر پیش می آید که کسی دوست نداشته باشد به دیدار دوستان برود، با اقوام خود رفت و آمد کند و به معاشرت با آن ها بپردازد. و می توان گفت فردی وجود ندارد که دوست نداشته باشد برای مطالعه ی کتاب مورد علاقه یا دیدن فیلمی که دوست دارد، وقت نگذارد.

حتما این مطلب را دوست خواهید داشت
درمان تنبلی با 10 توصیه ساده اما شگفت انگیز

در کل مسئله ای که وجود دارد این است که در زمان فعلی کمتر کسی وجود دارد که دوست نداشته باشد به همه ی کارهای خود برسد و به این ترتیب از زندگی خود لذت ببرد. ولی واقعا باید چه راهکاری پیدا کرد تا بتوانیم از این چالش مهم زندگی با موفقیت بیرون بیاییم؟ برای یافتن پاسخ با ما همراه باشید.

راه موفقیت در زندگی,راه موفقیت در کسب و کار,راه های موفقیت در زندگی

کار یا زندگی شخصی؟!

در گام نخست باید به این باور برسید که این دو را نباید از هم تفکیک کرد به همین دلیل مطرح کردن این سوال کار درستی نیست، به این دلیل که هردوی این موارد باید در کنار هم قرار بگیرند و نمی توان یکی را قربانی دیگری کرد.

شما کار می کنید تا در زندگی شخصی خود آسودگی داشته باشید، حالا در صورتی که بخواهید زندگی شخصی را قربانی کار کنید، دیگر لذتی از زندگی خود نخواهیم برد و کار کردن در اصل بیهوده بوده و حتی نمی توانید روی کار خود آن طور که شایسته است، تمرکز داشته باشید.

دوستان عزیز دقت داشته باشید که کار را به هیچ وجه نمی توان به علت اهمیت زیاد به زندگی شخصی، خانواده و … کنار گذاشت. چون در این صورت هم پول کافی نخواهید داشت و نمی توانید به راحتی زندگی کنید. ضمن این که از فواید دیگر کار مانند اعتماد به نفس، رشد شخصیت، عزت نفس و … بهره ای نخواهید برد.

همیشه باید سعی کنید تا جایی که ممکن است در زندگی خود تعادل ایجاد کنید، چون قسمت های مختلف زندگی به طور مستقیم بر روی یکدیگر اثر خواهند گذاشت و نمی توانیم منکر این نکته شویم. قبل از این که بتوانید کنترل زندگی و زمان خود را به طور کامل در دست بگیرید، باید یک سری از کارهای بیهوده که باعث می شود، زمانتان به هدر برود را از برنامه ی زندگی خود حذف کنید. برای رسیدن به تعادل در زندگی باید عادت های مثبتی داشته باشید که در ادامه به آن ها می پردازیم.

حتما این مطلب را دوست خواهید داشت
افزایش اعتماد به نفس در جوانان | چگونه در نوجوانان اعتماد به نفس را بالا بریم

خواسته های خود را به طور کامل بشناسید

باید در زندگی خود دقیقا بدانید که چه چیزی می خواهید. افراد موفق کسانی هستند که خواسته های خود را به صورت دقیق مشخص می کنند و به خوبی می دانند که به سمت چه مقصدی درحرکت اند. اگر ندانید که به کجا قصد دارید حرکت کنید به هیچ وجه نمی توانید به سمت آن قدم بردارید.

راه های موفقیت در کسب و کار,کسب و کار

موفقیت را برای خود به تصویر بکشید

برای هر انسانی در طول زندگی موفقیت معنای متفاوتی دارد. شما باید بتوانید موفقیت را برای خود تعریف کنید و تا جایی که ممکن است آن را در ذهن خود به تصویر بکشید. هرکس می تواند در زندگی خود چیزهای مختلفی را به دید موفقیت ببیند. برای این که بتوانید در زندگی خود به این مهم دست پیدا کنید، باید تصویر صحیحی از آن در ذهن خود مجسم کرده باشید.

معمولا افراد موفق کسانی هستند که موفقیت را ترکیبی از تمام ابعاد زندگی می دانند. یعنی این را درک کرده اند که زندگی شغلی بدون زندگی شخصی هیچ معنایی ندارد. برای این که بتوانند در یکی از ابعاد زندگی به موفقیت برسند، باید در سایر ابعاد زندگی هم به طور موفق عمل کنند. آنان می دانند که اشکال در یک جزء به دیگر نقاط هم صدمه وارد می کند. بنابراین تصویر ذهنی خود را به گونه ای تنظیم کرده اند که در آن موفقیت و سلامتی در کنار پیشرفت مالی و شخصی قرار داشته باشد.

برای رسیدن به موفقیت در زندگی باید مسئولیت موفقیت خود را بر عهده بگیرید,چگونه در زندگی خود موفق باشیم,چگونه در شغل خود موفق باشیم

قاطعیت داشته باشید

یکی از ویژگی های انسان های موفق قاطعیت است. این افراد به هیچ وجه وقت خود را در مسیرهای انحرافی تلف نمی کنند و همیشه تلاش خود را به کار می برند، تا در مسیر اصلی قدم بردارند. قطعا کسانی که در زندگی خود قاطعیت داشته باشند، می توانند تمام زمان خود را صرف کارهای اصلی که به آنان محول می شود اختصاص دهند و از کارهای غیرضروری بپرهیزند.

حتما این مطلب را دوست خواهید داشت
10 روش تاثیرگذار برای تقویت هوش مالی

این در صورتی است که اگر به هر پیشنهادی که بهتان می شود بله بگویید و قاطعیت نداشته باشید به هیچ وجه نمی توانید به کارهای مختلفی که بر عهده شما قرار دارد، بپردازید. زیرا دائما در حال انجام کارهایی غیرضروری هستید که دیگران به شما سپرده اند، و شما هم به علت عدم قاطعیت گرفتار آن شده اید.

برای رسیدن به موفقیت در زندگی باید مسئولیت موفقیت خود را بر عهده بگیرید,چگونه در زندگی خود موفق باشیم,چگونه در شغل خود موفق باشیم

ارزش وقت خود را بدانید

باید بدانید که هر دقیقه ای که تلف می کنید به یک احساس پشیمانی برای شما تبدیل خواهد شد. همیشه به گونه ای زندگی کنید که انگار تنها چند سال تا آخر زندگی خود وقت دارید و کارهای خود را به زمان آینده موکول نکنید.

قرار نیست هزاران سال دیگر به زندگی بر روی زمین بپردازید و هر وقت که احساس کردید، زمان مناسبی است کار خود را انجام دهید. هر کاری را باید در زمان خود انجام دهید.

شاید الان در سنی باشید که بهتر باشد، اکثر وقت خود را به کار بپردازید و کمی از تفریحات خود بکاهید. در عوض می توانید ده سال بعد که پا به میان سالی می گذارید، از کار خود بکاهید و به تفریح بیشتری بپردازید. باید بدانید که هر دوره ای از زندگی مناسب انجام دادن کاری است و نباید این ها را با هم اشتباه بگیرید.

برای رسیدن به موفقیت در زندگی باید مسئولیت موفقیت خود را بر عهده بگیرید,چگونه در زندگی خود موفق باشیم,چگونه در شغل خود موفق باشیم

منظم و مسئولیت پذیر باشید

برای رسیدن به موفقیت در زندگی باید مسئولیت موفقیت خود را بر عهده بگیرید. باید بدانید که هیچ کس به جز خودتان نمی تواند شما را به موفقیت برساند. این شما هستید که درنهایت این را مشخص خواهید کرد که می خواهید موفق باشید یا قصد دارید به شرایط نامطلوب خود ادامه دهید.

برای این که بتوانید مسئولیت زندگی تان را به طور دقیق و مطلوب به عهده بگیرید، لازم است منظم باشید و کارهای خود را با نظم انجام دهید تا همه ی کارها به خوبی انجام گیرند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *