لذت بردن از زندگی و 25 تکنیک طلایی رسیدن به آن

110

راهکارهای ساده برای لذت بردن از زندگی

راهکارهای ساده برای لذت بردن از زندگی

یکی از رایج ترین باورهای غلطی که در مورد خوشحال بودن و لذت بردن از زندگی وجود دارد این است که اکثر مردم فکر می کنند برای خوشحالی باید لحظه به لحظه زندگی خود را تغییر دهند و یا مثلا حساب بانکی پر از پول داشته باشند.

اما مسئله این است که چگونه لذت بردن از زندگی را باید بیاموزیم نه اینکه برای لذت بردن همیشه دلیلی داشته باشیم. برای این کار باید به اندازه کافی مهارت داشته باشید و یادگیری این مهارت هم با تمرین و تکرار و چالش های کوچک و بزرگ به دست خواهد آمد.

شاید این سوال برای تان پیش بیاید که چگونه می توان از زندگی با تمام پستی ها و بلندی هایش لذت برد؟ و در جواب این سوال باید بگوییم که با اولویت بندی کارها طبق میزان اهمیت آن ها می توان به لذت بردن از زندگی دست پیدا کرد.

کانال تلگرام پرورش افکار

چگونه از زندگی لذت ببریم؟

بسیاری از افراد هستند که در زندگی خود دچار سردرگمی شده اند، آن ها به دنبال راهی برای خوشحالی و لذت بردن از زندگی هستند که ما در این مقاله قصد داریم ۲۵ مورد از ساده ترین راه ها را برای شما دوستان عزیز سایت پرورش افکار شرح دهیم. پس اگر شما هم به دنبال احساس خوشحالی و لذت بردن از زندگی هستید، لطفا تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

۱ – روی خودتان کار کنید

ممکن است همیشه مورد قضاوت و نصیحت های دیگران قرار بگیرید، چرا که آن ها همیشه به دنبال فرصتی برای انتقال تجربه های شان به بقیه هستند. اما یادتان باشد که در نهایت انتخاب راه و تشخیص مسیر درست به عهده خودتان است پس به خودتان اهمیت دهید و سعی کنید شناخت بیشتری از خودتان به دست آورید تا بتوانید به سمت لذت بردن از زندگی حرکت کنید.

زمانی را به استراحت اختصاص دهید

۲ – زمانی را به استراحت اختصاص دهید

در مواقعی که زندگی پر از چالش های مختلف می شود، بهتر است کمی استراحت کنید تا از لحاظ روحی و روانی و هم از لحاظ جسمانی رها شوید و بتوانید با قدرت و انرژی بیشتری به مسائل زندگی خود بپردازید.

۳ – از خبرها دوری کنید

فرقی نمی کند که اخبار را از طریق تلویزیون دنبال می کنید و یا مجلات و شبکه های اجتماعی، این امر می تواند شما را در دام بیندازد و موجب شود تا حد زیادی انرژی تان تحلیل برود. پس بهتر است وقت خود را صرف دنبال کردن اخبار نکنید و برای انرژی و وقت خود ارزش قائل شوید.

۴ – ارتباطات خود را در جهت مثبت گسترش دهید

برای این که بتوانید به لذت بردن از زندگی روی بیاورید و دچار یکنواختی نشوید، بهتر است که روابط خود را بهبود ببخشید و با افرادی ارتباط برقرار کنید که باعث ارتقا زندگی شما شوند.

۵ – با افراد جدید ملاقات داشته باشید

مهم ترین گام برای رسیدن به زندگی شاد و لذت بخش این است که سعی کنید با افراد جدیدی آشنا شوید. ارتباط با دیگران مهم ترین اصل زندگی هر فرد است، به همین خاطر سعی کنید با افراد جدید ملاقات کنید.

۶ – مکانی جدید را کشف کنید

شما می توانید برای آشنایی بیشتر با فرهنگ های مختلف دنیا و همچنین به دست آوردن تجارب بیشتر به مکان های جدید سفر کنید و اطلاعاتی در مورد فرهنگ بومی مردم دنیا به دست آورید.

۷ – از آرزوهای خود فهرستی تهیه کنید

سعی کنید همیشه برنامه های خود را روی کاغذ بیاورید، چرا که وقتی شما برای کار خود برنامه ریزی می کنید و اهداف خود را می نویسید، علاوه بر اینکه احساس خوبی نسبت به خودتان دارید بلکه این کار باعث می شود تا به رویاها و اهداف خود پایبند بمانید و برای آن ها تلاش کنید. تلاش برای رسیدن به رویاها از لذت بخش ترین قسمت های زندگی است.

به دنبال تحقق رویاهای خود باشید

۸ – به دنبال تحقق رویاهای خود باشید

باید با خودتان عهد ببندید که برای رسیدن به آرزوهای تان دلسرد نشوید. با این کار احساس بهتری نسبت به خودتان داشته و انجامش تاثیر زیادی بر روی لذت بردن از زندگی دارد.

۹ – پول خود را برای کسب تجربیات جدید خرج کنید

همانطور که می دانید کسب تجربیات جدید با تمام مشکلات و یا سختی هایش خاطرات خوبی برای مان می سازد و همین تجربه ها هستند که به زندگی مان معنا می بخشند. نگه داشن و پس انداز پول درست و منطقی است؛ اما گاهی اوقات با خرج کردن و آزمون و خطاهای مختلف فرصت های مناسبی برای کسب تجربیات جدید و رسیدن به موفقیت رشد فردی به دست می آید.

۱۰ – لوازم به درد نخور و غیر قابل استفاده را دور بریزید

گاهی اوقات شلوغی و از هم پاشیدگی محیط اطراف سبب می شود تا در زندگی احساس آشفتگی و بی حالی کنید. به همین منظور بهتر است نگاهی به اطراف خود بیندازید و همین حالا وسایل به درد نخورد و غیر قابل استفاده را دور بریزید.

۱۱ – همیشه شکرگذار و قدردان داشته های خود باشید

متاسفانه این یک عادت ناپسند است که اکثر افراد دارند وآن هم ناشکری و سپاسی به خاطر کمبودها و کم و کثرهای زندگی است. اگر شماهم جز این دسته از افراد هستید، پس سعی کنید این عادت را ترک نمایید. شاید خودتان متوجه نشوید اما خواه یا ناخواه این عادت بد تاثیر مخربی بر روی زندگی شما خواهد گذاشت.

شاید این مطالب را دوست داشته باشید
۱ از ۱۷

بهتر است برای لذت بردن از زندگی در طول روز دقایقی را صرف شکرگذاری داشته های خود کنید؛ چرا که احساس قدردانی و سپاسگزاری به شما کمک می کند تا احساس خوشحالی بیشتری داشته باشید و موفقیت و رشد فردی را بیشتر جذب کنید.

۱۲ – به بررسی دلایلی که موجب اتلاف وقت تان می شود بپردازید

زمان همانند برق و باد می گذرد و همین باعث نارضایتی اکثر افراد می شود. چرا که وقت کمی در کل شبانه روز برای انجام کارها وجود دارد. پس بهتر است برای تک تک برنامه ها و کارهای خود مدیریت زمان داشته باشید. چرا که وقتی شما کاری را در زمان خود به پایان می رسانید، احساس خوبی پیدا می کنید؛ سعی کنید در زمینه وقت گذرانی آگاهی های لازم داشته باشید.

۱۳ – انتخاب های آگاهانه داشته باشید

عمر انسان آنقدر طولانی نیست که بخواهد هر چیزی را در زندگی اش تجربه کند، با این وجود بهتر است زمان و زندگی خود را به گونه ای تنظیم کنید که بتوانید بیشتر روزهای عمرتان را صرف انجام بهترین کارها و آگاهانه ترین انتخاب ها کنید. همانطور که گفتیم هرکسی مسئولیت زندگی خودش را دارد؛ پس بهتر است برای ایجاد زندگی لذت بخش همیشه با خودآگاهی و ثابت قدمی پیش بروید.

برای پیشرفت خود تلاش کنید

۱۴ – برای پیشرفت خود تلاش کنید

همانطور که پیش تر هم گفتیم مسئله خودآگاهی یکی از مهم ترین موضوعاتی است که هر فرد باید برای لذت بردن از زندگی خود برای آن کمی وقت بگذارد. چه چیزی در این زندگی مهم تر از خودتان است؟ البته که پاسخ به این سوال بسیار طولانی است؛ اما شما به عنوان یک انسان باید فراتر از این ها برای خود وقت بگذارید و با تمرین های متوالی به خودآگاهی برسید تا بتوانید برای پیشرفت خود تلاش موثرتری داشته باشید تا به موفقیت و رشد فردی زیادی دست پیدا کنید.

۱۵ – یادتان باشد که هر احساسی گذراست

ناراحتی امروز را حتی ۱۰ سال دیگر به خاطر نمی آورید و اگر هم یادتان بیاید آنقدر کمرنگ و بی اهمیت است که شاید حتی خودتان را به خاطر به یاد آوردنش سرزنش کنید! زندگی همین است و شما به عنوان فردی که به در جستجوی شاد زیستن است، باید این نکته را همیشه به خاطر داشته باشید که هر احساسی اعم از خوب یا بد می گذرد و این شمایید که باید به زندگی تان ادامه دهید.

۱۶ – موفقیت های تان را جشن بگیرید

چشیدن طعم موفقیت هیچ گاه از خاطر ذهن آدمی پاک نمی شود، حتی اگر سال ها از آخرین موفقیت تان گذشته باشد و یا هرچند که موفقیت ها کوچک باشند. برای داشتن انگیزه و لذت بیشتر باید به خودتان اهمیت بدهید، گاهی موفقیت های خود را جشن بگیرید. حال این موفقیت می تواند قبولی در یک امتحان سخت باشد و یا رتبه کنکوری که یک سال تمام به خاطرش درس خوانده اید!

۱۷ – از جزئیات کوچک و معمولی لذت ببرید

اینکه ما فکر می کنیم که حتما باید یک اتفاق خاص در زندگی مان رخ دهد تا خوشحال شویم یک باور بسیار غلط است! لحظه به لحظه زندگی ناب و دوست داشتنی است، فقط موضوع دیدگاه شماست؛ پس سعی کنید دید وسیعی نسبت به کوچکترین اتفاقات روزمره خود داشته باشید. گاه خرید یک لباس مورد علاقه و یا ملاقات یک دوست صمیمی می تواند شما را بسیار خوشحال کند. پس برای لذت بردن از زندگی همیشه سعی کنید از چیزهای کوچک لذت ببرید.

۱۸ – خود آگاهی را تمرین کنید

موضوع خودآگاهی آنقدر نقش مهمی در زندگی همه مان دارد که بارها و بارها در همین سایت به آن اشاره کردیم. باور کنید هیچ چیز مهم تر از شناختن خودتان نیست! گاهی پیش می آید که در مواجه با مشکلات طوری رفتار می کنید که حتی خودتان هم از عکس العملی که نشان داده اید حیرت زده می شوید و با خود می گویید، آیا این من بودم؟ هیچ چیز بدتر از آن نیست که بر روی رفتارهای خود آگاهی نداشته باشید!

۱۹ – تفریح کنید و به گشت و گذار بپردازید

گاه یک گردش چند ساعته می تواند تاثیرات بسیار خوبی بر روی حال و هوای مان بگذارد. سعی کنید حداقل یک روز در هفته را به خودتان اختصاص دهید و فارغ از محیط خانه و کاری خوش بگذرانید. همین کار ساده می تواند تا حد زیادی به احساس لذت بردن از زندگی و رسیدن به موفقیت و رشد فردی شما کمک کند.

نظرات خود را بیان کنید

۲۰ – نظرات خود را بیان کنید

شما باید نظرات خود را به صراحت بیان کنید و از این که دیگران چه فکری راجع به شما می کنند نگران نباشید. زیرا آن ها همیشه در حال قضاوت یکدیگر هستند! این که درباره خواسته و اعقادات مان حرف بزنیم شاید کمی ناراحت کننده به نظر برسد؛ اما به مرور زمان از ان حس خوبی دریافت می کنیم.

۲۱ – لحظات خوب را ثبت کنیم

برای این که بتوانید لحظات خوب حال حاضر را در آینده هم تجربه کنید و لذت بردن از زندگی سرلوحه راهتان باشد، می توانید لحظات خوش خود را در قالب عکس و یا دفتر خاطرات ثبت کنید تا با دیدن شان احساس خوبی به شما دست دهد.

۲۲ – فعال باشید

تحرکت فیزیکی و انجام حرکات ورزشی باعث آزاد شدن اندروفین و کاهش درد در بدن می شود، بنابراین سعی کنید ساعتی از روز را به انجام ورزش اختصاص دهید تا علاوه بر تقویت حس شادی، با اراده و مصمم تر به سمت موفقیت و رشد فردی حرکت کنید.

۲۳ – چیزهای جدید را یاد بگیرید

یادگیری موضاعات جدید در هر زمینه ای خصوصا در زمینه موارد مورد علاقه تان می تواند احساس خوبی به شما بدهد، پس برای لذت بردن از زندگی سعی کنید همیشه به دنبال کشف چیزهای جدید باشید.

۲۴ – مهربانی را تمرین کنید

پیش از این که با دیگران مهربان باشید، سعی کنید با خودتان مهربان باشید حتی در بدترین شرایط مهربانی را فراموش نکنید.

۲۵ – فعالیت های داوطلبانه و دوستانه انجام دهید

انجام دادن فعالیت های خیرخواهانه و انسان دوستانه همیشه به زندگی انسان معنا می بخشد. حتی اگر انجام آن در برخی از موارد هیجان انگیز نباشد اما باز هم باعث می شود تا احساس خوبی نسبت به خودتان داشته باشید و از زندگی لذت بیشتری ببرید.

دوره آموزش قانون جذب " کارشناس جذب شوید "

2 نظر
 1. فریده حمیدی می گوید

  سلام خدمت آقای شریفی من تو تلگرام فایلهاتونو گوش میکنم و قبلا هم با قانون جذب از طریق دکتر حلت آشنا شدم و جذبش هم کردم ولی مدتی کنار گذاشتم ولی الان از طریق کانال شما دارم بازم ادامه ش میدم سوالم این بود که آیا من میتونم طوری جذب کنم که کارو کسب شوهرم خوب بشه و درآمد خوبی داشته باشه و حتی رفتارش هم بهتر بشه؟
  در ضمن بازی فراوانی هم روز چهاردهم هستم میتونم خریدهای روزهای قبلو دوباره تکرار کنم البته خریدهای که مصرف میشه با تشکر هز کانال خوبتون و من رو خودم دارم کار میکنم وبه گفته خودتون میخام ببینم تو کانال از فایلها نتیجه بگیرم بعد بیام دوره شرکت کنم با آرزوی موفقیت

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر
   برای انجام امور ثبت نامی به آیدی تلگرامی زیر پیام بدید
   Mrjanpanah@
   موفق باشید.

یک نظر ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.