آیکون تلگرام  جهت استفاده از تمامی آموزش ها در کانال تلگرام پرورش افکار عضو شوید

نقش زنان در آثار برتر ادبیات جهان

آثار برتر ادبی جهان,آثار برتر ادبیات جهان,آلیس واکر

ده زن برتر ادبیات جهان
ادبیات جهان، امروزه شاهد حضور زنانی است که خالق شخصیت ها و داستان هایی جاودانی هستند. میراث هزاران ساله ای که مادربزرگان برای زنان به جا گذاشته اند اکنون بیش از هر زمان دیگری به شکوفایی رسیده است. در این مطلب با نویسندگان زن آثار برتر ادبی جهان آشنا می شویم که آثارشان در چندین میلیون نسخه منتشر شده و به فروش رسیده است.

۱- جی.کی رولینگ (JK Rowling)

آثار برتر ادبی جهان,آثار برتر ادبیات جهان,آلیس واکر

جی.کی رولینگ با ساختن دنیای بی نظیر و منحصر بفرد جادوگران هواگوارتز، مخاطبان میلیونی اش را شیفته هری پاتر کرد. ایده ساختن و پرداختن این دنیای شگفت انگیز به گفته خود جی.کی رولینگ، در قطاری که از منچستر به سمت لندن می رفت در ذهن جی.کی رولینگ جا گرفت. این سری کتاب هایی که سرشار از هیجان و تعریف دوباره پیکار همیشگی حق و باطل است، نویسنده اش را به اوج ثروت و شهرت رساند. امروز جی کی رولینگ با ثروتی که از طریق فروش مجموعه کتاب هایش به دست آورده جایگاهی بسیار عالی در میان نویسندگان زن به دست آورده است.

جی.کی رولینگ جوایز آکادمیک معتبر و بی شماری مثل Chevalier de la Legion D’Honneur از فرانسه و مدرک افتخاری از دانشگاه هایی مثل اگزتر، سنت اندروز، ادینبورگ، هاروارد، دار تماوت کالج، ابردین و دیگر دانشگاه ها دنیا را به دست آورده است همچنین سایر جوایز جی.کی رولینگ شامل جایزه بهترین نویسنده سال و بهترین نویسنده در تمام سال ها بوده است.
کتاب های جی.کی رولینگ ۴۵۰ میلیون نسخه به فروش رسیده اند.

حتما این مطلب را دوست خواهید داشت
کوین ترودو کیست ؟

۲- دانیل استیل (Danielle Steel)

استفانی میر,ایزابل آلنده,بچه ها کجا هستند

دانیل استیل، پرفروش ترین نویسنده معاصر و هشتمین نویسنده تمام دوران که کتاب های پرفروش می نویسند. تا کنون بیش از ۸۰۰ میلیون نسخه از داستان های دانیل استیل در ژانر درام و رمان فروخته شده است.
رمان های دانیل استیل ۳۹۰ هفته به صورت پی در پی در لیست پرفروش ترین های نیویورک تایمز به چاپ رسیده و ۲۲ اثر تلویزیونی و سینمایی از آثار او اقتباس شده است. هر چند کتاب های دانیل استیل نماد ادبیات عامه پسند و به نظر بسیاری از صاحب نظران کم ارزش است، اما میلیون ها نفر تاکنون کتاب های او را خریده و خوانده اند.

۳- تونی موریسون (Toni Morrison)

بهترین نویسنده سال,پرفروش ترین نویسنده,تونی موریسون

تونی موسون با کسب دو جایزه مهم نوبل و پولیتزر یکی از مهمترین نویسندگان سیاه پوست جهان به شمار می آید. تونی موسون رمان نویس، ویراستار و استاد دانشگاه است و بیشتر برای آثاری چون آبی ترین چشم ها، ترانه سالمون و محبوب “که فیلمی با اقتباس از آن تهیه شده” معروف است. جاناتان دمی خالق سکوت بره ها اقتباسی سینمایی از رمان محبوب ساخته است که در محافل سینمایی مورد توجه قرار گرفت.

۴- استفانی میر(Stephenie Meyer)

جومپالاهیری,جویس کارول اوتس,جی.کی رولینگ

شهرت استفانی میر به دلیل سری کتاب های عاشقانه و ومپایری «Twilight» است. سری فیلم هایی که بر اساس کتاب های استفانی میر ساخته شده اند جزو محبوب ترین فیلم های رمانتیک است که تاکنون چندین میلیارد دلار و کتاب هایش ۱۰۰ میلیون نسخه فروش داشته است.

۵- مری هیگینز کلارک (Mary Higgins Clark)

حتما این مطلب را دوست خواهید داشت
پیاده سازی مدیریت زمان با 21 ترفند ساده

دانیل استیل,کتاب خانه ارواح,مابا آنجلو

هر ۴۲ کتاب مری هیگینز کلارک جزو پرفروش ترین ها بوده و اولین رمانش «بچه ها کجا هستند» به چاپ هفتاد و پنجم رسید. اما خانم مری هیگینز کلارک هم مانند دانیل استیل اقبال چندانی در میان قشر روشنفکر ندارد و عمدتاً بعنوان یک نویسنده سطح پایین از نظر ادبی شناخته می شود. فیلم های اقتباسی از کتاب های وی نیز کمتر مورد استقبال قرار گرفته اند.

۶- مایا آنجلو (Maya Angelou)

مترجم دردها,مهمترین نویسندگان جهان,هیگینز کلارک

لقب مابا آنجلو، «پررنگ ترین زندگی نامه نویس زن سیاه پوست آمریکایی» است که تا کنون بیش از ۳۰ مدرک افتخاری و جوایز بی شماری در زمینه ادبیات، هنر و آزادی به دست آورده است. بیشتر شهرت مابا آنجلو به خاطر شش کتاب زندگینامه اوست. او نامزد جایزه پولیتزر و نشنال بوک اوارد بوده است.

۷- آلیس واکر (Alice Walker)

آثار برتر ادبی جهان,آثار برتر ادبیات جهان,آلیس واکر

عمده شهرت آلیس واکر برای رمان «رنگ بنفش» یعنی همان کتابی که به خاطرش برنده پولیتزر شده است می باشد. این نویسنده و شاعر به صورت ملموسی از نژادپرستی و تبعیض جنسی می نویسد. فیلمی که به همین نام از این کتاب اقتباس شد نیز با بازی اپراوینفری از موفق ترین فیلم هایی است که در مورد سیاه پوستان ساخته شده و اسکار نیز دریافت کرده است.

۸- جومپالاهیری (Jhumpa Lahiri)

آثار برتر ادبی جهان,آثار برتر ادبیات جهان,آلیس واکر

جومپالاهیری نویسنده امریکایی هندی تبار، برنده جایزه پولیتزر برای اولین مجموعه داستانش «مترجم دردها» در سال ۲۰۰۰ است. جومپالاهیری زندگی روزمره مهاجران آسیایی تبار را به زیبایی به تصویر می کشد. عمده محبوبیت جومپالاهیری در میان اروپایی ها و مردم خاورمیانه است.

حتما این مطلب را دوست خواهید داشت
15 طرز فکر مثبت که شما را به سوی موفقیت سوق می دهد

۹- جویس کارول اوتس (Joyce Carol Oates)

آثار برتر ادبی جهان,آثار برتر ادبیات جهان,آلیس واکر

جویس کارول اوتس بعد از اولین کتابش در سال ۱۹۶۳، بیش از پنجاه رمان در زمینه تبعیض جنسی، تبعیض نژادی، خشونت و لایه های تاریک زندگی بشر به چاپ رسانده است. جویس کارول اوتس نمونه یک نویسنده روشنفکر زن است که دغدغه های خاصی را در کتاب هایش دنبال می کند. ممکن است از نوشته های جویس کارول اوتس لذت نبریم، اما نمی توانیم هوشمندی و دقت و ظرافت آثارش را نادیده بگیریم.

۱۰- ایزابل آلنده(Isabel Allende)

آثار برتر ادبی جهان,آثار برتر ادبیات جهان,آلیس واکر

ایزابل آلنده مانند دیگر نویسنده لاتین، مارکز دنیایی جادویی از زندگی مردم آمریکای لاتین خصوصاً زنان خلق می کند. در سال ۱۹۸۱ زمانی که پدربزرگش در بستر بیماری بود، ایزابل آلنده نگاشتن نامه ای را به وی شروع کرد که دستمایه رمان «خانه ارواح» شد و رمان «پائولا» بر اساس نامه ای که او خطاب به دخترش پائولا که پس از تزریق اشتباه دارو به کما رفته بود نوشته شد.

رمان های ایزابل آلنده به بیش از ۳۰ زبان ترجمه شده و کتاب های او را به عنوان پرخواننده ترین نوشته های اسپانیایی معرفی می کنند. این نویسنده محبوب به خصوص پس از اقتباس سینمایی پرستاره از کتاب خانه ارواح از شهرتی مضاعف برخودار شد. نسبت فامیلی او با سالوادور آلنده رئیس جمهور فقید شیلی نیز به هاله جذاب اطراف زندگی ایزابل آلنده افزوده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *