مفهوم خواستن توانستن است – باور دو

91

534360578-talab-ir   

فعل توانستن را صرف کنیم (برای توانستن کافی است بخواهیم)

در پست های قبل در مورد باورها و تاثیرات آنها در رفتار و کنشها مطلبی را منتشر نمودیم. در این پست قصد دارم کمی در مورد چگونگی تاثیر باورها در موفقیت در زندگی بنویسم.

گاهی اوقات باورهای ما نسبت به مسائلی شکلی منفی به خود می گیرد و شاید هم واقعیت باشد اما باعث ایجاد نگرش منفی ما نسبت به مسائل روزمرۀ زندگی می شود. برای مثال اگر ما باورمان این است که فقط پول است که آرامش می آورد، این باور تبدیل به تفکر منفی و نگرشی کاملا اشتباه نسبت به زندگی ما می شود. تفکر منفی هم خود باعث بروز مسائلی دیگر می شود.

مطلب مهم اینجاست که باورها رابطه ای مستقیم با قانون جذب و پروسۀ جذب دارند. به یاد داریم که قانون جذب چه می گوید؟ قانون جذب می گوید: هر فکر و نیتی که ما در ذهن و دلمان می‏گذرانیم دارای انرژی است پس ما با فکر کردن و نیت کردن در ذهن و دل، یک پرتو انرژی به کائنات ساتع می‏نماییم که آن انرژی به صورت تجسم یافته به ما بازخواهد گشت و ما در واقع شکل تجسم یافته و مادی آن انرژی (فکر و نیت) را جذب می‏کنیم.

اما در مورد باورهایمان مصداق تعریف قانون جذب بسیار پررنگ تر است. زیرا دیگر ما فکری را از ذهن خود نمی گذرانیم. بلکه شبانه روز با همان فکر (باور) زندگی می کنیم و هر روز به آن بیشتر بال و پرداده و چاقترش می کنیم. باورها در واقع فکرهایی بسیار قوی و محکم و ریشه دار در اعماق مغز ما هستند که به سختی قابل تغییرند. پس ما با همین افکار شبانه روز مسائل و اتفاقاتی را جذب می کنیم که شکل عینیت یافتۀ باورهای ما هستند.

به طور یقین در مورد باورها فکر نمی کنیم. زیرا آنها در ژرفای وجود ما شکل گرفته و محکم شده اند و ناخودآگاه آنها را مبنای تصمیم گیری های خود قرار می دهیم.

1424812550890519

حال زمانی را تصور کنید که با اینکه باورهایی منفی داریم، آگاهانه فکری مثبت از ذهن ما ساطع شده و بر اساس قانون جذب، پس از مدتی کوتاه یا بلند نتیجه ای مثبت میگیریم؛ دلیل این نتیجۀ مثبت در واقع چیره شدن فکر آن لحظۀ ما بر باورمان بوده است.

اما آیا باخود فکر نمی کنیم که همین فکر مثبت اگر تبدیل به باور شود چه می شود؟ تبدیل به جذب روزانۀ مسائل مثبت و خوب می شود. در اینجاست که بحث تفکر مثبت به میان می آید. تفکر مثبت باید تبدیل به باور مثبت شود.

چگونه باورهایی مثبت داشته باشیم؟

برای ایجاد باور مثبت، ابتدا باید باورهای خود را پیدا کرده و آنها را کشف کنیم. سپس ببینیم کدام ها غلط و منفی و کدام ها مثبت و صحیح هستند. سپس باید باورهای اشتباه و منفی خود را تبدیل به باورهای مثبت کنیم و به تقویت باور مثبت بپردازیم.

bavar

برای مثال اگر باورمان این است که راستگویی باعث ضرر کردن فرد می شود، این را با تمرین تبدیل به یک باور صحیح و درست کنیم و یا این که اگر در مورد کمک به همنوع باورمان این است که اگر دیدید کسی دارد مییفتد در چاه، کمکش نباید بکنیم که هیچ، یه لگد هم بزنیم تا بیفتد تو چاه، باید این باور کاملا منفی و اشتباه را با نوع صحیح آن جایگزین کنیم. و اما در مورد مسائلی مهمتر، مثلا اگر باور ما این است که “خر ما از کرگی دم نداشت… من اصلا شانس ندارم” باید ابتدا به موقعیت های بسیار خوبی که در زندگی داشتیم یه نیم نگاهی بکنیم و با تمرین این باور غلط را از ذهنمان دور کنیم. ما باید باور کنیم که همیشه بهترین موقعیت ها نصیب من می شود. و یا اگر باور ما این است که “به ما پولدار شدن نیومده” آنرا با تفکر و باوری کاملا مثبت و برعکس جایگزین کنیم.

خرافات باورهایی غلط و منفی

خرافات در واقع باور به این است که چیزهایی که اصلا به هم هیچ ربطی ندارند بر همدیگر تاثیر میگذارند. در واقع این باور و اعتقاد ماست که این دو را به یکدیگر ربط می دهد و از لحاظ علمی و منطقی هیچ ربطی به هم ندارند.

%d9%85%d8%b1%d8%a7%d8%ac%d8%b9%d9%87-%d8%a8%d9%87-%d9%81%d8%a7%d9%84%da%af%db%8c%d8%b1

خرافات باوری بسیار عمیق است که متاسفانه خیلی جالب و راحت از یک نسل به نسل دیگر منتقل می شود. کار مهمی که باید در این رابطه انجام دهیم این است که تا قبل از اینکه دلیل منطقی و درستی در مورد خرافات پیدا نکرده ایم اصلا به انها توجه نکنیم و فقط بشنویم.

نتیجه گیری

زندگی با باورهای منفی غیر از پسرفت و عقب ماندگی هیچ نتیجه دیگری نخواهد داشت. باورهای غلط در مورد همه چیز، از خرافات گرفته تا مسائل زندگی باعث دید منفی و اشتباه نسبت به زندگی شده و در نتیجه زندگی ما را در یک مکعب کوچک محدود خواهد نمود. باید باورهای خود را شناخته، مثبت و صحیح آنها را پرورش داده و باورهای غلط و منفی را پاک کنیم.

برای انسان های دارای باور مثبت، در هفته ۷ امروز وجود دارد، و برای انسان های دارای باور منفی ۷ فردا تفاوت های کوچک، نتیجه های بزرگی به بار می آورد.

دوره آموزش قانون جذب " کارشناس جذب شوید "

5 نظر
 1. saba sd می گوید

  Saba Sd:
  ببخشید ک دوباره پیام دادم
  ولی لازم دونستم بیشتر راجب مورد دوم حرف بزنم
  چرا ک از نظره من لازمه گفته بشه توی این مورد ک افکاره منفی ما مقصر هستن نه خوده ما
  دوست دارم نظرتونو بدونم

 2. saba sd می گوید

  Saba Sd:
  سلام.خسته نباشین
  میخواستم بگم که من خودم به شخصه از خوندن ی کتاب فوق العاده زندگیم عوض شد و ب این قانون پی بردم….بیشتره نکاتی ک گفتین توی کتاب بود ولی دو موردش تناقض داشت یا حداقل من اینطور متوجه شدم
  یک اینکه شما گفته بودینک برای رسیدن ب ارزوها باید مدام راجبشون حرف زد ک ارتعاش مثبت بده ولی توی کتاب گفته بود هیچ وقت در واقع نباید از ارزوهاتون برای دیگران بگین و یکی از دلایلشم این بود ک دیگران ممکنه شمارو دلسرد کنن و در واقع منظور این بود ک فقط با کسی ک هم فکره شماس باید از ارزوها گفت
  دومین چیزی که خیلی باعث تعجبم شد این بود که گفته بودین هر بدی ای ک سمت شما میاد فقط خوده شما مقصرش هستین
  این جمله ک من مقصر این موضوعم خودش باعثه عذاب وجدانه و از همه بدتر باعث سرزنش کردنه خودمون میشه و اعتماد ب نفسو میگیره ک حتی خودتوون هم اشاره کرده بودین که داشتن اعتماد ب نفس پایه و اساسه و عذاب وجدان داشتن کاری رو از پیش نمیبره!:)
  ب نظره من باید دقت بیشتری در ب کار بردن کلمات بشه
  و البته شاید هم من اشتباه متوجه شدم
  و شاید منابع مطلعاتی متفاوت باعثشه
  ممنون*

 3. پیمان می گوید

  ممنون.عالی بود من از تمرین فراوانی شما برای باورم بسیار سود بردم

 4. قاسم رنجبر می گوید

  بسیار خوب است صفت های افکار از

  عالم خیال انتقال به تجربه وتبدیل به

  نتیجه و حاصل اصل ثر مایه وسیر

  تکاملی تعالی انسانی

 5. متین می گوید

  مرسی عالی بود

یک نظر ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.