راههای غلبه بر یک روز خیلی بد

bad-day-1000x600

همه ی ما روزهایی داریم که در آن، مشکلات برای مان سرازیر می شوند: اتومبیل مان خراب می شود، دو ساعت در مطب دکتر منتظر می مانیم، یک مشتری یا رئیس، غیرمنطقی است، میخی در کفش مان می رود….

در اینجا راهکارهایی را برای غلبه بر یک روز بد و احساسات منفی ناشی از این فجایع کوچک به شما ارائه می دهم تا کنترل احساسات منفی را به دست گرفته و بر آن غلبه کنیم:

۱-درک کنیم که این بدشانسی ها گذرا هستند. این شرایط تغییر می کنند و بهتر می شوند و ما با چیزهایی مواجه خواهیم شد که بیشتر، خوشایندند تا ناخوشایند.

۲-با خودمان چگونه خوش رفتار باشیم. با خودمان قرار بگذاریم که با خودمان چگونه مهربان باشیم تا دنیا هم مهربانی را به ما برگرداند.

شاید این مطالب را دوست داشته باشید
۱ از ۱۲۶

۳-با خودمان چگونه معامله کنیم. گاهی ما به مقداری احساسات مثبت برای افزایش انعطاف پذیری مان نیاز داریم. لیستی نوشتاری یا ذهنی و کوتاه از پنج چیزی که مطمئناً روحیه مان را تقویت می کند، تهیه کنیم و وقتی تحت تأثیر رویدادها قرار می گیریم، به آن مراجعه کنیم. مثلاً، خوراکی را که دوست داریم اما به ندرت می خریم، برای خود تهیه کنیم؛ ماساژ بگیریم، یا یک کتاب جدید بخوانیم.

bad-day

۴-یک کار مفید کوچک در برنامه داشته باشیم. یک روحیه ی خوب و مثبت، از ترکیبی از دلخوشی و حسی از چیرگی ناشی می شود؛ احساس این که کارآمد و لایقیم و می توانیم به تنهایی از عهده ی کارهای مان بربیاییم. در روزهای درماندگی و خارج از کنترل و آشفتگی، با انجام کاری مفید و سازنده، احساس بهتری خواهیم داشت. مهارت هایی را که می توانیم در یک روز ناخوشایند بروز دهیم، شناسایی کنیم. این مهارت ها می تواند شامل نصب یه آویز روی دیوار باشد تا دیگر کلیدهای مان را گم نکنیم. بک آپ گرفتن از عکس های ارزشمند در گوشی مان، تست یا تعویض باتری های دستگاه آژیر اعلام آتش و هرکاری که حس توان و تبحر را به ما القاء کرده و در بازیابی کنترل به ما کمک نماید.

۵-تأثیر رویدادها را بدانیم. وقتی به عنوان درمانگر کار می کردم، مراجعه کنندگان اغلب تأثیر حوادث استرس برانگیز و ناامیدکننده بر روحیه شان را نادیده گرفته یا دست کم می گرفتند. غلبه بر یک اتفاق ناخوشایند و مأیوس کننده، راحت تر از غلبه بر چند حادثه ی پیاپی و ناراحت کننده است. اگر این را بدانیم که بسیاری از استرس برانگیزها، حوادث موقتی و فقط برای یک بار هستند یا رویدادهایی تصادفی و از سر بدشانسی می باشند، احساس بهتری خواهیم داشت.

5 نظر
 1. علی نوذری می گوید

  با سلام لطفا اسم رو نگین
  آیا در کنار دوره میتوانیم کتاب های خانم استر هیکس رو بخونیم؟ آیا تداخلی در امر یادگیری نمیکند؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر
   شما که عضو دوره هستین میتونین با پشتیبان ها در ارتباط باشید
   برای سوال پرسیدن و ارتباط با پشتیبان ها آدرس ربات رو داخل کانال کارشناس جذب شوید قرار دادیم
   شاد باشید.

 2. Hadimentalist می گوید

  سلام آقای شریفی عزیر امید وارم خوب باشید ببخشید یک سوال داشتم اگر من به مدت مثلا ۲۰ دقیقه احساس بد سراغم بیاد و من توی این ۲۰ دقیقه سعی کنم احساسمو خوب کنم اما بعد نیم ساعت احساسم خوب بشه آیا من بااین احساس بد ارتعاش بد رو فرستادم؟ویا آیا با احساس خوب ارتعاش منفی حذف شده؟؟

 3. زهرا می گوید

  سلام و عرض خسته نباشید خدمت گروه پرکار پرورش جذب و سایت پرورش افکار خصوصا آقای شریفی عزیز
  ببخشید اما این کلیپ های انگیزشی تو گوشی من باز نمیشه گوشیم گلکسی هست اما لود میشه ولی اجرا نمیشه تورو خدا فرمتشو طوری قرار بدید که تو تمام گوشیا باز بشه ممنون میشم.سپاس از زحماتتون

 4. affable می گوید

  سلام وقت بخیر
  ممنون از مزالب پربارتون

  هر روز منتظر انرژی مثبت هستم که از اطراف بهم حمله میکنن اونم به خاطر سایت و کانال خوبیه که شما و همکاراتون زحمتش رو کشیدین براتون بهترین هارو ارزومندم
  تشکر فراوان

یک نظر ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوره پرمخاطب موفقیت ( کارشناس جذب شوید )
اطلاعات بیشتر و ثبت نام