وقتی نمی‌ توانید به آرزویتان برسید چه باید بکنید

روش رسیدن به آرزوها

خیلی هیجان زده‌ ایم. آرزویی داریم که باید به آن برسیم. به همین خاطر همه انرژی و وقتمان را برای به واقعیت تبدیل کردن این آرزو می‌ گذاریم. ولی با گذشت زمان حتی به آن نزدیک هم نمی‌ شویم. به همین خاطر انرژی‌ مان کم‌کم کمتر می‌ شود و وسوسه می‌ شویم که از تلاش دست بکشیم.
شور اولیه‌ مان فروکش کرده است ولی خودمان را به زور جلو می‌ کشیم. لحظه به لحظه، ساعت به ساعت، روز به روز، سال به سال تا اینکه یک روز مشاهده میکنیم که دیگر نمی‌ توانیم ادامه دهیم. ناامید می‌ شویم چون نتوانسته‌ ایم به آرزویمان دست پیدا کنیم.

راز رسیدن به آرزوها

حالا چه باید بکنیم؟ قدم بعدی‌ مان چیست؟ به نقطه‌ ای رسیده‌ ایم که از کاری که می‌ کنیم متنفریم. مطمئن نیستیم که اصلاً این آرزو را می‌ خواهیم یا نه.

اگر شما هم در این موقعیت گیر کرده‌ اید و به قدم بعدی‌ تان فکر می‌ کنید و اینکه دست بکشید یا نه، یک لحظه صبر کنید. دست نکشید.

احتمالاً آرزوی اشتباهی داشته‌ ایم

قبل از اینکه از آرزویمان دست بکشیم، آیا به این فکر کرده‌ ایم که ممکن است آرزوی اشتباهی داشته‌ ایم؟ ما معمولاً انگیزه بسیار زیادی را روی آرزو داشتن می‌ گذاریم ولی هیچکس درمورد داشتن آرزوهای اشتباه حرف نمی‌ زند. تصور این است که تا زمانیکه آرزویی داشته باشیم، می‌توانیم به آن دست پیدا کنیم ولی به این سادگی‌ ها که تصور می‌ کنیم نیست.

امیدوارم که با این حرف ناراحتتان نکرده باشم، ولی این حقیقت دارد. آدمها ممکن است به روش‌ های مختلفی آرزوهای اشتباه داشته باشند. مثلاً آرزوی خیلی‌ ها را پدر و مادرشان ساخته‌ اند یا حتی دوستان و معلمانشان.
حتی دوستی را می‌ شناسم که می‌ گفت آرزو دارد پزشک شود و وقتی از او پرسیدم چرا، گفت که مادرش به او گفته است که برایش بهتر است. بعد درمورد آرزوی مادرش برایمان حرف زد.

شاید این مطالب را دوست داشته باشید
۱ از ۱۲۶

آیا آرزوی شما هم آرزوی فردی دیگر است؟ اگر اینطور است، دیگر وقتش رسیده که آرزوی خودمان را داشته باشیم. ولی اگر آرزویمان آرزویی اشتباهی نیست و باز هم نمی‌ توانیم به آن دست پیدا کنیم، آنوقت: دوباره به آرزویمان فکر کنید

وقتش رسیده که بنشینیم و بیشتر به آرزویمان فکر کنیم.(راههای رسیدن به آرزوها)

من عاشق داستان جوزف خیالباف هستم. جوزف وقتی بچه‌ تر بود آرزو می‌ کرد که همه خانواده‌ اش به او تعظیم کنند. او به آرزویش رسید ولی نه به آن روشی که برایش برنامه‌ ریزی کرده بود. هیچوقت انتظار نداشت که برده‌ ای در سرزمینی ناشناخته شود و انتظار هم نداشت که زندانی یا مرد دست راست پادشاه یونان شود. ولی به آرزویش رسید.

ما از این داستان سه درس می‌گیریم.

۱. گاهی‌ وقت‌ ها آرزویمان را خوب نمی‌ شناسیم. جوزف آرزویش را به خانواده‌ اش محدود کرده بود ولی چیزی که به دست آورد بسیار بزرگتر بود. اگر تصور می‌ کنیم به آرزویمان نرسیده‌ ایم، شاید به این خاطر است که آرزوهایمان را با دانشمان از آنطور که باید باشد محدود می‌ کنیم. شاید آرزویمان بسیار بزرگتر از چیزی باشد که تصورش را داریم.

۲. شاید دنیا به استقبال آرزوی ما نمی‌ آید. استیو‌ جابز رویای اپل را در سر داشت ولی سرمایه‌ گذارانی که او را از کمپانی‌ های خود بیرون کردند استقبال خوبی از رویای او نداشتند. ولی با گذشت زمان، او توانست به آرزویش حامه عمل بپوشاند. با آرزویمان صبور باشیم. به آن زمان بدهیم. برای آن تلاش کنیم و مطمئن باشیم که به آن خواهیم رسید.

۳. فقط آرزو داشتن کافی نیست، باید خودمان را برای‌ آن آماده کنیم. باید درک کنیم که فرآیند رسیدن به آرزوها یک سفر راحت و سریع نیست. گاهی‌ اوقات آرزوی ما درست در زمان تسلیم‌ شدنمان به واقعیت تبدیل می‌ شود. باید برای همه چیز آماده باشیم. یاد بگیریم، تلاش کنیم و تماشا کنیم که چطور آرزویمان به واقعیت تبدیل می‌ شود.

حرفمان را با یک سوال تمام می‌ کنیم، آیا باور دارید که بعضی آرزوها اشتباهی هستند؟ فکر می‌ کنید چطور ممکن است افراد آرزوهای اشتباهی برای خود داشته باشند؟

8 نظر
 1. مسلم مسگر می گوید

  درود ب شرفت دادا شریفی دارم میترکم از این همه انرژی مثبت دمت گرم

 2. هانا می گوید

  سلام من همه حرف هاتونو باوردارم.ارزوی من درست شدن رابطه ایه که یه سال پیش خراب شد و من شک ندارم درست میشه ولی خیلی دیر.میخوام همین روزا این رابطه درست بشه ولی دقیقا نمیدونم چجوری خیلی تجسم میکنم.قبلا ذهنم مقاومت میکرد اما الان راحت تره.لطفا کمک کنید بهم

 3. safoora می گوید

  سلام واقعا ممنونم که انقدر تلاش میکنین حس خوبتون رو به همه دوستان منتقل کنین منکه یه امید دوباره پیدا کردم و میخوام به به بهترین نحو ازش استفاده کنم.خدا قوت

 4. فریدا نظری می گوید

  آرزو دارم که به همه ی آرزوهایتان برسید🌹⚘🌼🌺🌻⚘💐🌸

 5. شیرین می گوید

  فقط میتونم بگم خدا خیرت بده,این نوشته ها به ادم امید میدن.

 6. طاووس می گوید

  سلام . آقای شریفی گل؛ بنده مهربون خدا . من متولد شدم و مزه انسان بودن را چشیدم بینهایت از شما سپاسگزارم همیشه شاد شاد باشید . تاج بندگی برازندتون……….

 7. Saeed می گوید

  سلام من باور دارم که میشه آرزوهای اشتباه داشته باشم در حقیقت خودم بزای یه مدت طولانی این طور بودم و بعد از مدتی ازشون ناامید میشدم و دوباره شروع می کردم اما اینبار چیز درستی رو پیدا کردم با این حال هنوز بهش نرسیدم اما من باور دارم که مشکل از آرزو نیست.بعضی وقتا شما باید صبر کنید تا جهان هم حرکت خودش رو انجام بده. خیلی از مردم در آستانه رسیدن به آرزوهاشون، ازش دست می کشن.
  👏👏👏

 8. سیده فاطمه حسنی می گوید

  سلام اقای شریفی واقعا خیلی تلاش می کنید الهی به این شبهای عزیز هر چه شما ارزو دارید به ارزو هایتون برسید واز همکارانتون هم ممنون

یک نظر ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوره پرمخاطب موفقیت ( کارشناس جذب شوید )
اطلاعات بیشتر و ثبت نام