آیکون تلگرام  جهت استفاده از تمامی آموزش ها در کانال تلگرام پرورش افکار عضو شوید

تقویت باورها با 4 روش ساده

تغییر باور و عقیده,تکنیک تغییر باور,راهکار تغییر باور

۴ راهکار ساده برای تقویت باورها

دوستان عزیز سایت پرورش افکار در این مقاله می خواهیم به چند روش ساده و کلیدی برای تقویت باورها بپردازیم. راه هایی که ما به شما ارائه می دهیم خیلی زود باورهای محدود کننده شما را به عقب رانده و به تقویت باورهای مثبت منجر می شوند و شما را در مسیر رسیدن به موفقیت در زندگی قرار می دهند. لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

۱ – گفت و گوهای ذهنی

اولین راهی که از آن به عنوان تقویت کننده باورها یاد می شود این است که در ذهن خود به گفتگو با خودتان بپردازید. در واقع این یکی از اصلی ترین راه های تقویت باورهای قدیمی محسوب می شود. هنگامی که شما در اکثر ساعات شبانه روز به صدای ذهن خود گوش می دهید که همواره تکرار می کند شما فردی بی ارزش هستید و از توانایی های لازم بهره مند نمی باشید و… به دنبال دلیلی برای اثبات آنان هستید و به دلیل این که سیستم باورهای شما تنها توانسته اطلاعاتی را درک کند که باورهایتان در آن راستا قرار دارد، پس هیچ جای بحثی باقی نمی گذارد و به راحتی آن را می پذرد.

۲ – غربال کردن

غربال کردن دقیقا همان چیزی است که باعث می شود تعصب در افراد به وجود بیاید. ذهن ما اطلاعاتی را که ضد باورهای ماست نادیده می گیرد. این واقعیت در رابطه با باورهای شما صحت دارد که اگر باور داشته باشید، توانایی شما اندک است، بر اساس قانون جذب امکان ندارد چیزی غیر از آن را بپذیرید و قبول کنید که در انجام کاری به موفقیت دست پیدا خواهید کرد؛ حتی اگر انجام آن کار بسیار بدیهی باشد. سیستم باورهایتان به اطلاعاتی که ضد آن ها باشد اجازه عبور نمی دهد.

حتما این مطلب را دوست خواهید داشت
قانون جذب ثروت ؛ میلیاردرها چگونه پول جذب می کنند؟!

تغییر باور و عقیده,تکنیک تغییر باور,راهکار تغییر باور

۳ – یادآوری کردن

این دقیقا راهی است که باعث می شود شما به سمت عقب حرکت کنید و یا از حرکت به سمت جلو باز بمانید. بی تردید همه ما به درجات مختلفی از تجربه رسیده ایم که در هنگام مواجهه با هر مشکل و… تصاویر و تجربیاتی از گذشته را در برابر چشمانمان دیده ایم. در واقع این مسئله باعث می شود که شما با توجه به تجربه ای که در گذشته به دست آورده اید، دلایلی را پیدا کنید که براساس همان سیستم باور در ذهن شما تایید شود،(تقویت باورها) تا به خودتان اثبات کنید که در انجام هیچ کاری نمی توانید به موفقیت دست پیدا کنید.

۴ – حکاکی کردن

بسیاری از روانشناسان بر این عقیده اند که انسان ها این توانایی را دارند که بر روی مغز خود شیارهایی را حکاکی کنند و بر تمام اعمال خود احاطه داشته باشد. در واقع این مسئله که شما با انجام برخی از رفتارها و تفکرات می توانید شیارهای را در بخش خاکستری مغز ایجاد کنید، به اثبات رسیده است. تصور کنید که برای انجام کاری به شدت استرس دارید و در معرض یک چالش بسیار بزرگ قرار گرفته اید. این مسئله اصلا اهمیت ندارد که شما به چه دلیل دچار استرس شده اید، بلکه آن چیزی که اهمیت دارد این است که شما بی درنگ در سیستم عصبی باورها که در مغزتان شکل گرفته است گرفتار می شوید. سیستمی که خلی وقت پیش در مغز شما نصب شده است.

شاید شما ندانید که چه اتفاقی در حال رخ دادن است، اما درون شما همه چیز در حال تغییر است. میزان سلامتی، میزان اعتماد به نفس و حتی درجه هوشتان. از همین رو همواره توصیه می شود که اگر به فکر تغییر و تقویت باورهای خود نباشید، شخصیت شما تثبیت می شود. در واقع شخصیتی که به هیچ وجه به خود واقعی شما شباهت ندارد.

حتما این مطلب را دوست خواهید داشت
به جای آرزو کردن ارتعاش ثروت بفرستید

هر چقدر این تغییر را به تعویق بیندازید، تقویت باورها برایتان دشوار خواهد بود. همواره و در هر حالتی این که شما بخواهید باورهایتان را تغییر دهید کاری سخت و دشوار قلمداد می شود؛ اما نکته اینجاست که شما باید همواره به خاطر داشته باشید که اگر کاری برخلاف آن انجام دهید؛ باید با رسیدن به موفقیت و اهدافی که تعیین کرده اید خداحافظی کنید.

تغییر باور و عقیده,تکنیک تغییر باور,راهکار تغییر باور

تقویت باور یک مهارت است

اگر بخواهیم باور را تعریف کنیم باید در جریان باشید که باور دقیقا همان چیزی است که آن را یاد می گیرید. هیچ کدام از ما با یک باور خاص پا به این دنیا نگذاشته ایم. بنابراین نتیجه می گیریم که همه باورهای شما چیزهایی هستند که از دیگران آموخته اید. از همان دوران کودکی باورهای شما شکل می گیرند و هرچه بزرگ تر می شوید این باورها در وجود شما تثبیت می شود.

اگر بیشتر باورهای شما مثبت و قدرتمند باشند، شما را به سمت موفقیت در زندگی سوق می دهند، اما اگر بیشتر باورهایی که دارید در زمره باورهای محدود کننده باشند، بر اساس قانون جذب همین باورهای محدود کننده شما را به سمت عدم موفقیت و تباهی سوق خواهند داد. اما نقطه امیدوار کننده این است که همه باورهای ما انسان ها توسط خودمان ساخته شده اند و هر زمان که بخواهید آماده تغییر دادن هستند؛ تا درهای زندان را به سمت شما بگشایند. پس امید خود را از دست ندهید و تلاش کنید با تقویت باورها درصدد ساختن یک زندگی موفق برآیید.

دقت داشته باشید عوامل زیادی به این تصمیم شما بستگی دارد که از جمله آن ها می توان به سلامتی بدنتان و همچنین رفتارها و انتخاب هایی که انجام می دهید اشاره کرد؛ زیرا همه آن ها در کنترل باورهای شما قرار دارد و بر اساس قانون جذب با استفاده از آن ها می توانید سرنوشت خود را تعیین کنید. این که به سمت یک زندگی سراسر رشد و موفقیت بروید یا خودتان را مغلوب ناکامی ها کنید. از همین رو تقویت باورهای شما ارتباط بسیار مستقیمی بر روی تمام زندگی و حتی آینده تان خواهد داشت.

حتما این مطلب را دوست خواهید داشت
استر هیکس اسطوره قانون جذب را بشناسید
6+
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

یک نظر در مورد مقاله “ تقویت باورها با 4 روش ساده
  1. ایوب :

    زنده باد و پایدار باد پرسنل محترم و عزیز پرورش افکار

    1+

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *