آیکون تلگرام  جهت استفاده از تمامی آموزش ها در کانال تلگرام پرورش افکار عضو شوید

ثروتمندترین زنان ایرانی در سال 2015

امپراطوری بریتانیا,انوشه انصاری,پریسا تبریز

زنان ثروتمند ایرانی در سال ۲۰۱۵ توسط سایت “BOX NEWS BOX ” معرفی شده اند. انوشه انصاری، سحر هاشمی و شهرزاد رفعتی با ثروتی بین :۷۵۰ و ۳۵ میلیون دلار در رتبه های اول و سوم قرار دارند.

در این مقاله به معرفی ۷ زن ثروتمند ایرانی میپردازیم.

نفر اول: انوشه انصاری، مدیر شرکت تلکام تکنولوژی؛ ثروت: ۷۵۰ میلیون دلار

امپراطوری بریتانیا,انوشه انصاری,پریسا تبریز

انوشه انصاری متولد سال ۱۹۶۶ در مشهد، مهندس و یکی از بنیانگذاران شرکت “Prodea Systems” است. یکی از دستاوردهای پیشین او تأسیس و اداره شرکت “Telecom Technologies” است. او به عنوان نخستین توریست فضایی زن به فضا سفر کرده است.

نفر دوم: سحر هاشمی، بنیانگذار کافی شاپ های زنجیره ای

ثروتمندترین زن ایرانی,ثروتمندترین زنان ایرانی,ثریا دارابی

سحر هاشمی، یکی از کارآفرینان بزرگ در بریتانیا، بیشتر بخاطر تأسیس کافی شاپ های زنجیره ای “کافی ریپابلیک” و قنادی های “اسکینی کندی” شناخته می شود. او در سال ۲۰۱۲ نشان “رتبه امپراطوری بریتانیا” را بخاطر خدماتش به اقتصاد بریتانیا و همچنین فعالیت هایش در امور خیریه دریافت کرد.

نفر سوم: شهرزاد رفعتی، مؤسس یک شرکت تلویزیونی

رئیس شرکت تلویزیون های کابلی,رکسانا ورزا,زن ثروتمند ایرانی

این بانوی ۳۴ ساله آخر داستان موفقیت است. با اینکه او از تهران به ونکوور آمد و آشنایی مختصری با زبان انگلیسی داشت، خیلی زود بر علم کامپیوتر اشراف یافت و عاشق صنعت فن آوری شد. او می گوید که در سال ۲۰۰۵، پس از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه “بریتیش کلمبیا” در مقطع لیسانس، شرکت خود را تأسیس کرد. شرکت “BroadbandTV” اکنون ۷۴ کارمند دارد.

در الگوریتم ارائه شده توسط شهرزاد رفعتی، نه تنها وب سایت‌ های بزرگی چون یوتیوب، بلکه کل وب، برای یافتن ویدئوهای بدون حق کپی رایت جستجو می‌ شود و پس از یافتن این ویدئوها شرکت BroadbandTV یک آگهی به آنها اضافه کرده و درآمد حاصل از این تبلیغ را با تولیدکنندگان این آثار تقسیم می‌ کند.

حتما این مطلب را دوست خواهید داشت
57 قانون جذب

نفر چهارم: پریسا تبریز، مسئول امنیت اطلاعات گوگل

زنان ثروتمند ایرانی,زنان در ارتباطات کابلی,سحر هاشمی

پریسا تبریز متولد سال ۱۹۸۳ یکی از کارشناسان امنیت کامپیوتری در آمریکاست. او درحال حاضر برای شرکت گوگل کار می‌ کند. فعالیت وی مقابله علیه هکر‌های مجرم و مبارزه سایبری است. او که دارای لقب “شاهزاده امنیت” است، در زمینه امنیت گوگل کروم رهبری یک تیم بزرگ را برعهده دارد. او که از یک مادر لهستانی- آمریکایی و یک پدر ایرانی متولد شده، تنها چند ماه پس از فارغ‌ التحصیلی وارد شرکت گوگل شد.


نفر پنجم: رکسانا ورزا، مسئول استارت آپ‌ های مایکروسافت در فرانسه

سیما ضرغامی,شهرزاد رفعتی,شهرزاد رفعتی

رکسانا ورزا یکی از بانوان موفق در زمینه فن آوری است. او درحال حاضر رهبری فعالیت های “استارت آپ” مایکروسافت را در فرانسه برعهده دارد. در آوریل ۲۰۱۳، مجله “بیزنس اینسایدر” او را به عنوان یکی از ۳۰ زن موفق زیر ۳۰ سال معرفی کرد. او به سه زبان مسلط است و دارای مدارکی تحصیلی از دانشگاه کالیفرنیا، دانشگاه علوم سیاسی پاریس و مدرسه اقتصاد لندن است.

نفر ششم: سیما ضرغامی، رئیس شرکت تلویزیون های کابلی

فود اسپاتینگ,مسئول امنیت اطلاعات گوگل

سیما ضرغامی، مدیر ایرانی-آمریکایی شبکه‌ های تلویزیونی است که از سال ۲۰۰۶ تاکنون ریاست شبکه “نیکل اودئون” و گروه کودکان و خانواده شبکه “ام تی وی” را برعهده دارد. سیما ضرغامی در سال ۲۰۰۶ به عنوان زن سال “زنان در ارتباطات کابلی” انتخاب شد.

نفر هفتم: ثریا دارابی، بنیانگذار مؤسسه zady

امپراطوری بریتانیا,انوشه انصاری,پریسا تبریز

ثریا دارابی، متولد سپتامبر سال ۱۹۸۳، فارغ التحصیل رشته تاریخ هنر از دانشگاه جرج تاون است. او به عنوان یکی از بنیانگذاران سایت “Zady“، زندگی حرفه ای خود را از روزنامه نیویورک تایمز آغاز کرد. او در این روزنامه به عنوان مدیر امور مشارکت دیجیتال و بازاریابی برای رسانه های اجتماعی فعالیت داشت. موفقیت چشمگیر او در فود اسپاتینگ رقم خورده است. اپلیکیشن “Foodspotting” که آن را به همراه فردی دیگر راه اندازی کرده، توسط شرکت “اَپل” اپلیکشن سال نام گرفت.

حتما این مطلب را دوست خواهید داشت
14 روشی که مثبت اندیش ها برای دور کردن انرژی منفی استفاده می کنند
1+
با دوستان خود به اشتراک بگذارید