چگونگی ایجاد حلقه های ارتباطی با قدرت درون

44

ایجاد حلقه های ارتباطی

چگونه با قدرت درونمان حلقه های ارتباطی عمیق ایجاد کنیم (قانون جذب)

همه ی ما به این مسئله آگاه هستیم برای این که بتوانیم نتایج دلخواهی در زندگی به دست آوریم باید از قدرت درونی خود کمک بگیریم. تاکنون فکر کرده اید قدرت درونی چیست؟ در این راستا باید بگوییم که قدرت درونی یعنی توانایی شروع به کار، یعنی شما بتوانید راه خود را برای رسیدن به موفقیت پیدا کنید و در آن قدم بگذارید. شما قبل از این که در مسیر موفقیت قرار بگیرید باید نسبت به این مسئله آگاهی پیدا کنید که آیا راه رسیدن به هدف را درست انتخاب کرده اید؟ و آیا در حال نزدیک شدن و یا فاصله گرفتن از آن هستید؟

بسیاری از افراد بر این عقیده اند برای این که بتوانید به قدرت درونی خود دست پیدا کنید باید از الگوی افراد موفق پیروی کنید. اما سوال اینجاست چرا تمامی افراد از این الگو پیروی نمی کنند؟ دقت داشته باشید تنها دلیلی که برای این مسئله وجود دارد ترس می باشد. بر اساس قانون جذب احساس ترس و ناراحتی، انسان را از انجام بسیاری از کارها باز می دارد. مثل ناراحتی از شکست، شنیدن پاسخ منفی و هر چیز دیگری.

این مسئله کاملا روشن است که تمامی انسان ها از ناراحتی گریزان هستند

کانال تلگرام پرورش افکار

اما همان طور که می دانید میل به خوشی و نفرت از ناراحتی، هدایت کننده مسیر زندگی هستند و آن چه ما را در مسیر زندگی به پیش می برد چگونگی شکل گیری حلقه ارتباطی این دو احساس با موارد گوناگون در سیستم عصبی ماست.

این مسئله به معنای شرطی شدن می باشد. شرطی شدن به معنی تشکیل یک حلقه بسیار محکم در مغز بین هر کار و احساس خوشی و ناراحتی می باشد. تاکنون به این مسئله فکر کرده اید که چرا مردم خیلی شکلات می خورند؟ در پاسخ باید بگوییم که سیستم عصبی بدن آن ها بین خوردن شکلات و همچنین احساس خوش یک حلقه ارتباطی بسیار قوی شکل داده است. هر چند این ارتباط خیلی نمی تواند برای آنها مفید باشد و امکان از دست دادن سلامتی شان وجود دارد.

پس آن چیزی که مسلم است این است که بر اساس قانون جذب آن چیزی که زندگی ما را تحت کنترل خود دارد، معنا و مفهوم چیزهایی است که در ذهن ما شکل گرفته است. همواره این مسئله را به یاد بیاورید که آن مفهومی که شما در ذهنتان جای داده اید، تعیین کننده رفتار شما می باشد و شما را به سمت تجلی افکارتان سوق می دهد.

تنها تفکر مثبت کافی نیست

تنها تفکر مثبت کافی نیست

آیا تاکنون به این مسئله فکر کرده اید کسب و کاری جدید راه اندازی کنید؟ مطمئنا بسیاری از افراد همواره در فکر ایجاد کسب و کاری جدید هستند، اما هیچ گاه به سمت انجام و شروع آن نمی روند. دلیل دست به کار نشدن آن ها چیست؟ در واقع اصلی ترین دلیل این مسئله این است که آن ها در ذهن خود انجام این کار را به معنی تحمل سختی می دانند و به همین خاطر حاضر نیستند به خودشان سختی راه دهند.

شاید این مطالب را دوست داشته باشید
۱ از ۱۱۰

آن ها شروع یک حرفه جدید و یا فعالیتی جدید را با احساس ناراحتی می دانند، آن ها به شروع کار جدید تمایل دارند، اما حلقه ارتباطی موجود در سیستم عصبی آن ها به مراتب قوی تر است. این حلقه ارتباطی با تار و پود فراوانی محکم شده است، اما اگر در نظر دارید تا در کار جدید خود به موفقیت برسید، باید با سرعت پیش رفته و بر اساس قانون جذب دیدگاه خود را نسبت به شغل و یا تجارت جدیدی که راه اندازی کرده اید تغییر دهید.

شما باید تغییرات گسترده ای از لحاظ روحی و معنوی در خود ایجاد کنید

نحوه شکل گیری حلقه های ارتباطی را در سیستم عصبی خود معکوس کنید. باید بتوانید ذهنتان را به گونه ای برنامه ریزی کنید که هرگاه در رابطه با این کار با خودتان صحبت کردید، احساس خوش تمام وجود شما را در بر بگیرد. دقت داشته باشید که تنها در این صورت است که می توانید سیستم عصبی خود را در رابطه با تجارت و حرفه ای که در نظر گرفته اید همسو کنید.

از همین رو اگر می خواهید تغییراتی در زندگی به وجود آورید باید فکر و هماهنگی عصبی موجود در میان مغزتان را تغییر دهید. علم شرطی سازی و هماهنگ سازی این روزها به کمک انسان ها آمده و به کمک آن می توانید این مسئله را به خوبی پشت سر بگذارید. این که چگونه می توانید خودتان را به شکل شرطی در بیاورید که بتوانید بدون احساس ناراحتی تغییراتی را ایجاد کنید که رفتارها و روش های مناسبی را در پیش بگیرید و بتوانید این تغییرات مثبت را در زندگی خود حفظ نمایید.

تاکنون با این مسئله روبرو شده اید که به هیچ وجه نتوانید به مسائل مثبت فکر کنید و همواره نکات منفی ذهن شما را درگیر کرده است؟ همان طور که می دانید مثبت فکر کردن باعث می شود تا شما زندگی را زیبا ببینید اما این مسئله به تنهایی نمی تواند باعث شود که شما بر مشکلات غلبه کنید. بزرگ ترین مشکلی که مثبت اندیشی با خود به همراه دارد، این است که در اکثر مواقع مجبور می شویم تا مثبت فکر کنیم.

علت و معلول

همان طور که می دانید ما در دنیای علت و معلول زندگی می کنیم

همواره باید علتی وجود داشته باشد تا معلولی برای آن به وجود آید. از همین رو شما باید این مسئله را به خاطر داشته باشید که اگر چیزی را بارها و بارها برای خود تکرار کنید، ذهنتان به صورت ناخودآگاه شرطی سازی می شود و بر اساس قانون جذب راحت تر می تواند با مسئله کنار بیاید. از همین رو در اینجا در می یابیم که تنها شرطی سازی برای داشتن افکاری مثبت کافی نیست؛ بلکه باید عمل را نیز در کنار آن قرار دهید.

باید نوع پاسخ های شرطی به محرک های پیرامون را تغییر دهید. به عنوان مثال اگر پاسخ شرطی شما به رژیم لاغری منفی است و با فکر کردن راجع به آن فورا احساس ناراحتی می کنید، هیچوقت نمی توانید اضافه وزن خود را جبران کنید. شما باید خودتان را به گونه ای شرطی کنید که تغذیه صحیح را لذت ناشی از کاهش وزن و به دست آوردن تندرستی بدانید.

از همین رو باید بدانید هر چقدر که شما افکار مثبت داشته باشید، ولی در صورتی که هیچ قدم مثبتی در آن راه برندارید باز هم نمی توانید در انجام کاری به موفقیت دست پیدا کنید. شما باید حلقه های ارتباطی موجود در ذهنتان را بشکنید. آن چیزی که زندگی شما را تحت کنترل خود گرفته هماهنگی و ارتباطاتی است که در سیستم عصبی شما وجود دارد. این حلقه ها می توانند سطح انگیزه را مشخص کنند و میل انجام کار را در افراد به وجود آورند.

دوره آموزش قانون جذب " کارشناس جذب شوید "

یک نظر ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.