5 روش برای رسیدن به مثبت اندیشی

214

5 روش برای رسیدن به مثبت اندیشی

چگونه مثبت اندیشی را در خود تقویت کنیم؟

قبل از هر چیزی باید به این مسئله آگاه باشید که اگر در برخی مواقع از در اختیار گرفتن کنترل شرایط موجود ناتوان ماندید، باید به کنترل افکار خود بپردازید. مثبت اندیشی باعث می شود تا واکنش های مثبتی از خود نشان دهید و در نتیجه قانون جذب نتایج مثبتی را نیز دریافت نمایید.

انواع مختلف مثبت اندیشی

«مثبت اندیشی منبع انرژی و نیز سرچشمه تمامی آزادی ها می باشد، به این دلیل که این توانایی را دارد تا راه حل های بسیار مناسبی را برای مشکلات بیابد و بدین ترتیب مهارت و اعتماد به نفس و قدرت را در شما افزایش دهد. مثبت اندیشی می تواند سرچشمه آزادی باشد؛ این مسئله به این معنی است که شما با استفاده از این افکار از دردها و رنج های زندان منفی نگری و آثار جسمی آن آزاد خواهید شد.»

مطمئنا خودتان و یا حتی دیگران بارها این جمله را به زبان آورده اند و شنیده اید که «از من می خواهی مثبت اندیش باشم؟ تو در جایگاه من نیستی، به همین خاطر به راحتی می توانی این حرف را به زبان بیاوری، تو از رنج هایی که تحمل کرده ام خبر نداری و…» در واقع باید بدانید که واقعیاتی در زندگی وجود دارد که می تواند خشم، بی حوصلگی، ترس و تنهایی را با خود به دنبال داشته باشند و افکار منفی را برای افراد پدید آورد.

این کار هیچ چیزی را تغییر نخواهد داد و هیچ مشکلی را حل نخواهد کرد؛ برعکس منفی نگری بر اساس قانون جذب می تواند چالش هایی را به بار آورد که همه ی زندگی ما را تحت تاثیر قرار دهد. از همین رو در این قسمت به معرفی نیروی تفکر مثبت می پردازیم و بیان می کنیم که با چه راهکارهایی می توانید چالش ها را به توانایی تبدیل کنید.

مثبت اندیشی جهت تقویت دیدگاه

۱ – مثبت اندیشی جهت تقویت دیدگاه

بسیاری از مردم از این نوع تفکر استفاده می کنند تا بتوانند با کمک آن دیدگاه های شخصی خود را در کارهای خاص تقویت کرده و به قانع کردن دیگران و همچنین خودشان بپردازند. به عنوان مثال افرادی که سیگار مصرف می کنند همواره در حال حمایت از سیگار هستند. آن ها می گویند که مصرف سیگار باعث آرامش آن ها می شود.

دقت داشته باشید تنها مسئله ای که می تواند شما را از این تفکر جدا کند، خودتان هستید. شما باید به طور مرتب، مثبت اندیش باشید و نیروهای مثبت را در اطراف خود قرار دهید. چرا که حرف زدن می تواند موجب اتلاف زمان شود.

۲ – مثبت اندیشی به دلیل تاثیر پذیرفتن از دیگران

به طور معمول این نوع از تفکر، باعث می شود تا افراد مثبت اندیش شوند. زیرا آن ها تحت تاثیر یکی از دوستان، خویشاوندان و هرکسی که فکرش را کنید قرار می گیرند. اگرچه این نوع از تفکر مثبت می تواند بر روی برخی از کسانی که از دیگران تاثیر می پذیرند، ولی بعد از مدتی کوتاه شور و اشتیاق خود را از دست می دهند و احساس ناامیدی می کنند، تاثیر منفی داشته باشد. و شاید هم تاثیر مثبت بگذارد و انگیزه ای برای فرد باشد تا او نیز بدون اتلاف وقت در افکار منفی و غرولند کردن، به این کار مبادرت ورزد و به ارزیابی و اصلاح خود پرداخته تا به اهدافش برسد.

تاثیر پذیرفتن از دیگران به شرطی می تواند مفید و موثر باشد که شما راهکارها و اطلاعات لازم را دریافت کرده و با ارزیابی آن ها، روش ها و افکار و ارزش های خود را مورد استفاده و پشتیبانی قرار دهید. شما به وسیله این راهکارها و قانون جذب می توانید جهان خارج را همچون سرچشمه ای برای پیشرفت و رشد مثبت خودتان در زندگی ببینید.

شاید این مطالب را دوست داشته باشید
۱ از ۱۲۱

۳ – مثبت اندیشی در پروسه ای خاص

تاکنون به این مسئله فکر کرده اید به چه دلیل مردم در ماه رمضان و برخی از روزهای خاص رفتار بهتری از خود نشان می دهند؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که در طی این روزها به دلیل این که یک پیوند روحانی میان مردم به وجود آمده است، هیچ کسی تمایل ندارد تا خدا را از خود ناراحت و خشمگین کند و همه تمایل دارند تا ثواب کارهایشان را افزایش دهند.

آن ها رفتارهایی هوشمندانه و بسیار فهمیده از خود نشان می دهند، اما پس از ماه رمضان، دوباره به حالت قبل و حتی بدتر از آن برمی گردند. زیرا تفکر و رفتار مثبت آن ها منوط به زمان مشخصی بود و با گذر زمان دیگر ارزشی ندارد. دقت داشته باشید شما به راحتی می توانید از این نوع تفکر مثبت که با پروسه زمانی خاصی مرتبط می باشد، برای بهبود بخشیدن به رفتارهایتان و همچنین به وجود آوردن رفتارهای مثبت استفاده کنید.

تفکر مثبت در مورد درد و رنج

۴ – تفکر مثبت در مورد درد و رنج

هنگامی که انسان ها دچار بیماری خطرناکی می شوند و یا یکی از اعضای خانواده خود را از دست می دهند و با برخی از مشکلات دیگر روبرو می شوند، باید مراحل روحی متفاوتی را طی کنند که ممکن است این مراحل برای برخی افراد طولانی و برخی دیگر کوتاه مدت باشد و آن ها با کنار آمدن با قضیه موجود دچار تحول بزرگی شده و به سمت مثبت اندیشی روی بیاورند.

دیده می شود که این روزها بسیاری از مردم هنگامی که با دشواری ها و مشکلات خود روبرو می شوند، به سمت منفی گرایی روی می آورند و تصمیم دارند تا از همه چیز انتقام بگیرند. آنها مرتب منفی بافی می کنند و بدترین احتمالات ممکن را حدس می زنند و احساسات و عواطف منفی را تا جایی ادامه می دهند تا سرانجام بر اساس قانون جذب روی رفتار، رابطه و همه ی زوایای زندگی شان تاثیر می گذارد.

البته نوع دیگری از مردم در جامعه حضور دارند که در هنگام مواجه شدن با سختی ها بیشتر به خدای متعال نزدیک می شوند و سپس به چگونگی راه حل این چالش و بهره گیری از آن و تبدیل آن به فرصت و مهارت می اندیشند.

دقت داشته باشید هنگامی که شما از درد و رنج خود تفکری مثبت بگیرید و از آن در جهت های مثبت بهره بگیرید؛ این دردها حامل پیامی از جانب خداوند می باشد و به ما می گوید تا از افکار و روش های مثبت مختلف برای کمک به کسانی که دوستشان داریم، استفاده کنیم و به رابطه ای که با خدا داریم، تکیه بزنیم.

۵ – مثبت اندیشی ادامه دار

به عقیده بسیاری از افراد، مثبت اندیشی ادامه دار بهترین و برترین نوع تفکر می باشد. زیرا تحت تاثیر هیچ کدام از عوامل زمان، مکان و کنش ها نمی باشد. و این که در طول زندگی با افراد مختلف همراه خواهد بود و فرد را با چالش های مختلف روبرو می کند، تا همیشه شکرگزار خداوند باشد و سپس به راه حل ها و یا گزینه های دیگر و احتمالاتی که معمولا در زندگی با آن روبرو می شود، فکر می کند. این افراد با طرز تفکری که دارند، همواره بر اساس قانون جذب، زندگی متعادل و خوشبختی فراوانی را برای خود فراهم می کنند.

این افراد با تفکر مثبتی که دارند از هیچ چیز و هیچ کس تاثیر نمی گیرند، بلکه از مشکلاتی که با آن درگیر هستند، به عنوان یک سلاح قدرتمند برای غلبه بر زمان  استفاده می کنند و زمانی که هیچ بحرانی نداشته باشند آن فرد بر روی جنبه های مثبت زندگی متمرکز می شود.

دقت داشته باشید اقدامات این قبیل از افراد به معنی فرار مشکلات نیست، بلکه کاملا برعکس است. برای هر مشکل عمیق معمولا یک راه حل معنوی وجود دارد. اگر این سوال در ذهنتان ایجاد می شود که بر چه اساسی این حرف بیان می شود، باید به شما بگوییم که هر فرد عرفانی یک سرشت مثبت دارد و چنین فردی در همه امور خود را به خدا می سپارد. از همین رو اهداف زندگی را محقق می کند و در جای جای زندگی خود آرامش درونی و تعادل را به وجود می آورد.

دوره آموزش قانون جذب " کارشناس جذب شوید "

یک نظر ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تخفیف شگفت انگیز پرمخاطب ترین دوره موفقیت در دنیا ( کارشناس جذب شوید ) به مدت محدود
اطلاعات بیشتر و ثبت نام