آیکون تلگرام  جهت استفاده از تمامی آموزش ها در کانال تلگرام پرورش افکار عضو شوید

قدرت سوال برای رسیدن به موفقیت

آموزش قانون جذب,پرسش‌های کوانتومی,چگونه پولدار شوم؟

قدرت سوال

همه‌ی انسان‌ها به دنبال زندگی بهتر هستند و در اکثر اوقات این زندگی بهتر با راه حل‌هایی بهتر به وجود می‌آید؛ ولی کمتر کسی توجه می‌کند که چگونه باید راه حل های بهتری را پیدا کرد.

خیلی ساده است. برای اینکه راه‌حل‌های بهتری پیدا کنیم باید سؤالات بهتری بپرسیم! بارها در مباحث قانون جذب گفتم که توجه ما باعث به وجود آمدن شرایط می‌شود. الآن فرض کنیم یک اتفاق ناخواسته برای ما پیش‌آمده است و ما از خود سؤال می‌پرسیم: چرا این اتفاق افتاد؟ چرا همیشه من؟ چرا با من این کار را کرد؟ حالا ذهن ما دنبال این می‌گردد که شرایطی را از گذشته پیدا کند که نشان دهد که این اتفاق بد همیشه برای ما می‌افتد.

 

حال سؤال دیگری می‌پرسیم: چگونه می‌توانم این وضع را دگرگون کنم؟ چگونه همین الآن می‌توانم کانون توجهم را عوض کنم؟

و یک سؤال جادویی که سریع به شما حس خوب را می‌دهد: آیا این موضوع ۶ ماه دیگر هم اهمیت دارد؟ چون معمولاً جواب خیر است به‌سرعت احساسمان خوب می‌شود.

ساخت سؤال توسط مغز

مغز ما با بروز کوچک‌ترین اتفاق، شروع به طرح چندین پرسش می‌کند و معمولاً همیشه نخستین پرسش این است: معنای این اتفاق چیست؟ آیا لذت دارد یا رنج؟

پیشنهاد می‌کنم این مطلب را هم بخوانید: چگونه احساسات را کنترل کنیم؟ 

 

این‌ها نمونه‌هایی از پرسش‌هایی هستند که صرف‌نظر از نوع اتفاقاتی که در زندگی‌مان می‌افتد همواره در ذهن ما جاری هستند. اما من از شما می‌خواهم نسبت به این پرسش‌ها تیز و حساس شوید، زیرا اگر پیوسته همان پرسش‌های همیشگی را از خودمان بپرسیم همان جواب‌های همیشگی را می‌گیریم.

آموزش قانون جذب,پرسش‌های کوانتومی,چگونه پولدار شوم؟

 

عملکرد ما را سوا لاتمان تعیین می‌کند

اگر مدام از خودمان بپرسیم چرا هیچ‌وقت نمی‌توانم این کار را انجام دهم؟ مغز شما به‌گونه‌ای عمل خواهد کرد که هیچ‌وقت نتوانید آن کار را انجام دهید و کم‌کم این باور را در خود شکل می‌دهید که نمی‌توانید آن کار را انجام دهید. البته همان‌طور که می‌توانید باور نتوانستن را پرورش دهید می‌توانید از قانون جذب و انرژی مثبت به‌وسیله‌ی قدرت سؤالات استفاده کنید.

پیشنهاد می‌کنم این مطلب را هم بخوانید: تعریف و عملکرد دقیق قانون جذب کائنات

 

کار سختی پیش رویتان نیست؛ کافی است به‌جای سؤال بالا از خودتان بپرسید: چگونه می‌توانم این کار را انجام دهم و آنگاه مغز شما راه را جلوی پایتان می‌گذارد.

نکته‌ی خیلی مهم این است که نیازی نیست که به دنبال جواب بروید شما فقط سؤال بپرسید و جواب را به عهده‌ی ضمیر ناخودآگاه بگذارید.

به یاد داشته باشید فقط آن چیزهایی را خواهید یافت که در جست‌وجوی آن‌ها هستید. سؤال پرسیدن یک‌راه فوق‌العاده برای تغییر کانون توجه است. در پایان این مطلب پرسش‌هایی را آورده‌ام که آنتونی رابینز به آن‌ها می‌گوید پرسش‌های کوانتومی و واقعاً قدرت بی‌نظیری دارند.

اندیشیدن همان پرسش و پاسخ است

این قسمت چالش بزرگی است و احتمالاً مقاومت زیادی را در شما برمی‌انگیزد ولی واقعیت است.  کل واقعیت زندگی را چیزهایی که بر آن متمرکز شدید می‌سازد. کافی است همین الآن صفحه حوادث روزنامه‌ها را بخوانید تا ببینید چه حس بدی به شما دست می‌دهد.

اگر می‌خواهیم واقعیت زندگی خود را تغییر دهیم باید کانون توجه خود را تغییر دهیم و اگر می‌خواهیم کانون توجه را تغییر دهیم باید سوالاتی متفاوت از خود بپرسیم.

قانون جذب دو,قانون جذب عشق,قانون جذب و روابط

حتما این مطلب را دوست خواهید داشت
کوین ترودو کیست ؟

اندیشیدن کاری به‌جز پرسش و پاسخ متوالی نیست. شما وقتی فکر می‌کنید که یک کار را انجام دهید و درباره‌ی آن می‌اندیشید سریع مغز شما شروع به سؤال پرسیدن می‌کند: آیا از پس آن برمی‌آیم؟ اگر بتوانم انجامش دهم چه می‌شود؟ توانایی انجامش دارم؟ چگونه انجامش دهم و … و همین سؤالات و جواب آن‌ها باعث به وجود آمدن حس اعتمادبه‌نفس یا ترس در شما می‌شود. یعنی شما زمانی که دارید می‌اندیشید درواقع دارید سوالاتی می‌پرسید و پاسخ آن‌ها را تحلیل می‌کنید.

پرسش‌هایتان را تغییر دهید تازندگی‌تان تغییر کند

قانون جذب کار می‌کند؟ نمی‌دانم شما به قانون جذب اعتقاددارید یا خیر ولی چه بخواهید و چه نخواهید کانون توجه شما زندگی شمارا می‌سازد. رویدادهای زندگی مهم نیستند بلکه تعبیر و تفسیر آن‌ها و نوع برخورد با آن‌ها مهم هستند.

تعبیر و تفسیر یعنی چه؟ واژه‌ای مهم است ولی واقعاً معنای آن چیست؟ رویدادهای زندگی‌مان را چگونه تعبیر و تفسیر می‌کنیم؟ چگونه می‌توانیم واژه‌ی تفسیر را ساده توضیح دهیم؟ همین الآن که خواستم تفسیر را توضیح دهم مجبور شدم ناخواسته یک‌رشته سؤال از خود بپرسم. تفسیر یعنی همین! رشته سوالاتی که از خود می‌پرسیم. آیا تفسیر چیزی جز پرسیدن سؤال است؟ حتی برای زیر سؤال بردن فکر قبلی هم مجبوریم سؤال بپرسیم.

ممکن است من از یک شرکت اخراج شوم (یک اتفاق به‌ظاهر بد). خیلی تفاوت دارد که من‌بعد از اخراج کدام‌یک از این سؤالات را از خود بپرسم:

۱- چرا رئیسم با من این‌گونه برخورد کرد؟ چرا هیچ‌کس قدر کار من را نمی‌داند؟ حالا زندگی‌ام چه می‌شود؟

۲- چه‌کار کنم که این موقعیت بهترین موقعیت زندگی‌ام شود؟ چه‌کاری می‌توانم انجام دهم تا چند برابر شغل قبلی‌ام اعتبار و پول بسازم؟

جالب اینجاست که طبق قانون جذب رشته‌ی افکار پشت سر هم می‌آید. شما اگر چند سؤال اول را مثبت بپرسید کمک بزرگی به خودتان کرده‌اید.

تکرار

مجبورم یک نکته را دوباره تکرار کنم. اگر از کل این مطلب همین یک خط را ملکه‌ی ذهنتان کنید معجزه را در زندگی‌تان خواهید دید. “هر پرسشی بکنید، پاسخی برای آن خواهید یافت.”

تکرار می‌کنم: “هر پرسشی بکنید، پاسخی برای آن خواهید یافت.”

بازهم تکرار می‌کنم: “هر پرسشی بکنید، پاسخی برای آن خواهید یافت.”

این‌قدر این موضوع مهم است که اگر می‌توانستم کل مطلب امروز را پاک می‌کردم و فقط ۱۰۰ بار این خط را می‌نوشتم ولی بقیه مطالب هم برای درک موضوع لازم بود. تمام این صفحه نوشته شد برای همین یک خط.

مهم نیست شما در چه شرایطی زندگی می‌کنید. ممکن است زندگی شما پر از زیبایی باشد ولی شما صبح تا شب از خود بپرسید که مشکل زندگی من کجاست؟ این پرسش زندگی زیبای شمارا نابود خواهد کرد.

اگر از خودتان بپرسید چرا من همیشه کارها را خراب می‌کنم مغز شما خواهد گفت چون تو یک احمق هستی! ولی اگر از خود بپرسید چطور است که هر کاری که بقیه به‌سختی انجام می‌دهند برای من خیلی راحت است مغز شما خواهد گفت چون تو خیلی باهوش هستی.

خیلی از کاربران می‌پرسند که چگونه ضمیر ناخودآگاه را برنامه‌ریزی کنیم؟ یکی از راه‌های رایگان و آسان همین قدرت سؤال است. البته سریع‌ترین راه استفاده از هیپنوتیزم است ولی نیازی نیست که حتماً از هیپنوتیزم استفاده کنید. قدرت سؤالات به شما قدرتی می‌دهد که الآن امکان ندارد حتی بتوانید آن را تصور کنید.

دوست دارم به آن‌یک جمله که گفتم خیلی مهم است یک جمله‌ی دیگر هم اضافه کنم: یگانه تفاوت میان مردم کانون توجه آن‌هاست و پرسش یک‌راه عالی برای تغییر کانون توجه است.

پیشنهاد می‌کنم این مطلب را هم بخوانید :چگونه مردان را جذب کنیم؟

سؤالات لوتر کینگی

مارتین لوتر کینگ یکی از رهبران بزرگ تاریخ است. مارتین پیوسته از خود می‌پرسید: “چگونه می‌توانم بین سیاه‌پوستان و سفیدپوستان برابری ایجاد کنم؟” الآن شاید این مسئله طبیعی و عادی باشد ولی سیاه‌پوستان در آمریکا حتی حق نشستن روی صندلی اتوبوس را نداشتند. چگونه یک نفر توانست با یک فرهنگ مقابله کند؟ باقدرت سؤال.

سوالات کوانتومی

در این قسمت چند مدل سؤال را برای شما کاربران گرامی سایت قانون جذب پرورش افکار آماده کردم که با استفاده از آن‌ها طی چند روز تغییرات کوچک را در زندگی خود حس خواهید کرد و سپس بعد از چند هفته معجزات به سراغ شما خواهند آمد.

اگر اتفاقی ناخواسته برای شما افتاد:

۱- آیا این اتفاق ۶ ماه دیگر اهمیت دارد؟ اگر جواب خیر است این سؤال را بپرسید اگر ۴ سال دیگر این موضوع بی‌اهمیت است به‌ جای ۶ ماه ۴ سال را قرار دهید.

۲- من این موضوع را نمی‌خواهم، پس چه چیزی می‌خواهم؟ حال خلاف اتفاقی که برایتان افتاده است می‌شود جواب شما.

مثلاً یک نفر پشت سر من صحبتی کرده که من را ناراحت کرده است. سؤال من این می‌شد: من نمی‌خواهم کسی پشت سرم بد بگوید پس چه چیزی می‌خواهم؟ می‌خواهم همه در همه حال از خوبی‌های من حرف بزنند. من انسان خوبی هستم و همه روی خوبی‌های من تمرکز دارند

البته نیازی نیست شما جواب دهید شما فقط سؤال را بپرسید و بقیه کار را به ضمیر ناخودآگاه بسپارید.

یکی از جادویی‌ترین سؤالات ممکن

یکی از سوالاتی که من هر وقت از خودم می‌پرسم یا برای کسی می‌خواهم تعریف کنم قند توی دلم آب می‌شود این است:

چه می‌شود اگر …

مثلاً می‌خواهم درآمدم را ۳ برابر کنم ولی راهی به نظرم نمی‌رسد. حال از خودم می‌پرسم چه می‌شود اگر درآمدم سه برابر شود؟ چرا این سؤال این‌ قدر مهم است؟ چون مغز شما دنبال جواب می‌رود و به شما می‌گوید که چه اتفاقاتی می‌افتد اگر من درآمدم سه برابر شود و چه چیزی بهتر از این؟ مگر قرار نیست ما با تمام وجود اهدافمان را حس کنیم تا به آن‌ها برسیم؟ وقتی من جواب سؤال چه می‌شود اگر را بدهم یعنی دارم تک‌تک اتفاقاتی که بعد از سه برابر شدن درآمدم برایم می‌افتد را به یاد می‌آورم و حس می‌کنم.

سؤال صبحگاهی

یک سؤال خوب هم برای بیدار شدن برایتان قرار می‌دهم. دقیقا بلافاصله بعد از بیدار شدن این سؤال را از خودتان بپرسید:

چرا من خیلی خوشبختم؟

این سؤال تمرکز شما را روی خوبی‌های زندگی‌تان می‌برد که به خاطر آن‌ها احساس خوشبختی می‌کنید و سپس احساس خوب = اتفاقات خوب

امیدوارم که مطلب امروز برای شما مفید بوده باشد. بی‌صبرانه منتظر خواندن نظرات شما هستم.

حتماً در قسمت پایین نظر بدهید و این مطلب را در گوگل پلاس و فیس بوک شیر کنید تا با کمک شما ما در گوگل محبوب شویم

امیر شریفی

16+
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

33 نظر در مورد مقاله “ قدرت سوال برای رسیدن به موفقیت
 1. فاطمه :

  سلام
  ممنونم مطالب عالی بود
  سوالی داشتم . مبلغ پولی دست شخصی دارم ک ایشون در حال وام گرفتنه اما مدام مشکلاتی ایجاد میشه ک وامشو نمیتونه بگیره من هم خیلی اذیت میشم
  و مدام مغزم درگیره ک چرا پولمو نمیده. چطور میتونم این فکر رو برعکس کنم ؟

  0

  • ادمین سایت :

   سلام وقت بخیر
   شما ارتعاش اون مبلغ پول رو بدید و توجهتون رو۰
   از طلبکاری بردارید و لیستی از ویژگی های خوب اون شخص بنویسید مدام بخونید تا احساستون خوب بشه وقتی احساستون به اون شخص خوب بشه اون شخص کارهایی میکنه تا از این احساس خوب به شما بیشتر بده
   موفق باشید.

   0

 2. علی :

  ممنونم بابت توضیحاتتون عالی بود

  0

 3. الهام اصغری :

  سلام استادعزیز،براتون بهترینهاروازخداخواهانم وهرروزبه خاطراینکه باشماوکانال خوبتون اشناشدم خدای مهربون روهزار بارشکرمیکنم ،من قبلا اطلاعات کمی دررابطه با جذب داشتم اماباکانال شما وثبت نام در کارشناس جذب شوید کنترل زندگیم روبه شکرخدادر دستم گرفتم ومیخواهم جذبهای عالیم روبه امیدخدا براتون بفرستم،سلامت باشیدوواقعابرای من مثل برادرمیمونیدوعزیزوقابل احترام هستید
  موفق باشید

  0

 4. مهتاب جون :

  چرا من و شما فوق العاده ایم ؟
  چرا من و شما دنیا رو خوب و خیلی خوب میبینیم ؟
  چرا من و شما پر از انرژی های خوب و مثبت هستیم ؟
  چرا من و شما خیلی خیلی پولداریم ؟
  چرا من و شما عاشق دنیا و خداییم ؟
  چرا من و شما خیلی مهربونیم ؟
  چرا من و شما هر لحظه داریم عالی پیشرفت میکنیم ؟
  چرا هر کی این مطلب کامنت من و شما رو میخونه حالش خوب میشه ؟😍😃😎😃😄

  0

 5. مهناز :

  سلام اقای شریفی شما گفتین نمیشه کسیو جذب کرد ولی من کسی رو خیلی دوس دارم که نمیتونم بدون اون زندگی کنم یه بارتونستم با جذب به زندگیم بیارمش بعداز ۲سال دوری ایا بازم میتونم؟

  0

 6. بیتا :

  سلام اقای شریفی شما گفتین نمیشه کسیو جذب کرد ولی من کسی رو خیلی دوس دارم که نمیتونم بدون اون زندگی کنم یه بارتونستم با جذب به زندگیم بیارمش بعداز ۲سال دوری ایا بازم میتونم؟

  0

  • پرورش افکار :

   سلام

   گفتم ۱۰۰% نمیشه یعنی میشه به جذبش کمک کرد ولی مثل جذب ثروت و سلامتی و کار و … قطعی نیست. حتما میشه کمک کرد

   0

 7. مه جان :

  سلام اقای شریفی ،،من شاید از شاگردان تنبل و ته کلاس شما باشم ، امّا دوس دارم بدونین که تلاشمو دارم میکنم و اینکه شما یکی از افراد مهم زندگی من شدید و بودنتون بهم احساس خیلی خوبی میده
  ممنون که هستین ، خوشحالم که تو این عصر بدنیا اومدم وشما یکی از کسانی هستین که بابتش از خدا ممنونم
  پایدار و ماندگار باشید

  0

 8. محمود فارسیانی :

  سلام جملات گویای احساس عالی ای که سراسر زندگیم رو سرشار از نور کرده نیست
  جملات گویای سپاسگزاری من از شما بزرگ مرد نیست
  جملات گویای لذتی که از خوندن این متنهای عالی میبرم نیست
  بارها میخونم و میخونم
  فقط میتونم بگم همه چیز عالیه سپاس آقای شریفی

  0

 9. ناشناس :

  سلام.عالی بود استاد.عالیییی
  زیبا ترین آرزوها تقدیم به شما که دست خداوند روی زمین هستید.
  پاینده باشید استاده بزرگم

  0

 10. سولماز :

  بینهایت سپاس گذارم ??????
  نکات ریز و در عین حال پراهمیت، که واقعا تأثیر عمیقى داره، مخصوصا در احساس

  0

 11. سولماز :

  با سلام و درود فراوان جناب شریفی عزیز
  اقای شریفی تو یکی از فایلهاتون گفتین که خانمی تو دو هفته ازدواج دلخواهشونو کردند و قرار بوده باهاشون مصاحبه کنید ولی بخاطر عجله یکی از کاربران اینکارو نکردین
  میتونم خواهش کنم که اینکارو بکنید
  اون خانمی که منتظر نشد هم هم نام من بود سولماز
  خواهشا این راهکارو بدین
  من همون روز اول.همه فایلهارو دانلود کردم و در مورد ازدواج نشان هایی داشتم
  ولی اونی که میخوام هنوز نیومده
  لطفا اون راهکارو بدین
  با تشکر فراوان

  0

 12. masudfuladi@yahoo.com :

  سلام استاد عزیز
  واقعا سادگی و شیرینی بیانتون یکی از نقاط قوت شماست
  سوال اینجانب
  حس و خوب ارامش واقعا در پیشرفت کارها به ادم کمک میکنه درست ولی بعضی وقتها که همه چی یه ددفعه به هم میخوره بیشتر منظورم مسائل مالی هست مثلا کلی پول از دیگران میخوام ولی همشون با هم نمیدن در این زمان همه چک ها و طلب کارها مدام تماس میگیرن خیلی سخته ارتعاش خودم و خوب کنم چه توصیه واسه این لحظات دارین اخه مطمن هستم
  خودتون تجربه کردین
  مرسی از لطف شما که با دقت جواب میدین

  0

 13. سمیه :

  من چند سال هست از این قانون باخبرم ولی این بهترین آموزشی بود که تاحالا یاد گرفتم ازتون سپاسگزارم ان شالله بهترینها سرراهتون قراربگیره اجرتون باخدا

  0

 14. mobin :

  با اینکه مطالبتون خیلی عالیه ولی نمیدونم چرا هنوز خوب شناختته نشدین…ازتون میخوام بیشتر در مورد معرفی سایت تلاش کنید مرسی

  0

  • admin :

   سلام

   ممنون. گروه پرورش افکار دامین خود را ۶-۷ ماهه که گرفته ولی یک ماهه که شروع به گذاشتن مطالب کردیم. برای شناخته شدن هم نیازی به معرفی نیست. کافی است با همه گیر شدن هم ارتعاش شویم. کمی زمان لازمه

   موید باشید

   0

 15. alimt160@gmail.com :

  چشم حتما شما که خودتون دارید به زودی ادم بزرگی میشید منم ارزوی موفقیت های بزرگتری رو براتون دارم ممنون

  0

 16. alimt160@gmail.com :

  خیلی ممنون خوش به حال فرزنداتون

  0

  • admin :

   سلام علی جان

   با توجه به صحبتهایی که در تلگرام کردی بهت بگم که. منم هم سن و سال تو بودم که شروع به مطالعه در رابطه با علوم ذهنی کردم. سن خوبی داری قدرش را بدان. من با اینکه چندین بار راه را اشتباه رفتم ولی در سن ۲۷ سالگی درک مسائل ذهنی برایم خیلی آسان شده. خیلی خیلی آسانتر از چیزی که ده سال پیش فکرش را میکردم. فقط ادامه بده و مطمئن باش اهدافت منتظر هستند تا بهشون برسی.

   در رابطه با فرزندان حرف قشنگی زدی. با اینکه من مجرد هستم ولی همیشه به این موضوع فکر میکنم که اگر من که باورهام مثل چسب به ذهنم چسبیده بود تونستم آنها را تغییر دهم پس اگر حواسم به شکل گیری باورهای فرزندانم باشد میشود چه نوابغی پرورش داد. همیشه به کسانی که تازه بچه دار شدند میگم حواستون باشه هر جمله‌ی منفی ای که به بچه ی خود میگید قسمتی از آینده ی او را له میکنید.

   موفق باشی

   0

 17. alimt160@gmail.com :

  سلام میشه لطف کنید اون افکاری که داشتید با قانون جذب چطوری تونستید کانالتونو این همه افزایش بدید این فکر کنم خیلی مثال و الگوی خوبی باشه چون شما ازش نتیجه گرفتید

  0

  • admin :

   سلام علی جان پیگیر

   یک محصول تلگرام مارکتینگ دارم میسازم که توش خیلی نکاتی رو گفتم که حتی کانالهای بزرگ هم رعایت نمی‌کنند. رشد کانالها درابتدا خیلی زیاد بود چون تعداد کانالها کم بود ولی ما دقیقا کانالمون رو توی اوج زیاد شدن کانالها زدیم و من اولین سوالم این بود که چگونه از اینکه کانالها زیاد شدن به نفع خودم استفاده کنم؟

   بعد خودم رو گره میزدم به یک کانال یک مقدار بالاتر از خودم. مثلا وقتی که کانالم دو هزارتا بود میرفتم با یک ده هزارتایی صحبت میکردم و به برتریهای خودم به نسبت اون توجه میکردم و باور میکردم که من هم میتونم. مثلا اگر سن اون شخص از من کمتر بود میگفتم این با ۲۰ سال سن تونسته چرا من با ۲۷ سال نتونم؟ اگر سنش بیشتر بود میگفتم این الان کلی دغدغه داره تونسته چرا من نتونم؟

   کلا باید دیوانه وار مثبت بود در هر کاری. البته کانال دست دوستان من است و من وقتم صرف خواندن و نوشتن میشه معمولا

   0

 18. سکوت :

  سلام مطالب بی نظیرهستن ؛سپاس از شما

  0

  • admin :

   سلام

   خوشحالم که مورد پسند بودند

   0

 19. MaSi :

  سلام خسته نباشید
  واقعاً ممنون بابت مطالب مفید و کاربردیتون
  آقای شریفی شما کتابی هم از خودتون منتشر کردید؟
  در رابطه با همین قوانین جذب و ارتعاش…

  0

  • admin :

   سلام

   سلامت باشید

   یک کتابی در حال منتشر شدن بود که مراحل نوشتنش تموم شده بود ولی باید برای مجوز اقدام میکردیم که خورد به تعطیلات عید. البته جزو اهداف خیلی مهمم نیست ولی حتما اگر رفتم و مجوزش رو گرفتم اطلاع میدم

   0

 20. دل ارام :

  ۰واقعا راهکاراتون عالی وکاربردیه

  0

 21. hmide :

  سلام خدا قوت. من اگر کاری انجام بدم که بعد باعث حس نارضایتیم بشه خیلی سخت میتونم فراموشش کنم و مدتها فکرم بهش برمیگرده. با تمرین سوال پرسیدن هم تمرین کردم اما باز نمیتونم کار اشتباهی که میکنم رو فراموش کنم.خودم رو مقصر میدونم و منتظر مجازات میمونم…لطفا راهنمایی کنید…

  0

  • admin :

   سلام

   طرز برخورد شما با کارهای اشتباه خود مستقیما به باورهای شما مربوط می‌شود. اگر شما خیلی خودتان را سرزنش می‌کنید یعنی در بچگی خیلی به شما گفته شده یا شما دیدید که موقع اشتباه باید سرزش صورت گیرد. هر چه باورهای شما عمیق تر باشد کار سخت تر است ولی نشدنی نیست. حتما تمرین کنید. من برای همین می‌گویم دوستانی که نتیجه می‌گیرند در قسمت نظرات بنویسند تا شما ببینید نتیجه میده ولی به نسبت باورهای شما سخت و آسون داره.

   سعی کنید بیشتر از سوال آیا ۶ ماه دیگه این موضوع برام مهمه استفاده کنید

   0

 22. دل ارام :

  واقعا راهکاراتون عالی وکاربردیه

  0

 23. info@omidparsco.com :

  با سلام و عرض تشکر بدلیل مطالب جالبتون.در خصوص سئوال کردن از خود گفتید اگر نمیخواهید کسی پشت سرتان صحبت کند بگویید “من نمیخواهم کسی پشت سر من بد بگوید”.
  من مطالبی شنیده بودم مبنی بر اینکه ضمیر نا خودآگاه ما در یک جهت پاسخ میدهد و اگر ازاین عبارت منفی استفاده کنیم پاسخ این میشود که “همه پشت سرت بد حرف میزنند”.
  بی زحمت نظرتان را بفرمایید.
  با سپاس

  0

  • admin :

   سلام

   دو مسئله اینجا با هم اشتباه گرفته شده است. من نگفتم شما به عنوان عبارات تاکیدی مرتب تکرار کنید که من نمیخوام کسی پشت سرم حرف بزنه. گفتم برای اینکه راحت حستون رو عوض کنید خلاف این چیزی که اتفاق افتاده را برای خودتون بازگو کنید. اون مطلبی که شما می‌گویید برای عبارات تاکیدی است که میگویند به طور مثال نگویید که من مریض نیستم بگویید من سالم هستم. ما فقط قراره اینجا بدانیم که قراره تغییر جهت فکری ۱۸۰ درجه‌ای بدهیم. ما اینجا ریشه‌ی حس بدمون رو پیدا می‌کنیم و می‌گوییم که برای مورد x احساس من بده حالا برای اینکه حال من خوب شه دوست دارم مورد x نباشه و بعد جملات را مثبت می‌گوییم.
   “نمی‌خواهم کسی پشت سرم بد بگوید پس چه چیزی می‌خواهم؟ می‌خواهم همه در همه حال از خوبی‌های من حرف بزنند. من انسان خوبی هستم و همه روی خوبی‌های من تمرکز دارند”
   نگاه کنید فقط یک ثانیه کوتاه می‌گوییم که چه چیزی نمی‌خواهیم بعد بلافاصله روی خواسته‌ها ان هم به صورت مثبت تمرکز می‌کنیم

   0

 24. مهناز :

  عالی بود من دنبال رههایی برای احساس خوب نسبت به اهدافم بودم . روش طرح سوالات را در چند دقیقه امتحان کردم و احساس رضایت و باور بیشتری دارم.
  متشکرم

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *