10 کاری که ما را از چشم بقیه می‌ اندازد

چگونه دوستان بیشتری داشته باشیم؟(قانون جذب)

هر کسی دلش می‌خواهد جذاب و دوست داشتنی و مهربان به نظر برسد تا بتواند در جامعه دوستان بیشتری داشته باشد. اما چند عادت رفتاری اشتباه وجود دارد که بدون اینکه خودمان متوجه شویم، جذابیت را از ما می گیرد و ما را از چشم ها خواهد انداخت. برخی از این رفتارها را به شما معرفی خواهیم کرد؛ اگر هر یک از آنها را در خودتان پیدا کردید، فوراً آن را کنار بگذارید. بعد از ترک این رفتارها خواهید دید که حلقه ی دوستان شما به تدریج بزرگتر خواهد شد.

۱- فقط به فکر خودمان هستیم

خیلی ها بدون اینکه خودشان بدانند این ویژگی را دارند. فقط بر خودشان تمرکز می کنند، فقط راجع به خودشان حرف میزنند و اهمیتی نخواهند داد که دیگران چه حرفی برای گفتن دارند. در این حالت فکر می کنیم خودمان تنها آدمی هستیم که اهمیت دارد. اگر این ویژگی‌ ها در ما وجود دارد، وقتش است خودمان را تغییر دهیم. هیچکس دلش نمی خواهد با آدمی که فقط به فکر خودش است دوست باشد.

۲- بر زیبایی ظاهری تمرکز می کنیم و باطن را نمی بینیم

زیبایی حقیقی از درون قلب و روح منشأ میگیرد. ظاهر فیزیکی ما مهم ترین ویژگی ما نمی باشد. بعضی از افرادی که رفتار ناخوشایندی دارند، فکر می کنند زیبایی ظاهری تنها چیزی است که اهمیت دارد. به آینه نگاه و سعی کنیم عمق وجودمان را ببینیم. آدمی که در پس سیمای بیرونی ما وجود دارد ممکن است به آن زیبایی که فکر می کنیم نباشد، پس ظاهربینی را کنار گذاشته و سعی کنیم طرز تفکرمان را عوض کنیم.

۳- دائم در حال رقابت هستیم

آیا ما آدمی هستیم که احساس میکند باید از همه بهتر باشد و چیزهایی که دارد بیشتر از همه باشد؟ اگر چنین است ما فرد جذابی نیستیم. باید بیشتر به دوستانمان اهمیت بدهیم و برای موفقیت های آنها خوشحال باشیم. مثلاً اگر دوست‌ مان بر ترسش از ارتفاع غلبه کرد و ۱۰ پله از نردبان بالا رفت، ما نباید بگوییم: «همه اش همین؟ من می‌تونم ۳۰ پله بالا برم.» به جای آن او را تشویق کنیم و بگوییم: «عالیه، بهت افتخار میکنم.»

۴- دوستان مان را دشمن خود می دانیم

افراد ناخوشایند معمولاً با دوستان شان در جدال‌ هستند. به جای اینکه با دوستان مان همراه شویم و به آنها اهمیت بدهیم، دائم به آنها پشت میکنیم و از پشت به آنها خنجر میزنیم. اگر می خواهیم جذاب به نظر برسیم باید یاد بگیریم دوستان ما دشمن مان نیستند و طرف ما هستند.

۵- همیشه نگرانیم که برای دیگران اهمیتی نداشته باشیم

شاید این مطالب را دوست داشته باشید
۱ از ۲۰۳

اگر این موضوع همیشه برایمان دغدغه باشد که چرا دیگران آنطور که باید و شاید به ما اهمیت نمی دهند و به آن اندازه ای که توقع داریم به ما توجه نمی کنند، یک آدم نچسب به تمام معنا هستیم. مثلاً وقتی دو تا از دوستان مان بدون ما بیرون میروند، برای آنها واقعا مسئله ی مهمی نیست، ولی برای ما هست. با این موضوع کنار بیاییم، آنها هنوز دوستان ما هستند، اما زندگی آنها وقتی ما در کنارشان نیستیم هم جریان دارد‌.

۶- رئیس بازی در می آوریم

در گروه دوستانه همیشه همه به یک اندازه سهم دارند. اگر ما یکی از آن افرادی هستیم که همه ی تصمیم ها را می گیرید، احساس می کنیم دائم باید دستور بدهیم و سعی می کنیم کارهای دیگران را کنترل کنیم، باید بدانیم این رفتارمان هیچ جذابیتی ندارد.

۷- صادق نیستیم

  

صداقت و صادق بودن. وقتی صحبت از دوستی و گسترش روابط میشود یکی از مهم ترین ویژگی هایی که به ذهن میرسد صداقت است. اغلب افرادی که رفتار ناخوشایندی دارند، معمولاً صادق نیستند، درباره ی همه چیز دروغ میبافند: از کوچکترین سؤالی که از آنها پرسیده میشود گرفته تا احساس شان درباره ی مسائل مختلف. یادمان نرود که همیشه صداقت بهترین سیاست است.

۸- مبادی آداب نیستیم

اگر فردی هستیم که با رفتارها و سخنان بی ادبانه یا گستاخانه دوستان مان را در جمع خجالت زده می کنیم، همین حالا این عادت را کنار بگذاریم. هیچکس دلش نمی خواهد اطراف چنین آدمی باشد. همیشه اوقاتی پیش می آید که با کسی موافق نیستیم یا شاهد صحنه ای هستیم که برایمان خوشایند نیست، ولی این دلیل نمیشود به خاطر آن قشقرق به راه بیندازیم، چون در این صورت مردم فقط رفتار ناخوشایند ما را می بینند و نمی توانند اشکال کار را از دیدگاه ما ببینند.

۹- قابل اعتماد نیستیم، ولی به دیگران وابسته ایم

آیا وقتی دوستان مان به کمک ما احتیاج دارند آماده‌ ی کمک هستیم؟ یا از آن آدمهایی هستیم که تا دوستی برای درخواست کمک‌ یا راهنمایی به ما زنگ میزند، گوشیمان گم میشود و شارژ تمام میکند و…؟ اگر آدمی هستیم که نمی توان رویش حساب کرد، این ویژگی در دوستی یک نقطه ضعف برای ماست. همچنین اگر کسی هستیم که دائم از این و آن کمک می خواهیم، ولی هرگز حاضر به کمک به کسی نیستیم، این هم یک نقطه ضعف دیگر است که هیچکس نمی خواهد در دوستش وجود داشته باشد.

۱۰- همیشه نیمه ی خالی لیوان را می بینیم

بدبینی ویژگی جذابی نیست. اگر دائم با دید ناامیدانه و منفی به همه چیز نگاه می کنیم، سعی کنیم دیدگاه مان را عوض کنیم. هیچکس دلش نمی خواهد با آدمی دوست باشد که به جای لذت بردن از جنبه های مثبت زندگی دائم در حال آه و ناله از جنبه های منفی است.

3 نظر
 1. Fatima می گوید

  سلام استاد شریفی
  ممنون از دوره کارشناسی جذبتون میخواستم بگم تولدتون مبارک 🤗🤗🤗

 2. مهشید می گوید

  سلام آقای شریفی عزیز من چندین ماهه که دارم روی جذب کار میکنم..اما مشکلی که دارم اینه که مثلا تا دو قدمی خواسته هام میرسم همه چیز خوبه اما یهویی همه چیز بهم میریزه و میرم سر خونه اول یعنی کلا یهو خواستم کلا ازم دور میشه نمیدونم کجای فکرم مشکل داره ذهنم خیلی مقاومت میکنه در برابر افکار خوب مثلا یه مثال بزنم واستون من بازی فراوانی رو انجام میدادم یهو یه نفری پیدا شد بعد از ده سال دیدمش یهویی گفت که من حال کردم اولین عیدی ۳۰ سالگیمو به تو بدم ۲ تومن بهم عیدی داد همینجوری یعنی واقعا تعجب کردم بعدش یهویی یه مسئله ای پیش اومد دلخوری شد من ناراحت شدم و عیدیشو پس دادم و خیلی مثالهای اینچنینی توی همه زمینه ها برام پیش اومده حالا نمیدونم واقعا چه چیزی توی ذهنم مشکل داره…یه سوال دیگه که دارم اینه که من اصلا کار به پستم نمیخوره با اینکه دنبالشم خیلی دوستام تو خونه نشستن اما کاهایی پیدا میککند که باورم نمیشه با این تحصیلاتشون از من کمتره یعنی من رجا میرم واسه کار صحبت کنم انگاری از من اصلا خوششون نمیاد یعنی حس میکنم واقعا که مشکل از خودمه اما نمیدونم باید چیکار کنم.ممنون میشم جواب سوالامو بدید

  1. پرورش افکار می گوید

   سلام

   سوال شما را در این فایل پاسخ دادم (پاسخ سوالات ۷۷)

   https://telegram.me/parvareshejazb/487

یک نظر ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوره پرمخاطب موفقیت ( کارشناس جذب شوید )
اطلاعات بیشتر و ثبت نام