آی تی من ها، ثروتمند ترین افراد جهان اند

در این دوره ای که ما در آن قرار داریم، صنعت فناوری اطلاعات یکی از پولسازترین صنایع موجود در جهان است و افراد مختلف به ثروت های زیادی از این زمینه می رسند.
زمانی تنها ثروتمند دنیای تکنولوژی که در لیست ثروتمندان جهان قرار می‌ گرفت بیل گیتس بود. اما حال با ورق زدن لیستافراد ثروتمند دنیا، آمارها حاکی از چیز دیگری است.

ثروتمند ترین افراد جهان همگی آی تی من هستند!

مروری بر لیست ۴۰۰ ثروتمند جدید جهان و آمریکا که همه ساله توسط فوربس منتشر می شود نشان می دهد از میان ۴۰۰ ثروتمند آمریکایی هم اکنون ۵۳ نفر آنان در صنعت تکنولوژی هستند و پنج نفر از ۱۰ ثروتمند بالای لیست را ثروتمندان دنیای تکنولوژی تشکیل می دهند.

بیل گیتس موسس غول نرم افزاری دنیا، مایکروسافت

ارزش دارایی بیل گیتس هم اکنون ۸۷.۲ میلیارد دلار است. سال ها پیش بود که در خبری جالب در مورد ثروت بیل گیتس، بیان شده بود که اگر وی هزار دلار از دستش به زمین بیفتد، مطمئنا برای برداشتن آن خم نخواهد شد، چون درآمد وی چیزی بالغ بر ثانیه ای ۲۵۰ دلار است که در مدت زمان کوتاه ۴ ثانیه ای برای خم شدن و برداشتن پول، مال از دست رفته جبران خواهد شد!
بیل گیتس طبیعتاً در لیست ۱۰ ثروتمند صنعت تکنولوژی هم رتبه نخست دارد.

جف بزوس با آمازون پولدار شد

شاید این مطالب را دوست داشته باشید
۱ از ۱۸۸

زمانی که آمازون سود فصل دوم مالی‌ اش را اعلام کرد نتایج اعجاب آور بود. عملکرد عالی آمازون باعث شد قیمت سهام آمازون نسبت به یک سال قبل ۶۴ درصد افزایش یابد و این ۵/ ۱۶ میلیارد دلار را به ثروت جف بزوس اضافه کرد.
این میزان ثروت باعث شد که بنیان گذار آمازون بالاترین درآمد سال ۲۰۱۵ را در لیست ۴۰۰ میلیاردر جهان از آن خود کند و در جایگاه سومین ثروتمند صنعت تکنولوژی در آمریکا بایستد. افزایش سهام آمازون که در آغاز به ۲۰ درصد رسید باعث پیشی گرفتن این خرده فروش اینترنتی از بزرگ ترین فروشگاه فیزیکی آمریکا یعنی وال مارت شد.
جف بزوس در همان نخستین روزهای این افزایش سهام به دلیل در اختیار داشتن ۸۳ میلیون سهم از این شرکت ۸ میلیارد دلار به ثروتش اضافه شد که برای قراردادن او در لیست ۲۰۰ ثروتمند اول جهان کافی بود.
موفقیت آمازون بسیار بالاتر از پیش بینی تحلیل گرانی چون تامسون رویترز بود و بسیاری آن را نتیجه توجه به سرویس های رایانش ابری می دانند که درآمد آن در این فصل به ۸۲/۱ میلیارد دلار رسید. این یعنی ۸۱ درصد رشد نسبت به سال قبل.
اعلام حضور در بازارهای جدیدی چون هند نیز به افزایش خوش بینی ها نسبت به این خرده فروش آنلاین کمک کرد.
فروش آمازون تنها در آمریکای شمالی ۲۶ درصد نسبت به سال قبل رشد نشان داد و به ۷۹/۱۳ میلیارد دلار رسید. البته رشد فروش شرکت در جهان ۳ درصد اعلام شده است. آمازون پیش‌ بینی کرده که فروش این شرکت در فصل مالی بعدی بین ۵/۲۳ تا ۵/۲۵ میلیارد دلار خواهد بود.
چنین موفقیتی جف بزوس را از نظر ثروت بالاتر از مارک زوکربرگ، مدیرعامل فیس‌ بوک و سرگی برین و لری پیج قرار داد.

لری الیسون، پولدار پسرفت کرده

لری الیسون بدشانس تر از بیل گیتس بود. وی در ماه مارس ۲۰۱۵ (حدود اردیبهشت ۹۴) چیزی در حد ۵۴ میلیارد دلار ثروت داشت اما ثروت او الان با افت ۵/۶ میلیارد دلار به ۵/۴۷ میلیارد دلار رسیده است.
لری الیسون ۲ سال پیش از مدیرعاملی شرکت اوراکل کنار کشید اما هنوز یکی از قوی ترین تصمیم گیران این شرکت که خودش آ‌ن را بنا گذاشته، محسوب می شود. لری الیسون در لیست ۴۰۰ ثروتمند آمریکا در رتبه سوم (پس از وارن بافت) و در جایگاه دومین ثروتمند صنعت تکنولوژی است.

زاکربرگ پنجمین آمریکایی پولدار است

مارک زاکربرگ ۳۱ ساله در سال ۲۰۱۱ به میزان ۱۷ میلیارد ثروت داشت اما حالا ثروت او به ۶۲.۸ میلیارد دلار رسیده است. مدیرعامل فیس بوک از سال قبل تا حالا ۳/۶ میلیارد دلار به ثروتش افزوده شده و برای نخستین بار به لیست ۵ ثروتمند اول آمریکا راه پیدا کرده و در رتبه پنجم این لیست ایستاده است.
زاکربرگ در دنیای تکنولوژی در رده سوم ثروت است. در ماه اوت تعداد کاربران فیس بوک به یک میلیارد نفر رسید. خرید استارت‌ آپ واقعیت افزوده OCULUS در ۲ سال گذشته و اعلام اینکه هدست‌ های Rift این شرکت از اوایل ۲۰۱۶ وارد بازار شد یکی از دلایل رشد سهام و موفقیت ۳/۶ میلیارد دلاری زوکربرگ است.

بیل گیتس شاید معروف ترین فردی بود که در این زمینه به دارایی خارق العاده ۸۷ میلیارد دلاری رسید و برای همیشه نام وی ماندگار خواهد ماند، اما بجز او هنوز افرادی دیگری هستند که در این صنعت مشغول به دست آوردن سودهای فراوانی هستند، سودهایی که حتی به کمک صنعت چاپ و پول چاپ کردن نیز به دست نخواهد آمد!!

1 نظر
  1. گل. ح می گوید

    سلام آقای شریفی عزیز
    درباره ی کنکور هم صحبت کنید
    خیلی ناامیدانه درس میخونم. خسته شدم. نمیدونم با این حجم از ناامیدی چی کار کنم. بدترم این هست که هی فک میکنم اگه ناامید باشم خراب میکنم و بیشتر میشه

یک نظر ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوره پرمخاطب موفقیت ( کارشناس جذب شوید )
اطلاعات بیشتر و ثبت نام