5 راه برای الهام بخشیدن به دیگران

263

بهترین هدیه ما به دیگران به خصوص عزیزانمان اینست که در رسیدن به اهداف و چگونگی ایجاد تغییر در زندگی به آنها کمک کنیم و یکی از موثرترین ابزارها برای ایجاد انگیزه در دیگران این است که الهام بخش آنها باشم. اما چگونه؟

حقیقت این است که اگر یاد بگیریم که چگونه مسیرمان را در زندگی پیدا کنیم و به هدفمان برسیم، ما تبدیل به یک مدرک زنده خواهیم شد. شبیه انرژی وارده بر مهره های دومینو خواهیم شد که به آسانی دیگران را تحت تأثیر خود در می آوریم و به آنها نشان می دهیم که رویاها دست نیافتنی و دور از دسترس نیستند. عکس این هم ممکن است برای عشق اتفاق بیافتد اما زمانی که بحث مسائل شخصی میشود، ما باید خودمان را بیشتر از دیگران دوست داشته باشیم. هر چقدر خودمان را بیشتر دوست داشته باشیم، بیشتر دیگران را به دنبال خود می کشانیم. به محض اینکه وارد قدرت و پتانسیل شخصی خود می شویم، جا را برای دیگران باز می کنیم تا از ما الگو برداری کنند و همان کاری که ما می کنیم را تکرار کنند. چه چیز خوبی است که بتوانیم به دیگران چیزی بدهیم. زمانی که جشنی در پیش رو داریم تمام نگرانی ما این است که چه هدیه ای را باید برای دوستان، همکاران و اعضای خانواده فراهم کنیم. از نظر من بهترین هدیه ای که می توانیم به دیگران بدهیم چیزی نیست که ارزش مادی داشته باشد، بلکه چیزیست که دائمی باشد و تأثیر مثبتی بهمراه داشته باشد. در ادامه شما را با ۵ روش الهام بخشیدن به دیگران آشنا می کنیم.

۱- کمی آسیب پذیر باشیم

بسیاری از مردم فکر می کنند که افرادی که الهام بخش دیگرانند اغلب سرسخت می باشند و هیچ چیزی روی آنها تأثیر نمی گذارد. در برخی موارد، ما باید سر سخت باشیم اما بیشتر وقتها بهترین ( و زیباترین ) راه برای نشان دادن ماهیت خودمان به دیگران از طریق آسیب پذیری بدست خواهد آمد. آسیب پذیری به معنای ضعیف بودن نیست – دقیقاً بر عکس، آسیب پذیری به معنای پذیرا بودن خود به همان شکلی که هستیم می باشد- خوب، بد و… یعنی باید به خود اجازه بدهیم که احساس کنیم و به خود اجازه دهیم که کامل نباشیم! یعنی بدون هر گونه قضاوتی به خود نگاه کنیم و از مشکلات درس بگیریم، به جای اینکه سرسری از مقابل آنها عبور نماییم. زمانی که دیگران آسیب پذیری را در ما مشاهده کنند، ما به آنها اجازه داده ایم که همانطور شوند.

۲- سپاسگزار باشیم

قدرشناسی می تواند به سختی درک شود. برای بعضی از افراد، مثل این است که بخواهند به میلیونر شدن فکر کنند در حالیکه دستمزد کمی می گیرند و به سختی از پس اجاره خانه بر می آیند. فکر خوبی است اما نمیتوان زیاد روی آن تکیه کرد. اما قدرشناس بودن نیاز به تفاسیر بزرگ و آنچنانی ندارد. در حالت طبیعی آسانتر نیز هست. هرچه بیشتر تمرین قدرشناسی انجام دهیم، در آن موفق تر خواهیم بود. هر روز، برای حتی کوچکترین چیزها نیز قدردان باشیم. برای یک فنجان قهوه یا یک دوش آب گرم. تمرین قدر دانی به خاطر چیزهای کوچک باعث میشود که بعد از مدتی تبدیل به نمادی برای قدردانی شویم.

شاید این مطالب را دوست داشته باشید
۱ از ۱۲۳

۳- به خودمان سخت نگیریم

من همیشه جزو آن دسته از مردم بودم که اگر ببینم کسی کاری که می خواهم را انجام نمیدهد، دچار بحران میشوم. چون اگر حس کنم چیزهایی که می خواهم همان چیزی نیستند که باید باشند، به خودم ضربه وارد میکنم. با گذشت زمان، متوجه شده ام که این خود زنی ها هیچوقت فایده ای برایم نخواهد داشت. به جز اینکه مرا هرلحظه عمیق تر از قبل می رنجاند و برای جبران، راهی بیشتر باید طی کنم. آسان گرفتن به خود و زندگیمان باعث میشود که محیط زندگی ما راحت تر شود و بتوانیم رشد کنیم و تمامی امکاناتی که در زندگی وجود دارد را بهتر کشف و دریافت نماییم. از قدمهای کوچک شروع کنیم. خود را مجبور به لبخند زدن کنیم آن هم در شرایطی که واقعاً نمی توانیم. زمانی که دوست داریم به یک گوشه ای بخزیم برعکس , سعی نماییم جمع و جور کنیم و تکانی به خود بدهیم. و یاد بگیریم که به اشتباهاتمان بخندیم. با انجام این کارها چیزهایی که در وهله اول به نظر وحشتناک می آیند، کم کم جلوه خود را از دست می دهند و ما در انتها می بینیم که فقط خوشبختی است که در چشم انداز ما دیده می شود.

۴- همیشه در زمان حال زندگی کنیم

زندگی کردن در حال حاضر شبیه قدردان بودن می باشد اگر قدردان بودن از نظر ما آسان است، این هم آسان است. اما این طور نیست! از آنجایی که اغلب ما برای آینده خود زندگی و تلاش می کنیم پس زندگی کردن در حال برای ما مثل یک چالش خواهد بود. همانند قدردانی کردن، ترفندهای زندگی کردن در حال، از چیزهای کوچک شروع می شوند. زمانی که می نشینیم و صبحانه می خوریم، بجای اینکه حواسمان به گوشی تلفن یا تلویزیون باشد، فقط به غذا فکر کنیم. هر لقمه را مزه مزه کنیم و طعم آنرا کاملاً حس کنیم. اگر کسی ما را در غذا همراهی میکند به صحبت های او توجه کنیم. زمانی که حرف می زنند به آنها نگاه کنیم و واقعاً حرفشان را بشنویم. زندگی کردن در زمان حال ارزشمندترین هدیه ای است که ما می توانیم به خودمان و دیگران بدهیم.

۵- از تجربه کردن نترسیم

در زندگی لحظاتی بوجود می آیند که سعی نمی کنیم کاری را تجربه کنیم چون از شکست خوردن می ترسیم. و چه اتفاقی می افتد؟ ساده است موفق نمی شویم چون اصلاً سعی نکرده ایم. چیزی به نام شکست وجود ندارد اگر تلاش کنیم برای اینکه حداقل تجربه و درسی از تلاشمان یاد می گیریم. هر زمانی که تلاش می کنیم دری به سوی یک شانس به روی ما باز میشود یا حتی چیزی بهتر از آن!

دوره آموزش قانون جذب " کارشناس جذب شوید "

1 نظر
  1. میلاد می گوید

    سلام به امیر شریفی عزیز و تیم آموزشی شان
    بسیار از شما سپاسگزارم. من از کانال هوش مالی ماهان تیموری عزیز با کانال شما آشنا شدم. امیر جان خیلی فایل های داخل کانال به دردم خورد و خیلی زندگی برام راحت تر شد. الان خیلی بیشتر از گذشته زندگی برام جالب و لذت بخش شده. خدا خیرت بده همین.
    من هم می خوام به شخصیتی تبدیل بشم که الهام بخش باشم . انشاا… در آینده نزدیک موفقیت های بزرگم رو با شما در میون میزارم.
    شاد و پیروز و سربلند باشید.

یک نظر ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پرمخاطب ترین دوره موفقیت در دنیا ( کارشناس جذب شوید )
اطلاعات بیشتر و ثبت نام