چگونه بر دیگران تاثیر گذار باشیم؟

391

ما معمولا در دنیای دراماتیک خود زندگی می کنیم. همگی ما به طور معمول روی حالت اتوماتیک قرار داریم و نسبت به نتیجه ای که در آخر به دست می آوریم واکنش نشان می دهیم. افراد انواع انرژی های مثبت و منفی را از خود بروز می دهند. اما با کمی تفکر می توان فهمید که ما قدرت انتخاب داریم. می توانیم انتخاب کنیم تاثیر گذاری بر دیگران را و اینکه اثری مثبت یا منفی به دیگران بدهیم.

هرچند دنیا به سمتی حرکت می کند که احترام حرف اول را می زند و سعی بر این است که تمام گونه ها و نژاد ها را در نظر بگیریم و تبعا تاثیر مثبتی بر یکدیگر داشته باشیم. همگی ما ارزوی دنیایی را داریم که در آن تصمیمات بر اساس منفعت نه فرد، بلکه جمع شکل می گیرد که تاثیری مثبت بر همگی ما داشته باشد. حال بر اساس این طرز تفکر، چگونه می توان فردی تاثیر گذار بود؟ این مقاله راهنمایی برای افرادیست که می خواهند تاثیرگذار و الهام بخش باشند.

خوش رو باشید!

طبق تجربه، افراد به دنبال نشاط و هیجان هستند و خشم، عصبانیت و انرژی منفی به معنای واقعی کلمه “حال همه را می گیرد”. مردم می خواهند اوقات خوشی را سپری کنند. اگر در مورد چیزهایی که به اشتراک می گذاریم هیجان داشته باشیم، حس و حال ما دیگران را نیز تحت تاثیر خود قرار می دهد. روز های بد و زمان های سخت در زندگی همه ما اجنتاب ناپذیرند، اما اگر بتوانیم با قرار دادن اهداف کوچک در طول روز برای خود و کامل کردن آن ها مثبت بمانیم، دیگران نیز حس خوبی از ما می گیرند.

حتی اگر یک نفر هم از حس مثبت ما تاثیر بپذیرد و بتواند راهی که برایش بهترین است را انتخاب کند، به هدف خود رسیده ایم و در واقع تاثیر گذاری بر دیگران از سمت ما محقق شده است . اگر از این نقطه نظر به زندگی نگاه کنیم میتوانیم در مقاطع سخت رندگی نیز مثبت بمانیم و عوامل مخرب زندگی خود را دور بزنیم!

بر اساس مصداق های واقعی پیش بروید

تعداد کمی از افراد وجود دارند که به دنبال شنیدن تئوری ها باشند. اگر به کسی می گویید که کاری را انجام دهند، ابتدا مطمئن شوید که خود شما هم همان کار را تجربه کرده اید. اگر نکته ای را گوشزد می کنید خودتان نیز به آن عمل کنید. با این کار نشان می دهید که آن کار انجام پذیر است. معمولا افراد نمی خواهند که اولین تجربه کننده اتفاقات باشند، آن ها ترجیح می دهند اول تجربیات دیگران را ببینند. شما می توانید آن “دیگران” باشید و با این کار بر اطرافیانتان تاثیر بگذارید.

کاری که به نفع شماست را انجام دهید و در انجام آن اعتماد به نفس داشته باشید

به احساسات عمیق خود اعتماد کنید و مطمئن شوید این کار برای شما خوب است. با این کار اطرافیان خود را نیز تحت تاثیر قرار می دهید. با دید مثبت به سمت انجام آن کار بروید و به خودتان و توانایی هایتان اعتماد داشته باشید.

آموزش دهید و نصحیت نکنید!

سعی کنید که فقط گزینه ها و انتخاب ها و دلایل خود را توضیح دهید. نشان دهید که چرا فکر میکنید عمل به یک گرینه بهترین است و تمام مزایا و معایب آن را به دقت تفسیر کنید. به جای اینکه فقط به انجام عملی توصیه کنید، انجام آن کار را آموزش دهید. معمولا آموزش تاثیر بهتری نسبت به نصیحت دارد و شیوه بهتری برای تاثیر گذاری بر دیگران است.

خلاق باشید!

برای تاثیر گذاری بر دیگران از راه هایی استفاده کنید که هیجان انگیز و جالب توجه باشند شما را به فکر وادارند. استفاده از روش های خاص مهیج بر اطرافیان شما هم تاثیر می گذارد. این روش ها می توانند استفاده از دوچرخه برای رسیدن به مقصد تا ۱۰۰۰ روز بدون حمام را شامل شوند! چنین کمپین هایی برای افرادی که در آن ها شرکت کرده اند لذت بخش بوده اند و اکثرا چیزهایی را تجربه کردند و مسائلی را آموختند که شاید به فکرشان هم خطور نمی کرد.

خلاق باشید

در مورد مسائلی که درباره ی آن ها صحبت می کنید اطلاعات کافی داشته باشید.

اطلات لازم برای پشتیبانی از حرف هایتان را داشته باشید. مطمئن شوید که در حال به اشتراک گذاشتن اطلاعات غلط و بی اساس نیستید. خود را عمیقا راجع به مسائلی که به آن علاقه دارید آموزش دهید. مطلع بودن معمولا تاثیر به سزایی در ارتباط بین افراد دارد.

شاید این مطالب را دوست داشته باشید
۱ از ۱۲۳

پذیرنده باشید و مطمئن شوید که افراد را قضاوت نمی کنید.

شما ممکن است از دلیل کاری که افراد انجام می دهند مطلع نباشید. شاید آن ها دارند به سنت های برجای گذاشته شده از اجداد خود عمل می کنند. شاید آن ها نمی توانند راه های دیگر را متصور شوند چون همیشه تنها راه هایی را دیده اند که خوانواده هایشان سال ها از آن ها استفاده می کردند. شاید مشکلات اقتصادی-اجتماعی یا نژادی در قعر وجود آن ها ریشه دارد. تمامی این موارد را در نظر بگیرید و بی طرف باشید. پذیرنده باشید و در عین حال تلنگری که آن ها و اطرافیانشان برای رسیدن به بهترین ها لازم دارند را در اختیارشان قرار دهید.

همدردی کنید.

همدردی هیچوقت بر عکس انتظار عمل نمی کند. همدردی موضوعی نیست که در مدرسه ها آموزش دهند و هر خانواده ای هم الگوی خوبی برای یادگیری همدردی نیست. افراد به نوبه ی خود می آموزند که چطور هم دردی کنند. یک پیشنهاد برای همدردی این است که خود را در جایگاهی قرار دهید که به توانید با دیگران هم درد شوید. اگر موقعیت دیگران را درک کنید و همدردی دیگران را نیاز داشته باشید، در طول زمان همدردی را می آموزید. یک مثال می تواند سفر کردن با حداقل هزینه باشد. با این کار می توانید با کسانی که از امکانات کمتری برخوردارند هم درد شوید.

خوشحال باشید و زندگی شادی در پیش بگیرید.

نشان دهید که هر از خودگذشتگی ای در طول زمان انجام داده اید خود را به طور ده برابر در سلامت و شادی شما بروز داده است. نشان دهید چیز هایی که از دست داده اید در واقع شما را قدرتمند تر و کامل تر کرده است و اکنون اشتیاق بیشتری برای رسیدن به اهداف خود دارید. به همه نشان دهید که تحت هیج شرایطی از اهداف خود دست نمی کشید!

خوشحالی و عشق

وقتی کار ها درست پیش نمی روند خنثی و بی طرف باشید.

زندگی قطعا سخت است و روز های خوب و بد همیشه وجود دارند. اگر رویه ی مثبتی را در خلال سختی ها و پستی ها و بلندی های زندگی پیش بگیرید نشان می دهید که موقعیت ها را با خوشبینی و امید اداره می کنید. هنگامی که واقعیت ها شکل بدی به خود می گیرند شما می توانید با خنثی و بی طرف بودن به جای سرزنش گر و حساس بودن، تاثیر مثبتی بر جریانات داشته باشید و تاثیر گذاری بر دیگران یا اطرافیان خود را بیش از پیش ببینید.

نشان دهید که برای دیگران خوشحالید.

نشان دادن خوشحالی خود برای دیگران کار ساده ای برای اکثریت ماست‌. خوشحالی شما بالقوه بیانگر این است که به آن ها کمک می کنید موفقیت خود را جشن بگیرند. وقتی کسی شغلی را تصاحب می کند یا وزن از دست می دهد راهی پیدا کنید که موفیقیت او را همراهش جشن بگیرید. می توانید یک دسته گل بخرید، کارت بفرستید، ایمیل بزنید یا سرتان را برگردانید و بگویید ” دست مریزاد!” . اکثر مواقع در شتاب زندگی، هرچند برای موفقیت دیگران خوشحال باشیم، کم پیش می آید خوشحالی خود را نشان دهیم. با نشان دادن خوشحالی خود فردی تاثیرگذار محسوب می شویم.

برای دیگران قوی باشید‌.

وقتی که زندگی افراد در قسمت سخت خود قرار دارد، وقت آن است که بر نقاط قوت خود تکیه کنند و هرکس، نقطه ی قوتی دارد. نکته مهم این است که در چنین شرایطی در کنار آن ها باشیم‌ اما این به آن معنی نیست که در سرزنش کردن دیگران، مقصر دانستن بقیه و جلوگیری از توانایی خود افراد برای کنار آمدن با قضایا با آن ها شریک شویم. در خلال موقعیت های سخت است که افراد نقاط قوت خود را پیدا می کنند و با تشویق این کار، می توانند تاثیر گذاری بر دیگران را تجربه کنند.

 تمامی افراد بر اطرافیان خود تاثیر میگذارند.

اینکه این تاثیر مثبت یا منفی باشد نیز بستگی به تصمیم و اختیار خود فرد دارد. امروزه دنیا به سمتی پیش می رود که منافع جمع در نظر گرفته می شود و با در نظر گرفتن یک سری از نکات می توان به این هدف بیشتر نزدیک شد. تاثیر گذاری بر دیگران می تواند باعث شود که آن ها در مسیر درست قرار بگیرند و یا به آرزو های خود و آنچه برای آن ها بهتر است نزدیک شوند.

اگر هریک از ما بتواند موقعیت دیگران را در نظر بگیرد و صبور، آموزگار، همدرد و بی طرف باشد ، تاثیر به سزایی در زندگی آن ها خواهد داشت. اگر با قوی بودن، شاد بودن، خلاق بودن و مطلع بودن خود بتوانیم تاثیری هرچند کوچک حتی در زندگی یک نفر داشته باشیم، به بهتر شدن این دنیا کمک کرده ایم. با درپیش گرفتن رویه ای مثبت در زندگی خود، دیگران را نیز تبعا در مسیری به مراتب مثبت تر قرار می دهیم و به روابط میان افراد کمک می کنیم. این گونه است که افراد تاثیر گذار خود را نشان می دهند.

دوره آموزش قانون جذب " کارشناس جذب شوید "

یک نظر ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پرمخاطب ترین دوره موفقیت در دنیا ( کارشناس جذب شوید )
اطلاعات بیشتر و ثبت نام