افزایش خلاقیت ذهن با روش تنبل ها!

153

شناخت عادت های تنبلی که طبق نظر کارشناسان ما را خلاق تر می کند

افزایش خلاقیت با روشی عجیب و دور از انتظار، زمانی که افکاری پوچ و رویاهای خوشایند داریم و مدام در حال خلق آرزوها هستیم در حال تقویت یکی از استعدادهای خاص خود می باشیم.

گاهی با افکار پوچ و خیالبافی، خلاقیت افزایش می یابد

افزایش خلاقیت و رسیدن به مقطعی که ذهن ما خود به خود ایده و طرح ارائه دهد کار زیاد پیچیده و دشواری نیست. در عین ناباوری افکار پوچ و بیهوده می توانند با ایجاد فعالیت مغزی خلاقیت را بیشتر کنند.

تعریف افکار پوچ: رویاهای خوشایند و معمولاً خلق آرزوها و تصورات

شاید این مطالب را دوست داشته باشید
۱ از ۱۲۱

افزایش و پرورش خلاقیت ها با خیالبافی

مردم از راههای مختلف و به علل گوناگون خیالبافی می کنند، مثلاً برخی از آنها در رابطه با کار یا هنگامی که کار خجالت آوری می کنند افکار پوچ دارند و تمایل دارند از خستگی یکنواخت فرار کنند. این فرار خوشایندی است، جدایی از زندگی روزمره و افکارات پوچ و بیگاری کشیدن لازم است، اما طبق تحقیقات انجام شده خیال بافی جرقه ای برای خلاقیت است.

اگر ما فکر می کنیم ذهنمان هنگامی که کاری انجام نمی دهیم مکث می کند دوباره فکر کنیم.

سرگردانی ذهنی دور از خلق تفکر نیست. سرگردانی ذهنی معمولاً از کارهای انجام شده شروع می شود، به عبارت دیگر تصور خیال بافی عادت ذهن های تنبل است.
بیشترین هدف حیرت انگیز این مطالعه نشان می دهد ایده و خلاقیت و نوآوری بدون فکر فی البداه امکان پذیر نیست. انسانها بدون این توانایی قادر به نقاشی های استادانه، نوشتن قطعات شعری و یا کشف داروهای پزشکی نخواهند یود. خیال بافی کردن برای بالا بردن خلاقیت ضروری است و ذهن در این حالت خالی از مسئولیت است و توانایی فکر کردن انتزاعی زمینه خلاقیت تفکر است.

هشدارها: مطمئنا خیالبافی می تواند ضد تولیدی باشد و می تواند روی سلامتی تأثیر بگذارد. ما در جامعه ای زندگی میکنیم که با خانواده و اقوام و شغل در ارتباط هستیم و جامعه ما را پویا و شکوفا می سازد. وقتی از آرزوهای بزرگ و قشنگ و تمایلات طبیعی دوری می کنیم، بیشتر اذهان با استعداد هستند که از آنها مخترع، هنرمند، نویسنده و شاعر می سازد. تصورات بیشتر از دانش اهمیت دارد. دانش محدود کننده است و تصور و خیال جهان را در بر میگیرد.

دوره آموزش قانون جذب " کارشناس جذب شوید "

4 نظر
 1. شراره می گوید

  آدمهای خیالباف و رویاپرداز همیشه موفق می شوند، البته اگر از تنبلی دست برداشته و دست به عمل زنند.
  ممنون از مطالب آموزنده و علمی شما👌👍❤

 2. Arash می گوید

  سلام آقای شریفی.حالتون خوبه؟من ۱۸ سالمه و تو دوره شما ،ماه ۴ هستم و همه چیز واقعا عالیه و خیلی احساس خوبی دارم ازین که میتونم زندگیم رو هرطور میخوام پیش ببرم.خیلی دمتون گرم (: من تا حالا یه دونه سوال هم نپرسیدم اما واقعا لازم دیدم اینو بپرسم ازتون.من با این حال که فایلهارو به دقت گوش میدم و حتی مینویسم تا بهتر متوجه بشم،جواب یه سوال برام مبهمه.من چنتا عادت بد دارم که خیلی از انرژی و وقتم رو میگیره.نمیدونم که چطور بذارمشون کنار.خواهشا یه راهنمایی بکنید که من چکارشون کنم؟ ممنون

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر
   شما که عضو دوره هستین میتونین با پشتیبان ها در ارتباط باشید
   برای سوال پرسیدن و ارتباط با پشتیبان ها آدرس ربات رو داخل کانال کارشناس جذب شوید قرار دادیم
   شاد باشید.

 3. سیده فاطمه حسنی می گوید

  سلام اقای شریفی ممنون از مطلب های زیبا و مفید مثل همیشه استاد بینظیرید

یک نظر ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تخفیف شگفت انگیز پرمخاطب ترین دوره موفقیت در دنیا ( کارشناس جذب شوید ) به مدت محدود
اطلاعات بیشتر و ثبت نام