قدرت و اعتماد به نفس را با گوش دادن به موسیقی افزایش دهید

35

نتایج تحقیقات علمی نشان میدهد که موسیقی باعث شده تا ما و کارمندانمان احساس قدرت و کارآمدی بیشتری بکنیم.

موسیقی مدت هاست به‌ عنوان ابزاری برای رام کردن چهارپایان شناخته شده است. محققان در مورد انسان‌ ها نیز نتایج جالبی در مورد کارایی موسیقی به دست آورده اند. به عنوان نمونه یک آهنگ ملایم به ما برای مدیتیشن کمک میکند و یک موسیقی ضربی به ما حس و حال بیشتری برای میهمانی میدهد. یک آهنگ پاپ ما را برای ورزش کردن آماده میکند. به بیان دیگر موسیقی برای همه موقعیت‌ های زندگی کارایی خواهد داشت.

یک گروه از دانشمندان اجتماعی برای این سؤال مهم که “آیا گوش دادن به نوع موسیقی صحیح می‌ تواند به ما احساس قدرت بیشتری دهد” تحقیق کردند و چنین پاسخ داده‌ اند:

به‌ دفعات پیش می آید که می خواهیم بهترین و قویترین وجهه از خودمان را به نمایش بگذاریم، حتی اگر از درون چنین احساس و باوری نسبت به خودمان نداشته باشیم. برای مثل می خواهیم برای اجرای یک نمایش برویم، می خواهیم یک گفتگوی نسبتاً دشوار با یک مشتری داشته باشیم، یک ارائه مهم برای اولین بار در یک جمع داریم یا از همه مهم‌تر یک جلسه هیئت مدیره در پیش است.

این عالی نبود اگر راهی وجود داشت که اعتماد به نفس مان را در هشت دقیقه یا حتی کمتر افزایش میداد؟ محققین دانشکده مدیریت کیلاگ می‌ گویند برای این منظور فقط یک راه وجود دارد.

شاید این مطالب را دوست داشته باشید
۱ از ۱۰۹

پروفسورهای دانشکده‌ ی کسب و کار کلمبیا با همکاری دانشگاه هنگ کنگ، با الهام گرفتن از حضور ورزشکاران در مسابقات جهانی که عموماً با یک هدفون به آهنگ‌ هایی انرژی‌ زا گوش میدهند، به بررسی این موضوع پرداختند که آیا موسیقی می تواند در تجربه فردی از قدرت مؤثر باشد؟

روند تحقیقات آنها ساده بود: در یک گروه از هر یک از اعضا درخواست شد به تعدادی موسیقی گوش بدهند و سپس از آنها خواسته شد با امتیاز دادن به آهنگ، میزان احساس قدرتمندی‌ شان بعد از گوش دادن به آن را بیان نمایند.

در یک گروه دیگر، هر شرکت‌ کننده یک آهنگ گوش کرد و سپس از آنها خواسته شد واژه‌ های جا افتاده در یک متن را پر کنند. این آزمایش نیمه خودآگاه به‌ منظور بررسی برقراری احساس فرد و آهنگ انجام شد. به دلیل اینکه از شرکت‌ کننده ها خواسته شده بود جای خالی را به اولین واژه‌ ای که به ذهنشان می‌ رسد پُر کنند، اثر قدرت بخشی موسیقی می‌ تواند غیر آگاهانه و خودکار باشد.

نتیجه چه بود؟ بله برخی موسیقی‌ ها به ما احساس قوی‌ تر بودن، غالب‌ تر بودن و مصمم‌ تر بودن میدهد. سایر موسیقی‌ ها تأثیر خاصی بر ما ندارند.

محققین کم‌ اثر ترین آهنگ‌ ها را در لیست “کم قدرت” و تأثیر گذارترین آهنگ‌ ها را همان‌ طور که حدس میزنیl در لیست “پرقدرت” قرار دادند.

دوره آموزش قانون جذب " کارشناس جذب شوید "

2 نظر
 1. طاها می گوید

  سلام جناب شریفی،طاها هستم،ماه سوم دوره کارشناسی جذب.خیلی اوضاع بهتر ه از وقتی این دوره شروع کردم،من چند سال بدهکارم و این بدهی تمومی نداره،بدهی که اصلا هیچ دستاوردی هم نداشته.اگر بدهی نداشته باشم حرکتم سریعتر میشه.بعضی وقتا از همه طرف هجوم میارن ،فکرمو بهم میریزن،ومنو مستعصل میکنن،خیلی تلاش میکنم حالمو خوب نگه دارم ولی ازتون میخام چن تا راهکار برای این بدهی وحالم لطف کنید،من به قانون جذب وبه شما صددر صد ایمان دارم،نمیخام کم بیارم.توی پرسش و پاسخ جواب منو بدید،ممنون،۰۹۱۲۲۳۳۷۵۶۴،خیلی مخلصیم

  ۰
  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر
   شما که عضو دوره هستین میتونین با پشتیبان ها در ارتباط باشید
   برای سوال پرسیدن و ارتباط با پشتیبان ها آدرس ربات رو داخل کانال کارشناس جذب شوید قرار دادیم
   شاد باشید.

   ۰

یک نظر ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.