عادتهای خوب روزانه برای رسیدن به موفقیت

Woman in the morning. Attractive sexy woman with neat body is holding a cup with hot tea or coffee and looking at the sunrise standing near the window in her home and having a perfect morning.

اولین روز کاری هفته و اولین ساعات روز بهترین زمان است برای امتحان کردن عادتهای خوب روزانه و عادات تازه برای تقویت بهره وری. در این میان کارهایی وجود دارند که اگر به انجامشان در ساعات اولیه ی صبح عادت کنیم، کل روز ما را تحت تأثیر قرار خواهد داد.
در ادامه می توانیم ۷ مورد از ایجاد عادتهای خوب برای تقویت بهره وری روزانه را از نظر بگذرانیم. عادت کردن به این موارد آسان است و خیلی زود با انجام آنها احساس راحتی خواهیم کرد. ما می توانیم پیش از نوشیدن لیوان چای اول صبح، همه ی آنها را انجام دهید.
۱-اهداف روزانه ی خود را روی کاغذ بیاوریم
نوشتن اهداف روزانه با یک خودکار و کاغذ ما را مجبور می کند در مورد اهداف و خواسته های خود شفافیت و صراحت داشته باشیم. بهتر است اهداف نوشته شده ی خود را جایی قرار دهیم که در تمام طول روز پیش رویمان قرار داشته باشند. این کار می تواند انجام کارهای مهم روزمره را به ما یادآوری کند و باعث شود کاری از قلم نیفتد، که این یکی از عادتهای خوب انسان است.

low-productivity-meeting

۲-جلسات غیر ضروری و غیر مرتبط خود را لغو کنیم
اگر به برنامه ی کاری برخی از رهبران نگاهی بیندازیم، درخواهیم یافت شباهت زیادی به یک پازل غیر ممکن و ناقص دارد که تصویر اصلی روی جعبه ی آن هم گم شده است و معلوم نیست قرار است از دل آن چه چیزی بیرون بیاید. به هفته ی پیش روی خود نگاهی بیندازیم و حداقل ۲۰٪ از جلسات و ملاقات هایی که در مقایسه با اهداف ما “غیر ضروری” یا “غیر مرتبط” تلقی می شوند را لغو کنیم. همچنین می توانیم مسئولیت بعضی از آنها را به اعضای تیم خود بسپاریم. به یاد داشته باشیم که اولویت ها معمولاً تغییر می کنند و برنامه های کاری نیز به تبع آنها باید به سرعت به روزرسانی شوند.

۳-زمانی را به سکوت اختصاص دهیم
بخشی از زمان اضافی ناشی از حذف جلسات را به سکوت و قرار گرفتن در فضای باز اختصاص دهیم، جایی که در آن هیچ کاری به جز فکر کردن نداشته باشیم.

شاید این مطالب را دوست داشته باشید
۱ از ۱۲۶

۴-تلفن خود را برداریم
به کسی که به ما انرژی می دهد زنگ بزنیم و برای وقت گذراندن در کنارش زمانی اختصاص دهیم.

xwomanworrying1-jpg-pagespeed-ic-n1ji9fqddb

۵-یک عادت خوب این است که پیشاپیش دچار نگرانی نشویم
از فکر کردن به کارهایی که می خواهیم انجام دهیم و برنامه ریزی بیش از حد برای آنها بپرهیزیم. این کار بدون آنکه عملاً کاری انجام شده باشد انرژی ما را تحلیل می برد.

۶-به فکر خودمان باشیم
هر روز به دو کار شخصی که فقط برای خودمان مهم است اولویت بدهیم. این کار می تواند رفتن به باشگاه ورزشی، پرداختن به سرگرمی مورد علاقه، گذران وقت در کنار یک دوست و یا مطالعه ی یک کتاب جدید باشد.

۷-برای پایان روز کاری خود تشریفاتی در نظر بگیریم
اجازه ندهیم تماس ها و پیام های موبایل ما، روز های کاری بی پایانی برایمان رقم بزنند. برای پایان روز خود تشریفاتی در نظر بگیریم و ۱۵ دقیقه از آن را به جمع بندی اهداف خود، نوشتن دستاورد های روزانه و برنامه ریزی برای فردا اختصاص دهیم.
برای اینکه بهره وری خود را تقویت کنیم، باید در مورد نحوه ی مصرف زمان، انرژی و منابع خود، بی رحمی ملاحظه کارانه ای داشته باشیم. به این فکر کنیم که چطور می توانیم بهترین عادتهای خوب زندگی را برای خود رقم بزنیم و اگر راه جدیدی به ذهنمان می رسد آن را امتحان کنیم.

5 نظر
 1. فرنوش می گوید

  سلام آقای شریفی عزبز مقاله تون خیییلی عالی بود ازتون تشکر میکنم لطفا فایل صوتی بزارید امیدورام درپناه خداوند سالم وسرحال باشی

 2. affable می گوید

  سلام وقت بخیر مطلب خوب و جالبی بود ممنونم به امید روزی که همه بتونن همه خوبی ها و بهترین هارو جذب کنن😀😀😁😁

 3. سید فاطمه حسنی می گوید

  سلام اقای شریفی ممنون از مطلب زیباتون

 4. نسترن می گوید

  سلام اقای شریفی.واقعا دمتون گرم خدا قوت میگم بهتون بخاطر زحمات بی دریغتون.
  من تقریبا دو هفته ست با کانالتون اشنا شدم و در دوره کارشناسی جذب هم یه هفته ست شرکت کردم و فقط ماه اول رو گوش دادم.از قبل با قانون جذب اشنابودم ولی با حرف های شما خیلی خیلی بهتر از قبل درکش کردم.با اینکه حسم نسبت به قبل خیییلی بهتر شده ولی هنوز جذب خاصی نداشتم.حالا بنظرتون من راهو اشتباه دارم میرم؟؟ممنون میشم اگه کمکم کنین

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر
   شما که عضو دوره هستین میتونین با پشتیبان ها در ارتباط باشید
   برای سوال پرسیدن و ارتباط با پشتیبان ها آدرس ربات رو داخل کانال کارشناس جذب شوید قرار دادیم
   شاد باشید.

یک نظر ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوره پرمخاطب موفقیت ( کارشناس جذب شوید )
اطلاعات بیشتر و ثبت نام