تغییر و تحول در سبک زندگی سالم

153

life-style

سبک زندگی چیست؟ تعریف سبک زندگی؟

به معنای شیوه ی زندگی خاص یک فرد، گروه، یا جامعه است. سوبل “سبک زندگی را هر شیوه متمایز، اما قابل تشخیص زیستن” تعریف کرده است. با در نظر گرفتن این تعاریف، ما با واژه ی فراگیری روبرو هستیم که از سلیقه فرد در زمینه ی آرایش مو و لباس، تفریح و سرگرمی، شغل و کار تا هنر و غیره، همگی را شامل می شود.

بدنیست تفکر و سبک زندگی را با این روش های مفید رنگ و بویی تازه ببخشیم و به بهترین سبک، زندگی تبدیل کنیم.

با رعایت و بهره گیری از این روش ها سبک زندگی مان تغییر خواهد کرد و شیوه زندگی روزمره مان دگرگونی اساسی، خواهد یافت.

کانال تلگرام پرورش افکار

اگر بعضی از عادت ها را کنار بگذاریم زندگی رنگ بهتری به خود خواهد گرفت. البته در اینجا قصد نداریم کارهای خارق العاده ای را انجام دهیم و تنها پنج دقیقه برای این کارها کافی است. شاید این عادت ها را در طول سال ها انجام داده باشیم، ولی حالا زمان آن رسیده که این عادت ها را ترک کنیم.

هفت عادت بسیار کوچک از انواع سبک زندگی که به ما آرامش می بخشند.

i-regularly-bed

شاید این مطالب را دوست داشته باشید
۱ از ۱۱۹

زمانی که از خواب بیدار می شویم، تختخوابمان را مرتب کنیم
باید این کار را درست و مرتب انجام دهیم. این کار دو مزیت اصلی برای ما دارد. اول اینکه بلافاصله پس از بیدار شدن یک کار را درست انجام داده ایم و در طول روز نیز تأثیر آن کار را خواهیم دید. دومین مزیت آن این است که پس از سپری کردن یک روز پرتلاطم و بازگشت به منزل، تختخواب تمیز و مرتب به ما حس خوبی خواهد داد و ظاهر مرتب آن ما را یاد موفقیت صبح خواهد انداخت.

هر چیز را سر جای خودش بگذاریم
مهم نیست در طول روز از چه چیزهایی استفاده می کنیم، مهم این است که همه چیز را سر جای خودش بگذاریم. آیا واکس زدن کفش هایمان تمام شده است؟ پس همین حالا واکس و فرچه را سر جای خود بگذاریم. ظرف های آشپزخانه را در کابینت مخصوص خود قرار دهیم. کتاب ها را نیز سر جای خودشان در قفسه یا کتابخانه قرار دهیم. شک نکنیم به محض اینکه به این کار عادت کنیم، تأثیرات آن را در زندگی عادی خود خواهیم دید.
امورات زندگی مان را می توانیم به راحتی سامان دهی کنیم و از طرف دیگر، هر وقت به چیزی احتیاج داشتیم دم دست است.

جمع کردن آشغالها قبل از خواب
آیا می دانستید که کیسه ی پلاستیک زباله در سال ۱۹۵۷ ساخته شد؟ آیا می دانستید باید از آن برای جمع کردن زباله ها استفاده کنید؟! این کار برای ما ۵ دقیقه هم طول نمی کشد. اغلب ما شب ها خسته ایم و توان انجام هیچ کاری را نداریم. ظرف ها در ظرف شویی ریخته و لباس ها نیز در کف زمین افتاده است. احتمالاً مجله و روزنامه ای که خوانده ایم نیز بر روی میز افتاده است. یکی از اتفاقات رایج زندگی اکثر ما همین صحنه است که اغلب آن را به روز بعد موکول می کنیم.
روز بعد هم می آید؛ صبح زود به جای اینکه برنامه ی آتی را مرور کنیم، باید ذهن خود را معطوف به انجام کارهای روز قبل کنیم. شاید به همین دلیل همیشه زمان کم می آوریم!

notes-daily-schedule

برنامه روزانه خودمان را یادداشت کنیم
برخی افراد فهرست های طولانی از برنامه های آینده خود تهیه می کنند و جوابی هم نمی گیرند. بهتر است فقط برنامه روزانه خود را یادداشت کنیم. به یاد داشته باشیم که نیازی نیست کارهای جزئی را بر روی آن بنویسیم؛ تنها مسائل مهم بر روی آن نوشته می شوند. حواسمان باشد که بیش از سه برنامه را بر روی آن ننویسیم، زیرا در این صورت تنها سه کار را باید هر روز انجام دهیم.

خوش بین باشیم
بسیاری از افراد همیشه اخمی بر روی چهره و چروک هایی بر روی پیشانی خود دارند. همیشه به همه چیز شک دارند، از جمله به شغل جدید، مسئولیت جدید یا چیز جدیدی که همسرشان به آن ها بگوید.

با غریبه ها هم مانند دوستانمان رفتار کنیم
نیازی نیست برای کسانی که خیلی نمی شناسیم مدام اخم کنیم و با آن ها محتاطانه رفتار کنیم. اگر با لبخند و بدون غرض یا دیگران صحبت کنیم خواهیم دید که آن ها جذب شخصیت ما خواهند شد و تصمیم می گیرند که به ما کمک کنند. قرار نیست این کار را با هدف خاصی انجام دهیم. چون هم ما و هم دیگران در مسیر سختی به نام زندگی حرکت می کنیم و اگر دوستانی را در زندگی خود داشته باشیم، این مسیر هموارتر خواهد شد.

کمی بهتر لباس بپوشیم!
وقتی می خواهیم با دوستانمان برای تماشای یک مسابقه بیرون برویم، نیازی نیست شلوار معمولی و تی شرت بپوشیم. به عبارت دیگر، از حالت عادی هر چیز، کمی شیک تر لباس بپوشیم. این کار باعث می شود خودمان احساس خوبی داشته باشیم.
این هفت کار باعث می شود تا شکل و شمایل سبک زندگی مان به طور کلی تغییر کند، زیرا هر تغییر تأثیر فراوانی بر سبک زندگی خواهد داشت.

دوره آموزش قانون جذب " کارشناس جذب شوید "

یک نظر ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.