راههای شاد بودن صبح برای زندگی شادتر

woman-01      

راههای شاد بودن  صبح برای زندگی شادتر

معمولاً ابتدای صبح و به خصوص بیدار شدن از خواب در صورتی که شب قبل دیر خوابیده باشیم برای هیچ کس چندان خوشایند و دوست داشتنی نیست. فراموش نکنیم که استرس و نگرانی، آن هم در ابتدای روز برای هیچ کس خوشایند و خوب نخواهد بود بنابراین با رعایت نکات زیر می توانیم روز خود را با شادی و آرامش بیشتری آغاز کنیم و در نتیجه شانس سلامتی خود و داشتن روزی پر بار را افزایش دهیم.

۱-همیشه شب قبل از خواب کمی پرده و کرکره اتاقمان را نیمه باز بگذاریم و آن را کاملاً کیپ نکنیم تا این که به هنگام طلوع آفتاب اشعه های نور طبیعی خورشید به اتاق و مغز ما بتابد و کم کم تولید هورمون ملاتونین که موجب خواب آلودگی می شود را کاهش دهد تا در عوض هورمون آدرنالین که به بیداری از خواب کمک می کند بهتر تولید شود. به این ترتیب وقتی صدای زنگ ساعت بلند می شود ما در حالت نیمه خواب بوده و دیگر بدن ما آمادگی بیشتری برای بیدار شدن و برخاستن داشته باشم. البته بهتر است که شب زودتر به رختخواب برویم تا اینکه صبح حداقل پس از ۷ ساعت خواب بیدار شویم. اگر ما این برنامه را اجرا کنیم به این ترتیب بدن ما همانند یک ساعت بیولوژیکی عمل کرده و ما را به موقع بیدار می کند و دیگر نیازی به ساعت کوکی نخواهد بود .

۲-همیشه زنگ ساعت را ۱۵ دقیقه زودتر از زمانی که قصد داریم از خواب بیدار شویم تنظیم کنیم تا این که فورا به محض شنیدن صدای زنگ مجبور نباشیم که از جا بپریم و آماده شویم. به این ترتیب ما می توانیم روزمان را با کمی دراز کشیدن در تخت خود و آرام آرام برخاستن از جا آغاز کنیم و کمی بدنمان را بکشیم و نرمش کنیم و حتی تا قبل از بیدار شدن به یک موسیقی ملایم و یا اخبار روز گوش دهیم و در مورد این که چه می خواهیم بپوشیم و در طول روز چه می خواهیم بکنیم کمی فکر نماییم و یا حتی در مورد مواد غذایی صبحانه خود تصمیم بگیریم. آماده سازی ذهنی برای برخاستن از جا و بیدار شدن به همان اندازه ی آمادگی جسمانی مهم است. این ۱۵ دقیقه زمان زودتر باز کردن چشمان و بیدار شدن از خواب، قبل از این که هر کس دیگری بیدار شده باشد فقط متعلق به خود ما است و در کاهش استرس و آرامش صبحگاهی بسیار موثر است .

Girl stretching in the morning

۳-یکی دیگر از راههای شاد بودن در زندگی این است که برای ۱۵ ثانیه بدن خود را حتی قبل از باز کردن چشمانمان در صبح زود کمی بکشیم. دست خود را بلند کنیم و ابتدا انگشتان، مشت و سپس کل دست خود را بکشیم. این کار را در مورد اجزای پاهایمان نیز انجام دهیم و سپس گردن و در پایان کمرمان را بکشیم و این حرکات به راحت برخاستن از جا بسیار کمک می کند و به این ترتیب جریان خون در عضلات و اعضای بدنمان بهتر و سریعتر جریان می یابد و انجام این حرکات کششی همانند یک آمپول اکسیژن و انرژی برای بافت ها عمل می کنند.

۴-صبح ها قبل از دوش گرفتن یک وان گذاشته و در آن یک صندلی پلاستیکی مناسب حمام را زیر شر شر آب گرم قرار دهیم و برای مدتی روی آن بنشینیم و حتی در حالی که هنوز آب گرم با فشار به صندلی می خورد ما به گونه ای بر روی آن بنشینیم که این آب گرم ولرم به پشت کمر ما هم بخورد. این کار موجب آرامش و افزایش انرژی ما می شود و همانند یک ماساژ طبیعی عمل خواهد کرد. پس از چند دقیقه صندلی را به کناری هل دهیم و با آب وان خود را شسته و از حمام بیرون بیاییم.

۵-هر روز صبح یک گفته و نقل قول معروف و آموزنده که در عین حال مشوق هم باشد بخوانیم. یا این که شعر زیبا از حفظ کنیم. این گفته می تواند به روز ما چارچوب و برنامه ای خاص دهد و در عین حال می تواند کمک کند که با انگیزه ای خوب در مسیر صحیح حرکت نماییم و تفکر منفی و بد بینانه ی کمتری نسبت به روز داشته باشیم.

multivitamins-good-for-you

۶-بعضی صبح ها یک ویتامین بخوریم.

۷-از انجام تصمیم گیری ها در ابتدای صبح اجتناب کنیم. تعداد تصمیماتی را که در ابتدای صبح می گیریم کمتر کنیم. یکی دیگر از راههای شاد بودن در خانه این است که سعی کنیم تصمیمات صبحگاهی خود را در شب قبل بگیریم مثلاً در مورد این که صبحانه چه بخوریم، چه لباسی بپوشیم و یا این که از چه مسیری برویم و غیره. به علاوه سعی کنیم امور صبحگاهی خود را تا جایی که می توانیم یکنواخت تر کنیم مثلاً ساعت بیدار شدن، نوع صبحانه، لباس ها و زمان حمام کوتاه و معینی را برای تمام صبح ها انتخاب کنیم.

۸-کودکان خود را در ابتدای روز نوازش کنیم و در آغوش بگیریم. هیچ چیز ناراحت و نگران کننده تر از بیدار کردن یک کودک دبستانی و یا فرزند دبیرستانی خسته در صبح زود نیست و او در این زمان بسیار حساس و آسیب پذیر است. بنابراین او را یکدفعه از خواب بیدار نکنیم بلکه در کنار تختش بنشینیم و به آرامی موهایش را نوازش کنیم و او را از خواب بیدار نماییم. اگر می خواهیم کودکی کم سن تر را بیدار کنیم در کنار او دراز بکشید و به آرامی او را بغل کنیم و بیدارش نماییم. این نوازش های صبحگاهی کودک موجب می شود که هم ما و هم کودک با لذتی بیشتر روز خوبی را آغاز کنیم.

۹-هر روز صبح زود ۵ تا ۱۰ دقیقه موسیقی گوش دهیم و کمی فکر کنیم. این کار به ما کمک می کند که تصمیمات شب گذشته را با خلاقیت بیشتری در طول روز شکل دهیم و عملی کنیم.

coffee-eggs-500

۱۰-یکی دیگر از راههای شاد زیستن این است که با بوی عطر قهوه یا چای از خواب بیدار شویم. عطر یک قهوه یا چای عالی دم کشیده در صبح به انسان نشاط می دهد. ما می توانیم زمان قهوه جوش یا چای ساز الکتریکی خود را در صورت امکان به گونه ای تنظیم کنیم که صبح کمی قبل از ساعتی که قرار است بیدار شویم روشن شود و دم بکشد. بوی خوش چای یا قهوه همانند یک قلاب ماهی گیری ما را از اتاق بیرون خواهد کشید. کافئین موجود در چای یا قهوه همانند یک محرک سیستم عصبی عمل می کند و این ماده همانند داروهای محرکی چون داروی آمفتامین ما را بیدار می کند و سر حال می آورد و میزان فعالیت عضلانی را افزایش می دهد .

۱۱-دهان و زبان خود را بشویید و مسواک کنیم. این کار در ابتدای صبح موجب خوش بویی دهان و تنفس و همچنین از بین رفتن ۳۰ نوع باکتری می شود که در طول شب در دهان شما مستقر می شوند. بنابراین یک مسواک زدن مختصر در ابتدای صبح بسیار مؤثر است.

شاید این مطالب را دوست داشته باشید
۱ از ۱۲۶

۱۲-صبح ها مصرف روزی یک آسپرین به مدت ۵ سال خطر سکته قلبی را حداقل به نصف می رساند. البته قبل از مصرف آسپرین حتماً با پزشک متخصص خود مشورت کنیم.

coffee-breakfast
۱۳-در ابتدای صبح شکر در قهوه یا چای خود بریزیم و یا این که یک فنجان آب پرتغال بنوشیم. تحقیقات در افراد بین ۶۰ تا ۸۰ سال نشان داده است مصرف کمی شکر در ابتدای صبح و حتی قبل از صبحانه موجب تقویت بهتر حافظه در آن روز می شود. بنابراین مصرف یک قاشق چای خوری یا کمتر شکر در ابتدای صبح مفید است.

۱۴- تقویم و یادداشت روزانه خود را چک کنیم. این دفتر یادداشت می تواند یک سر رسید بزرگ و یا یک تخته وایت بورد بر روی دیوار آشپزخانه یا اتاق باشد. ما می توانیم در آن ها تمام کارهای روزانه را یادداشت کنیم و این برنامه ها می تواند شامل وظایف خاص طول روز و همچنین امور مربوط به بچه ها باشد. بنابراین هر روز صبح برنامه روزانه ای که شب قبل نوشته ایم با دقت به هنگام صرف چای یا قهوه بخوانیم. این کار به ما کمک می کند برنامه ای منظم برای روز خود بچینید و مانع از بروز استرس و نگرانی در وجود خود در طول روز شویم.

۱۵-روزی ۵۰۰ میلی گرم قرص کلسیم یا کربنات کلسیم قبل از خواب مصرف کنیم. در این مورد حتما با پزشک خود مشورت کنیم.

۱۶-روزی ۸ لیوان آب مصرف کنیم تا صبح ها سر حال تر و بدون احساس تشنگی از خواب بیدار شویم.

۱۷-یکی دیگر از روشهای شاد بودن این است که اگر فرزندی داریم بهتر است که یک لیست از کارهایی که او باید قبل از خروج از خانه و یا در طول روز انجام دهد تهیه کنیم و آن را روی دیوار بزنیم و یا روی تخته سفید روی دیوار حال یا آشپزخانه نصب کنیم تا صبح ها مجبور به جر و بحث و مجادله نشویم. کارهایی مثل مسواک زدن، صرف صبحانه، آماده سازی کیف و وسایل مدرسه، مرتب و جمع کردن تخت و رختخواب و غیره را در این چک لیست یادداشت کنیم.

۱۸-یک سبد یا کمد کوچک خاص را برای خودمان و هر یک از بچه هایمان آماده کنیم تا این که کلیدها، کیف مدرسه و بیرون، کیف پول، کاغذها ، دستکش، کلاه و لوازم روزانه ای از این دست را در آن بریزیم تا هر روز صبح مجبور نباشیم که هر کدام را از یک گوشه ی اتاق و خانه پیدا کنیم.

۱۹-صبح ها هر یک از افراد خانه بهتر است زمان جدایی را به استحمام و یا دوش گرفتن اختصاص دهند چرا که در این زمان می توانیم آرامش خاصی پیدا کنیم.

۲۰-زمان استحمام صبحگاهی را مفید و کوتاه تر کنیم. اگر ما وقت نکرده ایم که شب یا عصر گذشته دوش بگیریم بهتر است که صبح روز بعد برای کاهش زمان استحمام مثلاً به جای استفاده ی جداگانه از شامپو و نرم کننده از یک شامپوی دارای نرم کننده استفاده کنیم و حتی از شامپوهای چند منظوره ی سر و بدن بهره بگیریم.

۲۱-لوازم ضروری مورد نیاز روزانه امان را داخل ظرف یا قفسه ای قرار دهیم تا صبح راحت بتوانیم آن ها را پیدا کنیم، وسایلی چون جوراب ها، ساعت، انگشتر، کلیدها و غیره تا این که صبح وقت کمتری را صرف پیدا کردن آن ها کنیم.

۲۲-صبح ها پس از استحمام از یک حوله بزرگ برای خشک کردن خود استفاده کنیم تا وقت کمتری بگیریم و در صورت مطبوع و گرم بودن هوا اجازه دهیم در حالی که لباس هایمان را می پوشیم و خود را آماده می کنیم موهایمان به صورت طبیعی کمی خشک تر شود و در پایان سشوار بکشیم تا هم وقت و هم انرژی برق کمتری مصرف شود .

landscape-1445640335-1440408878-energeticwomanhappy

۲۳-صبح ها روزی ۳۰ دقیقه پیاده روی و یا راه رفتن را فراموش نکنیم تا به حفظ سلامت جسمانی و تناسب اندام خود کمک بسزایی کنیم.

۲۴-در ابتدای صبح تمام افراد خانواده را که دوست داریم ببوسیم و بعد از خانه بیرون برویم. این کار موجب کاهش استرس ما و آنها و همچنین کمک به آغاز روزی خوب و مثبت می شود.

شاد بودن هنر است و در زیر چند نمونه از عکس شاد بودن در زمان بیدارشدن برایتان میگذارم

tips-for-waking-up-earlier-and-feeling-your-best-630x420woman-waking-up-stretching-happy-sleep1dollarphotoclub_63250431-e1440829183517good-morning-wake-up-nice-day-wishesheader_1600x625_strategia_vahvuusala_kuntoutus

img3

13 نظر
 1. فاطمه می گوید

  سلام قطعا بزرگترین جذب من در زندگی شما هستید.وقتی یکم در فایل های صوتی تون عمیق شدم از خودم پرسیدم واقعن چرا باید اینهمه اطلاعات رو یکجا با قیمت ناچیز در اختیار هزاران نفر قراربدید و نه تنها کوچکترین حسادتی ای نداشته باشید از بابت اینک بقیه هم پیشرفت کنند بلکه خودتون این بستر رو فراهم کنید.خیلی چیزها از شما یادگرفتم ولی قطعا این یکی خیلی الهی بود.و اینکه شک ندارم دوره کارشناسی جذب شما در تمام دنیا شناخته میشه و به خیلی از زبان ها ترجمه میشه.وقتی که مردم بفهمن چیا براشون اماده کردین.ان شالله پله های اسمونو طی کنید و از دستان خدا قشنگترین هدیه های دنیارو بگیرید.

 2. فرنوش می گوید

  سلام عالیییییی بود همیشه پرانرژی باشید

 3. سید فاطمه حسنی می گوید

  ممنون استاد عزیز عالی بود

 4. محبوب می گوید

  سلام آقای شریفی خیلی خوشحالم که هستید من به تازگی با شما آشنا شدم و تصمیم دارم به زودی و با رسیدن یکی از اعیاد در دوره شما شرکت کنم.
  من تمام روزم را با شما سپری میکنم حرفاتون شوق زندگی بهم داده.کارتون درسته و نمونه ندارید.
  دو سوال دارم از خدمتتون:
  ۱) پدر من فردی شاد و سر زنده اند ولی متاسفانه یک دفعه دچار سکته قلبی شدند آیا ایشان خودشون این بیماری را جذب کردند؟
  ۲) آقای شریفی چه فرقی بین نشانه ها و خواسته اصلی ماست؟ مثلا به فرض میخواهیم فردی را با مشخصات و معیارهای خودمون جذب کنیم آیا وقتی به نتیجه میرسیم که تک تک معیارها و مشخصاتمون را در طرف ببینیم؟ یا اگر حداقلی از معیارهای خود را در طرف پیدا کردیم به همان قانع شویم؟
  منتظر پاسخ شما هستم چون خیلی به شما ایمان دارم.

 5. زهره خضوعی می گوید

  باسلام جناب اقای شریفی ،عالی بود مثل همیشه
  ازخداوندمنان موفقیت ،سلامتی و شادابی روزافزون شما رو خواهانم

 6. مینا می گوید

  سلام استاد عزیز
  من همیشه خدارو بخاطر آشنایی با کانال شما شاکرم
  وقتی ویس هاتونو گوش میدم زمان طوری میگذره که گذشتنشو حس نمیکنم
  الان تو دوره هاتونم شرکت میکنم و ماه دوم هستم
  من یه کنکوری هستم و قبول شدنم خیلی برام مهمه
  الان فقط ۷ماه مونده و من خیلی سردرگمم از طرفی هم جوری درگیره قانون جذب شدم که دیگه نمیتونم درس بخونم
  همش میگم کاش بتونم رتبه جذب کنم بدون درس خوندن زیاد قبول بشم
  من ایمان دارم تمام اتفاقای زندگیمو خودم جذب کردم ولی برای کنکور اصلا نمیدونم باید چیکار کنم
  با روش اهرم رنج و لذت اصلا راحت نیستم
  نیاز دارم مرحله به مرحله بدونم که باید چیکار کنم
  من باهوشم ولی از لحاظ تلاش و اراده ضعیفم تو مدرسه تیزهوشان هستم و تمام امکانات و شرایطم دارم که نمونش بهترین معلمای خصوصی و مشاوره عالی و شرایط خانوادگی مناسب برای درس خوندنمه ولی نمیتونم بخونم
  ممنون میشم اگه ما کنکوری هارم راهنمایی کنین…
  واقعا ممنونم از اینهمه کمکی که میکنین

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر
   شما که عضو دوره هستین میتونین با پشتیبان ها در ارتباط باشید
   برای سوال پرسیدن و ارتباط با پشتیبان ها آدرس ربات رو داخل کانال کارشناس جذب شوید قرار دادیم
   شاد باشید.

 7. میلاد می گوید

  سلام استاد شریفی خدا قوت
  میخاستم ببینم چجوری با قانون جذب میتونم در بدنم تغییر ایجاد کنم
  چون خیلی کار سختیه
  من یه مدت رژیم گرفتم وزنمم کم شد بعد که با کانال شما اشنا شدم تصمیم گرفتم با جذب وزنمو کم کنم حجم غذامو زیاد کردم ولی الان دوباره داره به وزنم اضافه میشه یه سره هم فکر چاق شدن میومد سراغم
  خیلی سعی کردم باهاش مقابله کنم ولی نشد
  میخاستم ببینم ایا راهی وجود داره تا راحت تر در بدن تغییر ایجاد کنم
  مثله همین وزن کم کردن یا افزایش قد یا چیزای دیگه
  میخام بدونم چقدر طول میکشه تا به نتیجه برسم
  ممنون از کانال عالیتون

 8. S A E E D می گوید

  از مطلب بسیار مفید و عالی شما متشکرم…
  من چند روزیست که مشغول کاهش مقاومت هایم هستم و این همان چیزیست که دنبالش بودم…
  واقعا از شما ممنونم.

 9. عهدیه می گوید

  سلام به دوست عزیزی که گفتند کمرو و خجالتی هستند
  من روشی به شما میگم که در دوره کارشناس جذب شوید یادگرفتم و حقیقتاً کاربردیه
  شما یک دفتر تهیه کنید به نام دفتر اعتماد به نفس و تمام موارد مثبت و جنبه های مثبت خودتان را در آن بنویسید و حتماً حتماً حتماً شب قبل از خواب و صبح قبل از بیدار شدن دفترتان را بخوانید و اگر موارد جدید یادتون اومد بازم یادداشت کنید توی دفترتان.
  برای اینکه ببینید دارید تمرین را درست انجام میدهید یا نه همیشه موقع خواندن و نوشتن دفتر اعتماد به نفس حتما حالتون خوب میشه و احساس خوب پیدا میکنید
  موارد مثبت وجود خودتان ممکنه خدادادی باشه مثل صدای خوبتون یا مثلاً زیباییهای ذاتی چهره یا اندامتان
  ممکنه کارها و توانمندیهایی باشه که انجام میدید مثلاً کمک به دیگران، سرکار رفتن، خوب حرف زدن و…
  حتماً اینجا نتیجه تمرینتان را اعلام کنید ممنون میشم
  موفق باشید
  ارادتمند عهدیه ☺

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر
   شما که عضو دوره هستین میتونین با پشتیبان ها در ارتباط باشید
   برای سوال پرسیدن و ارتباط با پشتیبان ها آدرس ربات رو داخل کانال کارشناس جذب شوید قرار دادیم
   شاد باشید.

 10. عهدیه می گوید

  سلاااااااااام آقای شریفی عزیز
  من حقیقتاً لذت بردم از مطالعه مطلب فوق
  امیدوارم همیشه شاد و تندرست باشید… 😊

 11. سایه می گوید

  آقای شریفی من یه مشکل تو زندگیم دارم اینکه خیلی خیلی کم رو ام
  اعتماد به نفسم پایین نیستا ولی خیلی کم رو و خجالتی ام
  نمیتونم حرفمو بزنم سریع صورتم داغ میشه خون هجوم میاره به صورتم قرمز میشم و خیلی از خودم عصبی میشم
  با تلقین مثبت میتونم کنترل کنم قرمز شدنمو؟؟

یک نظر ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوره پرمخاطب موفقیت ( کارشناس جذب شوید )
اطلاعات بیشتر و ثبت نام