باورهای انسان و قانون جذب

ایمان و قانون جذب

باور چیست؟

باور انتظاری مطمئن است؛ می‌توان به این صورت بیان داریم: بر وفق انتظار شما برای شما فراهم خواهد شد، پس شما منتظر چه هستید؟

برخی اشخاص فریاد می‌زنند: “می‌دانم این کار درست نمی‌شود” یا “مطمئنم آخرش خوب نمی‌شود” سؤال من این است: پس اصلاً چرا آن کار را انجام دادید؟ شما دارید عمدا بدترین حوادث را به‌سوی خود می‌خوانید.

از دسته دیگر چنین می‌شنویم: “ما منتظریم تا وضع بهتر شود” آنان به استقبال شرایط مساعدتر در زندگی‌شان می‌روند.

آنچه را در انتظارش هستید تغییر دهید تا شرایط زندگی‌تان تغییر کند. اما چه انتظاری می‌توانید داشته باشید؟ وقتی‌که عادت کردید دائماً باخت‌ها، بی‌چیزی‌ها، شکست‌ها، فقدان‌ها و کینه‌ها را پیشاپیش به خود بخوانید؟

از همین حالا شروع کنید به باور این‌که خوشبختی در کمین شماست.

 

بازیگر باورهای خوب باشید

کاری کنید تا به نظر آید که شما منتظرش هستید، زیرا ایمان فعال نیمه هوشیارتان را تحریک می‌کند.

اگر شما برای داشتن یک‌خانه جمله تأکیدی به زبان آورید. ضمناً تدارکات لازمه را هم برای آن فراهم کنید، مثل آن است که هیچ زمان هدر شده ندارید. خودتان را برای داشتن چیزهای کوچک و بزرگ آماده کنید.

ممکن است کسی بگوید: “ولی من که پول آن را ندارم” درست است ولی خود را مالک آن بدانید! می‌دانم که این موضوع چالش‌برانگیز است ولی اگر این کار را بکنید قطعاً به دستش می‌آورید.

خانم کیت وینسلت بازیگر نقش رز در فیلم تایتانیک زمانی که جایزه اسکار را برد (البته این جایزه برای فیلم کتاب‌خوان بود) گفت من از بچگی وقتی به حمام می‌رفتم شامپو را دستم می‌گرفتم و حس می‌کردم این اسکاره و مردم دارند تشویقم می‌کنند ولی این امروز واقعاً اسکاره!

حتماً شما هم ورزشکاران زیادی را دیدی که وقتی به مقامی می‌رسند می‌گویند این رویای بچگی‌ام بود. کریستیانو رونالدو در یک مصاحبه گفت وقتی بچه بودم خانه‌ی مایکل جکسون رو توی تلویزیون دیدم و به پدرم گفتم من حتماً یک روز این‌قدر پولدار می‌شوم الآن همان‌قدر پولدار شدم حیف که پدرم نیست که ببیند.

هنر باور قبل از وقوع است

وقتی مالک چیزی هستید که مشخصاً راحت آن را حس می‌کنید. هنر اصلی مردان موفق این است که قبل از این‌که چیزی را به دست بیاورند می‌توانند داشتن آن‌ها حس کنند.

سعی کنید احساسات مربوط به داشتن آن چیز را در خود به وجود بیاورید و آن زمان است که ارتعاش آن ‌را می‌فرستید و فقط باید منتظر دریافت باشید.

 

باور و قانون جذب

 

این قانون جذب حتی در خرافات هم جواب می‌دهد. مثلاً اگر شما اعتقاد دارید که عدد ۱۳ نحس است و یک روز در بانک شماره‌ی شما ۱۳ است و شما انتظار نحسی دارید بدترین اتفاقات ممکن برای شما می‌افتد. البته دستگاه نوبت‌دهی بانک تقصیری ندارد سعی نکنید آن را بشکنید؛ باورهای خود را بشکنید.

شاید این مطالب را دوست داشته باشید
۱ از ۱۲۶

هیچ‌چیز آن‌قدر بزرگ نیست که نتوان به آن رسید. یکجایی خواندم که آنتونی رابینز می‌گفت: “اگر هر کاری را هرکسی در هر جای دنیا انجام داده است حتماً من هم می‌توانم انجام دهم و حتی کاری که کسی موفق به انجام آن نشده است هم مشخص نیست که من نتوانم انجامش دهم.”

سارتر می‌گوید: “اگر یک فلج مادرزاد نتواند قهرمان دو شود فقط خودش مقصر است.”

 

این مطلب را مطالعه کنید: قانون جذب چیست؟

باور کنید و حس کنید

حس خوب خیلی مهم است. حس دارندگی یک‌چیز. اینکه شما قبل از اینکه یک‌چیز را داشته باشید بتوانید با تمام وجود حس کنید که آن چیز را دارید.

یک حس خوب راحت‌تر هم داریم. حس خوب بابت چیزهایی که داریم! کافی است که یک دندان ما درد بگیرد زمین و زمان را به هم می‌دوزیم ولی کی شده بابت بقیه دندان‌های سالم خود شکرگزار باشیم؟

احساس شکرگزاری برترین حس دنیاست. در مورد شکرگزاری در آینده بیشتر صحبت خواهم کرد فقط در این مقاله همین یک آیه‌ی زیبا از قرآن کریم را قرار می‌دهم:

اگر شکرگزاری کنید، (نعمت خود را) بر شما خواهم افزود؛ و اگر ناسپاسی کنید، مجازاتم شدید است.

سوره‌ی ابراهیم آیه‌ی ۷

شما نیازی نیست که به یک هدف رسیده باشید حتی قبل از رسیدن هم می‌توانید بابت رسیدن به آن هدف شکرگزار باشید و معجزه را به چشم خود ببینید.

این مطلب را مطالعه کنید: قانون جذب عشق

باور کنید و حس کنید

مهم‌ترین توانایی و مهارتی که باید بیاموزیم این است که به چیزهایی که دوست داریم توجه کنیم و آن‌ها را حس کنیم؛ چه چیزهایی که داریم و چه مواردی که دوست داریم داشته باشیم و حتی مواردی که قبلاً اتفاق افتاده و الآن تمام شده است.

یکی از بهترین کسانی که بحث باور و تاثیر آن در رسیدن به اهداف را مطرح کرده است، آنتونی رابینز است. پیشنهاد می‌کنم مطالبش را بخوانید.

امیدوارم این مقاله قانون جذب برای شما مفید بوده باشد.

 

حتماً شما دوستان عزیز هم تجربیات خوبی در این رابطه دارید.

تجربیات خود را در قسمت نظرات بنویسید تا دوستان دیگر هم استفاده کنند و باورشان تقویت شود.

امیر شریفی

18 نظر
 1. زینب می گوید

  سلام خداقوت
  من حسم به خودم خیلی بده و هر موقع جلوی آینه میرم لجم میگیره. یه لیست هم از تواناییها و موفقیتهام تهیه کرده ام و می خونم ولی بازم حس خوب بهم نمیده و فکر میکنم همین مساله است که باعث شده بازی فراوانی و بقیه تمرینهامم جواب نده. لطفا راهنماییم کنید.

 2. محمد می گوید

  سلام.بسیار عالی اقای شریفی.متشکرم

 3. مبین می گوید

  سلام آقای شریفی ۵سال پیش با قانون جذب اشنا شدم .درست زمانی که به باور قلبی رسیده بودم که ارتعاش و حس میتونه معجزه کنه .بدون سرمایه وتحصیلات خدا راهی نشونم داد که میتونستم تو سن هیجده سالگی روزی یک ملیون تومن درآمد داشته باشم .خیلی طول نکشید که از ذهنم ترسیدم که اگه منفی بشه چه بلایی میتونه سرم بیاره انقدر درگیر این مساله شدم که کارمو ول کردم و باعث شد تمرکزم .اعتماد به نفسم کاملا نابود بشه .کلا میترسیدم سلامتی را از دست بدم یا توشرایطی قرار بگیرم که امنیت نداشته باشم .بعد کار قبلیم بازم ارتعاش مالی میفرستادم وچیزی طول نمیکشید که راه مشخص میشد و من مشغول اون کار میشدم ولی بازماین فکارای مزاحم مثل نمودار سینوسی سراغ من میومدن که نتیجش الان مبلغ زیادی بدهی توسن ۲۳سالگیه روابطم داغون صبح تا شب با یک نفر صحبت نمیکنم وطی این چند سال اضافه وزن پیدا کردم که خیلی عذابم میده .خلاصه تحقیق کردم درباره این مشکلم فهمیدم وسواس فکریه پیشرفته دارم واین موضوع که ایمان دارم ذهنم قدرتمنده وشرایطو میسازه بیشتر عذابم میده .کتاب قانون جذب خیلی خوندم.فایل های صوتی شمارو هم گوش میدم هم تو یه دفتر نکته برداری میکنم تمرینات راهم انجام میدم ولی درس همون موقع که ارتعاشم عوض میشه فکر منفی قویتر از قبل میاد سراغم .من باید چجوری ارتعاشمو عوض کنم ؟ببخشید طولانی شد.دکتر روانشناس رفتم اصلا قانون جذبا قبول ندارن منا درک نمیکنند .آقای شریفی باید چطور به ارتعاش مثبت پایدار برسم واین مشکل رو حل کنم؟منتظر جوابتون توی فایل صوتی هستم.

 4. elham.sarcheshmepour@gmail.com می گوید

  سلام اقای شریفی ممنونم به خاطر این اهنگ زیبا من دوروزی بود کا دنبال این اهنگ بودم امروز خیلی سعی کردم دانلودش کنم اما چون اسم خوانندشو نمیدونستم نشد ولی شما با گذاشتن ای اهنگ تو کانال واقعا غافلگیرم کردین بازم ممنون

 5. مظاهر می گوید

  سلام . خدمت آقای شریفی . من شخصی ۱۳ ساله هستم که سوالی دارم که مدت هاست ذهن مرا به خود مشغول کرده است :
  آیا میتوان به کمک قانون جذب از مرگ فرار کرد و تا آخر زندگی ، زنده ماند ؟
  لطفا ، خواهشا به سوالم پاسخ دهید .

  1. admin می گوید

   سلام

   خیر، البته مقداری زیادی از مرگها به دلیل گناهان ماست ولی زندگی ابدی نمیتوان داشت. هر چند زندگی ابدی در ظاهر زیباست ولی اینقدر مشکلات دارد که مرگ لازم است

   موید باشید

   1. مظاهر می گوید

    بسیار متشکرم آقای شریفی بابت پاسخ های خوب شما .

 6. مسعود می گوید

  سلام عرض میکنم خدمت استاد عزیزوارجمند جناب اقای امیر شریفی ارزو میکنم خداوند بهترینهارو سر راهتون قرار بده چند روزی که با کانالتون اشنا شدم به قدری با خودم با خدای خودم دوست و رفیق شدم که حد ی نداره و میدونم که این اشنایی اتفاقی نبوده و خودش دعوتم کرده از این بابت شکر گزارم.من ده سال با قانون جذب دستو پنجه نرم میکنم هزاران کتاب مقاله و سایت مطالعه کردم اما همیشه بر میگشم نقطه سر خط برام انطوری که میخواستم جا نمی افتاد اما با گوش دادن به اولین فایل صوتی شما در ارتباط با حس خوب و ارتعاش مثبت میتونم بگم کل مفهوم این قانون برام تفهیم شد واقعا ازت ممنونم بی نهایت سپاسگزارم از خدواند مهربون میخوام این ذهن و مغزنابغه شمارو روز به روز متعالی بکنه که کل مردم دنیا ازش بهره ببرن و صلح و ثبات همه جارو در بر بگیره.خواهشی که از شما داشتم در ارتباط با خود کم بینی مخصوصا در مقابل افراد در فایل صوتی با صدای روح پرورتون توضیح بدهید ممنون

 7. رضا می گوید

  سلام من میخوام تو آزمون کانون وکلا با رتبه تک رقمی قبول بشم از نظر علمی وضعیت خوبی دارم ولی هروقت بهش فکر میکنم ی ندایی تو درونم بهم میگه نمیتونم خواهش میکنم بهم کمک کنید تا به این حس غلبه کنم خدارو شکر که با شما آشنا شدم

 8. رویا می گوید

  سلام آقای شریفی من اهدافم بدست آوردن پول یا خونه یا ماشین نیست من دوست دارم اعتماد به نفس داشته باشم تو جمع بتونم حرف بزنم کارهامو به موقع انجام بدم کند پیش نرم کاری که دیگران در یک سال انجام می دهند را من در عرض دوسال انجام ندم کارهامو به تعویق نندازم . سرعت عمل در مطالعه و انجام کارهام داشته باشم موقع رانندگی استرس نداشته باشم پارک کردن رو یاد بگیرم بتونم تو جاده رانندگی کنم آیا با قانون جذب می شه ؟ من کلاس زبان می رم همیشه نمره بالای کلاسو می گیرم ولی تو کلاس ساکتم جرات حرف زدن ندارم احساس می کنم نمی تونم به بقیه که راحت حرف می زنن غبطه می خورم با این که سطحم بالاست ولی تو حرف زدن به سطحی که می خوام نرسیدم همه چی تو ذهنم هست ولی نمی تونم به زبون بیارمم. شاید بگین شما باید باورهاتونو تغییربدین ولی وقتی من تو زندگی به این نتیجه رسیدم که تو بعضی کارها خوب نیستم کم کم به صورت باور در امده که من نمی تونم . حالا سوال من اینه که ایا با قانون جذب تواناییهای ادم هم تغییر می کنه ؟
  ممنون می شم جواب بدین.

  1. مجتبی می گوید

   سلام من هم دقیقا همین مشکل رو دارم و بنا بر اینکه اطلاعات خوبی دارم در جمع یا رودرو با کسی نمیتونم حرف و نظراتم رو راجب یک موضوع صریح و کامل بیان کنم ولی اگر حضور اون جمع یا فرد نباشه و غیر مستقیم مثل الان با کسی صحبت میکنم یا مطلبی را بیان میکنم راحت و آسون احساس و نظر و مشکلم رو بیان میکنم
   شما به نتیجه ای رسیدین ؟

 9. hmide می گوید

  سلام. من بعد ازدواجم خیلی اعتماد به نفسمو از دست دادم. مدام همسرم در تضعیف روحیه و اعتماد به نفسم. تلاش میکنه. با حرفهاش و رفتارش منو از عملکرد بهتر و مفید تر بازمیداره. من باید چی کار کنم تا میام روحیه از دست رفتمو به دست بیارم و هدفی تعیین کنم سریع مانع اون عکس العمل و هدفم میشه . لطفا لطفا کمکم کنید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  1. admin می گوید

   سلام

   مرحله اول و مهمترین مرحله این است که قبول کنید خودتون این رفتار همسرتان را جذب کرده اید. این موضوع خیلی مهم است خیلی خیلی. اگر تمام کارها را درست انجام بدبد ولی این مرحله را قبول نکنید هیچ سودی برایتان ندارد. شما روی رفتار خوب همسرتان تمرکز کنید. حداقل یک بار که اعتماد به نفس به شما داده! حتی اگر هم نداده شما در ذهنتان آن را تجسم و حس کنید. کم کم آن رفتار را دیگر نخواهید دید.

   1. hmide می گوید

    ممنون از راهنماییتون. لطفا در مورد ارتعاش فایلهای صوتی بیشتری بذارید تا ملموستر بشه این موضوع . من کاملا متوجه نشدم.با اینکه چندین بار مطالبتونو مطالعه کردم. باز هم ممنونم

 10. ali می گوید

  میشه لطف کنید بفرمایید چگونه یه باورو تو خودمون خیلی سریع عوضش کنیم یا ایجاد کنیم لطفا خیلی کمک لازم دارم یه مسئله ای هست با قانون جذب، جذبش کرده بودم تا اخراش رسیده بود حدود نود درصد همون طور که انتظارشو داشتم داشت همونطوری پیش میرفت ولی یه دفعه یه چیزی شد که تقصیر خودم بود باید به دوستم نه میگفتم میرفتم پی هدفم…. ولی حالا این هدفی که دارم شرایط به دست اوردنش موند بعد عید حالا خیلی ناراحتمو همش تو ذهنمه که همه چی خراب شد همه چی خراب شده پ باید کارو همین قبل عید تموم میکردیو و… حالا من هی به خودم میگم عیبی نداره کائنات دست به دست هم میدن تا بعد عید این هدفی که میخام بهش یرسم بهتر از ایندفعه موقیتی پیش میلد کلا شرایط بهتر میشه تا به این هدفم برسم بعد عید ولی بازم هنوز احساس بدی دارمو باز ته دلم میگم بد شد باید همین قبل عید تمومش میکردی… حالا تو رو خدا لطفا کمکم کنید و بگید چطوری ذهنیتو احساسمو تغییر و بدم. و بعدش چیکار کنم . کلا چیکار کنم!!!؟؟؟و ممنون که خوندید

  1. admin می گوید

   سلام دوست عزیز

   باورهای حاصل تکرار بیش از اندازه یک فکر هستند و یک شبه به وجود نیامده‌اند که یک شبه تغییر کنند.

   نیاز ما به تغییر باور همیشگی است. ما همیشه باید روی باورهایمان کار کنیم. این مثل این است که ما بگوییم من یک ماه می‌روم سر کار و تا آخر عمر حقوق می‌گیرم. شما برای امرار معاش باید همیشه سر کار بروید.

   یا من یک بار اتاقم را تمیز می‌کنم و همیشه تمیز می‌ماند.

   چندین مطلب دیگر در مورد باور خواهم نوشت حتما آن‌ها را دنبال کنید. هر چه بیشتر نکات گفته شده را رعایت کنید زودتر به نتیجه می‌رسید ولی دو نکته سرعت شما را بیشتر خواهد کرد:

   ۱- خودتان قبول کنید که این باور منفی در شما وجود دارد

   ۲- قبول کنید خودتان این باور را ساختید پس خودتان هم می‌توانید تغییرش دهید

   موید باشید

 11. یاس می گوید

  وقتی بچه بودم همه منو زشت و بد قیافه میدونستن این باورم شده بود برای اینکه بتونم تو چشم بقیه جا بشم همیشه کارهای خاص انجام میدادم مثلا کاردستی هایی درست میکردم که تو شهر اول میشد یا کارهایی که از عهده هم سن و سالام بر نمی اومد. تا ایتنکه ۱۵ سال پیش وقتی ۳۰ ساله بودم یکی بهم گفت که تو خوشگلی تو اینه که نگاه کردم دیدم راست میگه الان سالهاست که همه میگن خوشگلم .تازه یکی که ۱۷-۱۸ سال بود ندیده بود همین چند روز پیش بهم گفت که کلا عوض شدم و بجای پیر شدن چقدر زیبا و خوشگل شدم . خودمم حرفشو قبول دارم و هر روز صبح که تو اینه خودمو نگاه میکنم عاشق خودم میشم

  1. admin می گوید

   سلام

   چقدر زیبا بیان کردید. قطعا همینطوره. ما با ذهنمون به مردم پیام میدیم که ما را چگونه بپذیرن!

یک نظر ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوره پرمخاطب موفقیت ( کارشناس جذب شوید )
اطلاعات بیشتر و ثبت نام