افزایش اعتمادبه‌نفس و کارایی با پرسش

چگونه اعتماد به نفس خود را بالا ببریم؟

چگونه اعتماد به نفس رابینز جذبم کرد

پیشنهاد می‌کنم در ابتدا این مطالب را بخوانید: قدرت سوال برای رسیدن به موفقیت

 

اولین باری که کتابی در مورد موفقیت می‌خواندم ۱۵-۱۶ ساله بودم. درراه کلاس زبان بودم که یک کتاب دیدم به نام “موفقیت نامحدود در ۲۰ روز” – خدا را شاکرم که اولین کتابی که خواندم از آنتونی رابینز بود – از اول عاشق شخصیت آنتونی رابینز شدم. دیدم به قول خودمانی خیلی خفنه! همه‌چیزش با بقیه فرق می‌کند. اعتماد به نفسش از نوشته‌هاش مشخص بود.

یک روز یک داستانی از او خواندم که داشت می‌گفت الآن با هلی‌کوپتر شخصی‌ام بالای جزیره شخصی‌ام پرواز می‌کنم و دارم به این فکر می‌کنم که یکی دو سال پیش سرایدار یک ساختمان بودم! و این قدرت قانون جذب است.

آنتونی رابینز عالی بود. از طریق نوشته‌هایش عاشقش شده بودم ولی حواسم نبود که فقط عاشقش شده بودم ولی اصلاً کارهایی که می‌گفت را انجام نمی‌دادم. تا حدودی هم بی‌تقصیر بودم. تونی از نقشه‌ی ذهنی و چارچوب باورها صحبت می‌کرد. از NLP و NAC. واقعاً درکش برایم سخت بود. تصمیم گرفتم کتاب‌هایش را برای خودم ساده‌سازی کنم.

در اولین بارها که نتایج یک خط درمیانی از جذب عمدی اهدافم می‌گرفتم یک کار جالب کردم که هم ساده بود هم نتایجش خیلی خوب بود. امروز آن مطالب ساده‌تر و ساده‌تر شده است و شبیه یک برنامه و آیین مشخص‌شده است. می‌خواهم در مورد یک آیین روزانه با شما صحبت کنم. آیینی که اگر به انجام آن پایبند باشید زندگی شمارا زیرورو خواهد. کرد.

پیشنهاد می‌کنم در ابتدا این مطالب را بخوانید: چگونه احساسات را کنترل کنیم؟

 

یک آیین موبه‌مو؛ فقط کافی است موبه‌مو اجرا کنید. یک نکته را مدنظرتان داشته باشید. شما باهم ارتعاش شدن با خواسته‌هایتان در روندی قرار می‌گیرید که اتفاقاتی برایتان می‌افتد که به طریق آن‌ها می‌توانید به خواسته خود برسید. هیچ‌کس نمی‌تواند به شخص دیگری بگوید از چه طریقی به اهدافش برسد.

بارها از من سؤال می‌شود که: آقای شریفی من چه‌کار کنم که درآمدم دو برابر، عشقم ۴ برابر یا سلامتیم ۸ برابر شود. باور کنید من نمی‌دانم! هر کس خودش می‌داند. الآن مگر بیل گیتس با آن سرمایه‌ی عظیم می‌داند من چگونه باید درآمدم را دو برابر کنم؟ من خودم را باهدفم که دو برابر شدن درآمد است هم ارتعاش می‌کنم و آنگاه مسیر به من نشان داده خواهد شد.

جک کنفیلد در فیلم راز یک مثال خوب می‌زند: ما وقتی با ماشین در حال رانندگی هستیم چراغ‌های ماشین فقط صد متر جلو را روشن می‌کنند ولی ما صد متر متر به جلو می‌رویم تا به مقصد برسیم.

 

انتظار شما از اینکه شما دقیقا از الآن بدونید از چه طریقی و دقیقا چگونه به موفقیت برسید مانند این است که در شب انتظار داشته باشید چراغ ماشین شما از تهران تا شمال را روشن کند و بعد شما حرکت کنید.

کدام‌یکی از ما قبل از اینکه با یکی آشنا شویم حدس می‌زدیم که از چه طریقی باکسی آشنا می‌شویم و بعد ازدواج می‌کنیم؟ کدام‌یک از ما دو سال قبل از شغل فعلی‌مان می‌دانستیم که قرار است دقیقا همین کارها را انجام دهیم؟ کدام‌یک از ما باشگاهی که الآن می‌رویم را دو سال قبل از شروع ورزش می‌دانستیم؟ ما حتی لباس‌هایی که می‌خریم معمولاً اتفاقی و طی تصمیم همان لحظه است.

کسانی که دنبال مسیر روشن می‌گردند توکل ندارند. کسانی که نمی‌توانند درک کنند خدای بزرگ بیشتر از آن‌ها می‌دانند. آن‌ها انتظار دارند که همه‌چیز را باعقل خودشان درک کنند درصورتی‌که عقل کل دنیا هوای ما را دارد.

می‌خواهم آیینی را به شما معرفی کنم تا با اجرای موبه‌موی آن اتفاقات خوب برای شما بیفتد و شما هم تصمیمات خوب بگیرید. الآن نمی‌توانم بگویم چه اتفاقاتی ولی هر چه که هست قطعاً شمارا خیلی به هدفتان نزدیک می‌کند.

 

ولی در ابتدا دو مطلب قبلی را مروری کوچک داشته باشیم:

هرلحظه که بخواهید می‌توانید با پرسش کردن زندگی‌تان را زیرورو کنید. همین! این بود خلاصه‌ی دو مطلب قبلی

این آیین را آن‌قدر تکرار کنید تا آن را در سراسر وجودتان حس کنید. اینجا مکان حفظ کردن جملات قشنگ و اضافه کردن به آگاهی نیست. نیت گروه پرورش افکار یادگیری عملی و نتیجه‌گیری است. بازهم تکرار می‌کنم آن‌قدر این سؤالات را تکرار کنید تا حس زیبایی به شما بدهد.

صبح:

صبح را با این پرسش آغاز کنید: “چه چیزی در زندگی من عالی است؟ چرا من بی‌نهایت خوشبختم؟ بابت چه چیزی در زندگی‌ام همین الآن شکرگزار خدای مهربان هستم؟”

جواب‌های رفع تکلیفی ندهید. نگویید نفسی می‌آید و می‌رود به‌جای آن واقعاً به سؤال فکر کنید و ببینید تک‌تک چه چیزی به یاد شما می‌آید؟ من هرروز بابت کامپیوتر شخصی‌ام شاکر خداوند بزرگ هستم؛ همه‌ی کارهای من رو راه می‌اندازد، باعث می‌شود سرعت نوشتنم ۴ برابر موبایل باشد. یک جورایی جزو بهترین دوستانم حساب می‌شود.

پس‌ازاینکه به جواب رسیدید ببینید که چرا بابت این موارد زندگی شما عالی است و بابت آن‌ها شکرگزارید؟

من بابت فرزندم شکرگزارم! چون سالم است، باهوش و مهربان است، مودب است و… و اینجاست که کم‌کم شما حسی که باید داشته باشید را پیدا می‌کنید و کم‌کم جذب مثبت شروع می‌شود.

 

افزایش اعتماد به نفس

شاید این مطالب را دوست داشته باشید
۱ از ۱۲۶

احساس بهتر از خوب

احساس شما هرلحظه بهتر می‌شود. تا کی؟ تا زمانی که خود را در این روند سؤال و جواب نگه‌دارید. مرتباً چیزهای بیشتر و دلایل بیشتر طبق قانون جذب به سراغتان می‌آید.

بگذارید ذهنتان پرواز کند. آزادش بگذارید و از روندش لذت ببرید. اگر از این روند لذت نمی‌برید یک جای کار ایراد دارد. این تمرین صبح بود حالا برویم سراغ تمرین ظهر و شب.

ظهر و شب

ظهرها همان کارهایی را بکنید که قبلاً می‌کردید. رمز موفقیت این آیین سادگی آن است. احتیاجی نیست که صبح تا شب درگیر آن باشید.

شب‌ها قبل از خواب به سؤالات صبح خود فکر کنید و سعی کنید جواب‌های صبح و حس آن را دوباره بسازید. خیلی شیرین است که با حس خوب به خواب بروید. بعد از یک هفته برگزاری این آیین خیلی خوب می‌خوابید. من از خوا‌ب‌های شبم لذت نمی‌بردم. همیشه از خواب فراری بودم. اگر قرار بود ۴ روز بعد یک اتفاق خوب برام بیفتد روزهایش مهم نبود ولی عزا می‌گرفتم که ان شاء الله زودتر این ۴ شب بگذرد. ولی الآن جوری می‌خوابم که واقعاً یکی از لذت‌های عالی زندگی‌ام است فقط چون با حس خوب می‌خوابم.

پیشنهاد می‌کنم در ابتدا این مطالب را بخوانید: قانون جذب عشق

 

سورپرایز

یک سورپرایز ویژه برایتان دارم. بعد از یک مدت – ۲۱ الی ۴۰ روز – که این سؤالات رو از خودتان پرسیدید ضمیر ناخودآگاه شما خودش این سؤالات را از شما خواهد پرسید. چی از این بهتر؟ واقعاً هیچی. مغز شما خودش سؤال مثبت می‌پرسد و پاسخ مثبت هم می‌دهد. الآن فقط زمان لذت بردن از زندگی است.

اصل مداومت

این کار را هرروز تکرار کنید. هرروز و هرروز تا قسمتی از وجود شما شود. جیم ران می‌گوید: “تلاش منظم پاداش مضاعفت دارد.” منظم این کار را انجام دهید.

آنتونی رابینز می‌گوید: “اگر کاری را هرروز انجام دهید به نتایجی بزرگ دست می‌یابید، زیرا آنگاه تمام نیروهایتان را بر آن کار متمرکز می‌کنید.”

اسطوره‌ی بی‌مانند

اجازه بدید در مورد اسطوره‌ی بی‌مانندی با شما صحبت کنم. این مرد یکی از نوابغ بزرگ زمانه و به تعبیر خیلی‌ها انیشتین زمان ماست. شاید اسم کتاب او به گوشتان خورده باشد: “تاریخچه‌ی زمان”. این کتاب به خیلی از ابهامات پاسخ می‌دهد مثل: “چه چیزی باعث پیدایش جهان شد؟” “ما از کجا آمده‌ایم و به کجا می‌رویم؟” “منشأ پیدایش جهان چیست و به کجا می‌رود؟”

این‌ها سوالاتی است که این نابغه هرگز دست از پرسیدن آن‌ها برنداشت. لازم است اشاره‌کنم که وی دچار یک بیماری لاعلاج است و تقریباً تمام قسمت‌های بدن او فلج است و حتی قادر به صحبت کردن نیست و با کمک یک دستگاه حسگر مغزی ارتباط برقرار می‌کند. این نابغه استفن هاوکینگ است.

 

اعتماد به نفس هاوکینگ

 

او می‌توانست روی صندلی چرخ‌دار بنشیند و با افسوس و حالت معترض بپرسد: “خدایا چرا این بلا را سر من آوردی؟” اما هرگز چنین نکرد. به‌جای آن پرسید: “ما از کجا آمده‌ایم و به کجا می‌رویم؟” و تمام عمر به دنبال پاسخ گشت. کتاب او به مدت یک سال در صدر رده‌بندی کتاب‌های پرفروش نیویورک‌تایمز قرار داشت.

ما خودمان مشکلاتی را سر راه باورهایمان قرار می‌دهیم. ما برای خود سقف می‌گذاریم. سقفی خیلی خیلی کوچک‌تر از توانایی‌هایمان.

یک پرسش کوانتومی هم من از شما بپرسم. رنج بهتر است یا لذت؟ پس حواستان باشد کدام را انتخاب می‌کنید.

امیدوارم که مطلب امروز برای شما مفید بوده باشد. بی‌صبرانه منتظر خواندن نظرات شما هستم.

حتماً در قسمت پایین نظر بدهید و این مطلب را در گوگل پلاس و فیس بوک شیر کنید تا با کمک شما ما در گوگل محبوب شویم

امیر شریفی

48 نظر
 1. حکیمه می گوید

  سلام خسته نباشید آقای شریفی ممکن هر جا اتفاق خوبی در زندگیم میبینم واقعا قابل دعاتون میکنم خدا رو شکر که با فایلهای شما آشنا شدم خدارو شکر .من دوره فقط اعتماد به نفس رو می‌خوام چجوری ثبت نام و دریافت کنم لطفاً راهنمایی کنید خیلی فوری لازم دارم ممنون

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام
   با ورود به این صفحه و تماس با ادمین های ما میتونید اطلاعات تکمیلی در مورد ثبت نام به دست بیارید
   https://www.parvaresheafkar.com/the-periods/karshenas/

 2. مجید می گوید

  سلام خدمت استاد عزیزم امیر شریفی
  من یک شب خیلی حالم گرفته بود برج ۱۱ سال ۹۷ تو تلگرام سرچ کردم موفقیت ،کانال شما اومد و اولین ویسی که گوش کردم درآغوش خدا بود و نمیدونید چه اشک شوقی میریختم موقع گوش کردنش،آرامش خالص بود ،وارد کانال شدم ،بعدا متوجه شدم دوره دارید ،با اینکه شرایط مناسب نبود دوره روخریدم الان ماه هفتمم ،تو مرحله ی آگاهی و شایستگیم ،روابطم عاااالی شده ،درآمدم روز به روز داره بیشتر میشه ،ارتباطم با خدا قویتر شده ،نمازو دوباره شروع کردم و با خلوص نیت بیشتری میخونم، به آینده خیلی امیدوار شدم و دیگه فهمیدم مسئولیت همه چی به عهده ی خودمه،قبلا فکر میکردم از بیرون یه نیرویی به من تسلط داره بخاطر همون هر چی میشد کاری نمیکردم و شکایت میکردم اما الان با قدرت کلمات و شیوه ی توضیح دادن شما فهمیدم اون نیروئه خودمم ،یه سری سوالات دارم که به مرور جوابشونو پیدا میکنم و یه سری گیر و گور دارم که توی ذهن خودمه رفع میشه ولی الان خیلی اتفاقات قشنگ تو زندگیم هست که بهشون توجه میکنم و حالم خوب میشه ،حال دلتون همیشه خوب استاد نازنین ،صداتون آرام بخشه❤⚘🙏

 3. گیتی می گوید

  سلام آقای شریفی وقتتون بخیر. من حدودا یک سال و نیمه که با قانون جذب از طریق کتاب راز اشنا شدم و بعد از اون کتابای دیگه تهیه کردم و روز ب روز بیشتر علاقه مند شدم. اسم شما رو زیاد شنیده بودم ولی فرصت پیش نمیومد که بخوام فایل های صوتی رو گوش کنم و حتی اسم کانال تلگرامتون هم نمیدونستم. تا اینکه بعد عید وقتی تو ایستگاه اتوبوس نشسته بودم کتاب محدودیت صفر دستم بود یهو یه خانمی اومد و ازم اسم و موضوع کتاب رو پرسید و وقتی فهمید تو زمینه قانون جذبه شروع کرد از شما و دوره کارشناس جذب صحبت کردن انقدر تعریف کرد که کنجکاو شدم شرکت کنم اما بعد از اون روز یادم رفت. تا اینکه یه هفته بعدش با دوستم توی مترو داشتم صحبت میکردم از کتاب محدودیت صفر که خیلی خوبه حتما بخون و فلان . دوستم یهو گفت شنیدی چقدر از دوره های امیرشریفی تعریف میکنن؟ من گفتم اره تو شرکت نکردی؟ گفت نه ولی خیلی دلم میخواد شرکت کنم یهو یه خانمی کنار ما بود حرفمونو شنید و شروع کرد از شما و دوره ها و تجربه هاش صحبت کردن و خیلی راضی بود. من فکرم مشغول شد و گفتم حتما نشونس که چند روزه اسم شما و تعریف شما رو میشنوم. همونجور که جو وایتالی تو کتاب گفته ممکنه الهام باشه. اون شب کانال اکادمی موفقیت رو پیدا کردم ولی باز فرصت نمیشد فایل ها رو گوش بدم تا اینکه یه روز تو بیمارستان بودم و پرستار بخش وقتی کتاب محدودیت صفرو دید و فهمید به قانون جذب علاقه دارم از شما حرف زد و گفت که چقدر فایل های صوتی کانالتون خوبه و رو زندگیش تاثیر گذاشته و دقیقا هم گفت که عضو کانال اکادمی موفقیته. در صورتی که شما کاناال پرورش جذب هم دارید. از اون روز دیگه جدی گرفتم و شروع کردم فایل ها رو گوش دادن. الان به فایل ۲۰ رسیدم و دیروز تمرین بخشش رو انجام دادم. یه شخصی خیلی زیاد ناراحتم کرده بود جوری که واقعا یادش میفتادم فقط نفرت میومد تو ذهنم. اما تصمیم گرفتم تمرین بخشش رو انجام بدم و ببخشمش نه بخاطر اینکه رابطم باهاش خوب شه فقط و فقط واسه ارامش خودم. اینکارو انجام دادم و به خودم قبولوندم که ازش هیچ کینه ای ندارم. اسم ۵ نفر که ناراحت بودم رو نوشتم ولی اون شخص چون شدتش بیشتر بود اولین نفر نوشتم. تا اینکه دیشب تا خودِ صبح خوابِ اون شخص رو دیدم. خواب دیدم خودش اومده و پی ام داده و اخلاق و رفتارش خیلی خوب شده و ازکارایی که کرده پشیمونه و میخواد ازدلم دربیاره. سوالم اینه که ممکنه این خواب نشونه باشه که مثلا درست انجام دادم تمرینو؟؟؟
  راستی خیلی خوشحالم بابت اینکه شما رو پیدا کردم و هر روز واسه اون سه تا خانومی که به طور اتفاقی شما رو بهم معرفی کردن دعا میکنم. ممنونم از زحماتتون

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر
   بله خواب ها نشانه هستند
   ما در طول روز ارتعاش میفرستیم ولی به محض خوابیدن ارتعاشی نمیفرستیم و خواب های شما میتونه آلارم و نشانه ای باشه ک در طول روز چه ارتعاشاتی فرستادید
   شاد باشید.

 4. Pariya می گوید

  سلام خدمت اقای شریفی عزیز واقعا ازتون ممنونم با اموزشای شما زندگی من زیر و رو شد واقعا کانال و دوره شما معجزه ی زندگی من بود🌸🌸

 5. فاطمه سادات می گوید

  سلام
  آیا الان هم میتونم در دوره کارشناسی جذب شرکت کنم؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر
   برای انجام امور ثبت نامی به آیدی تلگرامی زیر پیام بدید
   Mrjanpanah@
   موفق باشید.

 6. Fatemeh می گوید

  سلام اقای شریفی
  درمورد بازی فراوانی وقتی ما یک میلیون تومن فکر میکنیم داریم ووقتی قرار اینو خرج کنیم یعنی خرید کنیم واقعی باید خرید کنیم یا نه تو ذهنمون واقعا برام سوال شده ممنونم

 7. سارا می گوید

  سلام اقای شریفی، ممنون از سایت خوبتون، خدا قوت، من بازی فراوانی را انجام میدم ولی عملا در روز که برای خرید بیرون میرم مثلا جای ۵ تا خرید لباس که بمن حس خوب میده ٣ تا خرید میکنم و دودل میشم همش میترسم همه پولی که همراهمه خرج بشه و تموم شه، این کار من یعنی که ارتعاش بد دارم؟
  و سوال دومم بازی فراوانی را اخر شب قبل از خواب انجام میدم یجورایی تو خواب و بیداری و لی اینقدر لیست خرید مینویسم که گاها از مبلغ اون روز بیشتر میشه، این کار مشکلی نداره؟

 8. علی می گوید

  سلام اقای شریفی بنده چندتا سوال داشتم میخواستم قبل از پرسیدن خدمتتون عرض کنم که بنده میخوام این سوالات در سایت مشاهده نشه باید جیکار کنم ؟؟؟

  1. admin می گوید

   سلام

   شما سوالات را همینجا بپرسید و در انتها بفرمایید که نمایش داده نشوند

   موید باشید

 9. علی می گوید

  سلام اقای شریفی من چند تا سوال بپرسم که میخوام مخفی باشه باید جیکار کنم؟؟

 10. علی می گوید

  سلام اقای شریفی ببخشید شما قرار بود در مورد جذب همسر مورد علاقمون طبق تصوراتمون درست کنید و در کانال قرار دهید بی زحمت این فایل رو ضبط کنید و در کانال قرار دهید
  با تشکر فراوان علی

 11. علی می گوید

  سلام اقای شریفی شما قرار بود یک فایل صوتی در مورد جذب همسر با تصورات خودمون درست کنید و در کانال قرار دهید بی زحمت لطف میکنید این فایل رو در اختیار ما قرار دهید
  با تشکر فراوان علی

 12. سارا می گوید

  سلام و خدا قوت. میشه تمرینات بیشتر و راهکارای بیشتر برامون بزیزید.بعد چطور از جملات مثبت استفاده کنیم. خیللللیییییی ممنون از وقتی که میگذارید. ان شاالله همیشه احساساتتون عالی باشه.

  1. admin می گوید

   سلام

   نمیخواد از جملات مثبت استفاده کنید. اگر میخواستم حرفهای تکراری بزنم ترجیح میدادم حرف نزنم. فقط کانون توجهتون رو عوض کنید. بهترین راه کارها سوال و شکرگزاریه

 13. علی می گوید

  سلام اقای شریفی خیلی ممنون از مطالب خوبتون
  ممنون از فایل های صوتی که در کانال قرار میدهید درمورد فایل صوتی که در مورد جذب یه شخص مثلا فرمودید که با قانون جذب و با انرژی فرستادند بتونیم دختر یا پسر همسایه یا هر کس دیگر رو جذب کنیم بنظر بنده این کار نشدنی. واقعا نمیشه برای دیگران تصمیم بگیرم باید حتما هر دو طرف راضی باشند برای ازدواج. سوال بنده این بود که امکانش هست همسر آیندمون رو با ذهن در مورد( چهرش اخلاقیات سن میزان محبت میزان عشق وغیره ) رو تصویر سازی کنیم و ارتعاش مثبت بفرستیم تا کائنات خودش برای ما یه مورد که دلمون میخواد پیدا کند. در مورد ماشین یا خونه که شکلی داشته باشه این امکانش هست میخواستم بدونم در مورد همسر اینده هم میتوان جذب کرد یا خیر؟ اگه امکانش هست میخواستم ازتون خواهش بیشتر توضیح بدید
  با تشکر فراوان علی

  1. admin می گوید

   سلام

   حتما یک فایل صوتی درست میکنم. با دقتی میتوانید این کار را انجام دهید که اگر قبلا زیاد با قانون جذب کار نکرده باشید خشکتون میزنه. خودم این کار را کردم که میگویم. همسری که حتی میتوانید کتابهایی که دوست دارید خوانده باشه رو انتخاب کنید. یک فایل صوتی میذارم کامل توضیح میدم

   موید باشید

 14. سعدی می گوید

  باعرض سلام بسیار بسیار زیبا ومفید بود
  یواش یواش دارم به قدرت ذهنم ایمان پیدا می کنم چه نعمتی خدای یگانه به ما عطا فرموده
  اقای شریفی مدتیه که فکر تغیر شغل ذهنم رو تماما مشغول کرده
  وشغلی که انتخاب کردم نیاز به زمان زیادی دارم تا اموزش کافی راببرم

  (((ولی علاقه زیادی بهش دارم)))

  امابعضی وقتها افکار منفی به سراغم میاد که ناامید بشم
  مثال ازشما گذشته دنبال کاری دیگری برید وو…
  من بایستی چیکار کنم که بیشتر جنبه مثبت رو دنبال کنم و ذهنمو بیشتر تقویت کنم دنبال منفی گرای نروم

 15. شهناز می گوید

  اقای شریفی من شهناز,هستم نه شهرزاد

 16. سارا می گوید

  سلام خسته نباشید اقای شریفی، برای برگرداندن کسی به رابطه ای که قبلا اون شخص رو از دست دادم چه سوال هایی باید بپرسم؟! یا اینکه فقط تصور کنم اون برگشته کافیه؟! ممنون از راهنماییتون

 17. اکرم می گوید

  با سلام و شب به خیر من جدیدا با قانون جذب آشنا شدم امیدوارم ظرف مدت کوتاهی بتوانم زندگیم و خودم را تغییر دهم و راه موفقیت و هموار زندگیم که همان خوشبختی است را بیابم از هم اکنون با اقتدار میگویم ایمانم به خدا قوی است و من می توانم .از شما نیز بابت تمام مطالب و فایل هایی می گذارید که عده ای مثل من را جذب مثبت اندیشی کنید بینهایت متشکرم.

 18. مهدی می گوید

  سلام جناب شریفی من همان مسئله دوستان در مورد چرا و چگونه را دارم من ابتدا با چرا از خودم میپرسیدم و تحولی ایجاد شد در من ولی بعدا در جاهایی خوندم که با چرا نباید پرسید با چگونه باید شروع کرد الان خیلی مردد هستم لطفا راهنمایی بفرمایید .البته من فقط تکرار میکنم برای تغییر ناخوداگاهم نه برای مورد شما که خودم پاسخش را بدهم و شکرگذاری کنم. لطفا راهنمایی بفرمایید

  1. admin می گوید

   سلام

   پاسخ سوال شما را در پاسخ خانم شهرزاد دادم. شما خودتان میگوید با چرا تحول ایجاد شد. من هم همین تحول را حس کردم. بله در مواردی چگونه خوب است مخصوصا کسانی چگونه را تایید میکنند که تدریس موفقیت میکنند نه قانون جذب. نگاه کنید ممکن است یک مربی فوتبال هی به بازیکنانش بگوید حریف فردا قوی است باید تمرین کنید حریف خیلی قوی است باید تمرکز کنید! از دید مربیگری این حرفها درست است ولی از دید قانون جذب خیر.

   چند روز پیش از کارلو آنجلوتی یک سوالی پرسیدند که من تازه فهمیدم این مربی چرا اینقدر بزرگ است. از او پرسیدند راه غلبه بازیکنان بر لیونل مسی که بهترین بازیکن دنیاست چیست؟ و کارلو آنجلوتی گفت بهترین کار این است که در رختکن اصلا در مورد مسی صحبت نکنید چون اینقدر توانایی دارد که با گفتنش ضعیف میشویم.

   تمام مسائل را از دید قانون جذب پیگیری کنید. به پروردگار عالم قسم معجزاتی دیدم که گاهی بابتش بغض میکنم. دوست دارم شما هم ببینید. فقط قانون جذب و دیگر هیچ

   موید باشید

 19. فاطمه می گوید

  سلام.ممنون بابت کانال زیباتون.میخواستم راجع به تجربه خواستن و رها کردن در مورد خودم بگم.من ماه پیش از کائنات خواستم یک میلیون پول از جایی که انتظارشو نداشتم بهم بده .دو روز بعد در کمال تعجب از جایی برام ۱۰۰ تومان و از جای دیگه برام ۳۰۰ تومان اومد.بقیش هم که نیومد به خاطر این بود که همش به این توجه میکردم که از کجا و چگونه میاد و همین حس منفی میداد.آقای شریفی چطوری این « از کجا و چگونه» رو از بین ببرم؟مچکرم

 20. سارا می گوید

  و یا اصلا سوال نپرسم و وانمو د کنم که الان در اون رابطه هستم؟!
  با تشکر

 21. سارا می گوید

  سلام اقای شریفی، ممنون از مطالب خوبتون، برای برگرداندن شخصی که قبلا در رابطه با او بوده ایم و از دستش داده ایم چه سوالاتی باید هرروز از خودمون بپرسیم؟! ممنون از راهنماییتون

  1. admin می گوید

   سلام

   این سوال چندمین بار است که تکرار میشود. ما نمیتوانیم افراد یا چیز خاصی را جذب کنیم. باید دست دنیا را باز گذاشت. مثلا من نمیتوانم بگویم من بنز سفید همسایه ی خودمان را میخوام باید بگویم من یک بنز سفید مدل X میخواهم.

   البته نمیگویم اصلا نمیشود. با قانون جذب میشود کمک کرد ولی من اعتقاد دارم قانون جذب صد در صد و صد در صد جواب میدهد ولی در این مورد خیر. بهترین راه برای نزدیکی به یک شخص تفکر و تمرکز به ویژگی های خوب آن شخص میباشد تا ارتعاش رابطه ی خود را بالا ببرید.

   موید باشید

 22. شهناز می گوید

  ضمن عرض ادب خواستم نظر شخصیم رو در مورد سوالات با چرا و چگونه بگم
  اقای دکتر ازمندیان میگفتن سوالات با چرا مخربند و در کانال شما گفته میشه سوال با چگونه مخربه
  نظر من اینه که مخرب بودن به نوع جواب ما برمیگرده من وقتی میتونم به سوالم جواب بدم بهتره با چگونه بپرسم مثلا من چگونه کنکور قبول بشم خوب راهش اینه که من برم و با رتبه های برتر خرف بزنم کتاب تست بخرم و…..
  اما گاهی من راه حلی ندارم مثلا من ماشین عالی میخام پول کافی ندارم اینحا سوال چگونه طبق گفته اقای شریفی فظ ناامیدم میکنه اما وقتی میپرسم چرا ماشین میخام حواب میدم چون لیاقتشو دارم

  1. admin می گوید

   سلام

   در مورد اینکه راه حل داریم که حتما همینطوره. تنها موردی که میتوانیم از چگونه سوال کنیم همین مورد است. تنها و تنها مورد ولی معمولا ما هیچ ایده ای برای اهدافمان نداریم.

   در مورد اینکه دکتر آزمندیان گفتند چرا مخربه با احترام به کسوت ایشان کاملا و تمام قد مخالفم و تا ابد سر حرفم هستم. استر هیکس و آنتونی رابینز شدیدا سوالات با چرا را تایید کردند و جدای این اساتید من خودم قدرت چرا را در زندگی ام دیدم. شما حاضرید زمین را ده متر بکنید؟ مسلما نه! ولی اگر زیرش یک گنج بزرگ باشد چطور؟ حتما. ضمیر ناخودآگاه شدیدا به چرای خوب جواب مثبت میدهد مخصوصا چرایی که قابل حس باشد.

   تنها مورد چگونه همون مسئله است که گفتم که حتی در این مورد هم بعد از چرا باید پرسیده شود. سعی میکنم یک فایل صوتی در مورد سوالات ضبط کنم تا ابهامات برطرف شود.

   1. hmide می گوید

    سلام. ممنون از توضیحات دقیقتون. اقای شریفی با وجود توضیحات کامل شما و متنهای جامع داخل سایت فایلهای صوتی شما به طور معجزه اسایی کارسازند. با وجود وقت گیری و زحمت برای شما اما درخواست میکنم حتما فایلی در مورد چگونگی پرسشها در زمینه های مختلف بگذارید. بسیار ممنونم.خدا قوت!!!!!!!!!

 23. شهناز می گوید

  درود بر شما وقتتون متعالی
  فایل صوتی که از استیو گذاشتین دانلود نمیشه در واقع خالیه

 24. shahbazihamed1990@gmail.com می گوید

  با عرض سلام و احترام خدمت تمام دوستان امیدوارم که سال خوب و پر از پول و خوشبختی را داشته باشید مدتی است که با کانال شما آشنا شده ام و خیلی لذت میبرم با اجازه ادمین یه نکته رو دوست داشتم بگم
  کلا دو نوع سوال هست
  سوالاتی که با چرا شروع میشه و سوالاتی که با چگونه شروع میشه
  سوالاتی که با چرا شروع میشه اساسا ذهن را به بن بست می برند و برای ذهن مانع ایجاد میکند ولی سوالاتی که با چگونه شروع میشوند ذهن را وادار میکند که به جواب برسد البته من فقط نظرم رو گفتم
  به همین دلیل من فکر میکنم که سوال باید با چگونه شروع شود تا ذهن به دنبال جواب مناسب بگردد البته منظورم از ذهن ضمیر نا خود آگاه است شما با سوالاتی که با چگونه شروع میشود در واقع دارید به کائنات میگید که راه رسیدن به هدفم را بهم نشون بده

  1. admin می گوید

   سلام

   نظر من متفاوته. ما دنبال چرای قوی هستیم و زیاد کاری به چگونه نداریم. البته نه تنها نظر من که نظر اساتید موفقت دنیا اینگونه است.

   البته من احترام کامل به علم و نظر شما میگذارم و ممنونم که دانسته های خود را در اختیار ما قرار دادید.

   موید باشید

 25. alimt160@gmail.com می گوید

  اقای سلام من درباره تغییر احساس بگم این برام خیلی مفیده یعنی همون لحظه احساسم عالی میشه وقتی حسم بده این فکرو میکنم که فکر بد یا تمرکز بر روی مشکلم نه تنها دردی رو دوا نمیکنه بلکه شرایط رو بدترم میکنه در عوض اگه احساسم خوب باشه نه تنها تاثیر بدی نداره و خنثی نیست حتی اون مشکلاتی هم کا دارم رو هم حل میکنه گفتم اینو اینجا بگم تا شاید بقیه تونستن استفاده کنن چون من زیر ۱ ثانیه احساسم بی شوخی به شدت عالی میشه ممنون

 26. شهناز می گوید

  پس برای مثال در مورد همین ماشین بهم بگین چه سوالی مثلا باید از خودم بپرسم

  1. admin می گوید

   سلام

   من پاسخ سوالتون رو در سوال یکی دیگر از کاربران دادم مجددا اینجا می‌نویسم:

   چرا یک ماشین ۲۰۰ میلیونی میخواهم؟

   تونی رابینز میگه اگر چرای قوی داشته باشید چگونه خواهد آمد

 27. سارا می گوید

  سلام. خدا قوت و بسیار تشکر جناب شریفی. عالی هستن مطالب. من از وقتی بچه بودم هر چی واقعا باهاش هم ارتعاش شدم به دست اوردم ولی نتونستم حفظش کنم. یعنی جذبش میکنم بعد ازش خسته میشم یا واسم تکراری میشه و از دستش میدم. چکار کنم چیزی رو که جذبش میکنم نگهش دارم؟گاهی واسه چیزی شاید پنج سال هم زمان گذاشتم تا تونستن بهش برسم ولی نمیتونم نگهش دارم.

  1. admin می گوید

   سلام

   چقدر زیبا خودتان جواب سوالتان را دادید. بعد از جذبش خسته می‌شوم. خستگی = حس بد = از دست دادن. شما بابت چیزهایی که به دست می‌آورید شکر گزاری کنید و به خوبی‌هاشون فکر کنید.

   موید باشید

 28. مریم می گوید

  متشکرم از مطالب فوق العاده سایت و کانال.
  تا دو سه ماه پیش خیلی بهم ریخته و نا امید بودم،هیچ کاری رو تموم نمیکردم،انگیزه نداشتم…
  اما خواستم زندگیم رو عوض کنم،و پشت سر هم ،خدا مواردی رو سر راهم قرار داد که بهتر زندگی کردن رو بیاموزم.
  تموم تعطیلات رو با شادی و لبخند از خواب بیدار شدم و خدا رو بابت سلامتی،خانواده خوبم،آرامش و… سپاس گفتم.
  خیلی کارها هست که باید انجام بدم و خیلی چیزها که باید یاد بگیرم،اما دیگه نا امید نیستم و به قدرت ذهنم ایمان دارم?
  برای تقویت تلاش ، اراده و اعتماد به نفس هم لطفا مطالبی رو ارایه بدید.
  برای شما بهترین ها رو آرزو دارم❤

  1. admin می گوید

   سلام

   برای اعتماد به نفس حتما. اراده و تلاش چیزی جز دو اهرم رنج و لذت نیست. یک مقدار مطالبش طولانیه ولی حتما اون رو هم قرار میدم.

   1. مریم می گوید

    متشکرم
    راستی اگه مطالب بصورت فایل صوتی ارائه بشن خیلی کاربردی تره
    در زمانی که شرایط مطالعه نیست،میشه گوش داد

    1. admin می گوید

     سلام

     بله قبول دارم راحت تره ولی معمولا در مکانهای ساکت نیستم. اگر شرایطش پیش بیاید حتما

 29. شهناز می گوید

  سلام وقتتون خوش یه سوال دارم فرض کنیم من یه خواسته ای دارم که هنوز,محقق نشده مثلا یک ماشین ۲۰۰میلیونی میخوام و پول کافی هم واسه خریدش ندارم.
  حالا اینجا دو تا سوال پیش میاد از خودم سوال کنم چگونه به ماشین ۲۰۰میلیونی برسم
  یا سوال کنم چرا من این ماشین ۲۰۰میلیونی رو بدست اوردم

  1. admin می گوید

   سلام

   من بارها و بارها گفتم. چگونه دست ما نیست و قرار نیست بدانیم. نگاه کنید همه چیز را با احساستان بسنجید. شما اگر بگویید چگونه راه حلی به ذهنتان نمیرسد و احساساتان بد میشود. اگر شما راهی برایش داشتید که الان بهش رسیده بودید. قرار است راهها جلوی پای ما قرار بگیرند.

   بدترین سوال در هر کاری چگونه است

   1. آتیه می گوید

    پس چه سوالی بپرسیم ؟
    مثلاً چطور میتوانم یک ماشین ۲۰۰ م داشته باشم ؟

    1. admin می گوید

     سلام

     چرا یک ماشین ۲۰۰ میلیونی میخواهم؟

     تونی رابینز میگه اگر چرای قوی داشته باشید چگونه خواهد آمد

یک نظر ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوره پرمخاطب موفقیت ( کارشناس جذب شوید )
اطلاعات بیشتر و ثبت نام