زندگینامه والتر بروخ – پدر تلویزیون

walter-bruch-1  

بیوگرافی والتر بروخ، پدر تلویزیون

در زندگی نامه والتر بروخ اینگونه آمده است که: والتر بروخ مخترع سیستم پال در تاریخ دوم مارس ۱۹۰۸ در شهر نیو اشتات در آلمان غربی (سابق) دیده به جهان گشود. وی پس از تحصیلات ابتدایی و متوسطه وارد دانشکده فنی شد.
والتر بروخ در سال ۱۹۲۹ وارد دانشگاه شد. در زمان دانشجویی خود در یک اداره تحقیقاتی و طراحی متعلق به مجارستانی‌ ها به نام Denes Von Miholy مشغول بکار شد. درست همان موقعی که اولین بار تلویزیون سیاه و سفید توسط بال نیپ کو در معرض نمایش گذارده شده بود، والتر بروخ علاقه خود را نسبت به تلویزیون ابراز کرده و دنبال این رشته را گرفت.

والتر بروخ در سال ۱۹۳۵ به استخدام شرکت تلفن (AEG) در آمد و در قسمت طراحی و تحقیقات شروع بکار کرد. از همان ابتدا بروخ سعی می‌ کرد برنامه‌ های تئوری خود را با آزمایشات و تحقیقات توام سازد. در این رشته چنان شایستگی از خود نشان داد که آقای پروفسور شورتر او را دستیار خود کرده و در قسمت آزمایشگاه و تحقیقات فیزیک فعالیت خود را شروع کرد.

والتر بروخ در سال ۱۹۳۶ موفق به ساخت دوربینی به نام ایکونسکپ شد و با همان دوربین شخصاً از بازیهای المپیک ۱۹۳۶ فیلمبرداری کرد.

در سال ۱۹۳۷ در نمایشگاه بین المللی پاریس دستگاه فیلمبرداری ایکونسکپ به نمایش گذاشته شد. در آن سال دستگاه والتر بروخ به عنوان اعجاب انگیزترین اختراع به مردم جهان معرفی شد.

در طی جنگ جهانی دوم، والتر بروخ در برلین یک آزمایشگاه فیزیک جهت تحقیقات و طراحی با کمک مهندسین و محققین فیزیکدان شوروی سابق افتتاح کرد که این آزمایشگاه معروف به فیزیک الکترونیک بود. بعد از جنگ جهانی، یعنی در سال ۱۹۵۰ بروخ به کارخانه تلفن برگشت و دوباره کارش را در آنجا ادامه داد.

شاید این مطالب را دوست داشته باشید
۱ از ۴۶

در سال ۱۹۶۰ والتر بروخ آزمایشات خود را درباره تلویزیون رنگی آغاز کرد و در این راه از کوشش و تلاش مضایقه نکرد تا اینکه موفق شد این سیستم را که به نوبه خود بی نظیر بود به مردم جهان هدیه کند.

این سیستم بخصوص از نظر نیازهای جغرافیایی و اقتصادی طراحی شده بود. والتر بروخ در سوم ژانویه ۱۹۶۳ یک برنامه رادیویی انجام داد و سیستم خود را به دنیا معرفی کرد.

walter-bruch-3

در ۲۵ اگوست ۱۹۶۷ تصویر رنگی از جایی به جای دیگر پخش شد و این افتخار بزرگی بود که نصیب مردم آلمان شد. این تنها سیستم رنگی می‌ باشد که بشر با اعتماد و اطمینان کامل آن را برای پخش تصاویر رنگی بکار برد. این مرد تمام موفقیتهای خود را زاییده تعلیم و تربیت جامعه خویش می‌ دانست و معتقد بود که کشور او توانسته است او را در این راه یاری دهد و به موفقیت برساند. والتر بروخ سیستم را به نام خود نامگذاری نکرد بلکه آن را پال نامید.

والتر بروخ جوایز متعددی را از مرکز تحقیقات و آزمایشگاه الکترونیک کشورهای آمریکا و انگلستان دریافت کرده است. ولی بزرگترین جایزه بروخ گرفتن انگشتر زیمنس (جایزه بزرگ تکنیک) بود. این جایزه به او و ورنرفون بروان برای اختراع راکت V2 و راکت V4 تعلق گرفت.

آلمانیها والتر بروخ را پدر تلویزیون نام نهاده‌ اند.

1 نظر
  1. فرناز می گوید

    سلام آقای شریفی عزیز. از کانال و مطالب بسیار. عالیتون متشکرم صدای شما تو فایلهای صوتی حس خیلی خوبی به من میده. و در مدت کم جذبهای خیلی خوبی داشتم. من در دوره جدید شما ثبت نام کردم.فقط میخواستم خواهش کنم اگه ممکنه یه گروه جدید برای اعضا دوره جدید. باز کنید و در مورد این که چه زمانی فایلها رو دانلود کنیم و بترتیب تمرینها را انجام بدیم راهنمایی بفرمایید چون گروه کارشناس جذب
    قبلی برای ماه هفتمی هاست و وقتی این مطالب. رو میخوانیم به قول شما با فنجون پر دوره رو
    شروع میکنیم . چون خودتون هم فرمودید تمرینها و فاصله زمانی بین فایلها حساب شده
    است . باز هم بی نهایت ممنونم

یک نظر ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوره پرمخاطب موفقیت ( کارشناس جذب شوید )
اطلاعات بیشتر و ثبت نام