آیکون تلگرام  جهت استفاده از تمامی آموزش ها در کانال تلگرام پرورش افکار عضو شوید

زندگینامه لیزی ولاسکوئز – زشت ترین زن جهان

بیوگرافی زشت ترین زن دنیا,زشت ترین زن جهان,زشت ترین زن دنیا

   

بیوگرافی زشت ترین زن دنیا

لیزی ولاسکوئز (Lizzie Velásquez) که زمانی به او لقب «زشت‌ ترین زن دنیا» را دادند تصمیم گرفت شرایط را به نفع خودش تغییر دهد و به همه نشان بدهد که شما را آن‌ چیزی تعریف می‌ کند که خودتان انجام می‌ دهید و می‌ خواهید.

زشت ترین زن دنیا کیست؟ 

لیزی در ۱۳ مارس سال ۱۹۸۹ (۲۲ اسفند ۱۳۶۷) در تگزاس در ایالات متحده متولد شد و نخستین فرزند خانواده‌ اش بود. او یک ماه زود به دنیا آمد و هنگام تولد فقط یک کیلو و دویست گرم وزن داشت. خودش می‌ گوید در بیمارستان به والدینش گفتند دخترتان ممکن است هرگز نتواند چهاردست‌ و پا برود، راه برود، حرف بزند، فکر کند، یا هیچ‌ کاری را خودش انجام بدهد. شاید طبیعی بود اگر مادر و پدر جوان شکایت می‌ کردند که چرا باید نخستین فرزند ما به همه‌ ی این گرفتاری‌ های ناشناخته مبتلا باشد؟ ولی مادر و پدر لیزی به پزشکان گفتند می‌ خواهند نوزادشان را ببینند، او را در آغوش بگیرند، به خانه ببرند، به او عشق بورزند، و تمام تلاش و توانایی‌ شان را برای خوب بزرگ‌ کردنش به کار بگیرند. او می‌ گوید والدینم دقیقاً همین کار را کردند.
لیزی مبتلا به نوعی سندرم نادر و ناشناخته است که به‌ جز او فقط دو نفر دیگر در دنیا به آن مبتلا هستند. بدنش صفر درصد چربی دارد و هرگز، هرچقدر هم که غذا بخورد، چاق نمی‌ شود. او هرگز بیش از ۲۹ کیلوگرم وزن نداشته است. هرچند که به بی‌ اشتهایی هم مبتلا نیست و درواقع دریافتی انرژی بدنش روزانه ۵۰۰۰ کیلوکالری است (مقایسه کنید با میانگین دریافتی انرژی در آمریکا که ۳۷۷۰ کیلوکالری است). او باید هر ۱۵ دقیقه غذا بخورد. ولی از این غذایی که می‌ خورد چربی‌ ای در بدنش تولید نمی‌ شود. خودش این را موهبتی خدادادی می‌ نامد که هرچه دوست دارد می‌ خورد و چاق نمی‌ شود.

بیوگرافی زشت ترین زن دنیا,زشت ترین زن جهان,زشت ترین زن دنیا

او از چشم راست نابیناست و این نابینایی از چهارسالگی آغاز شد. دید چشم چپش هم چندان واضح نیست. با این حال همواره سعی می‌ کند نکات مثبت خودش و شرایطش را ببیند و بر آنها تأکید کند. بنابراین چاق‌ نشدن یا کوچک‌ بودن بیش از اندازه‌ ی بدنش را مفید می‌ داند و هرگز نمی‌ گوید یک چشم من نابیناست، بلکه می‌ گوید من دنیا را با یک چشم می‌ بینم و این هیچ ایرادی ندارد. چون در عوض وقتی لنز می‌ خرم به جای پول یک جفت باید پول یکی را بدهم!
شرایط بیماری او شبیه بسیاری از بیماری‌ های خاص دیگر مثلاً سندرم پروگریا (سندرمی که مبتلایان به آن به پیری زودرس دچار می‌ شوند) است اما بیماری‌ اش لاعلاج یا کشنده تشخیص داده نشده. نکته‌ ی جالب درباره‌ ی او این است که ظاهراً استخوان‌ ها، دندان‌ ها، و اندام‌ های داخلی بدنش کاملاً از این سندرم در امان مانده و اکنون سالم‌ اند. حتی دانشمندان بر این باورند که او می‌ تواند به‌طور طبیعی تولید مثل کند و بیماری‌ اش را به فرزندانش منتقل نخواهد کرد. هرچند که سیستم ایمنی ضعیفی دارد و آسان بیمار می‌ شود.

حتما این مطلب را دوست خواهید داشت
زندگینامه هانس کریستیان آندرسن - نویسنده

کتاب لیزی ولاسکوئز

زشت ترین زن دنیا کیست,زندگینامه زلیزی ولاسکوئز,عکس زشت ترین زن دنیا

او در رشته‌ ی مطالعات ارتباطات از دانشگاه تگزاس فارغ‌ التحصیل شده و تاکنون دو کتاب منتشر کرده و سومین کتابش را در دست تحریر دارد. کتاب نخست زندگی‌ نامه‌ ی خودنوشت او، با عنوان «لیزی زیبا؛ داستان لیزی ولاسکوئز» (Lizzie Beautiful; The Story of Lizzie Velásquez) است که در سال ۲۰۱۰ به دو زبان انگلیسی و اسپانیایی منتشر شد. کتاب دومش با عنوان «زیبا باش، خودت باش» (Be Beautiful, Be You) در سال ۲۰۱۲ منتشر شد و مضمونش آگاه‌ سازی مردم از این موضوع است که زیبایی ظاهری مهم نیست و هرکس باید برای آن‌ کسی که هست خودش را دوست داشته باشد.

عکس های زشت ترین زن دنیا,کتاب لیزی ولاسکوئز

در ویدئویی شرح می‌ دهد که پدر و مادرش با درک عمیقی که داشتند او را همچون کودکی عادی بزرگ کردند و اکنون برای هرآنچه هست و انجام داده خودش را مدیون آنها می‌ داند. خودش را مدیون مادرش می‌ داند که این جرئت و اعتماد به‌ نفس را در او ایجاد کرده که حالا مقابل تماشاچیانش بایستد و بگوید زندگی سختی داشته ولی به آنچه به دست آورده می‌ ارزیده است. او می‌ گوید من ۱۵۰درصد عادی بزرگ شدم. آن‌ قدر عادی که وقتی به مهدکودک رفتم هیچ تصوری از این نداشتم که چهره‌ ام با کودکان دیگر فرق دارد. در نخستین روز مدرسه وقتی به سراغ نخستین کودک نزدیکش می‌ رود او چنان واکنشی نشان می‌ دهد گویا وحشتناک‌ ترین هیولای عمرش را دیده. اما واکنش لیزی این بوده که «من که بچه‌ ی بامزه‌ ای هستم، این دختره چقدر بی‌ ادبه!». اما انتظارش برای بهترشدن برخوردها در مدرسه نه‌ تنها به سر نرسید بلکه همه‌ چیز بدتر و بدتر شد و او می‌ دید که همه از او دوری می‌ کنند. اما نمی‌ فهمید چرا؟! او که در حق کسی بدی نکرده بود. وقتی این موضوع را با ناراحتی با پدر و مادرش مطرح کرد آنها به او گفتند که «علتش فقط اینه که تو از بقیه کوچک‌ جثه‌ تری. تو مبتلا به این سندرم ناشناخته و نادری ولی قرار نیست این سندرم تو رو تعریف کند. پس برو مدرسه، سرت رو بالا بگیر، لبخند بزن و خودت باش، تا بقیه ببینند تو هم مثل اونایی.» و او هم چنین کرد.

حتما این مطلب را دوست خواهید داشت
زندگینامه جان کوم – خالق واتس اپ

عکس های زشت ترین زن دنیا

بیوگرافی زشت ترین زن دنیا,زشت ترین زن جهان,زشت ترین زن دنیا

او از تماشاچیانش می‌خواهد با خود فکر کنند و ببینند چه‌ چیزی آنها را تعریف می‌ کند؟ جایی که متولد شده‌ اند، پیشینه‌ ی خانوادگی‌ شان، دوستان‌ شان، یا چه‌ چیز دیگری؟ لیزی می‌ گوید برای خودش مدت‌ ها طول کشید تا تعریف خودش را پیدا کرد. او مدت‌ ها از قیافه‌ ی خودش بیزار شده بود. وقتی صبح‌ ها جلو آینه آماده‌ ی رفتن به مدرسه می‌ شد، پاهای کوچکش، دست‌ های نحیفش، و صورت بیش از حد لاغرش را زشت می‌ دانست و دلش می‌ خواست بتواند به‌ نوعی از شر این سندرم خلاص شود. با خودش فکر می‌ کرد،‌ «اگر و فقط اگر به این سندرم مبتلا نبودم چقدر زندگیم آسون‌ تر می‌ شد.» می‌ گوید: «مدت‌ها آرزو کردم، دعا کردم،‌ امید بستم که روزی از خواب بیدار شوم و ببینم قیافه‌ ای عادی دارم. این چیزی بود که هر روز خواستم و هر روز از به‌دست‌ آوردنش ناامید شدم.»
اما پدر و مادرش حامیان بزرگ او بودند. کسانی که هروقت ناراحت بود به او تسلی دادند و وقتی خوشحال بود با او خندیدند. و به او آموختند که باوجود داشتن این بیماری و باوجود شرایط بسیار سخت زندگی، نباید اجازه بدهد که این بیماری او را تعریف کند. باید به یاد داشته باشد که زندگی‌ اش در دستان خودش قرار دارد و خودش تصمیم می‌ گیرد که به کدام‌ سو هدایتش کند. او می‌ داند و می‌ گوید که رسیدن به این نقطه بسیار سخت است.

وقتی دبیرستان می‌ رفته، روزی ویدئویی از خودش روی اینترنت پیدا می‌ کند که کسی او را «زشت‌ ترین زن دنیا» لقب داده بوده است. چهار میلیون نفر آن ویدئوی هشت ثانیه‌ ای صامت را دیده بودند. هزاران نفر زیر ویدئو کامنت گذاشته بودند: «لیزی، لطفاً، لطفاً به دنیا لطفی بکن. تفنگی روی سرت بگذار و خودت رو بکش.» او از تماشاچیانش می‌ خواهد به این جمله فکر کنند. اگر افرادی کاملاً غریبه چنین نظری درباره‌ ی شما داشته باشند،‌ چه می‌ کنید؟ مسلماً او از خواندن این نظرات غمگین شده و حتی به فکر جواب‌ دادن به آن ویدئو افتاده ولی همان لحظه دریافته که خودش مسئول انتخاب‌ های زندگی‌ اش است. می‌ تواند این ویدئو و نظراتش را عاملی برای افسردگی و خشم کند، یا از آن نردبانی برای ترقی بسازد. با خودش فکر می‌ کند آیا باید اجازه بدهد مردمانی که او را هیولا خطاب می‌ کنند تعریفش کنند؟ یا کسی که پیشنهاد کرده بود که باید او را در آتش سوزاند!

حتما این مطلب را دوست خواهید داشت
زندگینامه جول اوستین – واعظ و سخنران انگیزشی محبوب

بیوگرافی زشت ترین زن دنیا,زشت ترین زن جهان,زشت ترین زن دنیا

لیزی به این نتیجه می‌ رسد که داشته‌ هایش باید او را تعریف کنند نه نداشته‌ هایش؛ یک چشمش نمی‌ بیند، در عوض چشم دیگرش می‌ بیند. خیلی زود به‌ زود مریض می‌ شود، در عوض موهای خوبی دارد. همان‌ جا تصمیم می‌ گیرد برای اثبات خودش به دیگران هرکاری می‌ تواند بکند تا از هر جهت آدم بهتری شود؛ چون به نظرش بهترین راه برای جواب‌ دادن به آن آدم‌ ها این بود که نکات منفی حرف‌ های‌ شان را بگیرد، برعکس کند، و از آنها نردبانی برای رسیدن به اهدافش بسازد. لیزی تصمیم گرفت به دانشگاه برود، درسش را تمام کند، مجموعه‌ ای از سخنرانی‌ ها را برای انگیزه‌ بخشیدن به مردم آغاز کند، و کتابی بنویسد. حالا او همه‌ ی این کارها را کرده و برای مردم از راه‌ های موفقیت می‌ گوید و از رازهای زیبا بودن و خوشحال‌ بودن در زندگی…

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

51 نظر در مورد مقاله “ زندگینامه لیزی ولاسکوئز – زشت ترین زن جهان
 1. هانا :

  سلام. من اول وقتی وارد دوره شدم روز اول ازشون ناراحت شدم گلکی کردم اما خوبن دمشونم گرررم،

  0

 2. هانا :

  سلام،فرجامتون بخیر انشاءالله. من با شورو شوق زیاااااااد واس دوره شرکت کردم ولیکن همینکه گروه وبی جوابی ادمین رو دیدم انرژیم رفت اصن تضعیف روحیه شدم،فک کنم یه فراتر از ۱۳ ساعت زمان زیادی هستش واس یه جواب کوتاه

  0

  • ادمین سایت :

   سلام وقت بخیر
   شما که عضو دوره هستین میتونین با پشتیبان ها در ارتباط باشید
   برای سوال پرسیدن و ارتباط با پشتیبان ها آدرس ربات رو داخل کانال کارشناس جذب شوید قرار دادیم
   شاد باشید.

   1+

 3. ... :

  سلام، دمتون گرررررررم. مطلب راجب ازدواجتون قشنگ بود. سپاااااااااااس

  0

 4. حجت :

  من نمیفهمم چجوری میشه
  اقا این سوالا و پاسخای سایتتون کجاست؟؟
  بهم بگین توروخدا
  نگین قهر میکنمااااا
  جیغ میکشم

  0

  • ادمین سایت :

   سلام برای پاسخ های سوالات سایت
   به کانال آکادمی موفقیت مراجعه کنید
   شاد باشید.

   0

 5. avin :

  سلام ، واقعا خداقوت. من نمیدونم چطور ازتون تشکر کنم انشاءالله هروقت به هدفم رسیدم با هدفم حضورا میام خدمتون که بلکه یکوچولو از لطفتون جبران شه. اینم بگم که یکی از هدفام داشتن ایدی شماست خخخخخ خیلی خیلیییییی خیلییییییییییی دلم میخاد ایدی شما رو داشته باشم

  0

 6. avin :

  سلام ، واقعا خداقوت. من نمیدونم چطور ازتون تشکر کنم انشاءالله هروقت به هدفم رسیدم با هدفم حضورا میام خدمتون که بلکه یکوچولو از لطفتون جبران شه. اینم بگم که یکی از هدفام داشتن ایدی شماست خیلی خیلیییییی دلم میخاد ایدی شما رو داشته باشم

  0

 7. علیرضا :

  سلام جناب شریفی وقت شما بخیر و ممنون بابت تمام زحماتی که میکشید
  خواهشا در اولین فرصت ممکن به این سوال من جواب بدین/سپاس
  اقای شریفی شما در یکی ازفایل های صوتیتون یک روش برای جذب ثروت گفتین هر روز فکر کنید یک میلیون تومن پول به حسابتون واریز میشه و شماباید اون رو تا اخر اون روز خرج کنین
  حالا سوال من اینه که ایا میشه اون پول رو بابت بدهی که به مردم داریم خرج کنیم؟؟؟

  0

  • ادمین سایت :

   سلام وقت بخیر
   نه دوست عزیز
   با بازی فراوانی نباید بدهی یا قسط یا کارهایی ک ریشه فقر دارن انجام بدید
   شاد باشید.

   0

 8. محمدحسین :

  سلام لطفا میشه بگید دوره کارشناس جذب از کی شروع میشه و کجا باید ثبت نام کرد؟؟
  ممنون

  0

  • ادمین سایت :

   سلام وقت بخیر
   برای انجام امور ثبت نامی به آیدی تلگرامی زیر پیام بدید
   Mrjanpanah@
   موفق باشید.

   0

 9. محمد دهقان :

  سلام و درود وخداقوت خدمت استاد عزیز
  آقای شریفی من یه پسر ١۶ساله اهل یزد هستم و دارم نتورک انجام میدم و از طریق کارم با کانال و سایت شما آشنا شدم واقعا خدا هرچی میخواید بهتون بده هم تو بحث کار و هم زندگیم واقعا همه چی داره عوض میشه و بهتر و بهتر و رو به سرازیریه نعمت واقعا نمیدونم چجوری ازتون تشکر کنم بابت این همه تجربه و آموزش های رایگان و پر محتوا
  خیلی جذب و دوست دارم روزی نیست که وویس های کانالتون رو گوش نکنم واقعا مرسی… خیلی دوست دارم شما رو ببینم 💪🏻👏🏻😍❤️💎😊

  0

 10. مجید :

  سلام استاد،تشکر ازلطفتون .تازمانی که بفکرم رسید زندگی نامه ی رندی گیچ را بخانم وزیاد سر در نیاوردم،ولی خدای مهربان کانال شمارا نا خدا گاه سر راهم قرار داد.خدارا صدهزار بارشکر.من افسردگی وتشنج شدید داشتم هرچی دارو دکتر فایده ای نداشت ولی باشنیدن صدای پر از ابهام تون،بدون انجام دادن تمارین ، خوب خوب شدم. حالا اگر از تمارین یا دردوره ها شرکت کنم چیمیشه؟باز هم خدارا شاکرم که شما استاد گران قدر را در مسیر زندگیم قرار داد،تشکر

  0

  • ادمین سایت :

   سلام وقت بخیر
   برای انجام امور ثبت نامی به آیدی تلگرامی زیر پیام بدید
   Mrjanpanah@
   موفق باشید.

   0

 11. هادی :

  با سلام خدمت برادر مهربانم آقای شریفی عزیز من فقط ۲ هفته تمریناهای شما رو انجام دادم و معجزه زندگی من رخ داد من سیگار رو کنار گذاشتم بعد از ۱۰ سال و شغلم بدست آوردم و از لحاظ مالی خیلی بهتر شده وضعیتم خدا رو هزاران بار سپاسگزارم از این آرامش روحی شما انسان بزرگی هستید و با این حس عالیم همیشه در زندگیم بکارش میبرم و حاظرم بدون هیچ چشم داشتی به همنوعانم برای رسیدن به هدفهاشون کمک کنم چون کمک به انسانها حس عالی در من ایجاد میکنه که با هیچی عوضش نمیکنم

  0

 12. مارال :

  سلام، در بازی فراوانی آیا میتوان مبلغی از پول را مثلا در حساب بانکی خود پس انداز کنیم تا در آینده وقتی به میزان مطلوب رسید خرج کنیم؟

  0

  • ادمین سایت :

   سلام دوست خوبم
   خیر نباید پس انداز کنید در بازی فراوانی
   نباید کارهایی از ریشه فقر انجام بدید
   شاد باشید.

   0

 13. زکیه :

  سلام به استاد عزیز و خدا قوت به همگی
  حالم خوبه یعنی عالیم
  ان شاءالله همیشه بهترین باشیم

  0

 14. شهرزاد :

  خیلی خیلی عالی و مفید…امروز واقعا به خوندن همچین مطلبی نیاز داشتم و چه مطلبی بهتر از این میتونست آرومم کنه! به امید روزی که ما هم بتونیم با تمام دارایی هامون که نعمت های خدادای است،مثل لیزی با وجود تمام کمبودهایش فکر کنیم و زندگی کنیم!
  چشم ها را باید شست…..جور دیگر باید دید
  با آرزوی موفقیت برای استاد شریفی عزیز و تمام دوستان

  0

 15. بانوی ایرانی :

  سلام جناب شریفی عزیز نمیدونم چطور حرفامو بنویسیم. نمیتونم چیزی بگم فقط یک جمله :
  بی نهاااااایت از خدای خوبم سپاسگزارم،سپاسگزارم, سپاسگزارم که شما رو در مسیر زندگیم قرار داد .

  0

 16. ali askar :

  خدایا شکرت بخاطر روح بزرگ آدم های بزرگ زیبای به صورت زیبا نیست بلکه به سیرت ، نگرش، دیدگاه و افکار زیباست

  0

 17. زهرا :

  ممنون از جواب عالی تون مچکرم

  0

 18. مهشید :

  با تشکر

  0

 19. مهشید :

  خسته نباشید

  0

 20. آزيتا :

  درود بر شما استاد عزیز
  برای زحمات بی دریغتان بسیار بسیار سپاسگزارم و خدا را شکر میکنم🌺🌺🌺
  من پیشنهاد میکنم علاوه بر راههایی که برای خوب کردن احساس فرمودید این روش را هم اضافه کند روشی که من همیشه از آن برای خوب کردن احساسم استفاده میکنم ، این روش گوش دادن به صدای شماست 😊😊😊🙏🙏🙏

  0

 21. نوشین :

  سلام جناب شریفی عزیز و پرمهر
  ممنون از مطالب و ویسهای بی نظیر و تاثیر گذارتون
  عالی بود .واقعا این افراد نمادی از این ضرب المثل انگلیسی هستند .just Imposible is lmposible
  (تنها کلمه غیر ممکن ،غیر ممکن است )
  همیشه در سلامت و ثروت باشید

  0

 22. دریا :

  کمترین چیزی کہ از این زندگینامہ می شہ برداشت کرد اینہ کہ چقدر چیز حداقل فقط در اتباط با خودمون برای شکر کردن داریم
  خدایا ھزاران ھزاران ھزاران بار شکرت

  0

 23. طناز :

  ایول دارید

  0

 24. مهناز :

  عالی مثل همیشه
  ممنونم واقعااا زیبا و عبرت آمیز

  0

 25. پرستو ابریشمی :

  میشه تیمتون کتاباشو به فارسی ترجمه و نشر کنه؟ با تشکر

  0

 26. مرسده :

  عالی و متفاوت

  0

 27. مریم :

  سلام عالی بود استاد
  لیزی معنی تمام توجه به چیزهای مثبت خود بود

  0

 28. پرچم :

  واقعا عالی بود استاد گرانقدر من یکی از شاگردان شما هستم

  0

 29. زهرا :

  سلام شما گفتید که احساس نیاز نداشته باشیم ولی من درامدی ندارم مجبورم از همسرم پول بگیرم بعصی وقتا نمیده اسرار کنم یا بیخیال بشم تا احساس نیاز نکنم

  0

 30. لیدا :

  من نردبان خودم هستم باید از ان بالا بروم وخودم را هم با خود صعود دهم این تنها مسولیت من در این دنیاست چراکه اشرف مخلوقات هستم

  0

 31. یاعلی*ع* :

  خیلی عجیبه!
  به نظر من لیزی فقط یکم زشته
  زشت ترین زن دنیا نیست!
  اگر من اون ویدئو رو دیده بودم، زیرش می‌نوشتم
  إنّ أکرمکُم عند اللّٰهِ أتقاکُم
  می‌نوشتم خالق انسانها تو آخرین‌ کتاب آسمانی که فرستاده فرموده نزدیکترین فرد در نزد خداوند با تقوا ترین آنهاست
  به قول مادرم: روز قیامت نمی‌گند ای خانمی که خوشگل بودی! الآن بیا برو بهشت!!!!!

  0

 32. بانوی ایرانی :

  سلام جناب شریفی خسته نباشید .خیییییلی خیییییلی سپاسگزارم که چیزهایی رو ساااالها به زحمت به دست آوردید به راحتی در اختیار ما میذارید.من یک ماهه از طریق دوستم با دنیای قانون جذب و شما آشنا شدم و تمام ویس هاتون رو چندین بار گوش کردم و چند روزه در دورتونم شرکت کردم. و در طول این مدت سه چهار مورد جذب خییییلی خوب داشتم و مهم تر از این ها زندگی پرتنش و پراسترسم خییییلی آروم و قشنگ و شاد شده . ان شاءالله همیشه موفق و شاد باشید.

  0

 33. آیدا :

  سلام
  با خواندن این زندگینامه عمیقا در این فکر فرو رفتم که چرا مردم سرزمینم اینقدر داشته ها و نعمت های خدادایشان را نمیبینند و هر روز مطب دکتر های جراح زیبایی شلوغ تر از دیروز میشود و سن افرادی که به فکر این عمل های غیر ضروری تن میدهند اینقدر پایین است?!
  امروز تصمیم گرفتم اگر خداوند روزی من رو لایق مادر شدن دانست فرزندم را به شکلی تربیت کنم که اول از همه خالقش را و بعد از آن خودش را دوست داشته باشد.
  ای کاش کمی شکرگذار تر و با اعتماد به نفس تر باشیم🙏💙

  0

 34. ندا :

  بسیار عالی بود و میفهمیم که خدا چقدر به ما لطف داشته و نعمت داده ولی ما به توجه بودیم خدایاشکرت و استاد شریفی ازت ممنونم خدا همیشه پشت و پناهت باشه.امین

  0

 35. سید حامد شهبازی :

  عالی بود شاید بهترین زندگینامه ای بود که تا حالا خوندم

  0

 36. مينا :

  سلام استادعزیزکسی که درعمق زندگی ام کلماتش مطالبش ریشه دوانده
  پسرمن فقط کوچولوهس اماسالمه سالمه سالمه ومن امروزباخوندن این مطلب فهمیدم بایدخداروشکرکنم بی اندازه ….

  0

 37. Sara :

  تشکر از استاد ارجمندم
  مثل همیشه عالی بود…

  0

 38. Bent :

  سلام خدمت اقای شریفی عزیز. ادم خوب و بسیار قابل احترام .خیلی این مطلب بهم چسبید . زندگینامه لیزی ولاسکوئز .درود بر لیزی . و درود برخدا . خوب باشید و سلامت

  0

 39. فرزانه :

  عالی بود ،فوق العاده بود متشکرم جناب شریفی خیلی خیلی از زحمات شما ممنونم این مقاله هم بسیار عالی و تاثیر گزار بود

  0

 40. محمد رضا :

  استاد شریفی ممنون بابت اگاهی بخشی عمیق.اینکه بر داشته هایت تمرکز کن و شکرگزار خداوند باشیم بازم ممنون.بهترین استاد و داداش دنیا

  0

 41. مریم :

  اقای شریفی دیروز فایل روابط و نحوه دوست داشتن خود رو گوش دادم و امروز با مطلب زشت ترین زن دنیا دوباره دگرگون شدم
  ممنون ازتون که بهترین راه رو به بهترین وجه آموزش میدید
  خدایاشکرت شکرت شکرت که من رو در این موقعیت قرار دادی

  0

 42. زهرا :

  عالى بود اقاى شریفى ممنون

  0

 43. سارا سادات بصام تبار :

  استاد عزیز میدونید چند وقته دنبال این زندگی نامه لیزی بودم واقعا ممنونم

  0

 44. فرزانه :

  خیلی عالی بود

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *