زندگینامه لیونل مسی – فوتبالیست

دوره آموزش قانون جذب " کارشناس جذب شوید "

دوره آموزش قانون جذب " کارشناس جذب شوید "

257

بیوگرافی لیونل مسی(زندگینامه ورزشکاران)

بیش از ۱۰ سال از اولین حضور اسطوره فوتبال لیونل مسی با تیم بارسلونا می‌ گذرد ولی این بازیکن هیچ تغییری در روند بازی خود نکرده و مثل روز اول به دنبال پیشرفت و گل زدن است. حالا مسی پس از افتخارات ریز و درشت زیاد به دنبال یک چیز است. قهرمانی در جام جهانی ۲۰۱۸.

در زندگی نامه لیونل مسی اینگونه آمده است که : لیونل آندرس مسی در ۲۴ جون ۱۹۸۷ در روساریو آرژانتین متولد شد. پدر مسی خورخه مدیر یک شرکت فلزات بود و مادر وی سلیا به عنوان نظافتچی کار میکرد تا کمک خرج خانواده باشد. لیونل پسر آخر از سه پسر این زوج بود. دو برادر بزرگتر او ماتیاس و رودریگو نام داشتند. او همچنین یک خواهر به نام ماریاسول هم دارد.

در زمان تولد مسی، فوتبال در آرژانتین در صدر توجه عمومی قرار داشت چون تنها یک سال قبل از تولد لیونل بود که تیم ملی آرژانتین با درخشش دیگو آرماندو مارادونا قهرمان جام جهانی شده بود.

علاوه بر این، فوتبال ورزش خانوادگی لیونل مسی بود. هر سه برادر فوتبال بازی می‌ کردند و خورخه پدر خانواده نیز سرمربی یک تیم ملی جوانان در آرژانتین بود. لیونل مسی در ۵ سالگی به تیم پدرش پیوست. او نسبت به سنش از جثه ریزتری برخوردار بود اما با وجود این بسیار مستعد بود. در اولین روز حضور لیونل مسی در باشگاه به او گفتند که نمی‌ توان همراه سایر بازیکنان پا به توپ شود چون از لحاظ بدنی بسیار ضعیف بود. به جای این، مسی به همراه مربی خود به تمرین دریبل‌ زنی پرداخت و آنقدر در این کار مهارت پیدا کرد که در فاصله کوتاهی وقتی بچه‌ ها می‌ خواستند برای بازی یارکشی کنند، او اولین بازیکنی بود که انتخاب میشد.

درخشش لیونل در سن کم موجب شد تا باشگاه نولز اولد بویز که یک باشگاه محلی قدرتمند بود به دنبال جذب وی باشد. لیونل مسی در هشت سالگی به نولز اولد بویز پیوست. قدمت این باشگاه به سال‌ های اولیه قرن بیستم بازمیگردد. آنها از دهه ۱۹۷۰ تاکنون ۴ بار قهرمان لیگ آرژانتین و ۲ بار قهرمان کوپا لیبرتادورس شده‌ اند. از جمله بازیکنان شاخصی که در این باشگاه حضور داشتند می‌ توان به خورخه والدانو و گابریل باتیستوتا اشاره داشت.

همچنین دیگو مارادونا افسانه ای نیز مدتی در این باشگاه توپ میزد. لیونل مسی چیزی بیش از یک مارادونا کوچک در خود داشت. وی بسیار سریع بود و بدون ترس بازی میکرد و می توانست در حالی که با سرعت بالا پا به توپ حرکت میکرد، از بین مدافعان حریف مانور دهد و از آنها عبور کند. همچنین از توانایی شوت زدن با هر دو پا برخوردار بود. البته پای چپش قویتر بود. مسی همچنین پاس‌ های خیلی خوبی میداد و با وجود اینکه جثه ریزی داشت، کسی نمی‌ توانست توپ را از او بگیرد.

البته مشکل اصلی لیونل مسی همین جثه کوچکش بود. در حالی که سایر هم‌ تیمی هایش که هم‌ سن او بودند در هر سال بین ۳ تا ۵ سانتی‌ متر رشد می‌ کردند، رشد لیونل به طور عجیبی پیش می رفت.

وقتی لیونل ۱۱ ساله بود، پزشکان به خانواده‌ اش خبر دادند که پسرشان دارای اختلال هورمونی است. درمان هورمون رشد در هر ماه بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار هزینه داشت. بیمه پدر لیونل هزینه آمپول‌ های روزانه او را به مدت حدود یک سال پرداخت کرد ولی وضعیت نامساعد اقتصادی آرژانتین باعث شد که آن پول در مدت کوتاهی تمام شود. خانواده لیونل تصمیم گرفتند به استرالیا مهاجرت کنند چون دولت در آن کشور همه هزینه‌ های درمان پسرشان را می‌ پرداخت.

در همین زمان، هزینه درمان لیونل مسی بیش از آن بود که خانواده مسی از پس پرداخت آن بربیاید. همچنین باشگاه ریور پلاته هم نمی‌ توانست از پس این هزینه های زیاد بربیاید. این باشگاه در ابتدا علاقه فراوانی به لیونل مسی نشان داده بود ولی وقتی از میزان هزینه درمان او مطلع شد پا پس کشید. هیچکس نمی‌ توانست این بار اضافه را به دوش بکشد. تیمی که می‌ توانست هزینه درمان مسی را بپردازد بارسلونای اسپانیا بود. کارلس رکساچ مدیر وقت باشگاه از طریق بستگان مسی در کاتالونیا از استعداد بالای لیونل باخبر شده بود و قبول کرد که هزینه‌ های درمان لیونل را بپردازد.

لیونل به همراه پدرش به اسپانیا مهاجرت کردند تا در یک بازی آزمایشی به میدان برود.

عکسهای لیونل مسی

دوران پیشرفت لیونل مسی

لیونل با پیراهن بارسا گرد و خاک زیادی به راه انداخت و موفق شد پنج بار گلزنی کند. رکساچ یک پیشنهاد جدید به خانواده مسی ارائه نمود تا به اسپانیا مهاجرت کنند و پسرشان تحت نظارت باشگاه بارسلونا بهترین خدمات پزشکی را دریافت نماید. یوهان کرایف که آن بازی را دیده بود، بعدها گفت که سران بارسلونا در آن بازی تصمیم گرفتند اجازه ندهند مسی بدون امضای قرارداد باشگاه را ترک نماید.

خانواده مسی نمی‌ توانست این پیشنهاد را رد کنند. خورخه به دقت و از نزدیک روند بازی لیونل را زیر نظر داشت و پیشنهاد بارسلونا همان چیزی بود که انتظارش را می‌ کشید. در سال ۲۰۰۰ خانواده مسی به آن سوی اقیانوس اطلس نقل مکان کردند و لیونل درمان هورمونی خود را آغاز نمود تا قدش رشد کند. خانواده مسی در یک آپارتمان مستقر شدند. پدر لیونل شغلی گرفت و بچه‌ ها به یک مدرسه محلی رفتند.

لیونل به تیم زیر ۱۴ ساله‌ های بارسلونا پیوست و تبدیل به ستاره تیم شد. وقتی که ظرافت‌ های بازی را فرا گرفت، به سرعت به تیم سوم و سپس به تیم دوم بارسلونا راه پیدا کرد و طولی نکشید که جای خود را در تیم اصلی بارسلونا پیدا کرد. لیونل مسی در نوامبر ۲۰۰۳ در حالی که تنها شش ماه از ۱۶ سالگی‌ اش می‌ گذشت، نخستین بازی خود را برای بارسلونا مقابل پورتو به انجام رساند.

چند ماه بعد لیونل مسی در اولین بازی ملی خود به همراه تیم ملی زیر ۲۰ سال آرژانتین مقابل پاراگوئه بازی کرد. مسی در اواسط اکتبر ۲۰۰۴ به همراه تیم بارسلونا اولین بازی خود را در لیگ اسپانیا انجام داد و فصل را به عنوان بازیکن ذخیره آغاز کرد ولی آسیب دیدگی پی در پی مهره‌ های کلیدی بارسلونا موجب شد که فرصت بیشتری برای حضور در زمین داشته باشد. مسی موفق شد اولین گل خود را در دیدار مقابل آلباسته بالومپی به ثمر برساند.

در همان سال، آرژانتین قهرمان جام جهانی زیر ۲۰ سال شد و لیونل مسی ستاره آن رقابت‌ ها بود و به عنوان بهترین گلزن و بهترین بازیکن رقابت‌ ها جوایز کفش طلا و توپ طلا را از آن خود کرد. مسی در دیدار نهایی آن رقابت‌ ها مقابل نیجریه که با برتری ۲ ۱ آرژانتین به پایان رسیده بود، هر دو گل تیمش را از نقطه پنالتی وارد دروازه حریف کرد.

بارسلونا در اوایل فصل ۲۰۰۶ ۲۰۰۵ قرارداد لیونل مسی را تا سال ۲۰۱۴ تمدید کرد. وی تنها ۱۰ روز بعد حق شهروندی اسپانیا را کسب کرد. این موضوع از این نظر اهمیت داشت که تیم بارسلونا به سقف بازیکنان غیر اروپایی خود رسیده بود و به این ترتیب، مسی جزو بازیکنان خارجی بارسلونا محسوب نمیشد.

اولین آزمایش جدی مسی در دیدار لیگ قهرمانان اروپا مقابل اودینزه ایتالیا بود. وقتی لیونل مسی به عنوان بازیکن جانشین وارد زمین شد، هواداران بارسلونا ایستاده او را تشویق کردند و او نیز با چند حرکت ترکیبی زیبا با رونالدینیو پاسخ تشویق‌ های آنها را داد. در آن سال، مسی چند بازی عالی انجام داد که بهترین آنها مقابل یوونتوس و چلسی حریفان اروپایی بارسلونا بود.

لیونل مسی موفق شد در ۱۷ بازی لیگ اسپانیا ۶ گل به ثمر برساند و در شش بازی لیگ قهرمانان نیز یک بار موفق به گلزنی شود. ولی او در دیدار مقابل چلسی از ناحیه عضله آسیب دید و نتوانست فصل را به خوبی به پایان برساند. مسی سایر بازی‌ های فصل را از روی نیمکت مشاهده کرد. در آن فصل بارسلونا هم قهرمان لالیگا شد و هم جام قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را به دست آورد.

در این زمان سئوالی که برای تیم ملی آرژانتین مطرح شد این بود که آیا مسی به جام جهانی ۲۰۰۶ خواهد رسید یا خیر. مسی در ماه می به تیم دعوت شد و در دیدار دوستانه مقابل تیم زیر ۲۰ سال آرژانتین و تیم ملی آنگولا به میدان رفت ولی دیدار نخست آرژانتین در جام جهانی مقابل ساحل عاج را از روی نیمکت تماشا کرد.

لیونل مسی در دومین بازی آرژانتین مقابل صربستان در ۱۵ دقیقه پایانی به میدان رفت. در آن لحظه آرژانتین با ۴ گل از حریف خود پیش بود. مسی پس از ورود به زمین یک پاس گل به هرنان کرسپو داد و یک گل هم خودش به ثمر رساند تا نتیجه بازی ۶ صفر به پایان برسد.. به این ترتیب مسی تبدیل به جوان‌ ترین بازیکنی شد که برای آرژانتین در جام‌ های جهانی به میدان رفته است و همچنین عنوان جوان‌ ترین گلزن آرژانتین در جام‌ های جهانی را نیز به دست آورد.

در فصل ۲۰۰۶ ۲۰۰۷ آسیب دیدگی یک بار دیگر به سراغ این مسی آمد و او را به مدت ۳ ماه دور از میادین نگه داشت ولی از ماه فوریه دوباره او به ترکیب تیم بازگشت و تا ماه مارس شرایط ایده‌ آل خود را پیدا کرد.

دوران اوج‌ گیری لیونل مسی

مسی پس از رهایی از مصدومیت، اولین بازی کاملش را در ال کلاسیکو مقابل رئال مادرید برگزار نمود. در آن مسابقه که با نتیجه تساوی ۳ ۳ به پایان رسید، مسی هت تریک کرد و هر سه گل تیمش را به ثمر رساند. او در آن زمان ۱۸ سال داشت و تبدیل به جوان‌ ترین بازیکنی شد که در ال کلاسیکو برای بارسلونا گلزنی کرده است.

شاید این مطالب را دوست داشته باشید
۱ از ۲۱

پیشرفت مسی ادامه داشت. او در پایان فصل ۱۴ گل زده بود که ۱۱ گل مربوط به ۱۳ بازی آخر او میشد. لیونل در مسابقه جام حذفی مقابل ختافه گلی زد که یادآور گل مارادونا به انگلیس در جام جهانی ۱۹۸۶ بود. او در میانه زمین توپ را در اختیار گرفت، به سرعت دو هافبک ختافه را در پشت سر گذاشت، به سرعت پا به توپ به سمت دروازه حریف حرکت کرد، در محوطه جریمه دو مدافع را به صورت سرپا دریبل زد از دروازه‌بانان نیز گذشت و توپ را وارد دروازه ختافه کرد.

پس از این گل، روزنامه‌ های اسپانیایی به او لقب “مسیدونا” دادند. نکته جالب اینجا بود که لیونل مسی در دیدار بعدی تیمش اسپانیول گل دیگری به ثمر رساند که یادآور یک گل دیگر مارادونا به انگلیس بود. مسی برای زدن توپ با سر به هوا برخاست ولی توپ به دستش برخورد کرد و به تور دروازه چسبید.

در ماه جون همان سال، مسی به همراه آرژانتین در رقابت‌ های کوپا آمریکا شرکت نمود. او جوان‌ ترین بازیکن این رقابت‌ ها شناخته شد ولی این موضوع اصلاً به چشم نمی‌ آمد. آرژانتین با درخشش فوق ستاره خودش موفق شد به دیدار نهایی کوپا آمریکا راه پیدا کند ولی آرژانتینی‌ ها در این دیدار مغلوب برزیل شدند و به نایب قهرمانی رقابت‌ ها دست پیدا کردند.

فصل ۲۰۰۷ ۲۰۰۸ برای مسی بسیار خوب شروع شد. در اواسط فصل، بسیاری او را بهترین مهاجم جهان می‌ دانستند. در نظرسنجی یک روزنامه اسپانیایی، ۷۷ درصد رای دهندگان او را به عنوان بهترین بازیکن دنیا معرفی کردند.

مسی در ماه مارچ مجدداً آسیب دید و یک ماه نیمکت نشین شد. این سومین باری بود که او در چهار فصل اخیر دچار این نوع مصدومیت میشد. با این حال، در پایان فصل در ۲۸ بازی لیگ ۱۰ گل زد و ۱۲ پاس گل داد. همچنین در ۹ بازی لیگ قهرمانان اروپا نیز شش بار دروازه حریفان را گشود.

با نزدیک شدن زمان المپیک ۲۰۰۸ پکن، تردیدها درباره حضور مسی در این بازی‌ ها بالا گرفت. حضور مسی در المپیک به قیمت از دست دادن چند بازی بارسلونا تمام میشد. با این حال مسی به پکن رفت و در دیدار نهایی مقابل نیجریه یک پاس گل داد تا آرژانتین آن مسابقه را با نتیجه ۱ صفر به سود خود به پایان ببرد. به این ترتیب، مسی مدال طلای المپیک را نیز به کارنامه افتخارات خود اضافه کرد.

رونالدینیو در فصل ۲۰۰۹ ۲۰۰۸ از بارسلونا جدا شد و مسی که تاکنون با پیراهن شماره ۱۹ بازی میکرد، این فرصت را پیدا کرد که پیراهن شماره ۱۰ بارسلونا را به تن کند. اولین مسابقه لیونل با شماره ۱۰ زمانی بود که او در ماه سپتامبر در دیدار لیگ قهرمانان بارسلونا مقابل شاختار دونتسک به عنوان بازیکن ذخیره به میدان رفت و دو گل به ثمر رساند تا تیمش بازی ۱ صفر باخته را با پیروزی ۲ ۱ عوض نماید. در دیدار برگشت بارسلونا مقابل رئال مادرید که با پیروزی ۶ ۲ بارسلونا به پایان رسید، مسی چند بار موفق به گلزنی شد. او پس از هر گل به سمت دوربین‌ های تلویزیونی می‌ رفت و پیراهن خود را بالا میزد تا تی‌ شرت که روی آن علامت سندروم “اکس” حک شده بود به نمایش بگذارد. هدف مسی از این کار اعلام حمایت از موسسه خیریه‌ ای بود که به کودکان بیمار سندروم اکس کمک میکند.

بارسلونا در این سال قهرمان جام حذفی اسپانیا شد. مسی در دیدار نهایی مقابل اتلتیکو بیلبائو که با پیروزی ۴ ۱ بارسلونا به پایان رسید یک گل زد و یک پاس گل داد تا ستاره میدان باشد. این قهرمانی پایان ۱۱ سال ناکامی بارسلونا در جام حذفی بود. بارسلونا در این سال به عنوان قهرمانی لالیگا هم دست پیدا کرد.

مسی در لیگ قهرمانان سال ۲۰۰۹ هم عملکرد فوق‌ العاده‌ای داشت و با به ثمر رساندن هشت گل تیمش را به دیدار نهایی رقابت‌ ها مقابل منچستریونایتد فرستاد. در این دیدار بارسلونا با دو گل اتوئو و مسی، منچستریونایتد را شکست داد. گل مسی در این دیدار یکی از معدود گل‌ های این بازیکن ریزنقش بود که با ضربه سر به دست آمد.

در همین سال مارادونا به عنوان سرمربی تیم ملی آرژانتین انتخاب شد و مسی را به تیم ملی دعوت کرد. لیونل در دیدار مقدماتی جام جهانی مقابل ونزوئلا با شماره ۱۰ به میدان رفت و یک گل به ثمر رساند. آرژانتین این بازی را با نتیجه ۴ صفر به سود خود به پایان رساند.

اواخر سال ۲۰۰۹ گواردیولا اعلام نمود که مسی بهترین بازیکن دنیا است. فیفا نیز او را به عنوان بهترین بازیکن دنیا در سال ۲۰۰۹ برگزید و توپ طلا را به او داد تا اولین آرژانتینی برنده این جایزه باشد. مسی همچنین در دیدار نهایی جام جهانی باشگاه‌ ها گل پیروزی بارسلونا را مقابل استودیانتس به ثمر رساند. قهرمانی بارسلونا در این رقابت‌ ها ششمین قهرمانی این تیم از سال ۲۰۰۹ محسوب میشد. در این زمان باشگاه بارسلونا قرارداد مسی را تا سال ۲۰۱۶ تمدید کرد.

با شروع فصل ۲۰۱۰ ۲۰۰۹ گلزنی‌ های مسی افزایش یافت. او موفق شد در یک هفته هشت گل وارد دروازه حریفان کند. در ماه مارچ، مسی اولین بازیکن بارسلونا شد که در چند بازی متوالی در لیگ هت تریک کرده است. در ماه آپریل، در دیدار یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان چهار گل به آرسنال زد. مسی با این گل ها موفق شد از رکورد ریوالدو عبور کند و عنوان بهترین گلزن لیگ قهرمانان اروپا را از آن خود نماید. مسی در پایان فصل ۳۴ گل در لالیگا به ثمر رسانده بود که برابر با رکورد رونالدو برزیلی در سال ۱۹۹۷ بود.

لیونل مسی همچنین برای دومین سال پیاپی به عنوان بهترین بازیکن شاغل در لیگ اسپانیا انتخاب شد.

جام جهانی ۲۰۱۰ در حالی آغاز شد که همگان انتظار زیادی از تیم ملی آرژانتین داشتند و منتظر بودند که ترکیب مارادونا مسی بتواند جام قهرمانی را پس از سال‌ ها برای آرژانتینی‌ ها به ارمغان ببرد. آرژانتین در اولین بازی خود نیجریه را با نتیجه ۱ صفر از پیش رو برداشت. مسی چند موقعیت خوب ایجاد کرد ولی هیچ یک از ضربات او به درون دروازه راه نیافت. در بازی بعدی آرژانتین مقابل کره جنوبی، مسی در همه جای زمین حضور داشت و در حالی که همه توجهات به سوی او جلب شده بود، گونزالو هیگواین سه گل به ثمر رساند و این بازی با برتری ۴ ۱ آرژانتین به پایان رسید. شاگردان مارادونا با وجود اینکه با این پیروزی راهیابی خود به مرحله بعد را قطعی کرده بودند در دیدار سوم مرحله گروهی، یونان را با نیز دو گل شکست دادند.

تیم مارادونا در مرحله یک هشتم نهایی مکزیک را نیز با نتیجه ۳ ۱ پشت سر گذاشت. لیونل مسی در این دیدار یک پاس گل داد. آرژانتین در بازی بعدی با چهار گل مغلوب آلمان شد و از گردونه رقابت‌ ها حذف شد.

لیونل مسی و همسرش

اواخر سال ۲۰۱۰ مسی اعلام کرد که قصد دارد با نامزدش ازدواج کند. وی در همین سال برای دومین سال پیاپی به عنوان بهترین بازیکن جهان انتخاب شد و توپ طلا را از آن خود کرد.

لیونل مسی به همراه تیم بارسلونا در فصل ۲۰۱۰ ۲۰۱۱ به عنوان قهرمانی لالیگا و قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا دست پیدا کرد. این بازیکن اسپانیایی در سال ۲۰۱۱ نیز توپ طلا را از آن خود کرد تا همچون میشل پلاتینی سه بار پیاپی به عنوان بهترین بازیکن جهان انتخاب شود.

لیونل مسی در سال ۲۰۱۲ نیز برای چهارمین بار توپ طلای جهان را به خود اختصاص داد تا در این زمینه هم رگورد بزند. سال ۲۰۱۳ برای او خیلی تلخ بود و او نتوانست با تیم خراردو مارتینو به عنوانی دست یابد. او در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل نیز همراه آرژانتین به میدان رفت و توانست این تیم را به فینال ببرد ولی شکست در بازی برابر آلمان باعث شد تا این بازیکن نتواند به آرزوی بزرگ خود یعنی قهرمانی در جام جهانی دست یابد ولی در پایان همین رقابت‌ ها به عنوان بهترین بازیکن این رقابت‌ ها دست یافت.

در سال ۲۰۱۵ مسی برای بار پنجم بهترین بازیکن جهان شناخته شد.

حالا لیونل مسی بیش از ۱۰ سال است که در بارسلونا بازی می کند. او هنوز فرق نکرده است و با این همه شهرت هیچ تغییری در رفتار او دیده نشده است. شاید نسل‌ های آینده فوتبال به ما حسودی کنند که نتوانستند بازی این اعجوبه را از نزدیک ببینند.

حالا تنها یک چیز است که می تواند کلکسیون افتخارتات این بازیکن را تکمیل کند و آن هم قهرمانی در جام جهانی ۲۰۱۸ است. باید منتظر بمانیم و ببینیم لیونل مسی می تواند به این آرزوی بزرگ خود برسد یا خیر

افتخارات و رکورد های لیونل مسی

باشگاهی (بارسلونا)

لا لیگا: ۲۰۰۴–۰۵, ۲۰۰۵–۰۶, ۲۰۰۸–۰۹, لا لیگا ۱۰–۲۰۰۹, لا لیگا ۱۱–۲۰۱۰, ۲۰۱۲–۱۳, ۲۰۱۴–۱۵
کوپا دل ری: ۲۰۰۸–۰۹, ۲۰۱۱–۱۲, ۲۰۱۴–۱۵
سوپر جام فوتبال اسپانیا: ۲۰۰۵, ۲۰۰۶, ۲۰۰۹, ۲۰۱۰, ۲۰۱۱, ۲۰۱۳
لیگ قهرمانان اروپا: ۲۰۰۵–۰۶, لیگ قهرمانان اروپا ۰۹–۲۰۰۸, ۲۰۱۰–۱۱, لیگ قهرمانان اروپا ۱۵–۲۰۱۴
سوپرجام اروپا: سوپر جام اروپا ۲۰۰۹, سوپر جام اروپا ۲۰۱۱
جام باشگاه‌ های فوتبال جهان: ۲۰۰۹, ۲۰۱۱

بین‌ المللی (آرژانتین)

جام جهانی فوتبال زیر ۲۰ سال: ۲۰۰۵
بازی‌های المپیک تابستانی: ۲۰۰۸

شخصی (فردی)

جایزه براوو: ۲۰۰۷
توپ طلا فیفا: ۲۰۱۰, ۲۰۱۱, ۲۰۱۲
توپ طلای اروپا: ۲۰۰۹
بازیکن سال فوتبال جهان: ۲۰۰۹
مجله ورلد ساکر: ۲۰۰۹, ۲۰۱۱, ۲۰۱۲
مجله ورلد ساکر: ۲۰۱۳
Onze d’Or: 2009, 2011, 2012
کفش طلای اروپا: ۲۰۱۰, ۲۰۱۲, ۲۰۱۳
جایزه بهترین بازیکن سال اروپا: جایزه بهترین بازیکن سال اروپا
بهترین بازیکن سال یوفا: بهترین بازیکن سال یوفا
UEFA Champions League Forward of the Year: 2009
UEFA Champions League Top Goalscorer: لیگ قهرمانان اروپا ۰۹–۲۰۰۸, لیگ قهرمانان اروپا ۱۰–۲۰۰۹, ۲۰۱۱, لیگ قهرمانان اروپا ۱۲–۲۰۱۱, لیگ قهرمانان اروپا ۱۵–۲۰۱۴
لیگ قهرمانان اروپا: لیگ قهرمانان اروپا ۱۲–۲۰۱۱,لیگ قهرمانان اروپا ۱۵–۲۰۱۴
لیگ قهرمانان اروپا: لیگ قهرمانان اروپا ۱۵–۲۰۱۴
تیم سال یوفا: تیم سال یوفا، تیم سال یوفا، تیم سال یوفا، تیم سال یوفا، تیم سال یوفا، تیم سال یوفا
فینال لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۱۱: Man of the Match
جام باشگاه‌های فوتبال جهان: ۲۰۰۹, ۲۰۱۱
L’Équipe Champion of Champions: 2011
لاگاتزتا دلو اسپورت: ۲۰۱۱
جام جهانی فوتبال زیر ۲۰ سال: ۲۰۰۵
جام جهانی فوتبال زیر ۲۰ سال: ۲۰۰۵
LFP Best Player: 2009, 2010, 2011, 2012, 2013
La Liga Foreign Player of the Year: 2007, 2009, 2010
جایزه پیچیچی: لا لیگا ۱۰–۲۰۰۹, ۲۰۱۲, ۲۰۱۳
لا لیگا: لا لیگا ۱۱–۲۰۱۰,۲۰۱۲–۱۳, ۲۰۱۴–۱۵
LFP Best Forward: 2009, 2010, 2011, 2012, 2013
La Liga Ibero-American Player of the Year: 2007, 2009, 2010, 2011, 2012
FIFPro World Young Player of the Year: 2006, 2007, 2008
مجله ورلد ساکر: مجله ورلد ساکر، مجله ورلد ساکر، مجله ورلد ساکر
جایزه براوو: ۲۰۰۷
Golden Boy: 2005
Marca Legend Award: 2009
جایزه آلفردو دی استفانو: ۲۰۰۸–۰۹, لا لیگا ۱۰–۲۰۰۹, ۲۰۱۰–۱۱
ESPY Awards Best International Athlete: 2012
El País King of European Soccer: 2009, 2010, 2011, 2012
فدراسیون بین‌المللی تاریخ و آمار فوتبال World’s Top Goal Scorer: 2011, 2012
فدراسیون بین‌المللی تاریخ و آمار فوتبال World’s best Top Division Goal Scorer: 2012
FIFA/FIFPro World XI: 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, توپ طلای فیفا ۲۰۱۴
اروپا اسپورت مدیا: اروپا اسپورت مدیا، اروپا اسپورت مدیا، اروپا اسپورت مدیا، اروپا اسپورت مدیا، اروپا اسپورت مدیا، اروپا اسپورت مدیا، اروپا اسپورت مدیا
کوپا آمریکا: ۲۰۰۷
کوپا آمریکا: کوپا آمریکا ۲۰۱۱, کوپا آمریکا ۲۰۱۵
کوپا دل ری: ۲۰۱۰–۱۱, ۲۰۱۳–۱۴
Argentine Sportsperson of the Year Award: 2011
Olimpia de Plata: 2005, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013
بهترین‌های جام جهانی فوتبال: جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴
FIFA World Cup Dream Team: جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴
لا لیگا Team of the Season: 2014–۱۵
کوپا آمریکا: کوپا آمریکا ۲۰۱۵
توپ طلای اروپا ۲۰۱۵

دوره آموزش قانون جذب " کارشناس جذب شوید "

یک نظر ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.