آیکون تلگرام  جهت استفاده از تمامی آموزش ها در کانال تلگرام پرورش افکار عضو شوید

زندگینامه آندری مارکوف – پروفسور

آندری مارکف,آندری مارکوف,بیوگرافی آندری مارکوف

بیوگرافی آندری مارکوف(زندگینامه دانشمندان)

در زندگی نامه آندری مارکوف اینگونه آمده است که: آندری مارکوف در ژوئن سال ۱۸۵۶ در روسیه متولد شد. او فارغ التحصیل دانشگاه سنت پترزبورگ در سال ۱۸۷۸ می باشد. آندری در سال ۱۸۸۶ مدرک پروفسوری خود را دریافت کرد.

کارهای زود هنگام مارکوف در همگرایی سری ها، دنباله کسرها، تئوری اعداد، آنالیز، حدود انتگرال ها،  و … بسیار اساسی بود. بعد از سال ۱۹۰۰، مارکوف تحت تأثیر استاد خود چبیشف، از راه دنباله های کسرها در تئوری احتمالات استفاده نمود. مارکوف هم چنین در مورد رشته های متغیرهای وابسته متقابل، مطالعاتی انجام داد. با امید ثابت کردن قوانین حدی در احتمالات در حالات کلی آنها، وی قضیه حد مرکزی را با در نظر گرفتن فرض های کامل آن، اثبات کرد.

مارکوف به دلیل مطالعاتش در مورد زنجیرهای مارکوف که رشته هایی از متغیرهای تصادفی می باشد، معروف است. در زنجیرهای مارکوف، متغیر بعدی توسط متغیر کنونی مشخص میگردد ولی از راهی که تا کنون طی شده است مستقل است.
در سال ۱۹۲۳ “نوربرت واینر” اولین کسی بود که پیرامون یک سلسله از این مراحل مارکوف شروع به بحثی جدی کرد. اساس یک تئوری اصلی در سال ۱۹۳۰ توسط کولموگروف فراهم شد.

مارکوف به شاعری هم علاقه مند بود و پیرامون ساختار شعری مطالعاتی انجام داد. جالب اینکه کولموگروف هم، چنین علایقی داشت. مارکوف پسری به اسم خودش داشت که در ۹ سپتامبر ۱۹۰۳ به دنیا آمد و راه پدرش را ادامه داد.
این دانشمند بزرگ در۲۰ جولای سال ۱۹۲۲ در سنت پترزبورگ روسیه دیده از جهان فرو بست.

حتما این مطلب را دوست خواهید داشت
زندگینامه هومر – شاعر حماسی یونان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *