بیوگرافی سیلوستر استالونه – بازیگر

1,816

بیوگرافی سیلوستر استالونه (زندگینامه هنرمندان)

در زندگی نامه سیلوستر استالونه اینگونه آمده است که : سیلوستر گاردنز استالونه در تاریخ ۶ جولای ۱۹۴۶ در نیویورک آمریکا متولد شد. او بازیگر، کارگردان، تهیه کننده و فیلمنامه نویس آمریکایی است که اغلب با نام مستعار اسلای (آب زیرکاه) نامیده می شود. او بیشترین موفقیت و معروفیت خود را مدیون سری فیلم های اکشن “راکی” و “رمبو” می باشد. لبخند استهزاء آمیز، چشمان تنبل و گویش خاص او که برخی حروف را ادا نمی نماید نتیجه فلج شدن سمت چپ صورتش به هنگام تولدش می باشد.

سیلوستر استالونه در نیویورک سیتی متولد شد. پدرش فرانک استالونه و مادرش ژاکلین لابوفیش فالگیر می باشد. پدر سیلوستر استالونه یک مهاجر سیسیلی بوده و مادرش آمریکایی می باشد ولی یکی از مادربزرگ های مادری استالونه اوکراینی تبار است.

سیلوستر استالونه وقتی پانزده ساله بود همکلاسی هایش می گفتند در بین بچه ها از همه بیشتر احتمال موفقیت دارد. او در دهه ۶۰ وارد دانشگاه میامی شد و ۳ سال در آنجا درس خواند ولی پس از آن تحصیل را رها نموده و به بازیگری روی آورد. اولین کار سینمایی سیلوستر استالونه بازی در فیلم “مهمانی در خانه کیتی و استاد” می باشد که در آن هم صحنه های اکشنی به چشم میخورد. بعدها وقتی استالونه به موفقیت های زیادی دست پیدا کرد و به شهرت رسید، سازندگان این فیلم آن را با نام جدید “مرد ایتالیایی” (اشاره به نام مستعار راکی بالبوآ) روانه بازار کردند.

سیلوستر استالونه عکس

 

نقش های اولیه سیلوستر استالونه مختصر و کوتاه بودند. از جمله آنها می توان به فیلم “موزها ۱۹۷۱” ساخته وودیآلن، “کلوت ۱۹۷۱” و “مالکان فلت بوش ۱۹۷۴” اشاره نمود. در سال ۱۹۷۵ در فیلم های “خداحافظ کاپون”، “مسابقه مرگ ۲۰۰۰” و سریال های “داستان های پلیس” و “کوجاک” بازیگر نقش دوم بود. اولین فیلم “راکی” در سال ۱۹۷۶ ساخته و برنده جایزه بهترین فیلم شد.

یک شب برای دیدن مسابقه بوکسور معروف آن زمان “علی چاک ونپر” رفته بود. همان شب به محض رسیدن به خانه قلم و کاغذ برداشت و نوشتن فیلمنامه “راکی” را آغاز کرد و آن را سه روزه به پایان رساند. سپس سعی نمود فیلمنامه خود را بفروشد و تصمیم داشت خودش نقش اول را بازی نماید ولی کارگردان و تهیه کننده مایل بودند “برت رینولد” و یا “جیمزکان” آن نقش را ایفا کنند، اما استالونه بالاخره موفق شد آنها را متقاعد کند و نتیجه این شد که “راکی” برنده ده جایزه آکادمی فیلم شد که دو تا از این جوایز به خود او تعلق گرفت. یکی به عنوان بهترین هنرپیشه و دیگری بهترین فیلمنامه. در میان بهترین قهرمانان فیلم های هالیوود نام استالونه در نقش “راکی بالبوآ” پس از گریگوری پک “آتیسوس فینچ”، هریسون فورد “ایندیانا جونز”، شون کانری “جیمزباند”، هامفری بوگارت “ریک بلین”، گاری کوپر “ویل کین” و جودی فاستر “کلاریس استارلینگ” در مقام هفتم قرار دارد.

شاید این مطالب را دوست داشته باشید
۱ از ۳۱

سیلوستر استالونه یک هنرپیشه جدی

بعد از اینکه با اکران فیلم راکی محبوبیت استالونه جهانی گردید، روجر ابرت منتقد سینمای هالیوود اظهار کرد که او می تواند مارلون براندوی ثانی باشد زیرا هنرپیشه ای جدی می باشد. هر چند که سیلوستر استالونه دیگر چنین لقب هایی به دست نیاورد ولی همیشه محبوب دوستداران فیلم های اکشن بود. به جز (راکی) و سه فیلم (رمبو)، استالونه در فیلم “سرزمین پلیس” که در آن با “رابرت دنیرو” و “ری لیوتا” هم بازی بود، مورد تشویق و تحسین همگان قرار گرفت ولی این فیلم فروش بالایی نداشت. او کارگردانی را با فیلم “کوچه بهشت” در سال ۱۹۷۸ شروع کرد و فیلم نامه نویس و بازیگر آن نیز بود. پس از آن فیلم های “تب شنبه شب”، “زنده ماندن” و “راکی ۲، ۳ و ۴” و (راکی بالبوآ) را کارگردانی نمود.

زندگی خانوادگی سیلوستر استالونه

خانواده استالونه شامل برادرش (فرانک جونیور استالونه) خواننده و بازیگر سابق سینما، مادرش ژاکلین استالونه که یک فالگیر بود و پسرش (سیج استالونه) که در فیلم (راکی۵) در نقش پسر خودش بازی نموده است، می باشد. استالونه سه بار ازدواج کرده است. همسر اولش “ساشاچاک ۱۹۷۴- ۱۹۸۵” بود. او در نگارش فیلمنامه راکی کمک های شایانی به سیلوستر استالونه کرده است و یک عکاس نیز بود. وقتی تست بازیگری داد برای بازی در نقش اول فیلم play it as it lays انتخاب گردید ولی سیلوستر استالونه به او اجازه خروج از نیویورک را نداد و بهانه اش هم این بود که برای تایپ فیلمنامه هایش به او نیاز دارد. همسر دوم استالونه “بریجیت نیلسون ۱۹۸۵-۱۹۸۷” نام داشت که در فیلم “راکی ۴” با استالونه همبازی بود.

همسر سوم سیلوستر استالونه که همسر فعلی او نیز می باشد، “جنیفر فلیون” نام دارد که در سال ۱۹۹۷ با وی ازدواج کرد. جنیفر که بسیار جوانتر از سیلوستر استالونه می باشد در چهارده اگوست سال ۱۹۶۸ در شیکاگو متولد شده است.

سیلوستر استالونه پنج فرزند دارد. پسر ارشد او (سیج استالونه) و پسر دومش (سرجو) فرزندان (ساشا چاک) می باشند و در سال های ۱۹۷۶ و ۱۹۷۹ به دنیا آمدند. دختران سیلوستر استالونه (سوفیا رز) که بیماری قلبی مادرزادی دارد و یک سوراخ در قلب اوست، (سیستین رز) و (اسکارلت رز) فرزندان مشترک او و جنیفر فلیون می باشند که به ترتیب در سال های ۱۹۹۶، ۱۹۹۸ و ۲۰۰۲ متولد شدند. او و فلیون که یک آمریکایی ایرلندی است در قصر (بلنهایم) واقع در (آکسفورد شایر) انگلستان ازدواج نمودند. این قصر محل تولد (وینستون چرچیل) نیز می باشد.

از نکات قابل توجه زندگی خصوصی سیلوستر استالونه این است که او به همراه “بروس ویلیس” و “آرنولد شوارتزنگر” مالک رستوران های “پلنت هالیوود” بودند ولی این اواخر شوارتزنگر سهم خود را فروخت. استالونه فعالیت های سیاسی نیز داشته است ولی برای یک جناح خاص کار نمی کند و تاکنون هم به نفع کاندیداهای جناح دموکرات تبلیغ کرده است و هم به نفع کاندیداهای جناح جمهوری خواه.

مجموعه فیلم های سیلوستر استالونه

بدرود، محبوبم – (۱۹۷۵)
مسابقه مرگ در سال ۲۰۰۰ – (۱۹۷۵)
راکی – (۱۹۷۶)
مشت – (۱۹۷۸)
راکی ۲ – (۱۹۷۹) (همچنین نویسنده فیلمنامه و کارگردان)
فرار بسوی پیروزی – (۱۹۸۱)
راکی ۳ – (۱۹۸۲) (همچنین نویسنده فیلمنامه و کارگردان)
اولین خون – (۱۹۸۲)
رمبو: اولین خون قسمت دوم – (۱۹۸۵)
راکی ۴ – (۱۹۸۵) (همچنین نویسنده فیلمنامه و کارگردان)
کبرا – (۱۹۸۶)
رمبو ۳ – (۱۹۸۸)
زندان – (۱۹۸۹)
راکی ۵ – (۱۹۹۰)
صخره نورد – (۱۹۹۳)
تخریب چی – (۱۹۹۳)
قاضی درد – (۱۹۹۵)
آدمکش‌ ها – (۱۹۹۵)
روشنایی روز – (۱۹۹۶)
شهرک پلیس – (۱۹۹۷)
کارتر را بگیرید – (۲۰۰۰)
پادزهر – (۲۰۰۲)
انتقام آنجلو – (۲۰۰۲)
بچه‌ های جاسوس ۳ – ( ۲۰۰۳ )
راکی بالبوآ – (۲۰۰۶) (همچنین نویسنده فیلمنامه و کارگردان)
جان رمبو – (۲۰۰۸) (همچنین نویسنده فیلمنامه و کارگردان)
یک‌ بار مصرف‌ ها – (۲۰۱۰) (همچنین نویسنده فیلمنامه و کارگردان)
یک‌ بار مصرف‌ ها ۲- (۲۰۱۲)
تیر توی سر – (۲۰۱۳)
نقشه فرار – (۲۰۱۳)
یک‌ بار مصرف‌ ها ۳ – (۲۰۱۴)
منو بگیر – (۲۰۱۴)

دوره آموزش قانون جذب " کارشناس جذب شوید "

1 نظر
 1. هانیه می گوید

  سلام آقای شریفیه عزیز
  با آرزوی سلامتی و شادی و خوشبختی بینهایت برای شما
  من ۸ ساله کتاب های آنتونی رابینز و راندا برن و اسکاول شین و لوییز هی و وین دایر رو خوندم
  مطالب دکتر آزمندیان رو هم پیگیری میکنم
  ۳ سال پیش دانشگاه مورد علاقمو جذب کردم
  یکم دیر آشنا شدم با کانالتون و نتونستم دوره رو همزمان با بقیه شروع کنم
  حالم خیلی عالیه و الانم کتاب بخواهید تا به شما داده شود استرهیکس رو میخونم
  تمرین زیاد میکنم و هر روز تمرین میکنم
  الان ۲۵ سالمه
  میخوام تو ۲۸ سالگی هم روابط عالی داشته باشم هم ثروت زیاد هم سلامت عالی و حال خوب و خوشبختی
  بازم ممنونم از شما دددددددمتووووون گگگگگگگرم
  روزگارتون سرشار از خوشی و ثروت و سلامت

یک نظر ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تخفیف شگفت انگیز پرمخاطب ترین دوره موفقیت در دنیا ( کارشناس جذب شوید ) به مدت محدود
اطلاعات بیشتر و ثبت نام