زندگینامه پژمان جمشیدی – فوتبالیست سابق و بازیگر

659

زندگینامه پژمان جمشیدی – فوتبالیست سابق و بازیگر

پادکست زندگینامه پژمان جمشیدی فوتبالیست سابق و بازیگر

بیوگرافی پژمان جمشیدی (زندگینامه هنرمندان)

پژمان جمشیدی بازیکن سابق فوتبال و بازیگر فعلی سینما و تلویزیون است. او با بازی در مجموعه تلویزیونی پژمان توانست خود را به عنوان بازیگر به جامعه ی هنری معرفی کرده و توجه همگان را به خود جلب کند.

دوستان عزیز سایت پرورش افکار، برای آشنایی بیشتر و کسب اطلاع از زندگی نامه پژمان جمشیدی با ما همراه باشید.

دوران کودکی پژمان جمشیدی

دوران کودکی

در شرح زندگی نامه ی پژمان جمشیدی آمده است که : او در بیستم شهریور ماه ۱۳۵۶ در شهر تهران به دنیا آمد. والدینش هردو فرهنگی بودند. مادرش معلم دبستان و پدرش فوق لیسانس زمین شناسی و لیسانس تربیت بدنی داشت و دبیر زمین شناسی و زیست شناسی دبیرستان بود. او دارای یک برادر بزرگ تر و یک خواهر کوچک تر از خود می باشد.

پژمان از دوران کودکی، یعنی از زمانی که خود را شناخت، عاشق توپ پلاستیکی بود. اول راهنمایی بود که یک روز معلم ورزش گفت یک پوشه، به همراه کپی شناسنامه و یک قطعه عکس به همراه ۱۵۰ تک تومان بیاورند تا به تیم آموزشگاهی بروند. پژمان همین کار را انجام داد و این گونه بود که وارد دنیای فوتبال شد.

بسیاری از تکنیک های فوتبال مانند بغل پا زدن و … را در مدرسه ی فوتبال آموزش دید. سپس از آموزشگاه وارد تیم باشگاهی شد. در سال ۱۳۷۴ به عضویت تیم نوجوانان دارایی تهران در آمد و در همان سال به تیم ملی نوجوانان دعوت شد. این گونه بود که کم کم پایش به سایر تیم ها باز شد.

آغاز فعالیت حرفه ای در فوتبال پژمان جمشیدی

آغاز فعالیت حرفه ای در فوتبال

پژمان جمشیدی در سال ۱۳۷۶ به باشگاه جوانان کشاورز ملحق شد. پس از مدتی به عضویت در تیم سایپا دعوت شد. با وجود درخشش و استعدادهایی که در فوتبال داشت از او برای حضور در تیم ولفسبورگ آلمان نیز دعوت به عمل آمد. ولی به خاطر پرسپولیس پیشنهاد تیم آلمانی را رد کرد. سرانجام در سال ۱۳۷۹ با یک قرارداد ۱۴ میلیون تومانی به تیم مورد علاقه ی خود، پرسپولیس پیوست.

به عقیده ی خودش، بهترین روزهای فوتبالی اش در باشگاه سایپا بود که برای تیم بزرگ سالان و تیم ملی امید انتخاب شد. اما تجربه ی حضور در تیم پرسپولیس نیز فوق العاده بود، علی الخصوص تجربه ی کسب عنوان قهرمانی در پرسپولیس عالی بود.

پژمان جمشیدی با حامد کاویانپور، داوود فنایی و بهنام ابوالقاسم پور بیشتر دوست و هم اتاقی بود. او در هشت بازی دربی حضور داشت، که یک برد، دو باخت و پنج نتیجه ی مساوی را در کارنامه ی خود دارد.

از پژمان جمشیدی در جام جهانی ۲۰۰۲ کره و ژاپن، برای حضور در تیم ملی دعوت شد. او توانست در برابر تیم ملی گرجستان تک گل ملی را به ثمر برساند. فدراسیون فوتبال تعداد بازی های ملی او را ۱۹ تا اعلام کرده است.

در سال ۱۳۹۰ از بازی کردن در فوتبال خداحافظی کرد. سپس به مدت دو سال به مربی گری در تیم پاراگ مشغول شد و توانست قهرمان جام حذفی تهران شوند.

ورود به دنیای بازیگری پژمان جمشیدی

ورود به دنیای بازیگری

پژمان جمشیدی در سال ۸۱ با بهاره رهنما در مراسمی آشنا می شود. بهاره رهنما در مورد همسرش پیمان قاسم خانی با او صحبت می کند و می گوید همسرش پرسپولیسی است و از پژمان برای صرف شام در منزلشان دعوت می کند. این گونه بین جمشیدی و پیمان قاسم خانی رابطه ای بسیار دوستانه شکل می گیرد. به گونه ای که به اتفاق یکدیگر برای دیدن فوتبال به ورزشگاه می رفتند و اکثر اوقات در مورد فوتبال به بحث و تبادل نظر می پرداختند.

پژمان جمشیدی

شکل گیری ایده سریال پژمان

بنا به گفته ی خود پژمان جمشیدی زمانی که فوتبال بازی می کرد، مورد توجه و احترام همگان قرار داشت. به گونه ای که وقتی به سوپر مارکت می رفت فروشنده به او اجازه نمی داد دست به چیزی بزند و تمام وسایل موردنیازش را خودش برای پژمان می آورد. یا زمانی که به بانک می رفت کارمندان بدون نوبت، کار او را انجام می دادند. اما به محض این که از فوتبال خداحافظی کرد، انگار دیگر کسی او را نمی شناخت! مثلا همان فروشنده ی سوپرمارکت دیگر به او محل نمی گذاشت و خود پژمان تمام وسایل موردنیازش را جمع می کرد. در صف بانک دو ساعت منتظر ماند، حتی چک او برگشت خورد.

تمام این اتفاقات برای پژمان مانند یک کمدی جالب بود، و این ها را برای پیمان قاسم خانی تعریف می کرد. قرار شد پیمان، طرح فیلم نامه آن را بنویسد. البته پیمان گفته بود در صورتی فیلم نامه سریال پژمان را می نویسد که یک فوتبالیست آن را بازی کند، و به پژمان جمشیدی پیشنهاد داد که خود او این نقش را بر عهده بگیرد. او نیز بعد از چند روز تصمیم گرفت.

پژمان جمشیدی پس از حضور موفق خود به عنوان بازیگر در مجموعه ی پژمان، در سریال و تئاترهای متعددی بازی کرده است. به گونه ای که در سی و ششمین دوره جشنواره ی فیلم فجر توانست نامزد بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای بازی در فیلم سینمایی «سوءتفاهم» شود.

خواهر پژمان جمشیدی

زندگی شخصی

پژمان جمشیدی به رشته ی معماری علاقه ی زیادی داشت. ولی سال آخر، به خاطر حساسیت فوتبال، با دانشگاه به مشکلاتی برخورد که سبب شد پس از پاس کردن ۱۱۵ واحد، بدون گرفتن مدرک آن را نیمه کاره رها کند.

علی رغم شایعات فراوانی که در مورد ازدواج و طلاق پژمان جمشیدی در فضای مجازی منتشر شده است، باید گفت که هیچ کدام از آن ها صحت ندارد، این فوتبالیست سابق و هنرمند دوست داشتنی، مجرد است و هنوز ازدواج نکرده است. او عقیده دارد که نباید برای ازدواج معیار و ملاک تعیین کرد، مهم این است که کسی به دل بنشیند و به او علاقه داشته باشی.

پژمان جمشیدی دوست دارد با دختری ازدواج کند، که شاغل باشد، و زندگی او دارای شور و هیجان باشد، به گونه ای که همیشه حرف های زیادی برای گفتن داشته باشد.

عکس های پژمان جمشیدی

برادر پژمان جمشیدی

پژمان جمشیدی و هانیه توسلی

تبلیغ پژمان جمشیدی

زندگینامه پژمان جمشیدی

مراسم ختم مادر پژمان جمشیدی

پژمان جمشیدی

بیوگرافی پژمان جمشیدی

تئاتر و پژمان جمشیدی

پژمان جمشیدی

پژمان جمشیدی و بازیگران

بیوگرافی پژمان جمشیدی

پژمان جمشیدی و فوتبال

سریال های پژمان جمشیدی

سریال های تلویزیونی

پژمان

سال های ابری

دیوار به دیوار

نفس عباس

دیوار به دیوار ۲

زندگینامه پژمان جمشیدی

تله فیلم

شرف خانواده فاضل

پژمان جمشیدی

فیلم های سینمایی

آتش بس ۲

۵۰ کیلو آلبالو

خوب، بد، جلف

آذر

من دیوانه نیستم

لونه زنبور

تگزاس

سوءتفاهم

ما همه با هم نیستیم

پژمان جمشیدی و تئاتر

پژمان جمشیدی

تئاتر

بادی که تو را خشک کرد، مرا برد

آرسنیک و تور کهنه

آرامسایش

وقتی ما برگردیم دو پای آویزان باقی مانده است

گنجفه

پلیس

پپرونی برای دیکتاتور

بی نوایان

نمایش خوانی الد سیبروک

یادم تو را فراموش

دوباره اون آهنگ رو بزن سَم

حکومت نظامی

پوست انداختن

آن سوی آینه

دوره آموزش قانون جذب " کارشناس جذب شوید "

یک نظر ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.