دوره پرمخاطب موفقیت ( کارشناس جذب شوید )
اطلاعات بیشتر و ثبت نام

زندگینامه ماریون کوتیار – بازیگر

زندگینامه ماریون کوتیار – بازیگر

پادکست زندگینامه ماریون کوتیار بازیگر

بیوگرافی ماریون کوتیار (زندگینامه هنرمندان)

ماریون کوتیار بازیگر، خواننده، موسیقی دان و سخنگوی سازمان صلح می باشد. او اصالتا فرانسوی است و با ایفای نقش در فیلم های سه گانه ی تاکسی در نقش لیلی معروف شد و نامش بر سر زبان ها افتاد.

دوستان عزیز سایت پرورش افکار برای آشنایی بیشتر و کسب اطلاع از زندگی نامه ماریون کوتیار با ما همراه باشید.

دوران کودکی ماریون کوتیار

در شرح زندگینامه ماریون کوتیار این گونه آمده است که وی در تاریخ ۳۰ سپتامبر ۱۹۷۵ در خانواده ای خانواده ای اصیل و هنرمند در شهر پاریس متولد شد. پدرش «ژان کلود کوتیار» نام داشت و به شغل بازیگری و تدریس آن مشغول بود. مادرش «نیسیما تیلو» هم بازیگر و استاد بود و هنر تئاتر را تدریس می کرد. ماریون همچنین دو برادر دوقلو به نام های کوئینتین و گیوم دارد، که اولی به شغل نقاشی و مجسمه سازی مشغول است و دومی نویسنده و کارگردان می باشد.

ماریون به خاطر پدر و مادر هنرمندش خیلی زود در همان کودکی بازیگری را شروع کرد. او با پدرش برای بازی در نمایش های متعددی روی صحنه حاضر می شد.

کسب تجربه های بازیگری ماریون در همان سال های کودکی و نوجوانی سبب شد که در سن ۱۹ سالگی جایزه ی اول کنسرواتوار هنرهای نمایشی اورلئان را دریافت کند.

بیوگرافی ماریون کوتیار (زندگی نامه هنرمندان)

آغاز فعالیت حرفه ای ماریون کوتیار

ماریون کوتیار در دهه ی ۹۰ میلادی جلوی دوربین رفت. او ابتدا چندین نقش کوتاه در فیلم های تلویزیونی بر عهده داشت، اما در سال ۱۹۹۴ موفق شد یک نقش اصلی در فیلم تلویزیونی Chloe دریافت کند.

ماریون چهار سال بعد یعنی در سال ۱۹۹۸ وارد یک فیلم کمدی و محبوب به نام «تاکسی» شد. او در این فیلم به ایفای نقش «لیلی برتینو» پرداخت و توانست توجه فراوانی به خود جلب کند و به شهرت برسد. بازی موفق او در این نقش باعث شد که نامزد دریافت جایزه سزار شود. از آن جایی که فیلم تاکسی با استقبال فراوانی روبه رو شد دنباله ی آن در دو قسمت دیگر ساخته شد. بازی در قسمت دوم فیلم تاکسی سبب شد برنده ی جایزه بهترین بازیگر تازه کار جشنواره شربورگ شود.

پس از آن در سال ۲۰۰۱ در فیلم «چیزهای کوچک» به کارگردانی ژیل پاکه برنر بازی کرد؛ این فیلم موفقیت بزرگی برای او محسوب می شد، چون منتقدان بازی او را پسندیدند و زبان به تحسین او گشودند. ماریون همچنین به خاطر نقش آفرینی در این فیلم موفق به کسب دومین نامزدی جایزه سزار شد.

بیوگرافی ماریون کوتیار (زندگی نامه هنرمندان)

ورود به بازیگری بین المللی ماریون کوتیار

ماریون کوتیار پس از کسب این موفقیت ها تصمیم گرفت در خلال فیلم های فرانسوی، توانایی خود را در عرصه ی فیلم و سینمای بین المللی مورد محک قرار دهد. بدین ترتیب در سال ۲۰۰۳ در فیلم «ماهی بزرگ» به کارگردانی تیم برتون نقش کوتاهی بر عهده گرفت و وارد دنیای بازیگری بین المللی شد و خود را به تماشاگران انگلیسی زبان معرفی کرد.

حضور در فیلم «اگر جرئت داری دوستم داشته باش» در نقش سوفی کوالسکی در سال ۲۰۰۴ عرصه ی مناسبی برای به نمایش گذاشتن توانایی های بازیگری ماریون بود. ایفای نقش در فیلم «نامزدی بسیار طولانی» در نقش تینا لومباردی در همان سال سرانجام او را برنده ی جایزه ی سزار بهترین بازیگر نقش مکمل زن کرد.

می توان گفت ماریون کوتیار در سال ۲۰۰۷ به اوج موفقیت خود رسید، او در آن سال در فیلم «زندگی مانند گل سرخ» در نقش بانوی آواز فرانسه، خواننده ی مشهور فرانسوی «ادیت پیاف» به ایفای نقش پرداخت. او با ایفای نقش در این فیلم موفق شد همه ی جوایز مهم سینمای سال را از آن خود کند و در مرحله ی آخر نیز جایزه ی اسکار بهترین بازیگر نقش اصلی زن را دریافت کرد.

کوتیار در سال ۲۰۰۹ در فیلم «دشمنان ملت» به کارگردانی مایکل مان در مقابل «جانی دپ» به ایفای نقش پرداخت. وی در همان سال در فیلم «ناین» در کنار هنرپیشه های سرشناسی همچون نیکول کیدمن، دانیل دی لوئیس و پنه لوپه کروز بازی کرد.

ماریون کوتیار همسرش

فرزند ماریون کوتیار

نکات جالبی که شاید در مورد ماریون کوتیار ندانید!

او هیچ وقت گوش هایش را سوراخ نکرده و گوشواره ندارد! و هرگز جراحی پلاستیک روی صورتش انجام نداده است.

هنگامی که در فیلم contagion به ایفای نقش مشغول بود، فرزندش را شش ماهه باردار بود؛ و پس از یک ماه از تولد فرزندش برای بازی در فیلم شوالیه تاریکی برمی خیزد حضور پیدا کرد.

در سال ۲۰۱۳ برای بازی در فیلم «گذشته» به کارگردانی اصغر فرهادی انتخاب شده بود ولی به خاطر مشغله های کاری فراوان از آن انصراف داد و آن نقش به برنیس بژو رسید.

یکی از طرفداران پروپاقرص سریال بازی تاج و تخت است. و بازیگران موردعلاقه اش پیتر سلرز، گرتا گابو، ژولیت بینوش، لاورنس اولیور و چارلی چاپلین هستند.

او قادر است سازهای زیادی بنوازد از جمله آن ها می توان به گیتار، گیتار بیس، پیانو، کیبورد، ویولن سل و دایره اشاره کرد.

وی یکی از بازیگرانی است که برای شغل خود اهمیت فراوانی قائل است، از این رو مطالعه ی زیادی در مورد سینما دارد و همواره تلاش می کند آثار مهم تاریخ سینما را تماشا کند. بنا به گفته ی خودش اگر بازیگر نمی شد، علاقه داشت خواننده شود.

کوتیار در سال های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ در لیست فیگارو به عنوان گرانترین بازیگر فرانسوی معرفی شد؛ جالب است بدانید که این نخستین بار بود که یک زن به عنوان گرانترین بازیگر فرانسوی در جایگاه اول این لیست قرار می گرفت. او اکنون همچنین گرانترین بازیگر خارجی هالیوود نیز محسوب می شود.

ماریون همواره توجه زیادی به فعالیت های خیرخواهانه دارد و غالبا برای انجام کارهای خیرخواهانه ی خود به مناطق مختلف دنیا سفر می کند. او به شدت یکی از طرفداران سرسخت محیط زیست است و برای مدتی سخنگوی جنبش سبز بوده است.

وی دو رستوران در پاریس به نام های گلو و ژاژا دارد.

عکسهای ماریون کوتیار

بیوگرافی ماریون کوتیار

ماریون کوتیار

زندگینامه ماریون کوتیار

ماریون کوتیار

زندگینامه ماریون کوتیار – بازیگر

ماریون کوتیار

ماریون کوتیار

شاید این مطالب را دوست داشته باشید
۱ از ۲۹

زندگینامه ماریون کوتیار

ماریون کوتیار

ماریون کوتیار

جوایز و افتخارات ماریون کوتیار

کسب جایزه ی اسکار، جایزه بفتا، جایزه گلدن گلوب و جایزه سزار به خاطر ایفای نقش در فیلم زندگی مانند گل سرخ در نقش ادیت پیاف

برگزیده به عنوان هفتمین زن زیبای سال ۲۰۱۲

نام وی همچنین به انتخاب لیست جهانی CB150 به عنوان یکی از زیباترین زنان دنیا ثبت شده است

ماریون کوتیار نخستین کسی است که توانست به خاطر ایفای نقش در یک فیلم فرانسوی زبان، جایزه ی اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن را به خود اختصاص دهد.

نامزد جایزه ی گلدن گلوب برای بازی در فیلم موزیکال ناین در سال ۲۰۰۹

برنده ی جایزه بهترین بازیگر زن در جشنواره فیلم اروپا برای بازی در فیلم دو روز، یک شب در سال ۲۰۱۴

دریافت جایزه لژیون دونور، بالاترین نشان افتخار فرانسه در سال ۲۰۱۶

لیست آثار و فیلمهای ماریون کوتیار

زندگی جنسی من

تاکسی

تاکسی ۲

لیزا

اگه جرئت داری دوستم داشته باش

ماهی بزرگ

تاکسی ۳

نامزدی بسیار طولانی

مری

یک سال خوب

زندگی مانند گل سرخ

ناین

تلقین

دروغ های مصلحتی کوچک

نیمه شب در پاریس

شیوع

شوالیه تاریکی برمی خیزد

زنگار و استخوان

مهاجر

پیوندهای خونی

گوینده ۲: افسانه ادامه دارد

دو روز، یک شب

مکبث

اینجا ته دنیاست

از سرزمین ماه

متفقین

کیس یک آدم کش

ارواح اسماعیل

یک نظر ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.