زندگینامه همفری بوگارت – بازیگر

بیوگرافی همفری بوگارت (زندگینامه هنرمندان)

در زندگی نامه همفری بوگارت اینگونه آمده است که: همفری دیفارست بوگارت با نام مستعار بوگی در سال ۱۸۹۹ درشهر نیویورک آمریکا دیده به جهان گشود.

پدرش همفری جراح و مادرش ویراستار یک مجله بود. همفری دوران کودکی خود را در نیویورک آمریکا و در مدرسه ترینیتی سپری نمود. وی برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی به آکادمی فیلیپس در آندورا رفت، اما بعد از مدتی از آنجا اخراج و به ارتش کشورش پیوست.

همفری بوگارت در طول خدمت هیچگاه در جنگی شرکت نکرد اما بر اثر حمله یک نهنگ دچار جراحت شد و همین امر موجب ایجاد اختلال در راه رفتن و حرف زدن او گردید.

وی از سال ۱۹۲۰ تا ۱۹۲۲ در کمپانی نمایش یکی از بستگانش (ویلیام برادی) به نام استودیوی فیلم برادی به عنوان مدیر صحنه فعالیت میکرد.

همفری بوگارت در سال ۱۹۳۶ با بازی در فیلم جنگل سنگی خود را به عنوان بازیگری پر استعداد در سینما معرفی نمود و این مقدمه همکاری نسبتاً طولانی مدت و موفقیت‌ آمیز او و کمپانی برادران وارنر شد. همفری از آن سال تا ۱۹۴۰ در ۲۸ فیلم ظاهر شد که اکثراً گانگستری و تنها دو مورد در ژانر وسترن بود. حضور در فیلم‌ های شاهین مالت در نقش سام اسپید به کارگردانی جان هوستون و کازابلانکا از مایکل کورتیز از جمله محبوب ترین و چشمگیرترین نقش آفرینی‌ های بوگارت محسوب می‌شود.

عکس همفری بوگارت

همفری بوگارت در سال ۱۹۵۱ برای بازی در ملکه آفریقایی برنده جایزه اسکار و در سال های ۱۹۴۲ و ۱۹۵۴ برای فیلم‌ های کازابلانکا و شورش کین نامزد کسب این جایزه شد.

بوگارت در اکثر فیلم‌ هایش در نقش مردانی خوش‌ گذران و خوش‌ پوش و در عین حال دلیر و باهوش ظاهر گردید و همین امر در جذاب تر شدن شخصیت او تأثیرگذار بود.

مؤسسه فیلم آمریکا در سال ۱۹۹۹ بوگارت را به عنوان بهترین ستاره مرد تمام دوران برگزید و مجله انترنتنمنت ویکلی هم او را نماد شماره یک هالیوود لقب داده است.

همفری بوگارت لورن باکال

همفری چهار بار ازدواج کرد و حاصل آن دو فرزند دختر و پسر بود و همسر چهارمش تا دم مرگ همراه او بود. سرانجام همفری بوگارت در سال ۱۹۵۷ بر اثر بیماری سرطان حنجره درگذشت.

برخی از آثار هنری همفری بوگارت:

برادوی این گونه است – ۱۹۳۰

شاید این مطالب را دوست داشته باشید
۱ از ۲۹

یک شیطان با زنان – ۱۹۳۰

زنان تمام ملل – ۱۹۳۱

جنگل اسفالت – ۱۹۳۶

بن بست – ۱۹۳۷

فرشتگان آلوده صورت – ۱۹۳۸

دهه ۲۰ پرجنب و جوش – ۱۹۳۹

شاهین مالت – ۱۹۴۱

در تمام طول شب – ۱۹۴۳

کازابلانکا – ۱۹۴۳

داشتن و نداشتن – ۱۹۴۳

خواب بزرگ – ۱۹۴۶

گذرگاه تاریک – ۱۹۴۷

کی لارگو – ۱۹۴۸

گنج‌ های سیه را مادره – ۱۹۴۸

به هر دری بزن – ۱۹۴۹

توکیو جو – ۱۹۴۹

در مکانی خلوت – ۱۹۵۰

شیروکو – ۱۹۵۱

سابرینا – ۱۹۵۴

کنتس پابرهنه – ۱۹۵۴

1 نظر
  1. مانی می گوید

    بنظر من استیو مک کویین یک شاهکار واقعی بود و خیلی حرفه ایی تر بازی میکرد

یک نظر ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوره پرمخاطب موفقیت ( کارشناس جذب شوید )
اطلاعات بیشتر و ثبت نام