موفق ترین مدیران زن دنیا را بشناسید

موفق ترین زن جهان,موفق ترین زن دنیا,موفق ترین مدیر جهان
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 29 امتیاز : 4.3]

موفق ترین مدیران زن جهان را بشناسید

نابرابری های شغلی و اجتماعی در بازار کسب و کار میان زنان و مردان امری تقریباً رایج می باشد که در تمامی دنیا نتوانسته است برخی از زنان قدرتمند و توانا را از دستیابی به موفقیت شغلی و درآمدی باز دارد. امروزه ما شاهد حضور پر رنگ زنان در رده های بالای مدیریتی، هر چند به نسبت بسیار کمتری از مردان هستیم.
زمانی که از مدیران موفق و پر درآمد صحبت میشود همه ذهن ها ناخواسته سمت مدیران مرد نام آشنا میرود و کمتر پیش میاید اخباری را درباره زنان موفق و پردرآمد به گوشمان بخورد اما در این مقاله قصد داریم به نقل از مجله “فورچون” پردرآمدترین و موفق ترین مدیران زن را به شما معرفی کنیم:

مری بارا

موفق ترین زن جهان,موفق ترین زن دنیا,موفق ترین مدیر جهان

مری بارا کارآفرین و مدیر ارشد اجرایی آمریکایی است که در حال حاضر به عنوان یکی از موفق ترین مدیرعامل های جهان در قسمت اجرایی شرکت “جنرال موتورز” فعالیت میکند. بارا نخستین زنی است که تاکنون به ریاست یکی از خودروسازان اصلی دنبا منصوب گردیده است. مری بارا از 18 سالگی به جنرال موتورز پیوست و در ژانویه 2014 از سوی هیئت مدیره جنرال موتورز، به ریاست این شرکت انتخاب شده و جانشین دنیل آکرسون گردید.

شریل سندبرگ

موفق ترین مدیر دنیا,موفق ترین مدیران,موفق ترین مدیران جهان

شریل سندبرگ مدیر حوزه فناوری و کنشگر و نویسنده آمریکایی است. سندبرگ مدیر ارشد عملیات “فیسبوک” می باشد و در ژوئن 2012 برای عضویت در هیئت مدیره فیسبوک انتخاب شده است تا نخستین زن در این مقام باشد. سندبرگ قبل از پیوستن به فیسبوک نایب رئیس بخش عملیات و فروش آنلاین جهانی گوگل بود.

ایندرا نویی

موفق ترین مدیران دنیا,موفق ترین مدیرعامل ها

ایندرا نویی کارآفرین و بازرگان و مدیر ارشد اجرایی آمریکایی است که اصلیت هندی تبار دارد. در حال حاضر ایندرا نویی به عنوان مدیرعامل اجرایی و رئیس هیئت مدیره شرکت “پپسی کو” فعالیت میکند که دومین شرکت تولید کننده نوشیدنی و مواد غذایی در دنیاست. کمپین های سلامت مهم ترین دشمنان تجارت نویی هستند اما به نظر می رسد با خلاقیت های ایندرا نویی در تولید نوشابه های جدید، این مبارزه به نفع دومین زن قدرتمند از نگاه فورچون تمام شود.

ماریلین هیوسن

موفق ترین زن جهان,موفق ترین زن دنیا,موفق ترین مدیر جهان

ماریلین هیوسن آمریکایی که مدیر ارشد اجرایی در این کشور می باشد، در حال حاضر به عنوان مدیرعامل شرکت “لاکهید مارتین” فعالیت میکند. لاکهید مارتین را شرکتی مخوف و عجیب و غریب می دانند که در حوزه فناوری های نظامی دفاعی فعالیت های زیادی دارد. قرارداد نه میلیارد دلاری نوامبر سال 2015 این شرکت رکورد بزرگترین و بیشترین قرارداد تسلیحاتی را پس از یک دهه شکست.

جینی رومتی

موفق ترین زن جهان,موفق ترین زن دنیا,موفق ترین مدیر جهان

جینی رومتی یک نمونه کارآفرین و مدیر ارشد اجرایی عالی در کشور آمریکایی است که در حال حاضر به عنوان مدیرعامل اجرایی و رئیس هیئت مدیره شرکت IBM فعالیت دارد. جینی رومتی تحصیلاتش را در دانشگاه “نورت وسترن” و در رشته مهندسی برق و نیز علوم رایانه به اتمتم رسانید. او از سال 1981 که به IBM رفته و در سطوح مختلف مدیریتی فعالیت میکند و در سال 2002 به عنوان معاون مدیرعامل شرکت IBM انتخاب شد.

ابیگیل جانسون

موفق ترین زن جهان,موفق ترین زن دنیا,موفق ترین مدیر جهان

یکی از کارآفرینان و مدیران ارشد اجرایی آمریکایی، ابیگیل جانسون است که در حال حاضر پستش مدیرعاملی ه اجرایی شرکت سرمایه گذاری “فیدلیتی” می باشد. این شرکت را پدربزرگش، ادوارد جانسون تأسیس نمود و پدرش ادوارد جانسون سوم نیز هم اکنون ریاست هیئت مدیره شرکت را بر عهده دارد. جهان مدیریت تغییر نموده است و جانسون قطعاً یکی از کسانی است که در تغییرات جهان مدیریت دست داشته است.

مگ ویتمن

موفق ترین زن جهان,موفق ترین زن دنیا,موفق ترین مدیر جهان

مگ ویتمن مدیر کسب و کار است که در آمریکا زندگی میکند. او ریاست و مدیر ارشد اجرایی هیولت – پاکارد “اچ پی” را بر عهده دارد. یکی از موسسات بزرگ عرصه فناوری در اکتبر 2015 خود را به دو قسمت شرکت اطلاعاتی و سازمانی تقسیم نمود تا همه گمان برند استارت فروپاشی این غول زده شده است.

فب نواکوویچ

موفق ترین زن جهان,موفق ترین زن دنیا,موفق ترین مدیر جهان

فب نواکوویچ رئیس شرکت “جنرال داینامیکس” می باشد. فب نواکوویچ به صورت پیش بینی نشده ای در سال 2012 به سمت ریاست شرکت سیستم های دریایی جنرال داینامیکس منصوب گردید. به عنوان یک مامور سابق سازمان سیا، نواکوویچ را نیز میتوان یکی از زنان مرموز دنیا دانست.

آیرن روزنفلد

موفق ترین زن جهان,موفق ترین زن دنیا,موفق ترین مدیر جهان

آیرن روزنفلد رئیس شرکت هرشیز می باشد که شرکتی قدیمی و فعال در بخش مواد غذایی است که پس از “نستله” و “پپسی”، سومین شرکت مطرح دنیا در این زمینه به شمار می آید. فروش 29.6 میلیارد دلاری این شرکت نشان می دهد که روزنفلد این توانایی را دارد که هرچه می خواهد به تمامی جهان بفروشد.

سافرا کاتز

موفق ترین زن جهان,موفق ترین زن دنیا,موفق ترین مدیر جهان

سافرا کاتز از سال 1999 به عنوان مدیر مالی شرکت “اوراکل” انتخاب گردیده و از همان زمان شخص دوم این شرکت، بعد از لری الیسون به حساب می آید. در سال 2013 او درآمدی بیش از 44 میلیون دلار به دست آورده است.

لطفا به این مطلب رای دهید [رای ها : 29 امتیاز : 4.3]
8 نظر در مورد مقاله “ موفق ترین مدیران زن دنیا را بشناسید
 1. مریم :

  سلام آقای شریفی خدا قوت ازتون سپاسگزارم بابت این کانال عالی که گذاشتین خدا قوت خیلی خیلی خیلی دوستون دارم


 2. ندا :

  سلام آقای شریفی.لطفا پاسخ سوالاتم رو بدین ممنون.من دوست دارم با نماز و رازو نیاز و گاهی گریه و اعتراف ب خطاهام در پیشگاه خدا ب خدا نزدیکتر بشم و کلا آدمی هستم ک این چیزها بیشتر منو ب خدا نزدیکتر میکنه و ارامش خوبی میگیرم.آیااین کار منفی حساب میشه؟اعتراف ب گناه در پیشگاه خدا منفیه؟تو قرآن بهشت و جهنم طوری توصیف شده ک جهنم خیلی باغضب خدا همراهه پس اون جهنم برای چ گروهی هست؟نمیدونم درست سوالمو پرسیدم یا نه.اما کلا درمورد جهنم نمیدونم چ تفکری داشته باشم.


 3. Shaghayegh :

  اقای شریفی عزیز سلام .من قبلا هم پیام دادم و سوالاتی داشتم اما هنوز جواب هیچکدومو نگرفتم وازاین بابت خیلی ناراحتم.سوال دیگه ای دارم و خواهشمندم بهم پاسخ بدین.من روابط جالبی تا الان با جنس مخالفم نتونستم برقرار بکنم و ازچندسال قبل هم همشون دقیقا بعد از یک مدت به یک سمت و سو میره و همه شبیه هم میشوند.شبیه به همه مشکلاتم در روابطم و به یک شکل تموم میشه.نمیدونم اشکالم دقیقا کجاست.با اشخاصی که اشنا میشم اول خیلی خوششون میاد ازمن چون واقعا هم چیزی کم ندارم اما اینها بعد مدتی کاریو میکنند که من ازش متنفرم واون اینه که منو توی رابطه سردرگم و معلق میذارن!!!نه میگن که هستیم و میمونیم و نه میگن که نه نمیخوایم باشیم.جواب پیام های منو میبینن و جواب نمیدن و من هم خیلی ناراحت و سردرگم میشم ازسمت خودم همه چیو تموم میکنم ولی خودشون باز برمیگردن.درواقع نه هستند نه نیستند.حرف از جدایی هم میزنم نمیپذیرن.چرا این اتفاق می افته اشتباه من توی جذب کجاست چرا کسی و جذب نمیکنم که کنار من بمونه و منو تنها نزاره.لطفا کمکم کنید


 4. بنفشه :

  سلام وقتتون بخیر من 2 هفته ست از طریق یکی از دوستانم عضو کانال شما شدم چون خیلی مشتاق بودم ک تغییراتی در نگرش و نوع زندگیم بدم همه فایل ها رو گوش دادم و ازش راهکارها استفاده کردم.اما یه مشکل دارم همین شخصی که شما رو به من معرفی کرد جایگاه خاصی تو زندگیم داره و تلاش کردم که با کمک فایل ها و راهکارای قانون جذب ایشون رو جذب خودم کنم که متاسفانه دورتر شد ونتیجه عکس گرفتم ممکنه راهکاری بهم بدین؟ ممنون از لطفتون


 5. @ Behrozkk :

  سلام
  واقعآ جای تقدیر و تشکر داره .
  ممنون


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *