با انجام این کارها اطرافیانمان از ما دور می شوند

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 3 امتیاز : 4.7]

کارهای زیادی هست که با انجام آن اطرافیانمان را از خود دور می کنیم. بیشتر این کارها نیازی به تلاش ندارند. در این مقاله به مواردی از آنها اشاره می کنیم.

۱- اشتراک عکس های زیاد در شبکه های اجتماعی

به اشتراک گذاشتن عکس های خیلی زیاد در شبکه های اجتماعی از جمله فیس بوک می تواند به روابط ما آسیب بزند. اشتراک گذاری عکس های خانوادگی زیاد تصویر خوبی از ما برای دوستان و اطرافیان‌ مان نمی سازد.

۲- داشتن دوستان خیلی زیاد یا خیلی کم در فیسبوک

در یک پژوهش، میزان محبوبیت افراد وقتیکه فرد در حدود ۱۰۰ دوست فیس بوکی داشت در پایین‌ ترین حالت ممکن بود. همچنین این محبوبیت وقتی آن شخص بیش از ۳۰۰ دوست داشت هم به همین ترتیب بود.

۳- افشا کردن موارد خصوصی

فاش کردن موضوعات شخصی در شرایطی که تازه وارد رابطه دوستی شده ایم و در حال شناختن یکدیگر هستیم باعث خواهد شد که ما در نظر دیگران، شخصیت سستی داشته باشیم. به جای آن سعی کنیم درباره سرگرمی ها و خاطرات دل نشین کودکی خود صحبت کنیم.

۴- گذاشتن عکس نمای نزدیک به‌ عنوان پروفایل

پژوهش ها نشان می دهد که عکس چهره از فاصله نیم متری کمتر قابل اعتماد، جذاب و مناسب نسبت به عکسی است که از فاصله ۱.۵ متری از چهره گرفته شود.

۵- مخفی کردن احساسات

دانشمندان می گویند ابراز احساسات استراتژی بهتری برای این است که اطرافیان ما را دوست داشته باشند نسبت به فروخوردن احساسات.

۶- بیش‌ از حد خوب رفتار کردن

یک تحقیق نشان می دهد که بیش‌ از حد خوب رفتار کردن باعث می شود بد جلوه کنیم یا به نظر اهداف دیگری داشته باشیم. بعضی وقت ها هم بگوییم: «نه» و برای این منفی جواب دادن دلیلی بیاوریم که چرا نمی توانیم آن کار را انجام دهیم.

۷- تعریف از خود

برای تحت تأثیر قرار دادن دوستان و همکارانمان از تعریف از خودمان درحالیکه تلاش می کنیم خود را فروتن نشان دهیم، خودداری کنیم. این رفتار باعث دوری افراد از ما می شود.

۸- بیش‌ از حد دستپاچه شدن

پژوهش ها نشان می دهد بوی عرق ناشی از عصبی شدن به صورت ناخودآگاه باعث می شود دیگران قضاوت دیگری راجع به شخصیت مان داشته باشند. همچنین به نظر آنها ما کمتر قابل‌ اعتماد و اطمینان خواهیم بود.

۹- شوخ طبع نبودن

 

بر اساس یک تحقیق افرادی که خیلی خشک هستند و چندان اهل شوخی نیستند چندان محبوب دیگران نخواهند بود.

۱۰- نخندیدن

بر اساس یک پژوهش افرادی که لبخند میزنند محبوب تر از کسانی هستند که این کار را انجام نمی دهند.

۱۱- نشان دادن تنفر از کسی

وقتی که فکر کنیم کسی از ما خوشش می آید، ما هم این علاقه را نسبت به او حس خواهیم کرد. در نقطه ی مقابل اگر ما رفتاری کنیم که نشان دهد از کسی متنفر هستیم، این موضوع روی احساس دیگران نسبت به ما هم تأثیر می گذارد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *