تعریف و عملکرد دقیق قانون جذب کائنات

قانون جذب کائنات

تعریف قانون جذب

قانون جذب و قانون ارتعاش مهم‌ترین قوانین جهان هستی هستند. پیش‌ازاین که شرایط زندگی خودت یا شرایط زندگی هر کس دیگری در زندگی‌ات معنایی برایت پیدا کند، باید این قوانین را درک کنید. این قوانین پایه و اساس هر چیزی است که تجلی‌اش را می‌بینیم. این قوانین پایه و اساس هر چیزی است که وارد زندگی‌مان شده است.

درواقع درک قانون جذب باعث می‌شود به آن زندگی سرور آمیزی که پروردگار عالم ما را به آن نیت خلق کرده است برسیم.

قانون جذب می‌گوید: مشابه، مشابه را جذب می‌کند. وقتی می‌گوییم “کند با جنس خود هر جنس پرواز / کبوتر با کبوتر باز با باز” درواقع داریم از این قانون صحبت می‌کنیم. وقتی یک روز دل‌مرده از رختخواب بیرون می‌آیی و تمام روز اوضاع بدتر و بدتر می‌شود و آخر روز می‌گویی: “اه، ای‌کاش امروز اصلا از رختخواب بیرون نمی‌آمدم” خودت داری این قانون را به خودت گوشزد می‌کنی.

وقتی آدم‌هایی که از بیماری حرف می‌زنند خودشان مریض‌اند و کسانی که از ثروت حرف می‌زنند ثروتمندتر می‌شوند یعنی این قانون دارد درست و با دقت ۱۰۰% عمل می‌کند. اوایل که افرادی که زیاد شکرگزارند را می‌دیدم پیش خودم می‌گفتم اگر من هم این‌قدر نعمت داشتم شبانه‌روز شکر می‌کردم و حالا می‌فهمم که آن افراد به دلیل نعمت نیست که شکر می‌کنند بلکه نعمت دارند چون دائما شکر می‌کنند.

 

 

 

از رادیو شکایت نکن!

وقتی رادیو را روی موج FM 94.0 می‌گذاری و انتظار داری رادیو تهران را گوش دهی. اگر روی این موج رادیو ورزش را بگیرد تعجب نمی‌کنی؟ آیا خودت با مشت توی کله‌ی رادیو نمی‌زنی؟

اگر بزنی شبکه ۴ ببینی دارد پخش مستقیم فوتبال شبکه ۳ را نشان می‌دهد، ناراحت نمی‌شوی؟ آیا اگر بخواهی برنامه‌ی مستند شبکه ۴ را ببینی می‌زنی شبکه سه و به تلویزیون و آنتن و بازیکنان فوتبال توهین می‌کنی؟

پس چرا وقتی ارتعاشت تنظیم نیست و به خواسته‌ات نمی‌رسی، به زمین و زمان بد و بی‌راه می‌گویی؟

 

اولین قدم: پذیرش قانون جذب

اولین و مهم‌ترین قدم این است که بپذیریم تمام اتفاقات زندگی خود را شخصا رقم می‌زنیم. تمام اتفاقات! حتی تصادفی که در آن مقصر نیستیم. پذیرش این موضوع خیلی سخت است. خیلی چالش سختی است که وقتی خیلی راحت است که تقصیرها را گردن شخص دیگری بیاندازید انگشت اشاره را به سمت خودمان بگیریم. سخت است ولی یک باید بزرگ پشت این موضوع است. باید این موضوع را قبول کنیم.

 

پیشنهاد می‌کنم قبل از مطالعه، این مطلب را بخوانید: قانون جذب کار می‌کند؟

چرا پذیرش قانون جذب این‌قدر مهم است؟

وقتی این قانون را می‌پذیریم کم‌کم شواهد اثبات آن را در اطراف خود می‌بینیم و رابطه‌ی دقیقی بین آنچه برایت اتفاق می‌افتد و افکار و احساساتت می‌بینی. هیچ‌چیز خودبه‌خود در زندگی‌ات ظاهر نمی‌شود. تو آن را جذب می‌کنی – همه‌اش را تو جذب می‌کنی، بدون استثناء.

شاید این مطالب را دوست داشته باشید
۱ از ۱۲۶

ازآنجاکه قانون جذب به افکار غالبی که در سر داریم جواب می‌دهد؛ می‌توان گفت که خودتو واقعیت خودت را خلق می‌کنی. هر چیزی که تجربه می‌کنی به‌این‌علت به سویت جذب‌شده است که قانون جذب به افکاری که در سر داری پاسخ می‌دهد.

 

تعریف قانون جذب

سه فکر مشابه

 

چه چیزی را از گذشته به یاد بیاوری و چه چیزی را در زمان حال در نظر بگیری، یا چیزی را در آینده مجسم کنی، فکری که در حال حاضر روی آن تمرکز کردی و احساس تو را ساخته است ارتعاشی را در درون تو فعال می‌کند و قانون جذب هم به آن ارتعاش پاسخ می‌دهد.

 

خودتان جذب کردید!

مردم وقتی با اتفاق‌های ناخواسته‌ای در زندگی‌شان روبه‌رو می‌شوند اغلب می‌گویند که نمی‌خواستند چنین اتفاقی بیفتد. آن‌ها می‌گویند: “من نمی‌خواستم چنین بلایی سر خودم بیاورم!” می‌دانیم که عمدا نمی‌خواستید چنین اتفاق بدی را در زندگی‌تان تجربه کنید، اما بااین‌حال باید بگویم که خود شما آن را به وجود آوردید، چون هیچ‌کس دیگری جز خودتان قدرت جذب این اتفاقات را ندارد.

شما با تمرکز کردن روی این چیزهای ناخواسته، یا موارد مشابه آن‌ها را جذب کرده‌اید. شما نخواستید ولی تمرکز کرده‌اید. شما وقتی یک اتفاق به‌ظاهر بد برای شما افتاد مدام شکایت کردید. همه‌جا تعریف کردید. احساستان را بد کردید. شما یا قواعد بازی را درک نمی‌کردید یا بدتر درک می‌کردید ولی بازهم بد بازی کردید. شما با توجه به ناخواسته‌ها آنان را جذب کرده‌اید وگرنه آن‌ها راهی برای ورود به زندگی شما نداشتند.

 

پیشنهاد می‌کنم قبل از مطالعه، این مطلب را بخوانید:ضمیر ناخودآگاه، شناخت غول درون

 

برای درک بهتر قانون جذب، خودت را مغناطیسی بدان که همه‌ی افکار و احساساتت را به‌طرف خود می‌کشاند. بنابراین اگر به چاقی فکر کنی نمی‌توانی ارتعاش لاغری را بفرستی و لاغری را جذب کنی. اگر احساس فقر کنی نمی‌توانی ارتعاش ثروت بفرستی و رفاه را جذب کنی. این‌ها حرف من نیست. قانون بزرگ کائنات، قانون جذب است.

 

برگرفته از آموزه‌های آبراهام

 

یک فایل صوتی هم در مورد توجه و ارتباط حواس ۵گانه به احساس و قانون جذب برای شما همراهان عزیز آپلود کردم.

امیدوارم که مطلب امروز برای شما مفید بوده باشد. بی‌صبرانه منتظر خواندن نظرات شما هستم.

حتماً در قسمت پایین نظر بدهید و این مطلب را در گوگل پلاس و فیس بوک شیر کنید.

 

امیر شریفی

39 نظر
 1. علی می گوید

  قانون جذب قانون این جهان هستیه
  داشتن حس خوب راز استفاده صحیح از این قانونه
  حس خوب لحظه ایه که آدم موهای تنش سیخ میشه و یه حال خوبی پیدا میکنه چشماش باز میشه و موقع راه رفتن احساس میکنه قدش بلند شده
  آرزو کن و بعد حستو خوب کن
  به هر نحوی که میتونی حستو خوب کن
  خودت میدونی چطور حستو خوب کنی فرمول خاصی نداره فقط کاریو بکن که حستو خوب کنه
  به آرزوت میرسی
  آرزوت میتونه هرچیزی باشه
  از چیزای کوچیک شروع کن تا پله پله به موفقیت های بزرگ برسی
  خوشبختی عکس بدبختی نیست
  خوشبختی راه رسیدن به آرزوهاست
  موفق باشید

 2. طیبه السادات حسینی می گوید

  سلام . من هر وقت مطالب سایت شما را می خوانم به زندگی امیدوار تر می شوم و خدا را شکر می کنم که با این سایت و دوره شما استاااااااااااااااااااااااااااد عزیززززززززززززز آشنا شدم امیدوارم به بهترین هایی که دوست دارید برسید. ممنونم

 3. الهام مهرعلیان می گوید

  سلام آقای شریفی
  زندگی تون پر از خدا، پر از آرامش

 4. سولماز می گوید

  بسیار عالى بود، از شما بینهایت سپاس گذارم بابت آگاهى و آشکار کردن راز جهان هستى

 5. mozhganmn19@gmail.com می گوید

  سلام اقای شریفی . میتونم بگم سایت شما یعنی به معنای واقعی عالی کاربردی اساسی یعنی عالی دیگه عالی
  فقط کاشکی این فایل های صوتی رو میشد سیو کرد تا چندین و چند بار ادم گوش بده .
  من که از صب تا شی گوش بدم واقعا کمه واسم .
  یه جورایی حس میکنم هر روز باید یه فایل صوتی از شما رو گوش کنم .

 6. غزل می گوید

  سلام آقای شریفی مهربون،۱- وقتی پدر و مادر برای ما دعا میکنند ارتعاش مثبت اونا به طرف ما میاد یا نه هیچ ارتعاشی به سمت ما نمیاد ۲- سوالی ذهنم درگیر کرد پس چرا حضرت زهرا برای همسایگان دعا می کردند شما گفتید دعا در آخر نتیجش به خوددعاکننده برمی گردد؟و چرا حضرت محمد میگفتند اگه یه جایی مشکل داشتید به مادرتون بگید براتون دعا کن یعنی ارتعاش مثبت به سمت ما میاد؟

 7. مهدی می گوید

  اقای شریفی من مهدی هستم زندگی خوبه خدارا شکر فقط گوش میدهم هر چه را میگید و بیان میکنید فقط میخوام به جایی برسم که رفیق صمیمی شما و امثال شما بشم با احساس و اعمال خودم

 8. پریسا** می گوید

  سلام اقای شریفی خسته نباشید تشکر ویژه از شما.تو روخدا بخونید میدونم طولانیه???
  آقای شریفی من خیلی شدیدا از نظر کار و ورشکستگی شوهرم زندگیم بد شده ولی باورتون نمیشه من مطمئن هستم که ما به درجه فوق العاده ای از پول میرسیم باور کنید اصلا نمیدونم از کجا و چجوری اما مطمئنم هروقت میگم مطمئنم به عینه یه اتفاق بد میفته مثلا همون پولی هم ک امروز شوهرم در حین بیکاری کار کرده ام از بین میره ولی باز من در عمق وجودم همش به همون فکر میکنم شباکه میخوابم تو اون حالتی ک دوست دارم باشم فکر میکنم یعنی غرق میشم توش تاخوابم میبره.شما راه کار بدید من باید کار دیگه کنم چیزی اضافه کنم یاخیردر ضمن من قبلا با قانون جذب اشنابودم اما به دلایلی گذاشتم کنار چون گاهی توش خطا میزدم مثل:
  من باتمام وجودم به ماشین مورد علاقم فکر میکردم هرجا میدیدم میگفت ماشینم..
  ولی مادرم خرید
  .مثلا به خونه جدید فکر میکنم دخترخالم میخره به هرچی فکر میکنم باتمام وجود برا یکی دیگه پیش میاد.
  خیلی گیج شدم و نمیدونم چرا اینجوری میشه راه کار بدید لطفا چرا به هر چی فکر میکنم واسه یکی دیگه میفته تشکر

 9. سودابه می گوید

  سلام ممنون از زحمات شما.میشه بگید چجوری باید یه شغل خوب جذب کنم؟

 10. . می گوید

  سلام خسته نباشین.ممنون که به سوالاتم جواب میدین.شما گفتین شمابه هرچیزی که مرتبت فکرکنین وحس خوبی داشته باشید میتوانید جذب کنیددرسته؟ولی افرادی که ان چیزی که نمخوام براشون اتفاق بیفته میفته وقتی به ان چیز فکرمکنن حس خوبی ندارند که برعکس حس بدی دارن پس چرا اتفاق میفته؟

 11. . می گوید

  سلام خسته نباشین.وقتی مادری بچه اشوتربیت مکنه وباتمام وجودمخوادبچه اش با ادب وباشخصیت باشه تمام خوبی هاروداشته باشه درواقعه خوبی هاروجذب مکنه ولی چرا ممکن بچه اش برعکس تصورات وخواسته های مادربشه؟

  1. admin می گوید

   سلام

   مورد اول اینکه هر کسی برای خودش جذب میکند. مادر و بچه جذبشون به هم ربطی نداره.

   مورد دوم مگر من جایی گفتم که مادر هر چی که بخواد بچه اش همونطوری میشه؟ مادر حتی هر چی که بخواد را برای خودش هم معلوم نیست بتواند جذب کند. هیچ جای قانون جذب نگفته شما هر چیزی را بخواهید جذب میکنید. شما هر چیزی را که بتوانید ارتعاش مناسبش را بفرستید جذب میکنید یا به بیان ساده تر شما هر چیزی را بتوانید مرتبا بهش فکر کنید و همزمان احساس خوبی داشته باشید را جذب میکنید. معمولا بیشترین چیزی که به مادران دلسوز ضربه میزند نگرانی است

   موید باشید

 12. دل ارام می گوید

  سلام صحبتاتون عاااااااااااالیه چند ساله با قانون جذب اشنایی دارم وکمی هم نتیجه دیدم ولی شما خییییلی راحت قانون جذب رو تعریف کردید داشتن حس خوب خیلی عالیه با این دید تا حالا بهش نگاه نکرده بودم ومتوجه شدم با اینکه تلاشم بر این بوده چیز های مثبت جذب کنم ولی خیلی وقتها حسم به مسائل دور واطرافم خوب نبوده ولی الان واقعا تصمیمم فقط حس خوب داشتنه ممنووووووووووووووونم از شما ممنونم که هستید ممنونم بابت فایلهای صوتیتون وصدای با حستون سپااااااس

 13. . می گوید

  سلام خسته نباشین.درقانون جذب هرچه راجذب کنیم اتفاق میفتد پس افرادی که تا حالا افکار منفی داشتن مثل ترس یا فکربه مریضی ناامید میشوند که اینده من خراب هست تا حالا منفی هاروجذب کردم و افسرده ترمیشوند چه توصیه به چنین افرادی دارین؟

  1. admin می گوید

   سلام

   سلامت باشید. نه چرا نا امید شوند؟ اتفاقا این ته امیدواری است که هر چی تا الان سرمان آمده از افکارمان بوده و می‌شود این افکار را عوض کرد.

   کسانی هستند که سرطان خود را درمان کردند. حتی خانمی که از مرگ برگشت سعی میکنم کلیپش را بذارم. هیچ وقت دیر نیست، شما افکارتان را عوض کنید زندگی شما بهشت می‌شود

 14. moslem می گوید

  لطفا لیستی از باور های مخرب و اشتباه رو که از بچگی به هممون فهموندن رو هم تو سایت بزارید

  1. admin می گوید

   سلام

   حتما این کار را خواهم کرد

 15. سارا می گوید

  سلام ممنونم ازشماومطالب زیباتون فایل صوتی بازنشد

 16. Masoumsaeedi69@Gmail.com می گوید

  سلام و خسته نباشید
  واقعاً مررسی بابت سایت و مطالب مفیدتون
  اگه میشه یه معتبر کتاب در رابطه با قوانین جذب معرفی کنید
  مرررسی

  1. admin می گوید

   سلام

   کتاب که زیاده. اگر بفرمایید چه کتابهایی را مطالعه کردید و در چه سطحی میخواهید من معرفی میکنم

 17. شهناز می گوید

  اینکه میگیم ما همه چیز رو جذب میکنیم خوب پس وقتی من در یک خانواده فقیر یا معتاده مثلا متولد میشم و کسی در خانواده پولدار و ثروتمند با پدر و مادری پزشک اینو چطور میشه توجیه کرد من زمان تولد که حتی واقعا نمیتونم فکر کنم پس چطوریه؟

 18. شهناز می گوید

  سلام من همیشه کل مطالبتونو دنبال میکنم و عالیه اما دو تا چیز میخواستم بگم
  اول اینکه شما میگید همه اتفاقات رو ما جذب میکنیم اما طبق قانون ده نود ده درصد اتفاقاتاز عهده ما خارجه
  دوم اینکه قدرت خداوند این وسط چی میشه من هر چی بخوام رو جذب میکنم از طرفی ما میگیم برگ درختی به اراده خداوند از زمین نمیفته پس خدا این وسط چکارست
  سوم اینکه
  ما میگیم این باور ماست که تعیین میکنه به چی برسیم مثلا من به سنگ هم اعتقاد داشته باشم واقعا جواب میگیرم و اگه به یک امام اعتقاد داشته باشم هم جواب میگیرم پس اینجا اون قدرت معنوی اون امام رو چطوری توجیه کنم در قیاس با سنگ چون من از هر دوش مراد میگیرم
  پنجم اینکه
  ما گفتیم یکسری باور اشتباه داریم مثلا اینکه خودمو لایق همسر خوب نمیبینم چون مثلا پولدار نیستم قرار شد تکرار کنیم تا باور عوض بشه اما موقع تکرار که شما گفتید باید حس هم داشت واقعا طرف نمیتونه حسش خوب باشه وقتی کسی فقیره و میخواد باورشو عوض کنه که ثروتمنده و تکرار میکنه من ثروتمندم ضمیر خود اگاهش مدام با چکش میکوبه تو سرش که تو فقیری کجا ثروتمندی حالا سوال اینه پس چطوری باور غلطشو عوض کنه
  خواستم بگم مرسی که هستید و مرسی که به سوالا جواب میدین عالی مطالبتون

 19. عسل می گوید

  ممنون عالییییییییی بود

 20. امید می گوید

  باسپاس ازمطالبتون جناب شریفی.اگه امکان داره توضیحات بیشترراجع به ارتعاش وارتباطش باجذب بذارید یا بصورت فایل صوتی آپ کنید چون واقعا توکمترکتابی میشه پیداش کرد.ممنووووووون

  1. admin می گوید

   سلام

   حتما. مطمئن باشید این کار را خواهم کرد. مقداری صبر کنید و به روند اعتماد کنید. به مرور تمام مسائل گفته خواهد شد و ارتعاش یکی از پایه ای ترین و اصلی ترین مباحث است که باید در ابتدا گفته شود.

 21. امید می گوید

  یسوال داشتم که قبلا مطرح کردم نمبدونم بدستتون رسید یانه؟وقتی راجع به ضمیرناخودآگاه صحبت میشه تاکیدمیکنید زمانش حال باشه برای برنامه ریزیش.ولی وقتی هدفگذاری میکنیم مجبوریم که افعال آینده بکارببریم مثلا فلان چیزومیخرم و…..این دوتا باهم تناقض نداره؟؟ممنون میشم جواب روشنی بهم بدید.مرسی

 22. امید می گوید

  ممنون ازمطالب آموزندتون

 23. امید می گوید

  سلام وعرض ارادت.ممنوت ازمطالب فوق العادتون

 24. malihe می گوید

  سلام سوال من این است که چگونه میتوان ارتعاش یک فکر را با یک چیز یا یک جسم یکی کرد ایا جواب ان در قسمت سه فکر مشابه است که بیان کردید ، یا توضیح بهتر و بیشتری دارد و در صورت دوم امکان دارد راجع به ان مطالبی بنویسید یا به صورت فایل صوتی بیان کنید، متشکرم

 25. سارا می گوید

  سلام. عالیه. ولی یه سواااال مهم دارم. کسانی که جای کار میکنن مث نیروی انتظامی. بهزیستی. کمیته امداد که دائم با افراد و مشکلات جور واجور اونها سر و کار دارن و باید به مشکلاتشون گوش بدن چکار کنن. وقتی شما میگید با گوشمون چیزای منفی نشنویم و یا با چشم نبینیم و حواسمون رو برای موارد مثبت بگذاریم. خییییلی ممنون میشم جوابمو بدید.

  1. admin می گوید

   سلام

   چون موضوع جالبی رو مطرح کردید فایل صوتیش رو آماده می‌کنم.

 26. ali می گوید

  یه سوال دیگه هم داشتم اونم اینه که تو یکی از مجله ها(به خاطر اینکه تبلیغ نشه نمیگم) گفته های ابراهام رو میاره ای کاش بیشتر دربارهی ابراهام بگید و کتاباش و سخناش ممنون

  1. admin می گوید

   سلام دوباره

   آبراهام موجودی غیر مادی است که استرهیکس ادعای ارتباط با اون رو داره. البته من نمیدونم واقعا باهاش ارتباط داره یا نه ولی گفته های استرهیکس عجیب درسته. استر میگه که من پیام های آبراهام رو به صورت کلام ترجمه میکنم

   1. ali می گوید

    سلام خیلی ممنون امیدوارم ازشون بیشتر بزارین

 27. ali می گوید

  سلام اقای شریفی پس یه سوال دارم مثلا یه نفر یه نفر دیگه رو میزنه بعد میگه نمیخواستم بزنمش اونیم که ضربه خورده میگه من نمیخاستم این منو بزنه چرا منو زد؟ الان اونوقت کدوم یکی کدومو جذب کرده منظورم اینه که اگه یه رفتاری بکنیم ( این رفتار شامل دو نفر بشه یعنی بر روی هر دو شون تاثیر میزاره) اونوقت طرف مقابل اینو جذب کرده (یعنی فکر طرف مقابل رو ما تاثیر گذاشته )یا ما جذب کردیم این رفتارو

  1. admin می گوید

   سلام علی جان

   عجب سوال خوبی! سوالت صدتا لایک داشت.

   هر دو. هر دوتا همدیگه رو جذب کردند. آب میگرده جوی رو پیدا میکنه خیالت راحت. ببین اگه شما شریکی در زندگیت پیدا کنی که اون شخص انواع و اقسام مشکلات رو داشته باشه اون داستان توی زندگی شما هم هست پس شما هم جذبش کردید. کلا هر اتفاقی توی زندگی ماست رو ما جذب کردیم. اگر دو نفر دعوا کنند توی زندگی هر دوشون این موضوع وجود داره پس هر دو جذب کردند.

   توضیحش مفصله ولی در همین حد کفایت میکنه.

   1. ali می گوید

    خیلی ممنون از پاسخ گویی تون ولطفتون

 28. سکوت می گوید

  بسیار عاالی

 29. بهار می گوید

  ممنونم. عالی بود

یک نظر ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوره پرمخاطب موفقیت ( کارشناس جذب شوید )
اطلاعات بیشتر و ثبت نام