زندگینامه والتر بروخ – پدر تلویزیون

اعجاب انگیزترین اختراع,انگشتر زیمنس,بیوگرافی والتر بروخ
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 6 امتیاز : 4.8]

  

بیوگرافی والتر بروخ، پدر تلویزیون

در زندگی نامه والتر بروخ اینگونه آمده است که: والتر بروخ مخترع سیستم پال در تاریخ دوم مارس 1908 در شهر نیو اشتات در آلمان غربی (سابق) دیده به جهان گشود. وی پس از تحصیلات ابتدایی و متوسطه وارد دانشکده فنی شد.
والتر بروخ در سال 1929 وارد دانشگاه شد. در زمان دانشجویی خود در یک اداره تحقیقاتی و طراحی متعلق به مجارستانی‌ ها به نام Denes Von Miholy مشغول بکار شد. درست همان موقعی که اولین بار تلویزیون سیاه و سفید توسط بال نیپ کو در معرض نمایش گذارده شده بود، والتر بروخ علاقه خود را نسبت به تلویزیون ابراز کرده و دنبال این رشته را گرفت.

والتر بروخ در سال 1935 به استخدام شرکت تلفن (AEG) در آمد و در قسمت طراحی و تحقیقات شروع بکار کرد. از همان ابتدا بروخ سعی می‌ کرد برنامه‌ های تئوری خود را با آزمایشات و تحقیقات توام سازد. در این رشته چنان شایستگی از خود نشان داد که آقای پروفسور شورتر او را دستیار خود کرده و در قسمت آزمایشگاه و تحقیقات فیزیک فعالیت خود را شروع کرد.

والتر بروخ در سال 1936 موفق به ساخت دوربینی به نام ایکونسکپ شد و با همان دوربین شخصاً از بازیهای المپیک 1936 فیلمبرداری کرد.

در سال 1937 در نمایشگاه بین المللی پاریس دستگاه فیلمبرداری ایکونسکپ به نمایش گذاشته شد. در آن سال دستگاه والتر بروخ به عنوان اعجاب انگیزترین اختراع به مردم جهان معرفی شد.

در طی جنگ جهانی دوم، والتر بروخ در برلین یک آزمایشگاه فیزیک جهت تحقیقات و طراحی با کمک مهندسین و محققین فیزیکدان شوروی سابق افتتاح کرد که این آزمایشگاه معروف به فیزیک الکترونیک بود. بعد از جنگ جهانی، یعنی در سال 1950 بروخ به کارخانه تلفن برگشت و دوباره کارش را در آنجا ادامه داد.

در سال 1960 والتر بروخ آزمایشات خود را درباره تلویزیون رنگی آغاز کرد و در این راه از کوشش و تلاش مضایقه نکرد تا اینکه موفق شد این سیستم را که به نوبه خود بی نظیر بود به مردم جهان هدیه کند.

این سیستم بخصوص از نظر نیازهای جغرافیایی و اقتصادی طراحی شده بود. والتر بروخ در سوم ژانویه 1963 یک برنامه رادیویی انجام داد و سیستم خود را به دنیا معرفی کرد.

اعجاب انگیزترین اختراع,انگشتر زیمنس,بیوگرافی والتر بروخ

در 25 اگوست 1967 تصویر رنگی از جایی به جای دیگر پخش شد و این افتخار بزرگی بود که نصیب مردم آلمان شد. این تنها سیستم رنگی می‌ باشد که بشر با اعتماد و اطمینان کامل آن را برای پخش تصاویر رنگی بکار برد. این مرد تمام موفقیتهای خود را زاییده تعلیم و تربیت جامعه خویش می‌ دانست و معتقد بود که کشور او توانسته است او را در این راه یاری دهد و به موفقیت برساند. والتر بروخ سیستم را به نام خود نامگذاری نکرد بلکه آن را پال نامید.

والتر بروخ جوایز متعددی را از مرکز تحقیقات و آزمایشگاه الکترونیک کشورهای آمریکا و انگلستان دریافت کرده است. ولی بزرگترین جایزه بروخ گرفتن انگشتر زیمنس (جایزه بزرگ تکنیک) بود. این جایزه به او و ورنرفون بروان برای اختراع راکت V2 و راکت V4 تعلق گرفت.

آلمانیها والتر بروخ را پدر تلویزیون نام نهاده‌ اند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *