زندگینامه ژوزف لویی لاگرانژ – ریاضیدان

بزرگترین ریاضیدان دنیا,زندگی نامه ژوزف لویی لاگرانژ,زندگینامه دانشمندان
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 4 امتیاز : 4.5]

بیوگرافی ژوزف لویی لاگرانژ (زندگینامه دانشمندان)

در زندگینامه ژوزف لویی لاگرانژ اینگونه آمده است که : ژوزف لویی لاگرانژ منجم و ریاضیدان ایتالیایی- فرانسوی است که در 25 ژانویه 1736 در شهر تورن دیده به جهان گشود. لاگرانژ که از بزرگترین ریاضیدان دنیا به شمار میرود در هنگام تولد بسیار ضعیف و ناتوان بود. قبل از او 10 فرزند دیگر به متولد شده بودند که در خردسالی مردند و تنها او زنده ماند.

ژوزف تا سن 16 سالگی علاقه وافری به ادبیات داشت ولی به یک مرتبه گرایش به ریاضیات پیدا کرد، لاگرانژ در ریاضیات آنچنان پیشرفت نمود که در سن 18 سالگی به معلمی مدرسه توپخانه شهر تورن انتخاب شد. ژوزف چنان شور و شوقی در شاگردان خویش ایجاد نمود که با کمک آنها توانست انجمن علمی را به وجود آورد که این انجمن در سال 1758 به آکادمی پادشاهی علوم تورن تبدیل گردید. او در سن 19 سالگی نبوغ و قدرت فکری خود را با اختراع (حساب تغییرات) آشکار نمود. لاگرانژ در سال 1795 استاد موسسه نوبنیاد اکول نورمال و در سال 1797 استاد مدرسه پلی تکنیک شد و در زمان ناپلئون لقب کنت و سناتور را به دست آورد.

کتاب ژوزف لویی لاگرانژ

ژوزف لویی لاگرانژ نتیجه تحقیقات خود را بصورت رساله برای اویلر فرستاد، اویلر نیز که در همین زمینه تحقیق میکرد آنچنان تحت تأثیر او قرار گرفت که از کار خود دست کشید تا ژوزف لویی لاگرانژ بتواند نتیجه تحقیقات خود را چاپ نماید. اویلر در سال 1766 عازم سن پطرزبورگ شد چرا که ملکه روسیه در آن زمان دانشمندان و نوابغ را به دربار خود دعوت م کرد هنگام عزیمت، اویلر از فردریک خواست تا ژوزف لویی لاگرانژ را به سرپرستی آکادمی برلن بگمارد. و ژوزف لویی لاگرانژ که در آن زمان بیش از 40 سال نداشت به ریاست آکادمی منصوب شد.

عکس ژوزف لویی لاگرانژ

بزرگترین ریاضیدان دنیا,زندگی نامه ژوزف لویی لاگرانژ,زندگینامه دانشمندان

زندگینامه ژوزف لویی لاگرانژ,ژوزف لویی لاگرانژ,عکس ژوزف لویی لاگرانژ

کتاب ژوزف لویی لاگرانژ

در سال 1793 ژوزف لویی لاگرانژ با کمک چندتن از دانشمندان دیگر ماموریتی را بر عهده گرفتند که جزئی از نصف النار پاریس را واحد طول قرار دهند و این واحد را متر نام نهادند. بدین ترتیب متر مقیاس رسمی بسیاری از کشورها شد و دقیق ترین سیستم اندازه گیری است که تا کنون عرضه شده است.

از بزرگترین شاهکارهای علمی ژوزف لویی لاگرانژ در سال 1788 مکانیک تحلیلی را می توان نام برد که انتشار داد. لاگرانژ مردی متواضع و فروتن بود او بسیار ساده هنگامیکه از یک مطلب علمی اطلاع نداشت در نهایت سادگی می گفت نمی دانم.
وی در 10 آوریل 1813 در پاریس چشم از جهان فروبست.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *