زندگینامه بیز استون – بنیان گذار شبکه اجتماعی توییتر

بنیانگذار توییتر,بیوگرافی بیز استون,زندگی نامه بیز استون
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 7 امتیاز : 5]

پادکست زندگینامه بیز استون بنیان گذار شبکه اجتماعی توییتر

بیوگرافی بیز استون (زندگینامه بزرگان)

مردم سراسر دنیا شبکه ی اجتماعی توییتر را با لوگوی یک پرنده ی کوچک آبی به خوبی می شناسند. افراد مختلفی از تمام جهات این کره ی خاکی در توییتر فعالیت می کنند و شبانه روز با هم در ارتباط هستند. بیز استون یکی از بنیان گذاران این شبکه ی اجتماعی است که در راه اندازی بسیاری از وب سایت های معروف دیگر نیز نقش پررنگی داشته است. وی هم اکنون یکی از ثروتمندترین و تاثیرگذارترین افراد دنیا به شمار می رود.

دوستان عزیز سایت پرورش افکار برای آشنایی بیشتر و کسب اطلاع از زندگی نامه بیز استون با ما همراه باشید.

بنیانگذار توییتر,بیوگرافی بیز استون,زندگی نامه بیز استون

زندگی نامه بیز استون

بیز استون در تاریخ دهم مارس سال 1974 در شهر بروکلی واقع در ایالت کالیفرنیا به دنیا آمد. وی در سال 2012 شرکتی به نام «صنایع جِلی» را راه اندازی نمود و در حال حاضر نیز مدیرعامل آن شرکت می باشد. به تازگی یک نرم افزار به نام «برنامه ی جِلی» از همین شرکت بیرون آمده است. این برنامه یک شبکه ارتباطی بین افراد مختلف است که به شکل سوال و جواب اداره می شود. اگر کسی سوالی بپرسد، آن سوال بر اساس مکان پرسش کننده به نزدیک ترین افراد آن محل ارسال می شود تا به آن پاسخ بدهند.

بیز استون از طرف مجلات و شبکه های مختلفی به عنوان یکی از افراد تاثیرگذار و همچنین به عنوان یکی از باهوش ترین افراد دنیا شناخته شده است. نام بیز استون برای افراد مختلف در شغل های متفاوت در بردارنده ی معناهای متعددی است، ولی می توان مهم ترین معنایی که مترادف نام بیز استون قرار می گیرد را راه اندازی شبکه هایی دانست که افراد به سادگی و به طور رایگان بتوانند در آن با یکدیگر در ارتباط باشند.

زندگینامه بزرگان,زندگینامه بیز استون,شبکه ی اجتماعی

آغاز فعالیت حرفه ای

بیز استون در سال 1999 به عنوان یکی از ابداع کننده های شبکه اجتماعی کار خود را در شرکت گوگل آغاز نمود، و پس از آن در سال 2006 با کمک دوستان خود جک دورسی، نوا هربرت گلاسز و اوان ویلیامز راه اندازی شبکه اجتماعی توییتر را شروع کرد. توییتر یک شبکه ی اجتماعی است که برای کاربران خود امکاناتی را فراهم کرده تا با استفاده از آن بتوانند برای یکدیگر پیغام های 140 حرفی ارسال کنند. به این پیغام ها در اصطلاح «توییت» گفته می شود.

در واقع ایده ی ساخت و راه اندازی این شبکه توسط جک دورسی ارائه شد که در آن زمان دانشجوی سال آخر دانشگاه نیویورک بود. ایده ی نخستین او راه اندازی یک شبکه اِس اِم اِسی بود که در آن چند نفر بتوانند با یکدیگر در ارتباط باشند.

نخستین پیام شبکه توییتر از طرف جک دورسی با این مضمون ارسال شد: «من توییترم را راه اندازی کردم»! در آن زمان بنیان گذاران توییتر همه از کارمندان یک شرکت بودند و در مراحل نخست نیز این شبکه را برای پرسنل همان شرکت مورد استفاده قرار دادند. این افراد پس از مدتی موفق شدند تمام سهام شرکت را خریداری کرده و به طور رسمی وب سایت twitter.com را راه اندازی نمایند.

در سال 2013 وب سایت توییتر برای ثبت نام عموم آماده شد. این شبکه ی اجتماعی با سرعت فراوانی پیشرفت کرد تا جایی که تعداد کاربران آن به 500 میلیون نفر رسید که روزانه 340 توییت را پست می کردند. توییتر در سال 2013 به عنوان یکی از «پربازدیدترین وب سایت ها» معرفی شد.

در حال حاضر حدود 200 میلیون کاربر فعال هر ماه وارد شبکه اجتماعی توییتر می شوند و حدود 500 میلیون توییت روزانه در این وب سایت ارسال می گردد. بدین ترتیب بود که سرمایه توییتر به یک بیلیون دلار رسید.

هدف بیز استون و دوستانش از خلق شبکه ی اجتماعی توییتر افزایش تبادل آزاد اطلاعات در جهت اثرگذاری مثبت بر جهان بود. که پس از گذشت چندین سال از افتتاح آن وجود صدها میلیون کاربر فعال، و ارسال روزانه ی چندین میلیارد توییت نشان می دهد که بیز استون به هدف خود رسیده است.

عکس بیز استون

زندگی خصوصی

بیز استون و همسرش «لیویا» به عنوان تاثیرگذارترین چهره های دنیا در عرصه ی خدمات عمومی شناخته می شود. به این دلیل که این زوج موفق یک موسسه خیریه به نام «موسسه ی بیز و لیویا استون» تاسیس کرده اند.

بیز استون هم اکنون مشاور چندین شرکت و سازمان است. وی همچنین به عنوان استاد در چندین دانشگاه به امر تدریس می پردازد.

مهم ترین وجه تمایز بیز استون با دیگر فعالان دنیای تکنولوژی و ارتباطات در نگاه انسانی و بشردوستانه ی او در عرصه ی فناوری و عصر ارتباطات است، که همواره در پس توسعه ی ارتباطات و هر پیشرفتی در تکنولوژی در درجه ی اول خواهان توسعه ی انسانیت و رفاه در سراسر جهان می باشد. او اعتقاد دارد در دوران رونق و شکوفایی، ذات انسان باید به دنبال یک زندگی معنادارتر برود و این نیاز غالبا با نشان دادن توجه به رفاه و آسایش سایر انسان ها محقق خواهد شد.

بیز استون در حال حاضر در زمینه های خیرخواهانه و بشر دوستانه فراوانی فعالیت دارد که بیشتر به مباحثی از قبیل: بهداشت، محیط زیست، حقوق حیوانات، فقر، تحصیل و … مربوط می شود.

بنیانگذار توییتر,بیوگرافی بیز استون,زندگی نامه بیز استون

بنیانگذار توییتر,بیوگرافی بیز استون,زندگی نامه بیز استون

بنیانگذار توییتر,بیوگرافی بیز استون,زندگی نامه بیز استون

بنیانگذار توییتر,بیوگرافی بیز استون,زندگی نامه بیز استون

بنیانگذار توییتر,بیوگرافی بیز استون,زندگی نامه بیز استون

بنیانگذار توییتر,بیوگرافی بیز استون,زندگی نامه بیز استون

جوایز و افتخارات بیز استون

بیز استون تاکنون موفق شده است جوایز فراوانی را از آن خود کند. که از جمله آن ها می توان به جوایز زیر اشاره کرد:

جایزه ی «مغز سال» از سوی مجله ی جی کیو (GQ)

جایزه ی «یکی از تاثیرگذارترین افراد دنیا» از سوی مجله تایم

جایزه ی «سرمایه گذار دهه» از سوی مجله ی اینک

و همچنین دریافت جایزه ی «یکی از 10 نفر تاثیرگذار دنیا» از طرف مجله ی وِنیتی فِیر (Vanity Fair)

و همین طور دریافت دکترای افتخاری حقوق از طرف کالج باب استون و فلوشیپ افتخاری از طرف دانشگاه آکسفورد به بیز استون اهدا شده است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *