زندگینامه لیلا اوتادی – بازیگر

بیوگرافی لیلا اوتادی,زندگی نامه لیلا اوتادی,زندگینامه لیلا اوتادی
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 5 امتیاز : 4.8]

پادکست زندگینامه لیلا اوتادی بازیگر

 

بیوگرافی لیلا اوتادی (زندگینامه هنرمندان)

لیلا اوتادی یکی از بازیگران توانمند و خوش چهره سینما و تلویزیون است که در فیلم ها و سریال های زیادی به ایفای نقش پرداخته است. او علاوه بر بازیگری در امر شاعری نیز دستی توانا دارد. خانم اوتادی در رشته ی معماری تحصیل کرده است و با مدرک کارشناسی از دانشگاه تهران فارغ التحصیل شده است. ایشان به نقاشی نیز علاقه مند هستند و مدتی نیز به عنوان مربی بدنسازی مشغول فعالیت بوده است.

دوستان عزیز سایت پرورش افکار برای آشنایی بیشتر و کسب اطلاع از زندگی نامه لیلا اوتادی این بازیگر جوان و خوش چهره سینما و تلویزیون کشورمان در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

دوران کودکی لیلا اوتادی

لیلا اوتادی در 14 مرداد سال 1362 در شمیرانات تهران متولد شده است. او زمانی که تنها هفت سال داشت به بازیگری علاقه مند شد، به گونه ای که بارها جلوی آینه نقش بازی می کرد و بازیگری را تمرین می کرد. از این رو در همین سنین بود که برای ایفای نقش در فیلم «کیمیا» به کارگردانی آقای درویش انتخاب شد. ولی با مخالفت جدی پدرش روبه رو شد. آقای اوتادی بر این عقیده بود که باید درس دخترش تمام بشود.

لیلا اوتادی به تحصیل در رشته معماری پرداخت، ولی همچنان به دنبال علاقه اش رفت. به همین خاطر در تئاتر مشغول شد و همین امر باعث ورود او به سینما و تلویزیون گردید.

بیوگرافی لیلا اوتادی,زندگی نامه لیلا اوتادی,زندگینامه لیلا اوتادی

آغاز فعالیت حرفه ای

لیلا اوتادی اولین کار حرفه ای خود را در سال 1381 با بازی در فیلم چشمان سیاه به کارگردانی زنده یاد ایرج قادری شروع نمود. همچنین وی در سال 1383 با بازی در فیلم مهر و ماه خوش درخشید.

سریال هایی از قبیل «آرام می گیریم» در نقش آوا در سال 1395 و سریال «حوالی پاییز» در سال 1397 جزو آخرین فعالیت های او در تلویزیون می باشد.

جالب است بدانید که خانم اوتادی یک فیلم بلند به نام «شیطان شلوار لی می پوشد» و همچنین فیلمی کوتاه به نام «مهمانی زیر آب» را ساخته و کارگردانی کرده است.

لیلا اوتادی در 25 روز بازی در فیلم پیتزا مخلوط مبلغ 75 میلیون تومان دریافت کرده است. او زمانی که در برنامه هفت حضور پیدا کرده بود، در این زمینه گفت: «در فضای مجازی منتشر شده است که من گران ترین بازیگر سینمای ایران هستم، ولی این موضوع کذب است. بعضی ها می خواستند تا به من لقب بازیگر گران را بدهند، ولی به شما اطمینان می دهم که این موضوع اصلا درست نیست.»

بیوگرافی لیلا اوتادی,زندگی نامه لیلا اوتادی,زندگینامه لیلا اوتادی

فعالیت به عنوان مربی بدنسازی

لیلا اوتادی معتقد است که یک بازیگر برای بازی کردن در هر نقشی باید از لحاظ فیزیکی بسیار آماده باشد، و این آمادگی فقط با ورزش امکان پذیر است. به همین خاطر ورزش همیشه بخش جدانشدنی زندگی او بوده است.

خانم اوتادی اکنون به مدت دو سال است که به صورت حرفه ای مربی بدنسازی می باشد. اما مدتی با کار محاصره شد و دیگر نتوانست این حرفه را ادامه دهد. اما همیشه در این ورزش شرکت می کند. علاوه بر این به طور حرفه ای به ورزش هایی مانند تنیس و اسب دوانی هم مشغول می باشد.

چاپ کتاب شعر

همان طور که گفتیم لیلا اوتادی دستی در سرودن اشعار هم دارد. او زمانی که 17 سال داشت، سرودن اشعار را شروع کرده است. خانم اوتادی اولین کتاب خود را با نام «در بهشتی که کلاغ نیست، مترسک هم نیست» منتشر نموده است. این اثر در بر دارنده یک مجموعه ی شعر است که در سال 1393 به دو زبان فارسی و انگلیسی توسط انتشارات مروارید در 76 صفحه به چاپ رسیده است. این کتاب شامل 35 قطعه شعر سپید است.

برند عطر لیلا اوتادی

لیلا اوتادی در روز تولد خود گفت: «در این روز زیبا دوست دارم، به شما بگویم که سال پیش کمپانی «تمپتیشن» که در فرانسه و امارات عطر تولید می کند، با من تماس گرفتند؛ و بعد از گفتگوهای اولیه با نماینده خاورمیانه ی کمپانی پیشنهادشان را برای تولید عطر با نام خودم برای هوادارانم پذیرفتم.»

بیوگرافی لیلا اوتادی,زندگی نامه لیلا اوتادی,زندگینامه لیلا اوتادی

زندگی خصوصی لیلا اوتادی

لیلا اوتادی هنوز مجرد است و بارها در مصاحبه هایش این مورد را گوشزد کرده است. چندی پیش عکسی دو نفره از او منتشر شد و شایعه ای به دنبال آن فراگیر گردید که خانم اوتادی ازدواج کرده است. او خود صراحتا اعلام کرد که این خبر به هیچ وجه صحت ندارد.

لیلا اوتادی در مورد کارهای مورد علاقه اش این چنین گفته است: «به خاطر رشته ی تحصیلی ام همیشه دوربین به دست داشتم. حتی وقتی مسافرت می رفتم، دوربینم را به همراه خودم می بردم. در حین سفرهایم به فکر کودکان بی سرپرست افتادم. به همین خاطر یک نمایشگاه عکاسی برپا کردم، تا بتوانم با آن هزینه به آن ها کمکی کرده باشم.»

بهترین سرگرمی او مسافرت رفتن است. به این خاطر که همیشه به شناختن فرهنگ و آداب و رسوم جوامع مختلف علاقه خاصی داشته و همین موضوع باعث شده که به سفر علاقه مند شود. او همچنین دوست دارد به مناطقی بکر و ناشناخته سفر کند که کمتر جایی در مورد آن ها اطلاعاتی منتشر کرده باشد. لازم به ذکر است که او به زبان های ترکی و انگلیسی کاملا مسلط می باشد.

لیلا اوتادی به ماشین شاسی بلند بسیار علاقه دارد و بین ماشین های شاسی بلند لندکروز را بیشتر از همه دوست دارد. حتی قبلا هم یک لندکروز سفید داشته است. اما از آن جایی که دوستانش همیشه با شوخی به او می گفتند: «مگر آمبولانس گرفتی لیلا!» بعد از آن تصمیم می گیرد که ماشین کوچک تری بخرد، اما با این حال رانندگی با آن را هیچ وقت دوست نداشت. به همین خاطر دوباره دل را به دریا می زند و لندکروز  می خرد ولی این بار مشکی.

لیلا اوتادی به تغذیه سالم اهمیت زیادی می دهد، از این رو وعده ی صبحانه برای او بسیار مهم است. گفتنی است که معمولا هفته ای دو یا سه بار برای ناهار برنج میل می کند. همچنین برای وعده شام نیز سبزیجات پخته، سالاد یا گوشت سفید پخته شده بدون ذره ای روغن می خورد. لازم به ذکر است که لیلا اوتادی صراحتا اعلام کرده که تا به حال تحت هیچ گونه عمل زیبایی قرار نگرفته است.

عکس های لیلا اوتادی

بیوگرافی لیلا اوتادی,زندگی نامه لیلا اوتادی,زندگینامه لیلا اوتادی

بیوگرافی لیلا اوتادی,زندگی نامه لیلا اوتادی,زندگینامه لیلا اوتادی

بیوگرافی لیلا اوتادی,زندگی نامه لیلا اوتادی,زندگینامه لیلا اوتادی

بیوگرافی لیلا اوتادی,زندگی نامه لیلا اوتادی,زندگینامه لیلا اوتادی

بیوگرافی لیلا اوتادی,زندگی نامه لیلا اوتادی,زندگینامه لیلا اوتادی

بیوگرافی لیلا اوتادی,زندگی نامه لیلا اوتادی,زندگینامه لیلا اوتادی

لیست فیلم ها و آثار لیلا اوتادی

فیلم های سینمایی

چشمان سیاه -1381

بید مجنون- 1383

چپ دست- 1384

قصه دل ها- 1385

فرش ایرانی- 1385

چهار انگشتی- 1385

زن ها فرشته اند- 1386

حرکت اول- 1378

پسرآدم، دختر حوا- 1378

آدم کش- 1388

باغ قرمز- 1388

عروسک- 1388

به دنبال خوشبختی- 1388

پیتزا مخلوط- 1389

دردسربزرگ- 1389

اخراجی ها 3- 1389

شیرتوشیر- 1390

آقای الف- 1391

زن، مرد، زندگی- 1391

لاله- 1392

سگ های پوشالی- 1392

افسونگر- 1392

کلاف- 1393

یک شام خوب- 1393

تله پاتی- 1393

سه بیگانه- 1393

آشوب- 1394

ناردون- 1394

افسونگر- 1394

مالیخولیا- 1395

آزادبه قید شرط- 1395

تله پاتی – 1395

پیشانی سفید 2 – 1396

کاتیوشا – 1396

سریال ها

مهروماه- 1383

آخرین گناه- 1385

اشک ها و لبخندها- 1378

خون بها- 1389

زخم- 1393

چرخ فلک- 1395

آرام بگیر- 1395

حوالی پاییز – 1397

فیلم های تلویزیونی

بیرون از بهشت – 1384

گوشه نشینان – 1386

همان روز – 1378

خواب بد – 1388

شروع یک پایان – 1394

شبکه خانگی

سریال عالیجناب – 1394

لطفا به این مطلب رای دهید [رای ها : 5 امتیاز : 4.8]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *